Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Troche was tam przytrze tak to w okolicy wszystkie dzierżawy wybierzecie i płacicie po 3 tys plus doplata. I wszystko dookoła wykupicie i jak ja z wami mam rywalizować z 10 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
34 minuty temu, paprykarz123456789 napisał:

Troche was tam przytrze tak to w okolicy wszystkie dzierżawy wybierzecie i płacicie po 3 tys plus doplata. I wszystko dookoła wykupicie i jak ja z wami mam rywalizować z 10 ha.

Jeśli masz dobre krowy to jakieś tam szansę masz. Większość z nas  zaczynała od 10 ha🤔

Hoć przyznam że nie jest łatwo podwoić areał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3957
2 godziny temu, pedro2 napisał:

9mm ale mało brakowało i znowu by ominęło 

 

Aż tak z tobą źle? Współczuję. 😉

A taka ładna chmura szła na Łomże. W Ostrołęce to co chwila pada . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2210
1 godzinę temu, radekz200 napisał:

kurła kiedy ja tera słomę zbiorę? 🤔

To trzeba było wcześniej zbierać a nie na AF przesiadywać 😉🤭

9 minut temu, krzychu121 napisał:

A taka ładna chmura szła na Łomże. W Ostrołęce to co chwila pada . 

Dobrze by było gdyby niedzielę w stawiskach popadało bo Kaczyński ma przyjechać 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    535
1 godzinę temu, Luki99 napisał:

Jeśli masz dobre krowy to jakieś tam szansę masz. Większość z nas  zaczynała od 10 ha🤔

Hoć przyznam że nie jest łatwo podwoić areał. 

Dziś to nie kiedyś.  Czasy łatwego rozwoju minęły.  Jak ktoś zaczynał rozwój razem z programem SAPARD dziś się smieje i jest milionerem który jest na etapie przekazania tego majątku dzieciom które raczej tego nie pociągnął w górę.  Tak patrząc na to wszystko te kolejne programy dopłat do wszystkiego to tylko w celu maksymalizacji zysku producentom/dealerów maszyn, firm budowlanych itd. Dzisiejszy zwrot z inwestycji i rentowność gospodarsw rolnych to jeżdżenie gołą  duxą po żużlu a nie szansa na rozwój. Podobnie jest w biznesie dziś otwieranie czegoś od zera to jesteś tzw baranem do ostrzyżenia wystawiony lwom na pożarcie.  W tym kraju jeszcze nic nie zarobisz a już masz zobowiązania podatkowe. Chore. 

Jakie przepowiednie cen mleka na sierpień? Były już gdzieś rady.?

Edytowano przez grzesiu
  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53

Największy rozwój to mieli Ci zapisani do odpowiedniej partii i kumple gdy sprzedawano przejmowano (jak to teraz elegancko mówią)PGR co za tym idzie gdy zaczęły się sapardy i prowy mieli pieniądze i kto nie przesadził i zrobił to z głową na pewno jest dużo do przodu. Ale nigdy nie wiadomo co będzie dalej może będzie lepiej :)

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1207

Akurat u mnie jak szły pgr to kto chciał stawał do przetargu i bral w dzierżawę a później wykupowal . Obyło się bez znajomości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53

Zawsze są wyjątki od reguły ale na tym było mega dużo przekrętów. Ale czas by to rozliczyć się już kończy i nie ma co narzekać jednak szacunek dla tych co mają czyste sumienie i nic nie kombinowali

Edytowano przez Matmen
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1621
2 godziny temu, Bercik92 napisał:

To trzeba było wcześniej zbierać a nie na AF przesiadywać 😉🤭

Dobrze by było gdyby niedzielę w stawiskach popadało bo Kaczyński ma przyjechać 😏

Tylko popadało , tam burza z piorunami  i gradobiciem powinna przejść ( oczywiście tylko na Kaczora) 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    521
2 godziny temu, krzychu121 napisał:

A taka ładna chmura szła na Łomże. W Ostrołęce to co chwila pada . 

Teraz nie leje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3957

U mnie już się skończyło padanie nad ranem. Dobrze że chociaż rano coś skaplo. Teraz wszystko wróciło do normy i omija elegancko. Kukurydza nawet się nie ruszyła. Uschła już dawno. Pojedyncze sztuki tylko zrobiły się trochę zielone 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7362

Dopadało jeszcze 4mm. 

Na Stawiskach to teraz dolało i poszło do Daniela. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14233
4 godziny temu, krzychu121 napisał:

A taka ładna chmura szła na Łomże. W Ostrołęce to co chwila pada . 

Chyba w samej bo w okolicach to tak jak u Ciebie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sean_Layton    119

Mam pytanie : czy gdybyście mieli w 2023 gospodarzyć na 15 hektarowym gospodarstwie i prowadzić produkcję mleczną, zrobilibyście to ?.

 

Czy wg was miałoby to jakieś perspektywy rozwoju w przyszłości czy raczej czas na rozwój małych gospodarstw był 10-20-30 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Sean_Layton  @paprykarz123456789Rozwoj w tych czasach na 10-15 ha według mnie to niemożliwe. Jedynie wegetacja czyli opłaty drobne remonty maszyn itp. 

Edytowano przez Luki99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    348
26 minut temu, Sean_Layton napisał:

Mam pytanie : czy gdybyście mieli w 2023 gospodarzyć na 15 hektarowym gospodarstwie i prowadzić produkcję mleczną, zrobilibyście to ?.

 

Czy wg was miałoby to jakieś perspektywy rozwoju w przyszłości czy raczej czas na rozwój małych gospodarstw był 10-20-30 lat temu.

Na spokojne życie o ile to jakieś nie piachy to może i starczy ale żeby się rozwijać to raczej ciężki temat 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1207
28 minut temu, Sean_Layton napisał:

Mam pytanie : czy gdybyście mieli w 2023 gospodarzyć na 15 hektarowym gospodarstwie i prowadzić produkcję mleczną, zrobilibyście to ?.

 

Czy wg was miałoby to jakieś perspektywy rozwoju w przyszłości czy raczej czas na rozwój małych gospodarstw był 10-20-30 lat temu.

Nie wiem gdzie mieszkasz jak jesteś w stanie wziąć 100 150 za hektar opierdziel to kup porządny lokal usługowy w porządnym miejscu na wynajem i bedziesZ miał 3 razy tyle kasy bez pracy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12233

i na co ten lokal usługowy 🤔 zbyt piękne i proste by było prawdziwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1400
pedro2 napisał:

Dopadało jeszcze 4mm. 

Na Stawiskach to teraz dolało i poszło do Daniela. 

niestety....poszło o włos nade mną zresztą tak jak i chwile temu....a Wiem że tam było 20l+.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1207
58 minut temu, slawek74 napisał:

i na co ten lokal usługowy 🤔 zbyt piękne i proste by było prawdziwe...

Sławek nie ogarniesz tego 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@tytanowyJanusz, nie wiesz przypadkiem?

W Suchowoli to jest jakiś skup zboża z dobrymi cenami?

Jeden mi tu nabajał, ale nie bardzo mi wierzę. On tylko od kogoś info i nie wie dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12233
alfa napisał:

58 minut temu, slawek74 napisał:

i na co ten lokal usługowy 🤔 zbyt piękne i proste by było prawdziwe...

Sławek nie ogarniesz tego 

a nie widzisz ile pustych lokali do wynajęcia stoi 🤔🤦‍♂️

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj