Polecane posty

alfa    1207

@slawek74 Sławek zaznaczyłem że w bardzo dobrym miejscu tzn centrum w bdb mieście tzn powiedzmy Białystok jak kupisz lokal nie wiem powiedzmy w Grajewie i na uboczu czy nawet Białystok czy Olsztyn na obrzeżach to będzie w nim wiatr hulał tylko $ nie będą hulać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konradek88    109

U nas dzisiaj łącznie to największy deszcz od wiosny nad ranem ładnie popadało, po południu 20 min taki mocny i teraz przeszła mega ulewa przez 10-15 min tyle nawaliło że aż wyrwy. Poszło teraz na Giżycko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6802
26 minut temu, krzychu121 napisał:

Kiedy dojdzie do mnie ja się pytam :)

poczekam aż dojdzie do 150 i sam sprzedaje i jestem milionerem 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    500

Okolice Łomży kilka ładnych deszczy przeszło przez 3 dni kukurydzę się wyprostowały na piachach tylko co z tego jak wiecha już wyszła i łącznie ma 1,5 m i cienka jak palec . Na dobrej ziemi wygląda nawet bardzo ładnie .

Ludzie dziś nawozy sieją zobaczymy czy coś z tego bedzie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@greg1985 raczej nic nie będzie z tych nawozów. Sam dałem na 2 pokos gdy coś popadało trochę za późno potem były upały  a teraz żałuję urosło kilka belek z ha po sipmie classic. Na 3 pokos to lepiej nie dawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3709
46 minut temu, Pafnucy12 napisał:

@tytanowyJanusz, nie wiesz przypadkiem?

W Suchowoli to jest jakiś skup zboża z dobrymi cenami?

Jeden mi tu nabajał, ale nie bardzo mi wierzę. On tylko od kogoś info i nie wie dokładnie.

Wiem. Są nawet dwa skupy.

Jeden to u Pieca.

Drugi to pan Uciński - handlowałem z nim nie raz, w porządku człowiek, ceny zawsze spoko. Jak byś się z nim wcześniej dogadał to by Ci nawet solówkę z przyczepą podstawił pod kombajn.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2210
1 godzinę temu, radekz200 napisał:

poczekam aż dojdzie do 150 i sam sprzedaje i jestem milionerem 😂

A dużo masz tych hektarów? 🤔 Bo raz wspominałeś że nie masz dzierżaw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3957
1 godzinę temu, radekz200 napisał:

poczekam aż dojdzie do 150 i sam sprzedaje i jestem milionerem 😂

I to jest zdrowe podejście. Sam bym tak samo zrobił. Ja nawet po 100 tys bym sprzedał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1621
1 godzinę temu, alfa napisał:

@slawek74 Sławek zaznaczyłem że w bardzo dobrym miejscu tzn centrum w bdb mieście tzn powiedzmy Białystok jak kupisz lokal nie wiem powiedzmy w Grajewie i na uboczu czy nawet Białystok czy Olsztyn na obrzeżach to będzie w nim wiatr hulał tylko $ nie będą hulać 

Wiatr będzie hulał jak twoja wyobraźnia, na taki lokal w centrum miasta to mało że harmonię  pieniędzy trzeba wyłożyć to i graniczy z cudem że taki lokal jest fo kupienia .

Kto w tym siedzi lat albo i pokolenia ma ileś tych lokali to tak żyje z tego, a nie taki np Radek kupi taki lokal i co d*pa zimna bo ni kasy z gospodarki ni z lokalu bo te rakiny tego biznesu go zeżrą żywcem.

6 minut temu, krzychu121 napisał:

I to jest zdrowe podejście. Sam bym tak samo zrobił. Ja nawet po 100 tys bym sprzedał 

Tylko ze piach to się na tony kupuje nie hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1207
3 minuty temu, robert1226 napisał:

Wiatr będzie hulał jak twoja wyobraźnia, na taki lokal w centrum miasta to mało że harmonię  pieniędzy trzeba wyłożyć to i graniczy z cudem że taki lokal jest fo kupienia .

Kto w tym siedzi lat albo i pokolenia ma ileś tych lokali to tak żyje z tego, a nie taki np Radek kupi taki lokal i co d*pa zimna bo ni kasy z gospodarki ni z lokalu bo te rakiny tego biznesu go zeżrą żywcem.

Tylko ze piach to się na tony kupuje nie hektara.

To twierdzisz że za 2 mln będzie slaby lokal ? Oj to chyba z twoją wyobraźnia coś nie tak . Znaczy doj krowy do śmierci bo biznesu nie zrobisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1621

Ty wogule potrafisz czytać czy gdzieś napisałem że słaby lokal pisze ze nie prosta rzecz kupić taki lokal w dobrym miejscu bo tak jak w każdej branży jest już obsada i ciężko nowemuw to wejść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

No a nie będzie słaby? Ja tam uja się znam , na giełdzie nie gram, ale dziś mieszkanie kosztuje pół bańki, a co dopiero porządny lokal i jakieś wyposażenie. Chyba że mówimy o €

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, tytanowyJanusz napisał:

Wiem. Są nawet dwa skupy.

Jeden to u Pieca.

Drugi to pan Uciński - handlowałem z nim nie raz, w porządku człowiek, ceny zawsze spoko. Jak byś się z nim wcześniej dogadał to by Ci nawet solówkę z przyczepą podstawił pod kombajn.

 

Masz jakieś konkretniejsze namiary, np nr telefonu?. A może ceny pszenżyta wiesz u którego?

Oj sory że to w cenach mleka... Myślałem że to  temat pogoda.

 

Edytowano przez Pafnucy12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3709
13 minut temu, Pafnucy12 napisał:

Masz jakieś konkretniejsze namiary, np nr telefonu?. A może ceny pszenżyta wiesz u którego?

Oj sory że to w cenach mleka... Myślałem że to  temat pogoda.

 

Zadzwoń, zapytaj

505166280 Marek Uciński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie odbiera. 

Dzięki 👍 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6802
35 minut temu, robert1226 napisał:

Wiatr będzie hulał jak twoja wyobraźnia, na taki lokal w centrum miasta to mało że harmonię  pieniędzy trzeba wyłożyć to i graniczy z cudem że taki lokal jest fo kupienia .

Kto w tym siedzi lat albo i pokolenia ma ileś tych lokali to tak żyje z tego, a nie taki np Radek kupi taki lokal i co d*pa zimna bo ni kasy z gospodarki ni z lokalu bo te rakiny tego biznesu go zeżrą żywcem.

Tylko ze piach to się na tony kupuje nie hektara.

a myślisz ze te po 120 to 3 klasa?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    942
4 godziny temu, Sean_Layton napisał:

Mam pytanie : czy gdybyście mieli w 2023 gospodarzyć na 15 hektarowym gospodarstwie i prowadzić produkcję mleczną, zrobilibyście to ?.

 

Czy wg was miałoby to jakieś perspektywy rozwoju w przyszłości czy raczej czas na rozwój małych gospodarstw był 10-20-30 lat temu.

Jakoś na 20 ha się turla i się to kręci, aczkolwiek jakbym miał zaczynać od nowa to nigdy w życiu ... 

Co do pogody to teraz u mnie wszystko mija jak nie dołem to górą :/ spacer.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1133
21 minut temu, komizmo napisał:

No a nie będzie słaby? Ja tam uja się znam , na giełdzie nie gram, ale dziś mieszkanie kosztuje pół bańki, a co dopiero porządny lokal i jakieś wyposażenie. Chyba że mówimy o €

A co dziś nie kosztuje ? Ziemia 150 tys, ciągnik sredni 110 km pewnie 400 tys, samochód  100 tys będzie mało. Najtańszy obiad w byle jakiej mieścinie 30 zł. I wzrostów cen nie widać, a najgorsze że nie wiadomo w co zainwestować odłożone pieniądze( pakować z powrotem w gospodarstwo nie chce )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1133
1 minutę temu, slawek74 napisał:

w skarpety pakuj....

Wiem że Ty nie masz takich problemów bo wszystko od razu wydajesz. Najwięcej to chyba za dzierżawy się płaci? Zresztą z Tobą nawet na ten temat nie rozmawiam. BobTy poza krowim zadem świata nie widzisz i nie rozumiesz ze można żyć inaczej 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12233
robert1226 napisał:

6 minut temu, slawek74 napisał:

w skarpety pakuj....

Dziurawe ma .

...a prane chociaż 🤔🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj