Gość

Polityka okiem rolnika 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Takeda    347
11 godzin temu, Agrest napisał:

Toć ponoć jakiś debil chleb na kromki sprzedawał by choć na chwilę w mediach zaistnieć.

ty to chyba jednak zacofany...., chleb na kromki jest od lat, idziesz sobie po 5 skibek świeżutkiego grahama z lokalnej małej piekarni, albo ze śliweczką, albo orkiszowy itd, kurde w 2005 taki kosztował za kilo 17 PLN, po kij ci cały bochenek który będziesz jadł tydzień, albo i dłużej, ba 3/4 pieczywa w sklepach to wyrób nadający się do jedzenia tylko w razie wielkiego głodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26109

Na wagę chleb tak, ale kogoś kupującego kromkę nie widziałem. U nas zawsze był podział ćwiartka lub pół chleba.

A odnoszę się do jakiejś sytuacji o której była mowa po podwyżkach cen zboża i pieczywa. Ktoś chciał zaistnieć medialnie i lansował się zdjęciami że doszło do tego iż ludzi stać na kromki chleba a nie bochenek

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19864
9 minut temu, Takeda napisał:

ty to chyba jednak zacofany...., chleb na kromki jest od lat, 

Musi ja też zacofany bo nigdy nie widziałem na kromki

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    347
22 godziny temu, Roman176 napisał:

bo myślałem ...... ale znachor @Ulman  tak robi

ech amatorka, oprysk gnojówką z pokrzywy czy podlewanie krowieńcem to metody stare jak świat i działające, co prawda do zastosowania na mała skale ale jednak

ty to lepiej wracaj mieszać na kopalni ten nasz węgiel z tym importowanym zwłaszcza z Indonezji, ten twój słynny Marcel co przetapiał piece, ile tam teraz ma z 33MJ spadło na bodajże 24MJ takie walenie w ch..a

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1322

jak kogoś nie stać na cały albo chcę coś przekąsić tu i teraz to kupuje bułkę. Nikt w lubelskim nie sprzedaje mniejszej ilości niż 0,5 czy 0,25

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    347
8 minut temu, Agrest napisał:

Na wagę chleb tak, ale kogoś kupującego kromkę nie widziałem. U nas zawsze był podział ćwiartka lub pół chleba.

A odnoszę się do jakiejś sytuacji o której była mowa po podwyżkach cen zboża i pieczywa. Ktoś chciał zaistnieć medialnie i lansował się zdjęciami że doszło do tego iż ludzi stać na kromki chleba a nie bochenek

ech jego mać, przez kilka lat tak kupowałem sobie w Poznaniu, oczywiście płaciłeś za wagę, ale ważono kromki, brałeś sobie 5 skibek i płaciłeś ile wyszła waga.

 

A to panie nie słyszałem, by ktoś tak lansował, pewnie z PO albo Konfy, chleb jest cały czas relatywnie tani, rzekłbym, że ten gówniany to nawet bardzo tani

 

6 minut temu, racyl napisał:

jak kogoś nie stać na cały albo chcę coś przekąsić tu i teraz to kupuje bułkę

jak mi znajdziesz bułkę która kupiona rano o 12  w południe jest czerstwa, a nie gumowata to order im pisowskiego dobrobytu i  krzyż zdrowej żywności made in UE jest gwarantowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4371
8 minut temu, soltys48 napisał:

Musi ja też zacofany bo nigdy nie widziałem na kromki

W małych piekarniach może być, bo takie zmyślne chlebki całe są drogie żeby kupił kilka całych normalnych, ale to kupują paniusie co z tydzień na kibel nie idzie i myśli że jak naje się chlebka z jakimiś ziarnami to ją rozkorkuje.   :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5625
1 godzinę temu, galan99 napisał:

1 DZIEŃ W PRACY .

345660517_573467841317464_5439945278254163493_n.jpg

Co to  za dziadostwo? Toż to zaniedbane jak cygańskie dziecko


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26109

Patrząc na stan plantacji, miałbym obawy czy na wypłatę starczy gospodarzowi.

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19864
15 minut temu, Desperado napisał:

W małych piekarniach może być, bo takie zmyślne chlebki całe są drogie żeby kupił kilka całych normalnych, ale to kupują paniusie co z tydzień na kibel nie idzie i myśli że jak naje się chlebka z jakimiś ziarnami to ją rozkorkuje.   :P

Właśnie w takiej małej kupuje.....

 

 

 

A tu coś na poprawę humoru

https://youtu.be/0o0nCbTS0lU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4681
23 godziny temu, Pafnucy12 napisał:

no w kwestii uzależnień to z pewnością ekspert jesteś.

do tego nie potrzeba eksperta tylko wzrok ........... 

jednym z pierwszych symptomów uzależnienia są nieudane próby porzucenia szkodliwego nadużywania Internetu oraz systematyczne marginalizowanie kolejnych aktywności życiowych: społecznych, rodzinnych, zawodowych, edukacyjnych, samorozwoju.

 

  • Przymus, silna potrzeba korzystania z Internetu.
  • Upośledzona kontrola dotycząca powstrzymania się od korzystania z Internetu i długości czasu korzystania z niego.
  • Spędzanie coraz dłuższego czasu przy komputerze lub na czynnościach związanych z Internetem, np. testowanie nowych przeglądarek, porządkowanie plików, materiałów, programów ściągniętych z Internetu, kupowanie książek dotyczących tej tematyki.
  • Zaniedbywanie innych przyjemności i zainteresowań.
  • Ograniczanie lub porzucanie ważnych, społecznych i zawodowych aktywności.
  • Korzystanie z Internetu pomimo przejawów szkodliwych negatywnych skutków psychofizycznych.
  • Przy próbach powstrzymania się bądź ograniczenia korzystania występują: objawy pobudzenia psychoruchowego, niepokój, lęk, obniżenie nastroju, obsesyjne myślenie o nim, mimowolne poruszanie palcami w sposób specyficzny dla pisania na klawiaturze.
22 godziny temu, Ulman napisał:

Wiesz co zawiera popiół?

składniki odżywcze .......   mam na dzieje ze piszesz o drzewnym 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i jest ten od wungla... bedzie tera gadał czego jest uzalezniony... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4681
12 godzin temu, jacus napisał:

a od alkoholu ??

zapytaj go 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4681
44 minuty temu, Takeda napisał:

ech amatorka, oprysk gnojówką z pokrzywy czy podlewanie krowieńcem to metody stare jak świat i działające, co prawda do zastosowania na mała skale ale jednak

nie działa zobacz na yt testują to 

45 minut temu, Takeda napisał:

ty to lepiej wracaj mieszać na kopalni ten nasz węgiel z tym importowanym zwłaszcza z Indonezji, ten twój słynny Marcel co przetapiał piece, ile tam teraz ma z 33MJ spadło na bodajże 24MJ takie walenie w ch..a

ja nie pracuje na Marcelu tylko jsw a nie ppg 

a z ciekawości sprawdziłem nic nie nie zmieniło 

5 minut temu, Pafnucy12 napisał:

i jest ten od wungla... bedzie tera gadał czego jest uzalezniony... :D

wstyd ci ? 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

no za ciebie i owszem. :D

z Ulmanem se pogadaj. On lubi te konwersacje z tobą. mnie już nudzą  wypociny moczygęby.

dobrej nocy. niech ci się kot prezesa przyśni... :D

Edytowano przez Pafnucy12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1973
Takeda napisał:

22 godziny temu, Roman176 napisał:

bo myślałem ...... ale znachor @Ulman  tak robi

ech amatorka, oprysk gnojówką z pokrzywy czy podlewanie krowieńcem to metody stare jak świat i działające, co prawda do zastosowania na mała skale ale jednak

ty to lepiej wracaj mieszać na kopalni ten nasz węgiel z tym importowanym zwłaszcza z Indonezji, ten twój słynny Marcel co przetapiał piece, ile tam teraz ma z 33MJ spadło na bodajże 24MJ takie walenie w ch..a

 

26-28 to tak uczciwie powinien mieć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3078
Napisano (edytowany)

 

1 godzinę temu, Agrest napisał:

Na wagę chleb tak, ale kogoś kupującego kromkę nie widziałem. U nas zawsze był podział ćwiartka lub pół chleba.

A odnoszę się do jakiejś sytuacji o której była mowa po podwyżkach cen zboża i pieczywa. Ktoś chciał zaistnieć medialnie i lansował się zdjęciami że doszło do tego iż ludzi stać na kromki chleba a nie bochenek

 

1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Musi ja też zacofany bo nigdy nie widziałem na kromki

bo to dla miastowych jest.

robia takie naprawde wiejskie w kwadratowych formach- ze 50 na 50 i kroja na kromki i jeszcze na pol laduja do woreczka i na kase . takiego na pol czy cwiartke to cala rodzina by miala co jest

45 minut temu, Pafnucy12 napisał:

no za ciebie i owszem. :D

z Ulmanem se pogadaj. On lubi te konwersacje z tobą. mnie już nudzą  wypociny moczygęby.

dobrej nocy. niech ci się kot prezesa przyśni... :D

kot ?? tak zle mu zyczys ???zeby jeszcze jakas kotka ....

 

zetorki -chcialem ci sprzedac  rejestracje motura za flaszke a stara dostala od mecenasa flache za 70 zl, kurna to nowa tablica chyba tansza, wziela ja do roboty i tam ja odebral.wycieczka do wadowic sporo kosztowala 😂

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    347
Napisano (edytowany)
54 minuty temu, Roman176 napisał:

nie działa zobacz na yt testują to 

ja nie pracuje na Marcelu tylko jsw a nie ppg 

a z ciekawości sprawdziłem nic nie nie zmieniło

no działa, pokrzywa działa jako nawóz dolistny świetnie no i ludzi odstrasza, bo taka przefermentowana pokrzywa, jeszcze z dodatkiem krowiego gówna śmierdzi nieziemsko.

No niestety ze zbyt wiarygodnych żródeł wiem, że PGG żeni węgiel z importu z krajowym, btw jeszcze schodzi do nas ten z zagranicy, z kim nie pogadasz z branży to jeszcze przewidują, że przyszły rok będzie czyszczeniem i porządkowaniem rynku z barachła co to na gwałt sprowadzała władza, na dokładkę żaden pośrednik działający na rynku detalicznym nie jest w stanie zakupić w 100% polskiego węgla, a na tym mieszanym to już sporo reklamacji i zwrotów było

BTW Sobianek znowu handluje Panterą, jeszcze rok temu to był tylko węgiel rosyjski.

zachował nazwę, sprowadza przez kraje trzecie, czy embargo zaczyna się sypać?

 

Trzeba będzie kupic węgiel kazachstański na zimę bo to obecnie najlepsza jakosc dostępna dla szarego Kowalskiego no ale to 1600-1700 PLN, pewnie dlatego PGG robi promocje

 

Ech zedytuję jeszcze raz bo to nie wiadomo jakie pisiory czytają. Wszystko ze słyszenia i podobno, dowodów nie widziałem, ministrze Ziobro jest pan "the special one"

Edytowano przez Takeda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3078

jakim sposobem pgg to robi jesli ich wegiel jest tanszy niz zagraniczny ?? 

wegla maja w brod nikt go nie kupuje wiec jeszcze by dzialali na swoja szkode  ?? jedynie  wkdw moga kombinowac ale -to polska wlasnie..

gdybys nie wiedzial to ten wegiel z zagranicy nie jest wcale gorszy od polskiego.

  • Like 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4681
1 godzinę temu, Pafnucy12 napisał:

no za ciebie i owszem. :D

z Ulmanem se pogadaj. On lubi te konwersacje z tobą. mnie już nudzą  wypociny moczygęby.

dobrej nocy. niech ci się kot prezesa przyśni... :D

ty tu nie pirol głupot które to już konto ? zetorki 12 ..........    uzależnienie 

10 minut temu, jacus napisał:

gdybys nie wiedzial to ten wegiel z zagranicy nie jest wcale gorszy od polskiego.

zależy który 

20 minut temu, Takeda napisał:

No niestety ze zbyt wiarygodnych żródeł wiem, że PGG żeni węgiel z importu z krajowym, btw jeszcze schodzi do nas ten z zagranicy

a ja słyszałem ze UFO istnieje z pewnych źródeł od znachora nigdy kopalnia nie sprowadzała węgla 

14 minut temu, jacus napisał:

wegla maja w brod nikt go nie kupuje wiec jeszcze by dzialali na swoja szkode  ??

węgiel wyjeżdża setkami ton dziennie 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5625
1 godzinę temu, Roman176 napisał:

składniki odżywcze .......   mam na dzieje ze piszesz o drzewnym 

Zawiera węglan potasu. Teraz wiesz o co chodzi?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2107

Putin czytając raport z prowokacji, która polegała na wystrzeleniu pocisku na terytorium Polski

Zdjęcie

:D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4739

No mają wyebane gamonie z pisu na to co się w kraju dzieje. Ma być największa armia a rakiety sobie latają ba balony nawet i nikt nic nie wie. To jest właśnie Putinowska Rosja pisu. Wielka armia która nic nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1322
8 godzin temu, Agrest napisał:

Patrząc na stan plantacji, miałbym obawy czy na wypłatę starczy gospodarzowi.

A teraz pracownik pierwsza klasa 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Przez tomek1974
      wojna na ukrainie dzień 330 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj