Gość

Polityka okiem rolnika 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Roman176    4613
53 minuty temu, jacek1296 napisał:

Jakie obrażanie, sam pisałeś, że chlasz. Nigdy nie głosowałem na platformę. Bez odbioru.

kiedy ?

1 godzinę temu, Ulman napisał:

Srak. Przeczytaj durniu co pisałem. Valtra ma kilka wersji - HiTech, Direct i Versu. Versu to wersja Valtry - rozumiesz już? 

Wiem że ty się zatrzymałeś na ukochanym Ursusie który był w jednej wersji ale normalne traktory tak mają.

buraku nie chodzi mi o traktor tylko opony 

1 godzinę temu, Ulman napisał:

Srak. Przeczytaj durniu co pisałem. Valtra ma kilka wersji - HiTech, Direct i Versu. Versu to wersja Valtry - rozumiesz już? 

Wiem że ty się zatrzymałeś na ukochanym Ursusie który był w jednej wersji ale normalne traktory tak mają.

buraku nie chodzi mi o traktor tylko opony 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

 

5 minut temu, Roman176 napisał:

buraku nie chodzi mi o traktor tylko opony 

co z nimi nie tak?

1 godzinę temu, Roman176 napisał:

ulman jak ty to wyczytałeś jaki producent 

Gdzie ja cokolwiek pisałem o producencie opon?

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4613

nie pij tyle 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Strzeliłeś pajaca Romuś🤣 Pokaż gdzie pisałem o oponach i ich producencie

Czekaj, czekaj - ty myślałeś że Versu 103 to opony? Bbuuuchaachaaaaa , ale z ciebie gamoń🤣

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4613
2 godziny temu, Ulman napisał:

Opony chyba oryginał bo takie zakładają fabrycznie

ty chlejesz niemiłosiernie 

 

a widzisz jeszcze na oczy ? 

Edytowano przez Roman176

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

No właśnie edytowałem bo skumałem żeś durny jak mało kto. Versu 103 to wersja Valtry a nie typ opon. Bbuuuchaaachaaaa, gamoń😅😂🤣. Jakbyś się cokolwiek znał to byś z siebie głupka nie zrobił a tak to wszyscy widzą jakiś patafian😆

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4613
23 minuty temu, Ulman napisał:

No właśnie edytowałem bo skumałem żeś durny jak mało kto

bo napisałem prawdę i cyk szybka edytacja 

24 minuty temu, Ulman napisał:

Edytowano 21 minut temu przez Ulman

 

28 minut temu, Roman176 napisał:

Edytowano 24 minuty temu przez Roman176

najlepsze jest ze sam sie przyznałeś do edytuj 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Ciekawe jest tylko że edytowałem 2 godziny temu a ty godzinę temu nadal pisałeś o oponach.

2 godziny temu, Ulman napisał:

Opony chyba oryginał bo takie zakładają fabrycznie.  To jest Versu 103 czy coś mocniejszego?

 

53 minuty temu, Roman176 napisał:

 

buraku nie chodzi mi o traktor tylko opony 

Nie rób z siebie idioty większego niż jesteś


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4613

sam sobie zaprzeczyłeś ze ja pytam o oponach a ty wyskakujesz z wersją traktora chciałeś zaistnieć na bani  %%%%%%%%%%%% idź spać i weź butelkę wody wytrzeźwiej i napisz do mnie 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409

https://wiadomosci.wp.pl/mariusz-blaszczak-wraca-z-zakupow-w-korei-poludniowej-i-jednym-sie-nie-chwali-6906481675553280a

"Koreańscy komentatorzy widzą jeszcze jeden problem – trudności z wypłacalnością polskich władz. W telewizji SBS jeden z komentujących zauważył, że w "przypadku ponownego odcięcia dotacji unijnej lub zmiany obecnego antyunijnego rządu istnieje możliwość zmniejszenia kontraktu lub opóźnienia płatności". O takich problemach zapewne dowiemy się z koreańskiej telewizji."

Błaszczak krąży po świecie z torbą na zakupy a sprzedający zaczynają się martwić czy im zapłaci. I tak oto doszliśmy do ściany. Tak wygląda działanie debili.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9245
21 minut temu, mirro napisał:

https://wiadomosci.wp.pl/mariusz-blaszczak-wraca-z-zakupow-w-korei-poludniowej-i-jednym-sie-nie-chwali-6906481675553280a

"Koreańscy komentatorzy widzą jeszcze jeden problem – trudności z wypłacalnością polskich władz. W telewizji SBS jeden z komentujących zauważył, że w "przypadku ponownego odcięcia dotacji unijnej lub zmiany obecnego antyunijnego rządu istnieje możliwość zmniejszenia kontraktu lub opóźnienia płatności". O takich problemach zapewne dowiemy się z koreańskiej telewizji."

Błaszczak krąży po świecie z torbą na zakupy a sprzedający zaczynają się martwić czy im zapłaci. I tak oto doszliśmy do ściany. Tak wygląda działanie debili.

Ja bym się zastanowił, kto sponsorował ten artykuł, bo on jest wyraźnie w czyimś, na pewno nie Polskim, interesie

Dodam tylko, że sępy zbierają się nad padliną, skoro WP takie rzeczy pisze

Edytowano przez jahooo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Taaaa, sponsorował i jest w sPISku przeciw Polsce. Po prostu mamy swoisty komentarz o tym jak nas widzą po prześwietleniu kontrahenta. 

5 godzin temu, Roman176 napisał:

sam sobie zaprzeczyłeś ze ja pytam o oponach a ty wyskakujesz z wersją traktora chciałeś zaistnieć na bani  %%%%%%%%%%%% idź spać i weź butelkę wody wytrzeźwiej i napisz do mnie 

Pytałeś o opony bo nawet tak prostego tematu nie rozumiesz. Reszta twoich postów to już tylko rozpaczliwe, padaczkowo drgawkowe ruchy żeby nie pokazać jak się znowu  samozaorałeś.

Edycja postu na godzinę przed twoim nie mogła w żaden sposób zmienić sensu wypowiedzi. Komentowałeś już edytowany post i sprawa jest prosta - jako bałwan nie zrozumiałeś a teraz się miotasz😅😂🤣

10 godzin temu, Ulman napisał:

Opony chyba oryginał bo takie zakładają fabrycznie.  To jest Versu 103 czy coś mocniejszego?

 

9 godzin temu, Roman176 napisał:

ulman jak ty to wyczytałeś jaki producent 

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409
1 godzinę temu, jahooo napisał:

Ja bym się zastanowił, kto sponsorował ten artykuł, bo on jest wyraźnie w czyimś, na pewno nie Polskim, interesie

Jak nie w polskim interesie? To że w artykule piszą iż w K9 "polonizacja" ma tylko polegać na wymianie radia i ew. spięcie z systemem dowodzenia polem  walki? A gdzie kompetencje do choćby podwozia? Gdzie odlewanie luf? gdzie cała reszta? To że (moje zdanie) będziemy traktować po macoszemu własnego Kraba? A w pizdu z takim interesem. ( teraz to się wkurwiłem)

Może Stalowa Wola sponsoruje takie artykuły, bo akurat K9 to wbrew ich interesom.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9245
55 minut temu, mirro napisał:

Jak nie w polskim interesie? To że w artykule piszą iż w K9 "polonizacja" ma tylko polegać na wymianie radia i ew. spięcie z systemem dowodzenia polem  walki? A gdzie kompetencje do choćby podwozia? Gdzie odlewanie luf? gdzie cała reszta? To że (moje zdanie) będziemy traktować po macoszemu własnego Kraba? A w pizdu z takim interesem. ( teraz to się wkurwiłem)

Może Stalowa Wola sponsoruje takie artykuły, bo akurat K9 to wbrew ich interesom.

chcieliśmy wstać z kolan, ale tak nogi ścierpły, że jebne.... na plecy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1287
3 godziny temu, mirro napisał:

https://wiadomosci.wp.pl/mariusz-blaszczak-wraca-z-zakupow-w-korei-poludniowej-i-jednym-sie-nie-chwali-6906481675553280a

"Koreańscy komentatorzy widzą jeszcze jeden problem – trudności z wypłacalnością polskich władz. W telewizji SBS jeden z komentujących zauważył, że w "przypadku ponownego odcięcia dotacji unijnej lub zmiany obecnego antyunijnego rządu istnieje możliwość zmniejszenia kontraktu lub opóźnienia płatności". O takich problemach zapewne dowiemy się z koreańskiej telewizji."

Błaszczak krąży po świecie z torbą na zakupy a sprzedający zaczynają się martwić czy im zapłaci. I tak oto doszliśmy do ściany. Tak wygląda działanie debili.

Pis nie kupi uzbrojenia ? jak przegra to wiadomo że niczego PO nie kupi bo po co .

12 godzin temu, jacek1296 napisał:

 Nigdy nie głosowałem na platformę.

Być antypisem i nie głosować na po ? Zadziwiasz mnie , może na PSL lub SLD a nie jeszcze Ruch Palikota był i Nowoczesna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
5 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Być antypisem i nie głosować na po ? 

Ot i kwintesencja tego co tłuką wam do łbów od kilkunastu lat

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
59 minut temu, Mariusz2903 napisał:

 

Być antypisem i nie głosować na po ?

Widzisz, jak cię pis tresuje? tvpis jest bardzo skuteczne, w przeciwieństwie do waszych mózgów. To pokazuje obraz wyznawców.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409
50 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Pis nie kupi uzbrojenia ? jak przegra to wiadomo że niczego PO nie kupi bo po co .

Po nie kupowało gratów, choćby samolotów dla VIP, bo cały czas musieli utrzymać w ryzach finase Państwa. Obowiązywały ich limity wydatków, kombinowali z liniami kredytowymi. Wojsko jechało na tym co miało, nikt nie wierzył w możliwość konfliktu a i społeczeństwo nie widziało potrzeby, Po misjach okazało się że utrzymywanie ZSW nie ma sensu. I tu dochodzimy do ważnego momentu- resetu z Rosją. Był potrzebny aby, aby dalej spokojnie funkcjonować a ponieważ rusy zajęły się Kaukazem, a ten był daleko, to go poświęciliśmy w nadziei że to właśnie ten kierunek ekspansji. W tym czasie nasza PGZ miała w dupsku swoje podstawowe zadania, a związki zawodowe dbały aby sie nie przepracowali. To jednak bardziej skomplikowana historia i nie wszyscy chcieliby jej wysłuchać bez paczki relanium pod ręką.

https://www.o2.pl/informacje/polscy-wojskowi-przylapani-gen-polko-to-karygodne-6907016774888416a

"Wydarzenie zorganizowała firma Hyundai-Rotem, która wygrała wielomiliardowy przetarg na uzbrojenie polskiej armii. Częścią kontraktu było szkolenie polskich żołnierzy z zakresu obsługi sprzętu. To właśnie po zakończonym kursie Koreańczycy wyprawili przyjęcie w hotelu w Morągu (woj. warmińsko-mazurskie).:

To było zamówienie bez przetargu na podstawie ustawy o "pilnej potrzebie operacyjnej". Nie było żadnej konkurencji, nikt nie musiał o nic się starać, więc nie ma mowy o zmowie. No chyba że Pan Błaszczak zmówił się z Koreańczykami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3139
7 godzin temu, jahooo napisał:

Ja bym się zastanowił, kto sponsorował ten artykuł, bo on jest wyraźnie w czyimś, na pewno nie Polskim, interesie

Dodam tylko, że sępy zbierają się nad padliną, skoro WP takie rzeczy pisze

WP napisała to na użytek własnego podwórka, znaczy; swojego w nim kąta a na wniosek o potencjalną niewypłacalność Polski nie trzeba żadnego sponsoringu bo zdowy rozum wystarczy . Nie było wojny, nie było sankcji unijnych a dług publiczny rósł no to zastąpiono władzę takimi co za priorytet głosili wyhamowanie zadłużania budżetu po przez wyłapanie złodziei co ten budżet rozkradali no i nawet później chwalili się że tych zlodziei wyłapali a zadłużenie jeszcze bardziej wzroslo jak za tych złodziei jeszcze zanim jakakolwiek w okolicy wojna wybuchła czyli znaczy że łapiący tych złodziei więcej kosztują jak tamci kradli a teraz ma być zwiększona ilość darmozjadów a wręcz musi być zwiększona bo zagrożenie zewnętrzne wzrosło i żołdactwa trzeba teraz będzie więcej utrzymywać  i pewnie ten kraj tak gospodarczo rozwinięty nie jest jak sobie sam nie umie byle rury latającej sam wyprodukować zatem przy stale rosnącym zadłużeniu i warunkach tylko zwiększających pozagospodarcze wydatki należy się spodziewać tylko jednego. Zapaści gospodarczej bo miast na inwestycje we własny przemysł choćby i zbrojeniowy ostatnie pieniądze pójdą na obce uzbrojenie.

Wojna ma różne oblicza i na płaszczyźnie gospodarczej też się toczy, przede wszystkim na gospodarczej. Czy gdyby Ukraina była silna gospodarczo to kacapy by się odważyli ją zaatakować?
PiS już przegrał gospodarczą wojnę ... wszyscyśmy ją pod tymi rządami przegrali bo przez osiem lat rządów ani skonsolidował polską gospodarkę z Europejską a tylko ją skłócił ani niczego nie zmodernizowano ku samodzielności gospodarczej i niezależności od tej ujni która w razie by upadła to Polska razem z nią mimo wybrano opcję "państwa narodowego" ale gospodarka jakoś nie posłuchała i nadal jest od ujni krytycznie zależna.
Upaństwawianie coraz większych obszarów gospodarczych to prosta doga do sytuacji w jaką przerost ambicji jak na możliwości zawalił komuchów a też była i propaganda sukcesu, i sceptycyzm - ta cecha najzdrowsza ze wszystkich i teraz jest okrzyczany zdradą, defetyzmem i wszystkim co do tych podobne.

Jeśli jakiś kraj nie buduje swojej obronności w oparciu o własne siły wytwórcze i technologiczne to znaczy że już przegrał gospodarczo a niebawem przegra militarnie i niekoniecznie w tym przypadku z kacapami a np z Niemcami co pod płaszczykiem "pomocy" swoje technologie i wojska ochoczo podeślą do obrony przeciw tym na razie kacapom ale z czasem i Ukraińcom z którymi wcześniej czy później Polaków skłócą bo i mają historyczne tradycje i technologiczne i kapitałowe możliwości. Bo Niemcom już tylko brakuje dominacji militarnej w Polsce wszak gospodarczą już mają a wojenka za Bugiem to doskonały pretekst.

Przecież mamy kalkę sytuacji i poczynań jakie doprowadziły do pierwszej wojny światowej i drugiego jej akordu jakim była nomen omen druga

dużo pisania ale każdy kto zna historię i obraz współczesnego świata rzeczywisty sam sobie więcej dowodów na moją tezę znajdzie niż zaprzeczeń

Zatem czy tacy Koreańczycy ze swoimi zabawkami wojennymi będą potrzebni Polsce jeśli do reszty zostanie zdominowana przez niemieckie wpływy?
Bo pytanie czy aby Polakom a nie Niemcom? Tylko Niemcy same potrafią broń do brony własnych dominiów produkować i wcale nie leży o za interesem Niemiec doprowadzenie Polski do niewypłacalności bo oni to z broni nie raz tu swoją sami zjeżdżali i za gratis

Jankesy znów nie pozwolą zawalić Niemców bo kto poważniej na sojusznika w rozgrywaniu chinoli wygląda? Niemcy czy Polska?

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1287
20 minut temu, dysydent napisał:

WP napisała to na użytek własnego podwórka, znaczy; swojego w nim kąta a na wniosek o potencjalną niewypłacalność Polski nie trzeba żadnego sponsoringu bo zdowy rozum wystarczy . Nie było wojny, nie było sankcji unijnych a dług publiczny rósł no to zastąpiono władzę takimi co za priorytet głosili wyhamowanie zadłużania budżetu po przez wyłapanie złodziei co ten budżet rozkradali no i nawet później chwalili się że tych zlodziei wyłapali a zadłużenie jeszcze bardziej wzroslo jak za tych złodziei jeszcze zanim jakakolwiek w okolicy wojna wybuchła czyli znaczy że łapiący tych złodziei więcej kosztują jak tamci kradli a teraz ma być zwiększona ilość darmozjadów a wręcz musi być zwiększona bo zagrożenie zewnętrzne wzrosło i żołdactwa trzeba teraz będzie więcej utrzymywać  i pewnie ten kraj tak gospodarczo rozwinięty nie jest jak sobie sam nie umie byle rury latającej sam wyprodukować zatem przy stale rosnącym zadłużeniu i warunkach tylko zwiększających pozagospodarcze wydatki należy się spodziewać tylko jednego. Zapaści gospodarczej bo miast na inwestycje we własny przemysł choćby i zbrojeniowy ostatnie pieniądze pójdą na obce uzbrojenie.

Wojna ma różne oblicza i na płaszczyźnie gospodarczej też się toczy, przede wszystkim na gospodarczej. Czy gdyby Ukraina była silna gospodarczo to kacapy by się odważyli ją zaatakować?
PiS już przegrał gospodarczą wojnę ... wszyscyśmy ją pod tymi rządami przegrali bo przez osiem lat rządów ani skonsolidował polską gospodarkę z Europejską a tylko ją skłócił ani niczego nie zmodernizowano ku samodzielności gospodarczej i niezależności od tej ujni która w razie by upadła to Polska razem z nią mimo wybrano opcję "państwa narodowego" ale gospodarka jakoś nie posłuchała i nadal jest od ujni krytycznie zależna.
Upaństwawianie coraz większych obszarów gospodarczych to prosta doga do sytuacji w jaką przerost ambicji jak na możliwości zawalił komuchów a też była i propaganda sukcesu, i sceptycyzm - ta cecha najzdrowsza ze wszystkich i teraz jest okrzyczany zdradą, defetyzmem i wszystkim co do tych podobne.

Jeśli jakiś kraj nie buduje swojej obronności w oparciu o własne siły wytwórcze i technologiczne to znaczy że już przegrał gospodarczo a niebawem przegra militarnie i niekoniecznie w tym przypadku z kacapami a np z Niemcami co pod płaszczykiem "pomocy" swoje technologie i wojska ochoczo podeślą do obrony przeciw tym na razie kacapom ale z czasem i Ukraińcom z którymi wcześniej czy później Polaków skłócą bo i mają historyczne tradycje i technologiczne i kapitałowe możliwości.

Przecież mamy kalkę sytuacji i poczynań jakie doprowadziły do pierwszej wojny światowej i drugiego jej akordu jakim była nomen omen druga

dużo pisania ale każdy kto zna historię i obraz współczesnego świata rzeczywisty sam sobie więcej dowodów na moją tezę znajdzie niż zaprzeczeń

Zwijanie armii , likwidacja zakładów zbrojeniowych , jednostek wojskowych , próby stworzenia armii europejskiej kto za tym stał i kiedy to się działo ? Tego już PIS nie odbuduje a jak przegra to zmiennicy całkiem puszczą dozbrojenie w trąbę bo będą dbać o budżet a nie obronność kraju .

 

Edytowano przez Mariusz2903
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607

@Mariusz2903 powiedz mi kiedy Spożywczy Holding Sasina zajmie się cenami truskawek, to tak mieli nam pomagać xD Jeżeli ktoś nie produkuje deserowej, a nastawił się na przemysł, to ma pewną dokładkę do interesu w tym roku ...

Edytowano przez Tomasz0611
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3139
20 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Zwijanie armii , likwidacja zakładów zbrojeniowych , jednostek wojskowych , próby stworzenia armii europejskiej kto za tym stał i kiedy to się działo ? Tego już PIS nie odbuduje a jak przegra to zmiennicy całkiem puszczą dozbrojenie w trąbę bo będą dbać o budżet a nie obronność kraju .

jak budżet pier..olnie to tak jak by obronność została bez broni i armii bo Polsce nikt tak bezinteresownie nie pomoże jak Ukrainie. Polska zostanie zajęta przez obcych "sojuszników" z NATO ... i tak dalej o czym już nie raz było i tutaj jako to tereny równinne nadają się doskonale na poligony rozgrywek wojennych bez dewastowania terenów grających

nieopłacony, niedożywiony żołdak staje się najgroźniejszym rabusiem bandytą w kraju który zna czyli własnym i jeszcze sami Polacy mogą prosić o pomoc przeciwko Polakom i to nie pomoc w odbudowie gospodarki a zwyczajnie obronie ostatków mienia i życia.

PiS i PO to marionetki obcych takiej właśnie rozgrywki i sytuacja już jest nieodwracalna bo nie ma realnej trzeciej siły co by zmiotła te dwie bandy w kanał za skłócenie Polaków i to wokół nieistotnych bzdetów. Skłócenie tak że nie powstał jakiś chaotyczny konglomerat a dwie zoganizowane i sfanatyzowane strony bez niczego ani pośrodku ani zamiast

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409
38 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Tego już PIS nie odbuduje a jak przegra to zmiennicy całkiem puszczą dozbrojenie w trąbę bo będą dbać o budżet a nie obronność kraju .

Pewnych rzeczy nawet nie należy odbudowywac, ponieważ zmienia się sytuacja i są niepotrzebne. Zbyt wiele jednostek wojskowych przy szczupłym budżecie na szkolenie i utrzymanie to tylko wegetacja i nie stanowią żadnej wartości bojowej.. Obronność kraju bierze się z zasobności budżetu, bo innych pieniędzy nie ma. Czyli albo prowadzi się mądrą politykę albo zbroi po zęby. Taniej oczywiście wychodzi polityka, ale trudniej mądrych ludzi do niej znaleźć. Tak więc zbroimy się na potęgę i po kokardę, ale ludzi mądrych nam od tego nie przybędzie. Czyli d*pa z tyłu , jak zawsze.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Przez tomek1974
      wojna na ukrainie dzień 330 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj