Polecane posty

jahooo    9273
1 godzinę temu, melon10641 napisał:

Ta za darmo dowiozą... 

Myślisz że agroholdingi na Ukrainie są na tak głupie żeby oddawały pszenicę prawie za darmo? Przy tej cenie to muszą dopłacić do produkcji. Wojna jeszcze trochę potrwa i się skończy to znów będą wysyłać przez morze czarne. 

zboże, którym nikt nie jest zainteresowany na świecie, będa pchac do nas za 300-400zł, aby sie pozbyć, tak jak w ubiegłym roku, utylizacja to też koszt, trzymanie w magazynie też kosztuje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
packo    11
9 minut temu, jahooo napisał:

zboże, którym nikt nie jest zainteresowany na świecie, będa pchac do nas za 300-400zł, aby sie pozbyć, tak jak w ubiegłym roku, utylizacja to też koszt, trzymanie w magazynie też kosztuje

Może tak być, do niedawna na u nas czyli na wschodzie, pojęcie "do utylizacji" to była abstrakcja, lub równało się "do śmieci" itp., itd. zależnie gdzie kto śmieci "utylizowal" koszty 0 zero zł.  Ale dziś to mogą być mega koszty, więc sprzedający ogłasza promocję i ..... to już każdy wie jak działa 😁 k.... ale tanio kupiłem... trochę cuchnie ale za te pieniądze to zajeb.... 😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2465
2 godziny temu, melon10641 napisał:

Ta za darmo dowiozą... 

Myślisz że agroholdingi na Ukrainie są na tak głupie żeby oddawały pszenicę prawie za darmo? Przy tej cenie to muszą dopłacić do produkcji. Wojna jeszcze trochę potrwa i się skończy to znów będą wysyłać przez morze czarne. 

Jeśli się dopuści do tego że będą mieli zbyt w Europie , to będą woleli pchać tutaj , bo i koszty są znacznie mniejsze niż wieść to gdzieś do Afryki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9273
Przed chwilą, melon10641 napisał:

Akurat Afryka bardzo mało kupuje od ukraińców.

@jahooo a czemu mieliby zboże utylizować? 
 

a co beda robić ze zbożem, które nie ma żadnych parametrów ani nie przejdzie badań ? albo biogaz, albo pellet, albo utylizacja

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziadek1187    207
1 godzinę temu, jahooo napisał:

a co beda robić ze zbożem, które nie ma żadnych parametrów ani nie przejdzie badań ? albo biogaz, albo pellet, albo utylizacja

 

albo mąka dla Polski pod rzadami PIS-u -jako techniczne

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5116
1 godzinę temu, jahooo napisał:

a co beda robić ze zbożem, które nie ma żadnych parametrów ani nie przejdzie badań ? albo biogaz, albo pellet, albo utylizacja

 

Jak się nie nada na paszę to się wkręci do spożywczej. Człowiek zje wszystko.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajanek1    315
2 godziny temu, jahooo napisał:

zboże, którym nikt nie jest zainteresowany na świecie, będa pchac do nas za 300-400zł, aby sie pozbyć, tak jak w ubiegłym roku, utylizacja to też koszt, trzymanie w magazynie też kosztuje

co ty chłopie pier**lisz ??? 300 zł za tone !!!!   więcej wynosi wartość nawozowa takiego ziarna , ukrainiec nie taki głupi żeby woził zboże po tyle  do polski haha jak było po 1200 to woził bo  janusze polskie trzymały bo myśleli że będzie po 3800 + WAT

teraz wozi tranzytem przez polskę  tym co po 1000 płacą  żeby za pół roku świniarzy dojechać , bo tym teraz  8 za kg też pomału nieopłacalne hah  bo co tydzień wnioski albo na dobrostan albo na utratę płynności  w zwiazku z agresją rosjii na ukranie

rosja napadła na ukraine , ukraina  zawala towarem nas a my drukujemy kesz i  rozdajemy bo tracimy płynność finansową bo napadli sasiada

wozicie pszenice po 700 i latacie za nawozami i kwalifikatami po 2500  !!!!  we łby się pierdolnijcie hahhaha  ziarno trzymać a pole niech  obsiewa jarek z mateuszkiem i telus....kiem

za miesiąc będziecie młócić kuku po 250 , bo znajomy znajomego słyszał od znajomej że na ukrainie po 120 BRUTTO haha i pomału  będziecie zamawiać nasiona na kolejny rok  po 1000 na hektar bo  ponoć braknie 

dali  kredyt na 2 % rachunki płacić , ziarno trzymać i czekać na lepsze czasy , a nie beczeć  haha

nawozu nasypane mniej a  zboże sypało jeszcze lepiej , może jeszcze chemii o połowę mniej i będzie jeszcze bardziej sypać , szybko by  ukraina granice zamykała żeby ich nie zasypać hahah

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2483
Dastan napisał:

Znajomy znajomego z młynu mówił, że ludzie ze wschodnim akcentem i proponują pszenice po 360zł... nie wiem ile w tym prawdy i jak mieli by to przywieźć, ale będzie rzeź po wyborach na pewno.

a wiesz co mówi mój znajomy znajomego 🙆‍♂️🙆‍♂️🙆‍♂️🙆‍♂️


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1352

@jajanek1  ma troche racji, i jeszcze się brandzlują kto ma lepiej pole wyrównane po siewie ... no chyba że bezłorka to kto ma większe pobojowisko.

Ujnia dawała ale dobre czasy minęły , teraz ukr ma być u Ujni i im się robi dobrze bo zachód ma w tym interes


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
7 godzin temu, wojtal24 napisał:

a wiesz co mówi mój znajomy znajomego 🙆‍♂️🙆‍♂️🙆‍♂️🙆‍♂️

Nono, ale rok temu jak u nas było po 1500, a znajomy znajomego mówił, że ukry oferują pszenice po 650 to też się śmiałem ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3500

Wszystko jest możliwe . Wczoraj żebrzeczyńskiemu zmiękła rura , zaczął mówić łagodnie czyli Tylus już pod stołem dogadał się oligarchami i ci kazali aktorowi siedzieć cicho . Już dochodzą wieści że po wyborach otworzą znów granice ale na zasadzie że będzie mógł importować tylko ten komu zboże będzie potrzebne czyli wszystkie cedroby , Wipasze itd. będą pisać oświadczenie że zboże im jest bardzo potrzebne , po ukraińskiej stronie natomiast będą za łapówkę wręczane licencje na eksport do Polski :) czyli mafia będzie nad wszystkim panować . Ale o tym wszystkim dopiero po wyborach (chyba że jeszcze przed by po wyborach jak rolnicy zaczną strajkować to będą pokazywać że to poparł naród wybierając ich do koryta )  bo na razie to PiSory są z rolnikami , wielki zakaz , nie damy guzika ... nie wpuścimy zbóż ???? a jednak ustalają jak wpuścić zboża , a jednak płaca 6 mln euro na budowę magazynów przy granicy w miejscowości Knapy .... czy ktoś kto ma zamiar głosować na PiS wie chociaż że go okłamują całą gębą ??? Że wciskają kit ? Bo w telewizornii powiedzieli że będzie dobrze ? 

Edytowano przez marks50
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2483
marks50 napisał:

Wszystko jest możliwe . Wczoraj żebrzeczyńskiemu zmiękła rura , zaczął mówić łagodnie czyli Tylus już pod stołem dogadał się oligarchami i ci kazali aktorowi siedzieć cicho . Już dochodzą wieści że po wyborach otworzą znów granice ale na zasadzie że będzie mógł importować tylko ten komu zboże będzie potrzebne czyli wszystkie cedroby , Wipasze itd. będą pisać oświadczenie że zboże im jest bardzo potrzebne , po ukraińskiej stronie natomiast będą za łapówkę wręczane licencje na eksport do Polski :) czyli mafia będzie nad wszystkim panować . Ale o tym wszystkim dopiero po wyborach (chyba że jeszcze przed by po wyborach jak rolnicy zaczną strajkować to będą pokazywać że to poparł naród wybierając ich do koryta )  bo na razie to PiSory są z rolnikami , wielki zakaz , nie damy guzika ... nie wpuścimy zbóż ???? a jednak ustalają jak wpuścić zboża , a jednak płaca 6 mln na budowę magazynów przy granicy w miejscowości Knapy .... czy ktoś kto ma zamiar głosować na PiS wie chociaż że go okłamują całą gębą ??? Że wciskają kit ? Bo w telewizornii powiedzieli że będzie dobrze ? 

I na tą budowę jeszcze TVN nie dotarł żeby pokazać ja polaka?


Dastan napisał:

7 godzin temu, wojtal24 napisał:

a wiesz co mówi mój znajomy znajomego 🙆‍♂️🙆‍♂️🙆‍♂️🙆‍♂️

Nono, ale rok temu jak u nas było po 1500, a znajomy znajomego mówił, że ukry oferują pszenice po 650 to też się śmiałem ;).

nie śmiałem się wtedy i nie śmieje się teraz bo to jest problem nas wszystkich rolników. tylko bawią mnie teksty typu "znajomy znajomego" "albo "sąsiad szwagra żony powiedzial"


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1352

Będą wjezdzały tiry dla swoich, pewnie firemki obrotu już sie pootwierały na znajomych, bedzie krojenie tortu pod stołem

A rozdawanie z państwowych  rolnikom, żeby siedzieli cicho

  • Like 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    482

Pis by tego nie zrobił to są wielcy patrioci i od ust by sobie odjęli aby Polska silna była

dodatkowo ludzie wielkiej wiary i pobożni nie jak te zepsute lewacki

więc odb...ier..dolta  się od pisu bo gdyby nie łoni to byśta boso i niemca biegali

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2040
Dnia 25.09.2023 o 09:03, Dastan napisał:

Znajomy znajomego z młynu mówił, że ludzie ze wschodnim akcentem i proponują pszenice po 360zł... nie wiem ile w tym prawdy i jak mieli by to przywieźć, ale będzie rzeź po wyborach na pewno.

Za taką kwotę podejrzewam że zboże bezklasowe i plus transport. Już od dłuższego czasu słyszałem o tym że ukraincy mają ciśnienie na pozbycie się zboża gorszej jakości przed zimą które jest składowane pod goła chmurką. Dobrej jakości zboże nie sprzedadzą w tej cenie , zostawia je jak w tym roku na później. 

Poza tym strach pomyśleć co będzie na przyszły rok jak wysypią ten nawóz który dostali od Polaczków . 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8544
11 godzin temu, jajanek1 napisał:

nawozu nasypane mniej a  zboże sypało jeszcze lepiej , może jeszcze chemii o połowę mniej i będzie jeszcze bardziej sypać

To może wcale nawozów nie sypać i niczym nie pryskać, no może wodą święconą, to będzie najwięcej sypać.Sam się najpierw pierdolnij w łeb, dopiero pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajanek1    315

wojteus

nie pisałem żeby wcale nie siać nawozu , tylko ograniczać po to aby przeczekać trudny okres i przeżyć w jak najlepszej kondycji do dnia w którym pis przestanie rządzić , bo im dłużej będzie rządzić to kondycja będzie mniejsza i tylko opieka paliatywna będzie potrzebna . chodzą plotki że jak pis nie przegra wyborów  to się wojny nie da skończyć i pomału w to wierzę bo oni jeszcze II światowej nie zakonczyli na potrzeby wyborców   , podejrzewam że ten konflikt z ukrainą ostatnio i niskie ceny zbóż też temu służą aby tych pajac...ów odsunąć od koryta . Nie bardzo rozumie jak ten  pis może współpracować z unią np przeciw rosji jak on cały czas z nią walczy , płaci kary i wcale nie zamierza coś robić w tym kierunku żeby nie płacić . O tym co odpierdalają w tvppis nawet nie pisze bo takiego szamba to nawet kin  ...dz... nie odpie....   rozumie wybory itd. ale bez przesady

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

U nas paszówka 600-620zł. Konsumpcja 900zł dostałem ofertę.Na razie wszystko trzymam nic nie wywożę może skoczy ponad 1000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1352
10 minut temu, jajanek1 napisał:

nie pisałem żeby wcale nie siać nawozu , tylko ograniczać po to aby przeczekać trudny okres i przeżyć w jak najlepszej kondycji

tylko weźcie zrozumcie , że skoro ukr pcha się i na dodatek jest wciągana do Ujni, to  przez ok 3 lata będą takie zawirowania  a później jak już wejdzie do ujni  to bedzie też na granicy  opłacalnosci  KAŻDA BRANŻA  w rolnictwie  i będą dotacje , wylewanie mleka  itp, jak jest we Francji  czy innych krajach, pamietacie jak Polska weszła do Ujni jakie były tam dymy,... także dobrze to było


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541
23 minuty temu, jajanek1 napisał:

wojteus

nie pisałem żeby wcale nie siać nawozu , tylko ograniczać po to aby przeczekać trudny okres i przeżyć w jak najlepszej kondycji do dnia w którym pis przestanie rządzić , bo im dłużej będzie rządzić to kondycja będzie mniejsza i tylko opieka paliatywna będzie potrzebna . chodzą plotki że jak pis nie przegra wyborów  to się wojny nie da skończyć i pomału w to wierzę bo oni jeszcze II światowej nie zakonczyli na potrzeby wyborców   , podejrzewam że ten konflikt z ukrainą ostatnio i niskie ceny zbóż też temu służą aby tych pajac...ów odsunąć od koryta . Nie bardzo rozumie jak ten  pis może współpracować z unią np przeciw rosji jak on cały czas z nią walczy , płaci kary i wcale nie zamierza coś robić w tym kierunku żeby nie płacić . O tym co odpierdalają w tvppis nawet nie pisze bo takiego szamba to nawet kin  ...dz... nie odpie....   rozumie wybory itd. ale bez przesady

Uświadom nas która partia zrobi dobrze rolnikom

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1352

Może inaczej, która was nie bedzie robić w chvja, tj ładnie mówić a przychylać sie obcym, ja znam odpowiedź


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj