Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawek74    12203
robert1226 napisał:

Może byś już skończył te swoje mądrości,  jak się czepisz to końca niema idź do swojej roboty i nie siedź na forum bo zaczynasz głupoty pisać jak się zatniesz.

To do pedra .

to jest syndrom małego traktora 🤭😁😉

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944
53 minuty temu, komizmo napisał:

Bo choćby nie wiadomo co zrobić i jak zautomatyzować to zawsze jest przy krowach roboty. Szerokie uśmiechy zostają tylko na prospektach LELY. 

 Ciekawe jak pójdzie pani z tiktoka co też już oborę kończą. Narazie szeroki uśmiech ma , ciekawe jak na długo.Te nowe obory to warte dopóki ma kto robić i jest zdrowie tylko że tego już nie odsprzedasz i tu jest problem. Maszyny często za duże na gospodarstwo mają ten plus że w razie biedy jeszcze parę groszy wpadnie a nawet kto wziął parę lat wstecz jeszcze na mgr to zarobi

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

No jeżeli chodzi o budynek taki jak mój to on się  sam spłaca 😉 od początku jak był dobrostan, to biorę 60 000,00 dopłat, a teraz jeszcze doszły legowiska i późniejsze odsadzanie cielat co też robię. No wiadomo problemem są  odsetki, bo wzrosły mimo preferencyjnego dlatego chcę  go wcześniej spłacić. Jak mi program zejdzie to wezmę dopłaty do 50% zwiększenie powierzchni i będę miała więcej paszy.

Edytowano przez Krowiarka
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6726
2 godziny temu, komizmo napisał:

30 krów może i da radę jedna osoba, ale żeby wszystko porobić z przychówkiem i dojeniem to łażenia na 10, może 8 godzin. Nawet przy zmechanizowaniu to w tym traktorze czy ładowarce musisz siedzieć, cielaki napoić, a gdzie tu doglądać wszystkiego, jakieś wycielenia,choroby, awarie. Nie wspominając pola. Chyba za bardzo ci wyobraźnia zadziałała.

nie policzył roboty rodziców 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2695
2 godziny temu, Krowiarka napisał:

Ja płaciłam 27 za godzinę, ale go utraciłam z powodów osobistych i mam koło 200 ogonów to na 2 osoby już jest co robić.

I nie mam fendta.

Ja za 35 zacząłbym się zastanawiać czy zatrudnić się przy krowach. Oczywiście wolne wszystkie weekendy i święta. No i dwa tygodnie urlopu lipiec - sierpień .przynajmniej dwa 😂

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Mój pracownik sam taką stawkę podał, ale on ma też gospodarstwo bez hodowli, wiec wolne na żądanie jak coś mu trzeba zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2695

Prawda jest taka, że znalezienie kogoś sumiennego i rozgarniętego do krow graniczy z cudem. Każdy kto temu przeczy to albo kłamie albo nie ma pojęcia lub też nie wie nawet jakie ma szczęście w oborze dwunożne

Edytowano przez komizmo
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7244
1 godzinę temu, Krowiarka napisał:

Wszechwiedzący na co ja narzekam zastanów się  na pracę czy suszę i ceny???

 cholera wie gdzie Ty za tego niewolnika pracujesz... Może gdzieś dorabiasz, strach pomyśleć gdzie jak na takich zasadach 🙆

 

1 godzinę temu, slawek74 napisał:

to jest syndrom małego traktora 🤭😁😉

Lepszy mały co robi dużo niż stado złomu co w pokrzywach stoi na 3ha mini suafek 😜


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan1972    41
1 godzinę temu, grzesiu napisał:

Nie w temacie ale GDT niby ogolny indeks tylko -1% ale wszystkie poszczególne na minusie. Najbardziej ser -10%. Spieniężenie z giełdy na poziomie 1.5-1.75zl i wciąż umacniająca się złotówka nie pomaga. 

A kto teraz nabiał na giełdzie sprzedaje? W sklepach jest pod dostatkiem. Na giełdach to się samochody czy jakieś starocie sprzedaje. 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1200

@Jan1972 ty to jednak nie na ziemi mieszkasz a na innej planecie. Wiezie taki np mlekpol samochod jogurtu do nowej Zelandii otwiera go na tej giełdzie pokazuje i czeka czy ktoś kupi czy nie . Ps Jan doucz się działania rynków 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan1972    41
3 minuty temu, alfa napisał:

@Jan1972 ty to jednak nie na ziemi mieszkasz a na innej planecie. Wiezie taki np mlekpol samochod jogurtu do nowej Zelandii otwiera go na tej giełdzie pokazuje i czeka czy ktoś kupi czy nie . Ps Jan doucz się działania rynków 

To do Nowej Zelandii można dojechać samochodem? Nie wiedziałem.😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290
1 godzinę temu, komizmo napisał:

Ja za 35 zacząłbym się zastanawiać czy zatrudnić się przy krowach. Oczywiście wolne wszystkie weekendy i święta. No i dwa tygodnie urlopu lipiec - sierpień .przynajmniej dwa 😂

Ty to pewnie masz na myśli  w zakresie pracy dojenie, robienie paszy, cielaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
1 godzinę temu, Jan1972 napisał:

A kto teraz nabiał na giełdzie sprzedaje? W sklepach jest pod dostatkiem. Na giełdach to się samochody czy jakieś starocie sprzedaje. 

Narazie się śmiejesz bo Ci lider ładna cenę zapłacił ale zobaczysz co Dariusz na sierpień Ci zaproponuje.

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2695
25 minut temu, grzesiu napisał:

Narazie się śmiejesz bo Ci lider ładna cenę zapłacił ale zobaczysz co Dariusz na sierpień Ci zaproponuje.

Nie strasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931
38 minut temu, grzesiu napisał:

Narazie się śmiejesz bo Ci lider ładna cenę zapłacił ale zobaczysz co Dariusz na sierpień Ci zaproponuje.

Mówisz że z mlekpolem i polmlekiem na spole po -50 każdy zrobi ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
1 godzinę temu, Jan1972 napisał:

To do Nowej Zelandii można dojechać samochodem? Nie wiedziałem.😊

To przez tą susze pewnie się tak poziom wód obniżył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

U mnie z drugiego pokosu z 9ha dało 104 baloty po McHale z nożami a chętnych na kupno brak. Może jeden sąsiad coś weżmie a przewaga koniczyny była w pokosie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8014
8 godzin temu, Krowiarka napisał:

ale go utraciłam z powodów osobistych

🤔🤫🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocmen24    48
6 godzin temu, Krowiarka napisał:

No jeżeli chodzi o budynek taki jak mój to on się  sam spłaca 😉 od początku jak był dobrostan, to biorę 60 000,00 dopłat, a teraz jeszcze doszły legowiska i późniejsze odsadzanie cielat co też robię. No wiadomo problemem są  odsetki, bo wzrosły mimo preferencyjnego dlatego chcę  go wcześniej spłacić. Jak mi program zejdzie to wezmę dopłaty do 50% zwiększenie powierzchni i będę miała więcej paszy.

Dlaczego weźmiesz 50% powiększony dobrostan kiedy zejdzie program?. Jaki program?. Tez mam nowy budynek i złożyłem na 50 % . Możesz to wytłumaczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    937

Byłem dziś w markecie to zwykły ser gouda w plastrach 48zł/kg xD, czyli paczka ponad 8zł, ten sam ser zimą kupowałem po 5.5 zł ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290
15 minut temu, kocmen24 napisał:

Dlaczego weźmiesz 50% powiększony dobrostan kiedy zejdzie program?. Jaki program?. Tez mam nowy budynek i złożyłem na 50 % . Możesz to wytłumaczyć 

Azotanowy na beczkę. 

29 minut temu, Qwazi napisał:

🤔🤫🤭

Dziwne miny nie moich  osobistych tylko jego i jego żony. Problemy rodzinne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8014
11 minut temu, Krowiarka napisał:

Dziwne miny nie moich  osobistych tylko jego i jego żony. Problemy rodzinne

Spokojnie. Chciałem, takim żarcikiem, troszeczkę rozluźnić atmosferę, bo się zrobiła lekko gęsta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Oj gęsta Pedro przesadził i to ostro. Właśnie wróciłam od zbierania kamieni z młodej lucerny masakra. My to już jesteśmy chyba na tym brązowym kolorze, nawet lucerna wysycha, a teraz mnie czeka mój "obóz pracy" 😜 podlewanie konewką warzywek, a takie piękne chmury burzowe nas ominęły kolejny raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj