Polecane posty

masa24    2348

Jest film na necie z przemówienia gryna . Typowa gadka platformersa. Trzeba pomagać Ukrainie a wszystkiemu winien rząd bo nie rozbudowuje portów . Co to kurws za lider strajku ? Tu jedyne rozwiązanie to zamknięcie granicy a nie rozbudowa portu 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
39 minut temu, masa24 napisał:

Ale z czym ?

Z tym wszystkim co się teraz dzieje, z cena. 

Krzyczeli to jakoś te dopłaty wykrzyczeli i w sumie z dopłatą do zboża i nawozu czy wyjdzie źle? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, masa24 napisał:

Jest film na necie z przemówienia gryna . Typowa gadka platformersa. Trzeba pomagać Ukrainie a wszystkiemu winien rząd bo nie rozbudowuje portów . Co to kurws za lider strajku ? Tu jedyne rozwiązanie to zamknięcie granicy a nie rozbudowa portu 

Może też chce chłopina zarobić na przerzucie ukraińskiej pszenicy do portu 🙆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
43 minuty temu, witejus napisał:

Nie wiem po co, pewnie by zjeść ciastko i mieć ciastko

Tylko doskonale wiesz ze tak sie nie da. Żeby ktoś mógł zyskać ktoś musi stracić i tego nie wymyśliłem ja tylko tak jest od zawsze. Wiec dziwi mnie postawa innych którzy mowia ze trzeba pomagać lub pomagac ale z głową, to pytam sie co znaczy "z głową" czy 50 mld zl dane banderze to mało? Czy przyznanie tym nierobom wszystkich plusów i renty za 1 miesiac pracy w polsce to jest normalne ? Teraz okazuje sie ze jeszcze bedzie tani kredyt na mieszkanie im sie należał a za rok miejsce w sejmie ?

Za ta pomoc nazwali polaczkow ruskami, na mnie to moga tak mówić bo ja bym jednemu i drugiemu nie pomógł wiec mnie to wali. Ale dziwi mnie to ze ci którzy tak im w tyłek wchodzą dalej to robia 🤣

Pytam sie czy mało stracilismy przez nich i kolaborantów z pl. Pytam sie po ile musza byc wasze płody zebyscie zrozumieli ze to jest takie samo zagrożenie dla nas jak ciapaty dla francji.

Jak czytam że gryn mowi ze chce z nimi konkurowac nawet na równych warunkach to zastanawiam sie czy aby niedotlenienie mózgu nie bylo u niego zbyt długo. 

Jak mozna rownac sie nawet majac 1 tys ha z kims kto ma KILKA TYSIĘCY HEKTARÓW 🤭

O małych rodzinnych gospodarstwach nie wspomnę a na tym forum większość jest takich w przedziale 10-100 h, wyjatki powyżej 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanalia2    158

Koledzy nie obraźcie się  ale durni jesteście  jak osły z drzarzgą w fujarze.!!1 Jeden drugiemu wygrarnia . " Dopłate chce a sprzedał za 1600 zł pazerna hiena" drugi  natomiast zarzuca " pazerny byłeś  trzeba było sprzedawać po 1600 zł a ty kisiłeś zboże sprzedałeś za 600 zł sprzedałeś a teraz dopłate chcesz" I się żrecie jak gimnazjalistki o chłopaka a pisiorstwo się cieszy. WINY JEST TYLKO PIS!!!. To pis wywindował koszta do takich granic ze ludziska trzymały zboże zamiast sprzedawać  bo mimo wysokich cen skupu dalej zarobek był słaby. To pis  otworzył granice co spowodowało krach na rynku. Teraz pis daje wam kasiore waszą własną,  a wy się żrecie. Dopłaty powinny pójść z licytacji majątków członków pisu nie z budżetu. A wy jak Ci frajerzy napierdalacie się czy się komuś dopłata  z publicznych pieniędzy  należy czy nie. Dziś Wicherek oraz Ci co co go nie ludzią razem powinni zaostrzonymi widłami stanąć pod sejmem i powiedzieć pis wy... p.... ierdalać!!!!!! Ale jak to głupie pazerne chłopki ( tak twierdzi Kaczyński - chyba ma racje)  wolicie sobie ochłapy wydzierać zamiast zrobić to co powinien zrobić prawdziwy meżczyzna z jajami

  • Like 7
  • Thanks 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9245

rząd w sytuacji kryzysowej zachował się jak kierowca , który puszcza kierownice wjeżdżając na oblodzoną drogę, a jak auto zaczyna wjeżdżać do rowu, to wciska do oporu hamulec.

widać, jest to skuteczna taktyka, bo wszyscy żrecie się między sobą, zamiast pluć na winnego tej sytuacji

a co do pomocy - ja jestem chrześcijaninem i uczono mnie, że należy pomagać potrzebującym, czasem nawet oddać ostatnią koszulę, widzę jednak, że niektórzy to tacy chrześcijanie, co jak człowiek cierpi, to by mu poduszkę spod głowy wyciągnęli, żeby szybciej umarł :/

 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
41 minut temu, Tomek90 napisał:

Z tym wszystkim co się teraz dzieje, z cena. 

Krzyczeli to jakoś te dopłaty wykrzyczeli i w sumie z dopłatą do zboża i nawozu czy wyjdzie źle? 

Złe nie wyjdzie ale to żadne rozwiązanie . Taki Gryn czy ci ze Szczecina strajkowali a zgodzili się na jakies porozumienia gfzie połowa nie do zrealizowania . Jedyne wyjście to zamknięcie granicy , cło itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
13 minut temu, Damianek20 napisał:

Tylko doskonale wiesz ze tak sie nie da

Wiem to doskonale i zgadzam się z resztą tego co napisałeś bo nawet podając komuś rękę by go wyciągnąć z błota trzeba stracić trochę siły.To co się obecnie dzieje przypomina ratowanie tonącego, gdy tonący po grzbiecie ratownika wychodzi na brzeg topiąc przy okazji ratującego.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
27 minut temu, jahooo napisał:

rząd w sytuacji kryzysowej zachował się jak kierowca , który puszcza kierownice wjeżdżając na oblodzoną drogę, a jak auto zaczyna wjeżdżać do rowu, to wciska do oporu hamulec.

widać, jest to skuteczna taktyka, bo wszyscy żrecie się między sobą, zamiast pluć na winnego tej sytuacji

a co do pomocy - ja jestem chrześcijaninem i uczono mnie, że należy pomagać potrzebującym, czasem nawet oddać ostatnią koszulę, widzę jednak, że niektórzy to tacy chrześcijanie, co jak człowiek cierpi, to by mu poduszkę spod głowy wyciągnęli, żeby szybciej umarł :/

 

Pomóc można komuś, kto jest do Ciebie przyjaźnie bądź neutralnie nastawiony. Ukraińców trudno zakwalifikować do jednej bądź drugiej grupy, bo dziś im pomożesz, a jutro mogą Cię ganiać z widłami. Oczywiście są wyjątki, ale jest ich bardzo mało. To bardzo często ludzie bez empatii i bez zasad, a od takich z daleka...

  

1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

To powiedz co byś zrobił?? 

Nie bądź naiwny, kasa na te wszystkie dopłaty była uszykowana już w poprzednim roku, bo skąd wytrzasnęliby nagle 10 mld zł. Wydatki budżetowe planuje się rok wcześniej, a przezorny ( ;) ) Pis dziwnym trafem zostawił sobie bardzo dużą rezerwę. Najpierw Kowalczyk zrobił w jajo tych, którzy zawsze sprzedawali w żniwa, a teraz Pinokio do spółki z Telusem zrobili z nas dziadów kalwaryjskich.

 

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
45 minut temu, kanalia2 napisał:

Dziś Wicherek oraz Ci co co go nie ludzią razem powinni zaostrzonymi widłami stanąć pod sejmem i powiedzieć pis wy... p.... ierdalać!!!!!! Ale jak to głupie pazerne chłopki ( tak twierdzi Kaczyński - chyba ma racje)  wolicie sobie ochłapy wydzierać zamiast zrobić

A gdzie dziś stoisz 🤔 czy wideł nie masz ? Czy też jesteś tym głupim pazernym chłopkiem 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanalia2    158
22 minuty temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

A gdzie dziś stoisz 🤔 czy wideł nie masz ? Czy też jesteś tym głupim pazernym chłopkiem 🤔

Ja się nastrajkowałem to raz. Dwa ja zboże kupuje to dla mnie im bliżej za darmo tym lepiej ( ale mysle w skali globalnej). Trzy jako doswiadczony zadymiarz nie mam zamiaru brać udziału w pikietach z paroma lutkami bo to nic nie daje . Byłem z Kołodziejczakiem na pikiecie w ministerstwie kiedy prosiaki zawieźli  to jak k**wa widziałem jak taki gruby ochroniarz w ministerstwie ( Wicherek pewnie go kojarzy)  wypycha małego Kołodziejczaka i kolegów z budynku to sie w kurwiłem uruchomiłe moje 100 kg wagi zaparłem się o dzwi  i 5 ludzi wjebałem do budynku dzwi zamkłem i przekluczyłem.  Tak ze policja wejśc już nie mogła w środku byłem ja  , kolega i Kołodziejczak, 2 prosiaki i dwóch ochroniarzy. Ja tak działam za to potem od kołodziejczaka zjebe dostałem ze jestem za agresywny i zamiast iść w środek urzędu to Kołodziejczak zrobił liva i opuściliśmy budynek. Dlatego ja d*py dla pozerstwa nadstaiać nie będę. Bo zarówno Kołodziejczak jak i Gryn to porzeży. Niby strajkują ale zadymy nie zrobią bo ich w mediach źle opiszą.

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
1 godzinę temu, Mateusz1q napisał:

Wierzcie wierzcie w tego Gryna tylko później tutaj nie płaczcie

Od dawna powtarzam ze to człowiek który będzie dążył do obszarnictwa a nie do rownowagi 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

Słyszałem jego gadanie że to dużym trzeba pomagać, to ja się pytam jaki on w końcu gospodarz jeśli z podobno 900 ha nie może wyżyć? a gdzie ,,efekt skali" o którym tyle trąbili różni ,,znafcy, ekonomiści"?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

A po ile pszenica mniej więcej teraz ? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

Ravój

Tu się losy świata ważą a Ty z pytaniem nie na temat wyjeżdżasz😀

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
1 godzinę temu, witejus napisał:

Słyszałem jego gadanie że to dużym trzeba pomagać, to ja się pytam jaki on w końcu gospodarz jeśli z podobno 900 ha nie może wyżyć? a gdzie ,,efekt skali" o którym tyle trąbili różni ,,znafcy, ekonomiści"?

I w maszyny nie inwestuje tylko wszystko sam robi,bo żadna fabryczna nie nadaje sie do jego pól.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965

Nie wiecie czy w  zamojskim  wpływają już dopłaty do zbóż  sprzedanych do 15 kwietnia.

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269

W ubiegły poniedziałek złożone cztery wnioski na pomoc wojenną, za kukurydzę sprzedaną po 1-12-2022. Dzisiaj dwa potwierdzone przelewy, a do siedemnastej jeszcze trochę czasu jest.

***** ***

TYLKO PIS🤣

  • Like 2
  • Haha 2

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt8188    130

wyrownanie za zboza sprzedane do 15 kwietnia raczej wszyscy dostalismy lub dostaniemy.z tego co sie slyszy to przelewy sie nawet zgadzaja na kontach. bardziej mnie ciekawi ten drugi termin pomocy do pszenicy po 15 kwietnia. pszenzyta no i te nawozowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    329
2 godziny temu, Zbyszek3939 napisał:

Nie wiecie czy w  zamojskim  wpływają już dopłaty do zbóż  sprzedanych do 15 kwietnia.

Ja LBL i wczoraj przelew przyszedł. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1142
7 godzin temu, jahooo napisał:

.., że niektórzy to tacy chrześcijanie, co jak człowiek cierpi, to by mu poduszkę spod głowy wyciągnęli, żeby szybciej umarł :/

 

A to chyba dotyczy całej władzy kościelnej, bo nie spotkałem księdza czy biskupa, nie mówiąc o wyższych, żeby byli tacy skorzy do pomocy. Jak przyjdzie do pogrzebu, to nie ważne, że rodzina zmarłego nie ma pieniędzy, pełna stawka bez żadnych skrupułów.

pszenica lokalna paszarnia 700 PLN, południowo zachodnie Mazowsze

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj