Gość

Polityka okiem rolnika 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jahooo    9244
38 minut temu, dysydent napisał:

jak budżet pier..olnie to tak jak by obronność została bez broni i armii bo Polsce nikt tak bezinteresownie nie pomoże jak Ukrainie. Polska zostanie zajęta przez obcych "sojuszników" z NATO ... i tak dalej o czym już nie raz było i tutaj jako to tereny równinne nadają się doskonale na poligony rozgrywek wojennych bez dewastowania terenów grających

nieopłacony, niedożywiony żołdak staje się najgroźniejszym rabusiem bandytą w kraju który zna czyli własnym i jeszcze sami Polacy mogą prosić o pomoc przeciwko Polakom i to nie pomoc w odbudowie gospodarki a zwyczajnie obronie ostatków mienia i życia.

PiS i PO to marionetki obcych takiej właśnie rozgrywki i sytuacja już jest nieodwracalna bo nie ma realnej trzeciej siły co by zmiotła te dwie bandy w kanał za skłócenie Polaków i to wokół nieistotnych bzdetów. Skłócenie tak że nie powstał jakiś chaotyczny konglomerat a dwie zoganizowane i sfanatyzowane strony bez niczego ani pośrodku ani zamiast

wypisz wymaluj sytuacja jak za sanacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1287
35 minut temu, Tomasz0611 napisał:

@Mariusz2903 powiedz mi kiedy Spożywczy Holding Sasina zajmie się cenami truskawek, to tak mieli nam pomagać xD Jeżeli ktoś nie produkuje deserowej, a nastawił się na przemysł, to ma pewną dokładkę do interesu w tym roku ...

Tak wiem , jestem właśnie po lekturze o proponowanej cenie na przemysł tj. między 2- 3 zł , ten holding raczej nic nie pomoże bo są też państwowe podmioty skupujące zboża i też nic , chociaż zboża lekko drgnęły do góry bo brak opadów pewnie z truskawką będzie to samo .

Podmioty skupowe maja dostać kredyt na 2 % na 18 mcy. 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607
Przed chwilą, Mariusz2903 napisał:

Tak wiem , jestem właśnie po lekturze o proponowanej cenie na przemysł tj. między 2- 3 zł , ten holding raczej nic nie pomoże bo są też państwowe podmioty skupujące zboża i też nic , chociaż zboża lekko drgnęły do góry bo brak opadów pewnie z truskawką będzie to samo .

Podmioty skupowe maja dostać kredyt na 2 % na 18 mcy. 

A tak mieli pomagać, cały PiS i ich kłamstwa... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1287
1 minutę temu, Tomasz0611 napisał:

A tak mieli pomagać, cały PiS i ich kłamstwa... 

Poszło na zboża i nawozy .

7 minut temu, mirro napisał:

Pewnych rzeczy nawet nie należy odbudowywac, ponieważ zmienia się sytuacja i są niepotrzebne. Zbyt wiele jednostek wojskowych przy szczupłym budżecie na szkolenie i utrzymanie to tylko wegetacja i nie stanowią żadnej wartości bojowej

Dalej nie dostrzegasz zagrożenia , pewnie i Ochojską i Frasyniuka popierasz za to co sądzą o polskich żołnierzach . Armii UA  też nikt nie dozbrajał do tej pory atu masz idzie im całkiem dobrze . Idąc twoim tokiem myślenia to najlepiej poczekać aż ruski wejdzie a wtedy UE będzie nam pomagać w dozbrajaniu a my będziemy walczyć .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    336
45 minut temu, dysydent napisał:

PiS i PO to marionetki obcych takiej właśnie rozgrywki i sytuacja już jest nieodwracalna bo nie ma realnej trzeciej siły co by zmiotła te dwie bandy w kanał za skłócenie Polaków i to wokół nieistotnych bzdetów. Skłócenie tak że nie powstał jakiś chaotyczny konglomerat a dwie zoganizowane i sfanatyzowane strony bez niczego ani pośrodku ani zamiast

Czyli jeszcze kołata ci się ten beznadziejny romantyzm, że Polacy nadają się i potrafią rządzić. Ech to błąd w tym myśleniu, bo ostatni był Kaziu Wielki czyli 700 lat już czekamy na ogarniętych ludzi. Wszystko leży i kwiczy, a system edukacji zwłaszcza. Ci bardziej rzutcy, przedsiębiorczy i nie mogący pogodzić się z tą krajową beznadzieją są "wyjechani" już dawno, część z tych normalniejszych siedzi cicho w kraju w nadziei, że większe gówno ominie, a już dawno postawili krzyżyk na tej ziemi.

Smutna prawda jest taka, że należałoby owinąć godło we flagę i pochować, może nie na Wawelu, ale na pewno na Powązkach.

Już tam niech nami nie rządzą nasi polscy nieudaczni pośrednicy, należy dogadać się wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
17 godzin temu, marcin19071980 napisał:

Nie wtrącam się i nie krytykuje ale mam nadzieję że wiesz jak eksploatuje się maszyny rolnicze we Francji.

Myślę że wiem i nie sadze aby sprytny francuz kupił opony z rocznika produkcji ciagnika ba nawet marka continental się zgadza .Na zachodzie nie ma raczej Polskich nawyków cofania licznika  tym bardziej że tam jest to karane .Kupuję od lat Valtry  po 500-1200h do tej pory nie żałuję .Tak dwulatek z ładowaczem może mieć 3000 -4000h ale ciągnik obejrzany sprawdzony -ale nutkę zwatpienia zasiałeś 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607
11 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Poszło na zboża i nawozy .

Nie mieszaj dofinansowan na zboża i nawozy z Holdingiem Spozywczym Sasina który miał stać na straży godnych cen dla rolnika za owoce i warzywa... 

Miał być taki sukces, a jak Dohler dymał producentów owoców tak dyma ich dalej... 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
14 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Tak wiem , jestem właśnie po lekturze o proponowanej cenie na przemysł tj. między 2- 3 zł , ten holding raczej nic nie pomoże bo są też państwowe podmioty skupujące zboża i też nic , chociaż zboża lekko drgnęły do góry bo brak opadów pewnie z truskawką będzie to samo .

Podmioty skupowe maja dostać kredyt na 2 % na 18 mcy. 

Jak holding nie pomoże to po co on jest?

Co podmiotom skupowym po kredycie jak nie mają gdzie tego wsypać bo durnie pozwolili na niekontrolowany wjazd zbóż z banderlandu?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
17 godzin temu, Ulman napisał:

To są solidne traktory. Seria N ma skrzynię i tylny most i skrzynię taki sam jak w serii T która osiąga +200 koni. Nie znam nikogo kto by na Valtrę narzekał. 

Seria T ma chyba do 250 km. N-ki zewnętrznie tylny most podobny w środku -nie rozbierałem choć na podwórku kilka szt stoi .N 104 ma tylko skrzynie Hi Tech h3 lub H5 -choć tryb jest podobny do Versu .Versu to nie tylko skrzynia ale i hydraulika i kilka innych pierdół -ale rzeczywiśćie pod względem awari nawet Fendt nie dorównuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1287

Przy takiej suszy to w PL może być kiepsko ze wszystkimi płodami .

4 minuty temu, Ulman napisał:

Jak holding nie pomoże to po co on jest?

Co podmiotom skupowym po kredycie jak nie mają gdzie tego wsypać bo durnie pozwolili na niekontrolowany wjazd zbóż z banderlandu?

Jeszcze nie ma cen to interwencja nie potrzebna 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
Przed chwilą, Mariusz2903 napisał:

Przy takiej suszy to w PL może być kiepsko ze wszystkimi płodami .

Opolskie od 3 godzin burza za burzą już 40 l spadło i nadal pada -nawet grad nie sypie jest super - i nie piszę żeby kogoś wk***iać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3139
51 minut temu, jahooo napisał:

wypisz wymaluj sytuacja jak za sanacji

mówisz? ja z historii za pilny uczeń nie byłem i chociaż komuna wtedy fałszowała historię i jest fałszowana teraz tylko w skrajne strony to jak bym tę wersję komunistów zapamiętał dodał obecną uśrednił to też by mi coś nawet gorszego od gów..o prawdy bo tylko statystyka wyszła ale zawsze to lepiej niż kłamstwo

a tak zlewam i to co teraz wciskają bo nikt już z ówczesnych nie żyje abym dopytał jak to było na prawdę bodaj na wycinku obserwacji świadka

znaczy pamiętam opowieści babki stąd wiem że i komuchy i obecni to łgarze
W jedno słowo nie wierzę zanim sprawdzę a co niesprawdzalne nie słucham... znaczy słucham bo powieki mam tylko na oczach ale z uwagą dlaczego ktoś mówi a nie co mówi

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9244
3 minuty temu, dysydent napisał:

mówisz? ja z historii za pilny uczeń nie byłem i chociaż komuna wtedy fałszowała historię i jest fałszowana teraz tylko w skrajne strony to jak bym tę wersję komunistów zapamiętał dodał obecną uśrednił to też by mi coś nawet gorszego od gów..o prawdy bo tylko statystyka wyszła ale zawsze to lepiej niż kłamstwo

a tak zlewam i to co teraz wciskają bo nikt już z ówczesnych nie żyje abym dopytał jak to było na prawdę bodaj na wycinku obserwacji świadka

za sanacji wieś miała g... do powiedzenia, przedsiębiorców łupiono podatkami na wojsko, przemysł nacjonalizowano a przeciwnikcy polityczni (ci realni i z pomysłem) lądowali w Berezie Kartuskiej lub znikali

społeczeństwo było podzielone między ślepych wielbicieli władzy i tych, co widzieli jej obłudę i wady, ale nie mieli prawa zaprotestować

wojsko było hołubione jako gwarant status quo, ale w gruncie rzeczy samodzielnie ni znaczyliśmy nic, siedzieliśmy na dywaniku u Francuzów i Anglików, a USA nas ignorowało

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3139

samo teraz w Kanadzie się jakichś parę zagajników pali to 75mln jankesów przez to prycha i kaszla i Ty sądzisz że dzisiaj nie ignorują jakiegoś 40-to milionowego kraju dla nich na antypodach co nawet jak wodorówkę tu kto odpali to nawet sejsmografy tam za wiele nie zadrżą?

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9244
3 minuty temu, dysydent napisał:

samo teraz w Kanadzie się jakichś parę zagajników pali to 75mln jankesów przez to prycha i kaszla i Ty sądzisz że dzisiaj nie ignorują jakiegoś 40-to milionowego kraju dla nich na antypodach co nawet jak wodorówkę tu kto odpali to nawet sejsmografy tam za wiele nie zadrżą?

biznes is biznes, dopóki kupujemy ich uzbrojenie, będą udawać, że nas szanują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3139

to nie tak bo akurat broni ale takiej na prawdę groźnej to oni nikomu nie sprzedają a jak trzeba to i za damo dadzą
Jeśli coś sprzedają na warunkach rynkowych to dla nich demobil. Już więcej ściąga stąd dla nich branża IT bo ileż to wieśmacków Windowsów, i różnego innego przewartościowanego badziewia i to jest biznes. Broń nawet dla nich to polityka a że jakiś frajer bierze jak leci ze składnicy złomu i jeszcze ceny jak za nowe płaci to sam bym stary łuk sprzedał jak skończę klecić kuszę ;)

albo usunąłem kawałek bo i literówek pełno i ....

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4613
9 godzin temu, Ulman napisał:
20 godzin temu, Ulman napisał:

Opony chyba oryginał bo takie zakładają fabrycznie.  To jest Versu 103 czy coś mocniejszego?

 

19 godzin temu, Roman176 napisał:

ulman jak ty to wyczytałeś jaki producent 

zapomniałeś dodać ze pytam o opony 

19 godzin temu, v11 napisał:

Tak AC 85 zakładają fabrycznie

najlepsze ze on mi odp ty po pijaku nie zaskoczyłeś 

1 godzinę temu, v11 napisał:

Opolskie od 3 godzin burza za burzą już 40 l spadło i nadal pada -nawet grad nie sypie jest super - i nie piszę żeby kogoś wk***iać 

ty z opolskiego ? to u ciebie sie to wypadało u mnie tylko godzinne 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, v11 napisał:

Myślę że wiem i nie sadze aby sprytny francuz kupił opony z rocznika produkcji ciagnika ba nawet marka continental się zgadza .Na zachodzie nie ma raczej Polskich nawyków cofania licznika  tym bardziej że tam jest to karane .Kupuję od lat Valtry  po 500-1200h do tej pory nie żałuję .Tak dwulatek z ładowaczem może mieć 3000 -4000h ale ciągnik obejrzany sprawdzony -ale nutkę zwatpienia zasiałeś 

Widziałem 4 letnie traktory z Francji z fabrycznym olejem w silniku dlatego pozwoliłem sobie zwrócić ci uwagę.No ale skoro wiesz co kupujesz to OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
31 minut temu, Roman176 napisał:

zapomniałeś dodać ze pytam o opony 

najlepsze ze on mi odp ty po pijaku nie zaskoczyłeś 

Nie tłumacz się. Guzik wiesz o oponach a z tego zdjęcia nie ma szans wyczytać jakie są opony więc po cholerę się pytałeś i do czego ci to potrzebne? Teraz oprócz elektryków będziesz znał się na oponach?  Wiem jakie opony zakładają seryjnie na Valtrę bo sam takie mam stąd moje spostrzeżenie


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Ulman nie zgodze się AC 85 można przeczytać do tego specyficzny bok profilu i jest 100% pewność jaki producent .Ale nie szarpcie się -ciekawe czy pamiętacie od czego się szarpanina zaczęła 

31 minut temu, marcin19071980 napisał:

Widziałem 4 letnie traktory z Francji z fabrycznym olejem w silniku dlatego pozwoliłem sobie zwrócić ci uwagę.No ale skoro wiesz co kupujesz to OK

A znajomy kupił CNH 8 letni 4 mth i były 2 szt takich 

54 minuty temu, Roman176 napisał:

zapomniałeś dodać ze pytam o opony 

najlepsze ze on mi odp ty po pijaku nie zaskoczyłeś 

ty z opolskiego ? to u ciebie sie to wypadało u mnie tylko godzinne 

I dalej pada momentami leje - a wczoraj faroż coś tam przebąkiwał że jaka ofiara taki deszcz i musieli w połowie kolekty koszyki zmieniać -tyle siana 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6408
4 godziny temu, Mariusz2903 napisał:

Poszło na zboża i nawozy .

Dalej nie dostrzegasz zagrożenia , pewnie i Ochojską i Frasyniuka popierasz za to co sądzą o polskich żołnierzach . Armii UA  też nikt nie dozbrajał do tej pory atu masz idzie im całkiem dobrze . Idąc twoim tokiem myślenia to najlepiej poczekać aż ruski wejdzie a wtedy UE będzie nam pomagać w dozbrajaniu a my będziemy walczyć .

Dostrzegam zagrożenie, ale też zdaję sobie sprawę iż możliwości państwa nie są nieograniczone. Poza tym możliwości umysłowe decydentów, jak ostatnio widać, są mocno ograniczone. Nie uznaję zakupów politycznych. Sprzęt ma być pod konkretne zadanie. Dozbrajanie UA to inna sprawa. Wojna to zawsze worek bez dna i jesteśmy w stanie utopić tam dowolną ilość sprzętu. 

3 godziny temu, jahooo napisał:

biznes is biznes, dopóki kupujemy ich uzbrojenie, będą udawać, że nas szanują

Poklepywanie po plecach nie zawsze jest oznaką szacunku. A co to znaczy, to dopiero zobaczymy po zakupie Abramsów, Będzie cyrk i to level master.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7588

Co się dzieje , znowu dzielą przybyszy z Afryki na kraje członkowskie ?.

 

4 godziny temu, v11 napisał:

Opolskie od 3 godzin burza za burzą już 40 l spadło i nadal pada -nawet grad nie sypie jest super - i nie piszę żeby kogoś wk***iać 

Nie będzie suszowego , plony 10 ton brawo w jednym  miejscu wysuszy zaś w drugim  nadrobi , bilans się zgodzi na + .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1287

Właśnie kasa dla rolników na pomoc zbożową i na zbrojenia zaklepana , rząd zwiększył deficyt budżetowy .

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to ci zaklepanie... Coraz większy dług.

A ten jeszcze chwali...

Edytowano przez Pafnucy12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319
4 minuty temu, Mariusz2903 napisał:

Właśnie kasa dla rolników na pomoc zbożową i na zbrojenia zaklepana , rząd zwiększył deficyt budżetowy .

Ty zdrowy jesteś na umyśle ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Przez tomek1974
      wojna na ukrainie dzień 330 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj