Gość

Polityka okiem rolnika 2023

Polecane posty

Agrest    25631
1 godzinę temu, Tomasz0611 napisał:

Kiedyś to stosowałem to różnie bywało. Nieraz było tak jak być powinno, czyli próbki gleby i na podstawie tego wyliczona dawka, a nieraz było tak, że miało jechać na jakieś hałdy/do utylizacji bo nie spełniało norm do wywożenia na pola, ale i tak zamiast na hałdę to trafiało na pola ;) 

Ale od kilku lat już tego nie stosuję, mam dostęp do obornika, wychodzi w podobnej cenie do tych osadów jak przeliczyć na zawartość NPK itd, to wolę obornik ;) 

Mam nadzieję że tylko kukurydza na tym rosła. A truskawki trafiały tam najwcześniej po kilku latach?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Ło Panie kukurydza to nie tylko tam rosła ale kolby też świeciły w nocy wszystkimi barwami tęczy. Dziki się bały ale LGBT ciągnęło z całej okolicy, tak im się spodobało.🤣

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A pomidory jak na tych pryzmach rosną , dorodne , tylko rwać i spowrotem miastowym na ryneczek 🤭 , tylko na nawozie naturalnym 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607
20 minut temu, Agrest napisał:

Mam nadzieję że tylko kukurydza na tym rosła. A truskawki trafiały tam najwcześniej po kilku latach?

Truskawek czy bobu nigdy na tym nie robiłem, nasadzenie truskawki wchodziło co najmniej 3 lata po nawożeniu tym cudem ;) 

Rosła tylko na tym kukurydza i zboża służące do karmienia zwierząt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5024

Obecnie zasoby stają się ograniczone, i ceny nośników energii rośnie, więc pewnie takie marnowanie składników odżywczych]h aby to gdzieś tam utylizować przestanie wchodzić w grę i osady będą w przyszłości w pełni akceptowalne. Taka mała wizja przyszłości ;)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7587

Posłuchać od 40 min warto .

Militaryści mówią: korzystajcie z wojny, bo pokój będzie straszny! - Stanisław Michalkiewicz

pier**lone Niemcy i pachołki z PO macie swoje PO i macie te swoja kasę od Modrości widać tu co popierają PO .

 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607
5 minut temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

A pomidory jak na tych pryzmach rosną , dorodne , tylko rwać i spowrotem miastowym na ryneczek

Oj pomidory na tych pryzmach piękne rosły, gdyby człowiek nie wiedział na czym hodowane, to by ze smakiem pewnie zjadł xD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Pomidory, pomidory, kupujcie pomidory....

Ekologiczne, na naturalnym nawozie, jaja tasiemca, owsika i glisty gratis. Kupujcie pomidory...🤣

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607
Przed chwilą, Agrest napisał:

jaja tasiemca, owsika i glisty gratis. Kupujcie pomidory...🤣

Pomidory wspomagające odchudzanie, kupujcie pomidory ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4613
2 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

Hałda z osadami, które nie nadawały się na pole, bo nie przechodziły badań ;) Z 2000t kiedyś tam tego leżało, ale w przeciągu tygodnia wyjechały do "spalarni" xD

bo u nas jedyne hałdy to są z kamieniem 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8060
40 minut temu, galan99 napisał:

Posłuchać od 40 min warto .

Militaryści mówią: korzystajcie z wojny, bo pokój będzie straszny! - Stanisław Michalkiewicz

pier**lone Niemcy i pachołki z PO macie swoje PO i macie te swoja kasę od Modrości widać tu co popierają PO .

 

Ty to jesteś zdrowo pier🤬 .

Masz fobie na punkcie POsrańców i Germańców jak ten januszek kowalski. 

Galan idź się leczyć póki jeszcze jest ciut nadziei. 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4613

przecież to prawda wystarczy zobaczyć co Tusk zrobił dla własnego kraju a dla Niemiec jak był królem EU ..........   ja zastanawiam się czy wyborcy Popaprańcy wiedzą  jak w parlamencie głosują od nich pupile ... sprawdźcie co przegłosowali  od września 😆 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404
4 minuty temu, PRIMO napisał:

Galan idź się leczyć póki jeszcze jest ciut nadziei. 

Galan kometa leci w stronę Ziemi. Jest sens przejmowania się PO i Niemcami?🤣

2 minuty temu, Roman176 napisał:

przecież to prawda wystarczy zobaczyć co Tusk zrobił dla własnego kraju a dla Niemiec

A widzisz, a Pan Jaki aby umocnić judeo-chrześcijańskie korzenie Europy poszedł drogą poświęcenia i wlazł do Jordanu.🤣

https://wpolityce.pl/polityka/629097-patryk-jaki-odnowil-chrzest-dokonal-tego-w-jordanie

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134
19 minut temu, PRIMO napisał:

Ty to jesteś zdrowo pier🤬 .

Masz fobie na punkcie POsrańców i Germańców jak ten januszek kowalski. 

Galan idź się leczyć póki jeszcze jest ciut nadziei. 

a niech tam pisze kto chce i co chce aby innych nie obrażał i nawet nie musi zgodnie z prawem bo kara i tak na Niego spadnie

ja już o Michalkiewiczu zapomniałem że ktoś taki jest a i podpowiadaczka google mi nie podsuwa tego kanału bo nie włączałem.

Poznikali różne Denwery, Dubliny z forum aż się pustawo zrobiło a przecież to element naszego folkloru narodowego i rodzaj wskaźnika CO WOKÓŁ NAS W SPOŁECZEŃSTWIE SIEDZI tzw "podświadomość społeczna ;)

_________________________

no w reszcie po świętach na dobre i jedyna wyższość sprzątania poświątecznego od przed... to taka dla mnie że sześciopak piwa wygarnąłem zawieruszony i zapomniany z zakamarków i tak sobie degustuję i myślę
- poznikały plantacje chmielu zarówno w Polsce jak i w Niemczech i ogólnie całej Europie to co oni teraz dodają do piwa zamiast? wszak spożycie nie spadło

Edytowano przez dysydent
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, dysydent napisał:

Poznikali różne Denwery, Dubliny z forum

ale że całkiem?

aż sprawdziłem. są.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

odradza sie jak pankracy z popiolow 🤣.

u mnie za to nieraz rosna haldy  z piasku-z pobliskiej zwirowni.

 

1 godzinę temu, Tomasz0611 napisał:

Oj pomidory na tych pryzmach piękne rosły, gdyby człowiek nie wiedział na czym hodowane, to by ze smakiem pewnie zjadł xD 

bo ziarna pomidora przechodza przez ukla dpokarmowy czlowieka bez szwanku..

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, jacus napisał:

odradza sie jak pankracy z popiolow

no nawet mie pasuje takie porównanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134
3 minuty temu, Pafnucy12 napisał:

ale że całkiem?

aż sprawdziłem. są.

statystycznie są ale aktywność jakoś Im do zera "opadła"
choć wklejanki Denwera to może i niewielka strata ale rzadko bo rzadko to czasem coś od siebie.....
zaraz
@jacus coś napisał
może na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4613
6 minut temu, dysydent napisał:

poznikały plantacje chmielu zarówno w Polsce jak i w Niemczech i ogólnie całej Europie to co oni teraz dodają do piwa zamiast? wszak spożycie nie spadło

😆

Hallertau (także Holledau, Hollerdau) – obszar w środkowej Bawarii o powierzchni 2400 km²; największy na świecie zwarty obszar uprawy chmielu. Lokalna produkcja stanowiła w 2022 roku 86% niemieckiej i 34% światowej.

  • Thanks 1

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

A ciul z tym piwem. Aby czysta wódka nie zniknęła.🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

dzięki @Roman176
aż sprawdzę ale nie dzisiaj bo jeszcze tych poświątecznych porządków nie skończyłem ;)

 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4613
1 minutę temu, mirro napisał:

A ciul z tym piwem. Aby czysta wódka nie zniknęła.🤣

o a światło było przeczyste jak wódka amen


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Rosja chce cebuli. Holendrzy już nie wiedzą ile wołać za kilo.🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

@konteno dokładnie wiem, jak wygląda kampania wyborcza od środka, wiem też, dlaczego konfederacja nie może przeskoczyć progu wyborczego od wielu lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4613
1 minutę temu, dysydent napisał:

dzięki @Roman176
aż sprawdzę ale nie dzisiaj bo jeszcze tych poświątecznych porządków nie skończyłem ;)

ostatnio w galileło nawet leciało ze cicpaci całe piwo produkują z chmielu niemieckiego ... tylko oni przysyłali im jeszcze jakiś granulat z chmielu czy coś ....  no i cała aparatura 

niemieckie tylko ręce nie do pracy niemieckie  


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Przez tomek1974
      wojna na ukrainie dzień 330 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj