Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mds212    2134

To bys zrozumial ze nikt tu sie nie wymadrza i nikt nie przewidzi kiedy bedzie najlepsza cena ale nie mozna meic pozniej pretensji do nikogo ze sie nie sprzedalo poza soba. Tak smao CI co kupili drogi nawoz maja teraz meic pretensje ze nawoz stanial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    439

Nie wszyscy czekali na wysokie ceny a ty ich do jednego wora jako pazerni  oprócz ciebie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

,

1 godzinę temu, mds212 napisał:

A papieru CI nie zostalo z 2020 jak byla nagonka na srajtasme? Bys powstrzymal ta sraczke z nawozami :D

Czytaj ze zrozumieniem

Edytowano przez czesterP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134

Ale i nie wszyscy teraz placza i czuja sie oszukani maja sie za sieroty losu. Tak juz jest w biznesie arz tanieje raz drozeje, pol roku temu wszyscy w panice kupwoali co sie da bo " panie taniej to juz nie bedzie" :D minelo pol roku i wszystko leci na łeb 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    167
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Będzie gorszy bo prawie połowa sprzedana cena 1300, oby nie było gorzej

U mnie podobnie, tylko sprzedane 2/3 pszenicy, 1300 +VAT. Myślę, że od poniedziałku na obu giełdach będą konkretne wzrosty. Rzepak jeszcze leży cały od żniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 godzinę temu, kagitaar napisał:

A jak ktoś mi zechce wyrzucić argument że cena gazu to tylko jedna składowa, bo są jeszcze ceny praw emisji CO2, to dlaczego nasz rzad je sprzedaje, zamiast przeznaczyć dla takich podmiotow jak GA czy Orlen ? 

prawa do emisji EU ETS to nie jest prosta sprawa , co roku liczba uprawnien dla poszczególnych krajów jest mniejsza za zeszły rok polska otrzymała prawa chyba do 105 mln eu ets , 1 ets to tona co2 , prawami tymi zadządza giełda w holandi i tam polskie firmy kupują uprawnienia do emisji a pieniadze trafiają do rzadu Polskiego i powiny być przeznaczone na zmiejszenie emisji , typu docieplanie domów , wymiana kotłów CO.  na bardziej wydajne , idąc dalej uprawnień przyznanych Polsce brakuje i dodatkowe 30 mln .  sztuk polskie firmy musiały odkupić od innych krajów które miały nadwyzke . A dlatego nie mogą być za darmo aby zmuszać firmy do ograniczenia emisji CO2 stosując lepsze metody produkcji . 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
1 godzinę temu, jacu napisał:

Dokładnie równe 10 lat temu śnieg padał do 15 kwietnia i siałem 26kwietnia jare i  plon był super a teraz to by już w lutym chcieli mieć zasiane😄

U nas fasolę siał przed 15 kwietnia 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Mazowieckie zachód cena brutto zł/T detal na 11.02.2023 lokalnym sprzedawca

Saletra 3220

Saletrosan 26 - 2920

Saletrzak 2750

Mocznik imp 3200

Kornkali 3510

S -36 Mg-21 - 1400

Superfosfat prosty 19 - 2200

Polifoska 6 - 4760

Potafoska 4-13-12 - 2500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1690

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlikk18    67

Temat o cenach nawozów a tu znowu burdel. Jeden mądrzejszy od drugiego, idźcie na priv sobie pogadać 

  • Like 6

Bydło Mięsne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3542

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
20 godzin temu, Neveragain napisał:

Bez sensu jest pierdolenie takich kocobołów nie widząc rodzaju plantacji, zasobności, ukształtowania terenu, niedoborów i 100 innych rzeczy. wk***iają mnie tacy eksperci, pojeździ 3 lata w 60tce na błotniki i później mówi komuś jak ma żyć. 

Ale kogoś tu zagotowało :D syp i w styczniu nikt Ci nie broni.
Na błotniku miałem gąbkę więc w miarę było ok, ale widzę, że Ty to jeździłeś bez i nieźle Ci klepki naruszyło.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2473

Po co te pytania , czy siał już ktoś azot , skoro oficjalnie jeszcze siać nie wolno , a z drugiej strony, ten co miał zamiar rozsiać , to ma już rozsiane , tym bardziej jeśli ktoś ma na stanie tylko mocznik , który i tak wcześniej niż ok 15 marca nie zacznie działać , a przynajmniej teraz delikatny deszcz pada więc będzie się powoli przemieszczał w system korzeniowy. Ja jeśli bym dysponował mocznikiem , to na rzepak z 2/3 dawki pewnie by poszła razem z kizerytem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    966
3 godziny temu, Norman napisał:

Mazowieckie zachód cena brutto zł/T detal na 11.02.2023 lokalnym sprzedawca

Saletra 3220

Saletrosan 26 - 2920

Saletrzak 2750

Mocznik imp 3200

Kornkali 3510

S -36 Mg-21 - 1400

Superfosfat prosty 19 - 2200

Polifoska 6 - 4760

Potafoska 4-13-12 - 2500

Jutro zadzwonię do Agro-Ters Hrubieszów tam gdzie brałem saletrzak i saletrosan po ile mają i ile straciłem na tonie ale myślę że około 500zł?

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1221

A skąd ta data 15 marca? 

Kiedyś czytałem w mądrej książce tylko już nie pamiętam dokładnie tych liczb. Ale wniosek był taki, że sypiąc mocznik jest on niemal od razu dostępny dla roślin tylko uwaga mały procent z tego co daliśmy. 

Jego rozkład w formy dostępne dla roślin trwa i jest zależny od temperatury. 

I tak chyba przy 5 stopniach potrzebuje chyba 21 dni ale żeby cały się rozłożył. Tzn że np. po tygodniu od zastosowania przy 5 stopniach coś jest dostępne dla roślin ale nie wiele. 

To tak jak wsypać cukier do herbaty i nie mieszać. Wsypiesz łyżeczkę i nie zamierzasz to coś tam będzie słodsza ale nie bardzo i trzeba czekać aż się rozpuści. Łyżeczka działa podobnie jak temperatura - przyspiesza proces. 

Ma ktoś na forum dokładne liczby? Albo pamięta coś ze studiów albo ma książki? Poszukam w notatkach może zapisałem sobie. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2286
14 godzin temu, miwigos napisał:

Nie liczył bym na te wzrosty , nie widze powodu

Nie musisz przecież widzieć, to samo się pojawia i wtedy masz spóźniona reakcje. O to w tym chodzi żebyśmy nie wiedzieli kiedy góra kiedy dół. 

Że pójdzie w dół też nie widziałeś powodu a poszło i taka to loteria. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    50

Ja liczę że będzie jeszcze taniej ;) kupuje za jakiś tydzień tylko na pierwszą dawkę resztę później. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1363

no co TY , tu dylematy o N2 , a ty piszesz o pierwszej dawce...😆

Edytowano przez GABBER85
  • Haha 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez lucekxxx
      This could be your lucky break, enter now!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj