Gość

Polityka okiem rolnika 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Piękne , tyle naszego sprzętu 

Kair, luty 1974, Misja UNEF II, park pojazdów; w dyspozycji - blisko 400 jednostek sprzętu

 

FB_IMG_1695844332058.jpg

Nawet Ostrówek w barwach ONZ 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    347
17 godzin temu, jahooo napisał:

To stwierdzenie odnosi się do początków średniowiecza akurat

a nie przypadkiem jakoś czasy napoleońskie?

edit: poswięciłem się, byłem bliżej 1745 bitwa pod Fontenoy

Edytowano przez Takeda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Agrest napisał:

UNO )🤣

Tyż fiat 

FB_IMG_1695844186465.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    347
11 godzin temu, dysydent napisał:

no nie tak od początku bo lenie i degeneraty vs bandziory to już jest jakiś wniosek w jakim stanie pozostawiła społeczeństwa komuna i fenomenem pozytywnym są tu republiki/kraje nadbałtyckie jak by przeczące temu zjawisku i już nie chcę drążyć dlaczego akurat Oni tak a reszta posowieckiego imperium nie

Mam teorię, że to dlatego, iż Bałtowie nie są Słowianami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5269
14 godzin temu, DTaras napisał:

No umówmy się technika wcale nie jest całkiem ich produkcji - technologia może w jednej trzeciej. Wybierają cele kosztowne militarnie i ja to chwalę.

 

Nie mają wyboru. Nie zbombardują masowo Rosyjskich miast, bo sprzęt jest ograniczony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5269
4 minuty temu, Takeda napisał:

Mam teorię, że to dlatego, iż Bałtowie nie są Słowianami

 A jak to określić kto jest kim, jak to wszystko było zawsze w jednym państwie..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2107

Kanclerz Olaf Scholz ogłosił dziś, iż Niemcy rezygnują z ostrych wymagań dotyczących "efektywności energetycznej" przy budowie nowych mieszkań. Zastosowanie surowych kryteriów przy budowie budynków zostało zawieszone na czas nieokreślony. 
Na szczycie w Berlinie rząd wysłuchał głosu branży budowlanej, która wskazywała, że w obecnym otoczeniu budowa mieszkań w takim rygorze ekologiczno-energetycznym jest po prostu nieopłacalna. 
Oprócz regulacji klimatycznych dla nowych budynków, rząd niemiecki wycofał się również z planu wprowadzenia obowiązku dociepleń i renowacji starej substancji.

 

Premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak ogłosił wycofanie się z kilku kluczowych uzgodnień w zakresie polityki ekologicznej dotyczącej między innymi rynku nieruchomości i budownictwa. Obiecał, że będzie więcej czasu na przejście na pompy ciepła, a przepis polegający na całkowtym wycofywaniu kotłów gazowych zostanie anulowany. Sunak powiedział, że dopilnuje, aby na wynajmujących, ani właścicieli domów nie zostały nałożone żadne nowe przepisy ani opłaty związane efektywnością energetyczną budunków. Przesunąl ponadto do 2035 r. (z 2026 r.) zakaz stosowania paliw kopalnych.
Rishi Sunak zlikwidował również grupę zadaniową ds. efektywności energetycznej zaledwie sześć miesięcy po jej utworzeniu. Celem grupy było przyspieszenie termomodernizacji  budynków oraz wymiany kotłów gazowych w domach.

ekoidiotyzm zaczyna wychodzić bokiem :) 

 

 

Niemiecki dziennik "Berliner Zeitung" komentuje odniesienia Olafa Scholza do afery wizowej w Polsce. 

"A co tak naprawdę zrobił Olaf Scholz? Czy tylko wygłosił przemówienie podczas kampanii wyborczej w Hesji?" – pyta autor. "Wcale nie. Wiedział, że swoją wypowiedzią rzeczywiście ingeruje w polską kampanię wyborczą i przysparza PiS dużych problemów" – pisze "Berliner Zeitung". Jak stwierdza, Scholz będzie prawdopodobnie rozbawiony całą wrzawą, a politycy PiS co rusz w kampanii wyborczej grają "nieprzyjazną antyniemiecką kartą".

Można się domyślać, że Urząd Kanclerski nie był rozbawiony spotem wyborczym Kaczyńskiego. Teraz Olaf Scholz odpowiedział, zemścił się" – pisze "Berliner Zeitung". "Polska partia opozycyjna będzie się teraz cieszyć, bo każda zła wiadomość dla PiS jest pomocą w udaremnieniu prawicowo-narodowego rządu" – czytamy.

niemcy już nawet nie udają, że chcą zainstalować w polsce tuska, który zrobi wszysko co mu każą

---------------------------------------------------------------------

najważniejsza dziś wiadomość:

Polskie Elektrownie Jądrowe podpisały umowy na zaprojektowanie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce z amerykańskim konsorcjum firm Westinghouse oraz Bechtel.

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6502
6 godzin temu, nie napisał:

Można się domyślać, że Urząd Kanclerski nie był rozbawiony spotem wyborczym Kaczyńskiego. Teraz Olaf Scholz odpowiedział, zemścił się" – pisze "Berliner Zeitung". "Polska partia opozycyjna będzie się teraz cieszyć, bo każda zła wiadomość dla PiS jest pomocą w udaremnieniu prawicowo-narodowego rządu" – czytamy.

niemcy już nawet nie udają, że chcą zainstalować w polsce tuska, który zrobi wszysko co mu każą

Skoro piszą że zemścił się, to skąd wniosek iż chcą instalować Tuska? Normalnie ogryzł się a nasi dostali sraczki.

6 godzin temu, nie napisał:

najważniejsza dziś wiadomość:

Polskie Elektrownie Jądrowe podpisały umowy na zaprojektowanie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce z amerykańskim konsorcjum firm Westinghouse oraz Bechtel.

Faktycznie, to ważna wiadomość ale tylko w kwestii finansowania. Jeżeli ktoś się łudził iż rząd USA coś tu będzie gwarantował, to właśnie okazało się iż gwarantuje tylko dochód funduszom inwestycyjnym do których te firmy należą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9338
8 godzin temu, Takeda napisał:

a nie przypadkiem jakoś czasy napoleońskie?

edit: poswięciłem się, byłem bliżej 1745 bitwa pod Fontenoy

zwyczaj negocjacji przed  bitwami, ustalania warunków bitwy, nawet jej miejsca, a często nawet wyniku bez walki - to czasy średniowieczne

to, co Sienkiewicz opisał w Krzyżakach, było normalna praktyką, czyli wysyłanie heroldów i negocjacje

a to, co opisałeś, owszem, miało miejsce, chociaz odnosi się do czasów znacznie późniejszych

I i II wojna wprowadziły pojęcie konfliktu totalnego, gdzie w czasie zmagań nie tylko eliminuje się siły przeciwnika, ale całą siłę żywą łącznie z cywilami  a także infrastrukturę

poza wojną 30-to letnią w Europie takie konflikty rzadko miały miejsce, a jeśli już, to raczej były dziełem mongołów, tatarów i turków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1972

Łuone nie należą - ony są... Gdzieś tam wcześniej zadałem pytanie o kredyt dla Polski w kwocie 2,5 mld dolarów widać licznik licznik poszedł dalej do conajmniej 10. Jeszcze czołgi, wyrzutnie, zakupy w Korei...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3311
9 godzin temu, nie napisał:

najważniejsza dziś wiadomość:

Polskie Elektrownie Jądrowe podpisały umowy na zaprojektowanie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce z amerykańskim konsorcjum firm Westinghouse oraz Bechtel.

Nooo; projektowanie elektrowni jądrowych ma w Polsce już wielowiekową tradycję. a jednym takim to nawet udało się fundamenty zalać

a z puntu widzenia propagandy sukcesu akurat ta wiadomość jest antyskuteczna bo pierwszą myślą moją,- laika w temacie jakich większość, było - to oni qwa nawet jeszcze projektów nie mają??!

3 godziny temu, mirro napisał:

Skoro piszą że zemścił się, to skąd wniosek iż chcą instalować Tuska? Normalnie ogryzł się a nasi dostali sraczki.

za dużo pisaliśmy instruktaży jak naparzać w klatkę z małpami, małpy zaczynają naparzać sobie po klatkach nawzajem tylko trzeba teraz ustalić kto im kije rozdaje ;)

bo my tylko instruktaże:ph34r:

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6502
2 godziny temu, DTaras napisał:

Łuone nie należą - ony są...

A faktycznie, racja.

21 minut temu, dysydent napisał:

małpy zaczynają naparzać sobie po klatkach nawzajem

Ale jak widać są tacy, jak @nie co myślą iż to znak dziejowy i nawet wnioski z tego widowiska próbują wyciągać, A to zwykłe małpie figle.:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3078
14 godzin temu, Kwiatek25 napisał:

Cześć. Dawno mnie nie było na forum. Szukam kontaktu do Roberta

 

13 godzin temu, witejus napisał:

Zlikwidował konto.

Wczoraj do mnie dzwonil-wraca powoli do życia.. zaczal czytać af


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8614
1 minutę temu, jacus napisał:

Wczoraj do mnie dzwonil-

On jest z okolic Krakowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1972

Kurcze. Córa wymyśliła labirynt w kukurydzy a ja głupi powiedziałem, że pomyślę na polu koło domu... to jak obietnica. Czytam o uprawie i same kombinacje bo to kuźwa nie tak łatwo zasiać aby wyszło parę kolb. Na pół ha znów nikt mi nie przyjedzie. O ja gupie prącie ale trzeba sobie jakoś poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    347
1 godzinę temu, DTaras napisał:

Kurcze. Córa wymyśliła labirynt w kukurydzy a ja głupi powiedziałem, że pomyślę na polu koło domu... to jak obietnica. Czytam o uprawie i same kombinacje bo to kuźwa nie tak łatwo zasiać aby wyszło parę kolb. Na pół ha znów nikt mi nie przyjedzie. O ja gupie prącie ale trzeba sobie jakoś poradzić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    690

Chociaż raz powiedział prawdę, sam się boi

 

Edytowano przez thor1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5618

Przeglądam internety i wpadło mi takie coś Zimny prysznic Zełenskiego w USA | Salonik Polityczny 2/3 - YouTube

Oglądałęm kilka razy, sprawdzam czy to nie animacja, sprawdzam czy to PISowska telewizja Republika i NIE WIERZĘ. Chłopaki nagle odkryli to co kazdy normalny człowiek wiedział od początku wojny. Rok temu to byłaby naganna pro rosyjska narracja a jak dostali po d*pie to im powoli rozsądek wraca. Szkoda że zanim im się pod deklem poukładało to wpompowaliśmy w tą swołocz kilkadziesiąt jeśli nie kilkaset miliardów. PISowskie frajerstwo


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8614
2 godziny temu, Ulman napisał:

wpompowaliśmy w tą swołocz kilkadziesiąt jeśli nie kilkaset miliardów.

Ponad 100, przynajmniej oficjalnie, ile naprawdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3078

Wy tam w priwislandkim kraju juzbyscie miłościwie panującego Włodzimierza 2 witali...

10 godzin temu, witejus napisał:

On jest z okolic Krakowa?

Nawet nie wiem..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5652
9 minut temu, jacus napisał:

Wy tam w priwislandkim kraju juzbyscie miłościwie panującego Włodzimierza 2 witali...

Lepszy ten niż kabareciarz bez honoru, nie jaki Wołodymyr ... Idź leć biedaku z Golicji klęczeć przed klaunem z Kijowa ... I nie zapomnij przed tym wyjazdem spakować kanapek i napełnić termosu xD 

Edytowano przez Tomasz0611
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Przez tomek1974
      wojna na ukrainie dzień 330 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj