Polecane posty

jajanek1    315

miwigos

dobrze rolnikom to by zrobili ci fachowcy  z dąbrowy górniczej co o nich było głośno ostatnio  haha rolnicy przestali by  w końcu narzekać że ich wszyscy rucha... i by w końcu zrozumieli że ich nie ruchają tylko prowadzą wspólne biznesy haha na których raz się lepiej wychodzi a raz gorzej i albo trzeba zmienić wspólnika albo branże , a nie winić za wszystko innych

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    57

Czy to pis czy inna partia wygra to i tak jesteśmy na dwa lata w ciemnej d....e . Zamkną się na dwa lata, choćby nie wiem jakie były dymy będą mieć wywalone. Jedni na drugi będą zwalać że pieniążków nie ma bo PiS zrobił rozdawnictwo i teraz trzeba naprawić to co zepsuli, pis wygra będzie jak do tej pory a to wojna itp. 

Edytowano przez Camry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi12    4

A u mnie jeszcze nawet za pszenicę nie ma, coś się zblokowała ta agencja. A podobno tylko 15k wniosków do wypłaty zostało, ale od 2 tygodni ta liczba się nie zmienia. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2040
3 godziny temu, GABBER85 napisał:

tylko weźcie zrozumcie , że skoro ukr pcha się i na dodatek jest wciągana do Ujni, to  przez ok 3 lata będą takie zawirowania  a później jak już wejdzie do ujni  to bedzie też na granicy  opłacalnosci  KAŻDA BRANŻA  w rolnictwie  i będą dotacje , wylewanie mleka  itp, jak jest we Francji  czy innych krajach, pamietacie jak Polska weszła do Ujni jakie były tam dymy,... także dobrze to było

Ukraina nie wejdzie do uni, to jest nie opłacalne dla międzynarodowego biznesu, chyba że nie będzie musiała nic spełniać a otworzą rynek jak teraz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1347

przecie już sie o tym mówi ze wejdzie, tylko kiedy

ukr została rozebrana , na Dnieprze ,a ru i de

dawno temu słyszałem ze państwa Europy mają być stanami zjednoczonym Unii, jak w USA


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269

Bardzo kolorowo. Szczególnie dla 5-15 hektarowców. Podobno na wszystko ich stać, a emeryturę i opiekę medyczną to mają tacy taką, że hoho. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893

sprzedałem dzis pszenice. jedna przyczepa konsumpcja - 830, druga pasza - bo gestość 71 - cena 680 :P

  • Sad 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3539

To nawet konsupcja tak kiepsko płacą , obecnie 950 u mnie , miesiąc temu po 1000 troche sprzedałem 20 % zbiorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893

Daleko do portu, średnio do Niemiec, w okolicy wszyscy zasypani to jest okazja.

Ostatnio chłop mi zrobił wycene 160zł za tonę do portu. Czyli jak w porcie 1000 to już na starcie mam 840.

Całe szczęście tylko 3 przyczepy poszły, to co stało od żniw. Trzeba przygotowywać plac pod kukurydzę.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Augenthaler    42
41 minut temu, yacenty napisał:

sprzedałem dzis pszenice. jedna przyczepa konsumpcja - 830, druga pasza - bo gestość 71 - cena 680 :P

Dobrze ze masz agrofoto to możesz sobie pozwolic.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893

Ty też możesz sobie pozwolić


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3539
34 minuty temu, yacenty napisał:

Daleko do portu, średnio do Niemiec, w okolicy wszyscy zasypani to jest okazja.

Ostatnio chłop mi zrobił wycene 160zł za tonę do portu. Czyli jak w porcie 1000 to już na starcie mam 840.

Całe szczęście tylko 3 przyczepy poszły, to co stało od żniw. Trzeba przygotowywać plac pod kukurydzę.

Na młyn do portu tyle bym nie dostał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3166
47 minut temu, yacenty napisał:

sprzedałem dzis pszenice. jedna przyczepa konsumpcja - 830, druga pasza - bo gestość 71 - cena 680 :P

wczoraj znajoma co oddała pszenicę na przechowanie zapytała mnie czy podrożeje czy potanieje, zapytałem z jakiej ceny - 650 - odpowiedź (Zamojszczyzna)
Nie wnikałem czy paszowa czy lepsza bo ani miałem czas bo telefonicznie a i pewnie paszowa wnioskując z ceny
Odpowiedziałem że tu już nie ma z czego tanieć i albo podrożeje albo utrzyma cenę ale ew zmiany to dopiero zimą nie wcześniej jak po nowym roku

 sam nie wiem czy dobrze odpowiedziałem zwłaszcza jeśli owo przechowanie coś kosztuje w funkcji czasu
Po namyśle że przecież zaraz co wybory ale byłem na granicy zasięgu i zerwało połączenie nie doprecyzowałem i teraz dumam co doradzić w razie jeszcze zadzwoni?
W razie Ukraina przeforsuje zniesienie embarga przez Polskę to po ile Oni tam oferują? mam jedną odpowiedź z innego tematu że po 400zł/t plus transport co by jakoś tam się zgadzało że u nas te 650 to już bariera poniżej której nie powinno spadać a że ktoś se mniej oferuje to niech oferuje
Można na Ukrainę wysłać szyderstwem - "kup se tam taniej"

co by nie deliberował to wartość opałowa już wyższa nawet od tych 800-900 zł/t zważywszy ceny węgla tego "konsumenckiego' i to się musi przełamać  wcześniej niż później i Ukraińskie też powinno podrożeć bo to wszystko nie ma przecież sensu na poziomie tabliczki mnożenia z poziomu podstawówki

Profilaktycznie tniemy powierzchnię zasiewów ozimych zbóż a tegoroczna taniocha jeden sezon w razie co w magazynie przeleży no ale co dalej?

jeszcze nam tej cholernej polityki do uwzględnienia w płodozmianach brakowało

Edytowano przez dysydent
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, dysydent napisał:

razie Ukraina przeforsuje zniesienie embarga przez Polskę to po ile Oni tam oferują

I tak się do nas dostanie...

Moim skromnym zdaniem...będzie taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25763

Jak już to 0,1% na fundusz promocji za konsumpcję.

Za paszówkę nie mają prawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2459
9 minut temu, dysydent napisał:

wczoraj znajoma co oddała pszenicę na przechowanie zapytała mnie czy podrożeje czy potanieje, zapytałem z jakiej ceny - 650 - odpowiedź (Zamojszczyzna)
Nie wnikałem czy paszowa czy lepsza bo ani miałem czas bo telefonicznie a i pewnie paszowa wnioskując z ceny
Odpowiedziałem że tu już nie ma z czego tanieć i albo podrożeje albo utrzyma cenę ale ew zmiany to dopiero zimą nie wcześniej jak po nowym roku

 sam nie wiem czy dobrze odpowiedziałem zwłaszcza jeśli owo przechowanie coś kosztuje w funkcji czasu
Po namyśle że przecież zaraz co wybory ale byłem na granicy zasięgu i zerwało połączenie nie doprecyzowałem i teraz dumam co doradzić w razie jeszcze zadzwoni?
W razie Ukraina przeforsuje zniesienie embarga przez Polskę to po ile Oni tam oferują? mam jedną odpowiedź z innego tematu że po 400zł/t plus transport co by jakoś tam się zgadzało że u nas te 650 to już bariera poniżej której nie powinno spadać a że ktoś se mniej oferuje to niech oferuje
Można na Ukrainę wysłać szyderstwem - "kup se tam taniej"

co by nie deliberował to wartość opałowa już wyższa nawet od tych 800-900 zł/t zważywszy ceny węgla tego "konsumenckiego' i to się musi przełamać  wcześniej niż później i Ukraińskie też powinno podrożeć bo to wszystko nie ma przecież sensu na poziomie tabliczki mnożenia z poziomu podstawówki

Profilaktycznie tniemy powierzchnię zasiewów ozimych zbóż a tegoroczna taniocha jeden sezon w razie co w magazynie przeleży no ale co dalej?

jeszcze nam tej cholernej polityki do uwzględnienia w płodozmianach brakowało

Tniesz powierzchnię zasiewów zbóż ozimych i co w zamian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3166
1 godzinę temu, Pafnucy12 napisał:

I tak się do nas dostanie...

Moim skromnym zdaniem...będzie taniej.

dzięki za opinię już pomijąjąc jaka by ona nie była
jeśli by ktoś jeszcze coś to chętnie przeczytam bo sam nie wiem czy siać tyle co zwykle czy ...
ale jeśli odpowiem to ew później co wzywa alternatywa - warzywa :D noc nie noc ale za frazą z filmu "Kiler2" no qwa - klient :S

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Agrest napisał:

Jak już to 0,1% na fundusz promocji za konsumpcję.

Za paszówkę nie mają prawa

Powiedziano mi że 1% więc jutro to wyjaśnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
5 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Dziś dopłata za sprzedany rzepak weszła na konto.

Pszenica agrifirm 740netto spadek o 10zł

a kiedy sprzedawałeś rzepak ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111
Dnia 25.09.2023 o 12:12, przemek28_28 napisał:

Tylko skąd etaty dla wszystkich?

Już pracowników brakuje,więc się znajdzie miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj