superfarmer02

Znalezione na Allegro, olx i nie tylko 2023

Polecane posty

Czarek525    91
Dnia 20.08.2023 o 15:45, Pawelek998 napisał:

Jakieś opinie o tym modelu 

https://www.olx.pl/d/oferta/ciagnik-new-holland-ford-4830-mechaniczny-1991-rok-CID757-IDWtqIp.html

szukam czegoś w zastępstwie c360 

co polecacie bo ceny zetorów xx45 masakra 

Musiał byś się mu przyjrzeć z bliska jak wygląda i jeździ. Ogólnie przypomina starszy model 4610 w nowszej kabinie. Większość części powinna być dostępna do kupienia. Jeżeli nie był katowany to powinien posłużyć długie lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28816
9 godzin temu, Czarek525 napisał:

Jeżeli nie był katowany to powinien posłużyć długie lata

a jeśli był to jeszcze zatęskni za c360...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142
Dnia 20.08.2023 o 15:45, Pawelek998 napisał:

Jakieś opinie o tym modelu 

https://www.olx.pl/d/oferta/ciagnik-new-holland-ford-4830-mechaniczny-1991-rok-CID757-IDWtqIp.html

szukam czegoś w zastępstwie c360 

co polecacie bo ceny zetorów xx45 masakra 

Części bez większego problemu powinieneś dostać. Ceny, cóż kilka lat temu tragedii nie było. Teraz mało robi to sie i nie psuje, to nie jestem na bieżąco :P Kiedyś siedziałem w takim chwile, to bardzo przyjemny traktor

 

@Czarek525 tu masz silnik 4 cyl, rewers. Dużo różnic do 4610, to już prawie NH. Widziałem 4835 to już maska i kabina jak w serii L

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4280

Takie pytanie. Myślicie, że takie wykonanie mocowania wału (campbel) do pługa byłoby ok? Bardziej pasuje mi zrobienie tego, żeby wał szedł za bieżącym przejazdem, bo ze względu na resor ciężko zrobić tak, żeby przesunąć to na bok na poprzedni przejazd. Ramię byłoby z profilu 80x80 (nie wiem jaka ścianka, bo nie rozciąłem go jeszcze, a są ~4m w kawałku). Mocowanie wału do pługa byłoby do tej pustej flanszy na końcu - zrobione jak zawias, wtedy łańcuchem by regulował kat ramienia, żeby ten wal równo szedł. Przy takim ustawieniu z lewej strony wał lapalby z 5 -10cm ostatniego lemiesza, a z prawej strony  sięgałby 10-20 cm za listwę pierwszej odkladni (w zależności jak dokładnie by się ustawiło). Na samym ramieniu mocowanie łańcucha idącego do przodu i idącego do tyłu byłoby na dwóch flanszach z cybantami, tak żeby płynnie można było i to i to przesunąć. Z przodu łańcuch mocowany do wieżyczki - akurat jest w niej jakiś otwór

 

IMG_20230822_170541647_HDR_copy_918x1632.jpg

IMG_20230822_172903249_copy_1722x3060.jpg

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1124

Zależy w jakim stanie ten traktor . Czy papier jest . 

Byczo wygląda na tych oponach . Ogólnie to twarde maszyny . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorMisio    427
3 godziny temu, daron64 napisał:

Takie pytanie. Myślicie, że takie wykonanie mocowania wału (campbel) do pługa byłoby ok? Bardziej pasuje mi zrobienie tego, żeby wał szedł za bieżącym przejazdem, bo ze względu na resor ciężko zrobić tak, żeby przesunąć to na bok na poprzedni przejazd. Ramię byłoby z profilu 80x80 (nie wiem jaka ścianka, bo nie rozciąłem go jeszcze, a są ~4m w kawałku). Mocowanie wału do pługa byłoby do tej pustej flanszy na końcu - zrobione jak zawias, wtedy łańcuchem by regulował kat ramienia, żeby ten wal równo szedł. Przy takim ustawieniu z lewej strony wał lapalby z 5 -10cm ostatniego lemiesza, a z prawej strony  sięgałby 10-20 cm za listwę pierwszej odkladni (w zależności jak dokładnie by się ustawiło). Na samym ramieniu mocowanie łańcucha idącego do przodu i idącego do tyłu byłoby na dwóch flanszach z cybantami, tak żeby płynnie można było i to i to przesunąć. Z przodu łańcuch mocowany do wieżyczki - akurat jest w niej jakiś otwór

 

IMG_20230822_170541647_HDR_copy_918x1632.jpg

IMG_20230822_172903249_copy_1722x3060.jpg

Za ten rysunek to należy się jakaś nagroda💪.  Powinno wytrzymać, tylko jeszcze jakieś łańcuchu od tyłu tej ramki żeby można było z tym colnac i dojechać na pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4280
1 godzinę temu, ZetorMisio napisał:

Za ten rysunek to należy się jakaś nagroda💪.  Powinno wytrzymać, tylko jeszcze jakieś łańcuchu od tyłu tej ramki żeby można było z tym colnac i dojechać na pole.

To był szczyt moich możliwości jeśli chodzi o eysowanie 😅 nie no za ramieniem łańcuch będzie planowo dłuższy, (właśnie żeby cofnąc), tylko kartki mi brakło 😅

45 minut temu, jahooo napisał:

Dlatego wolę zawieszany na pługu

No pewnie, że tak, tylko jaka musiałby to być konstrukcja żeby spokojnie taki wał podwiesić 

 

IMG_20221221_202305_copy_2250x3000.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9310
8 godzin temu, daron64 napisał:

To był szczyt moich możliwości jeśli chodzi o eysowanie 😅 nie no za ramieniem łańcuch będzie planowo dłuższy, (właśnie żeby cofnąc), tylko kartki mi brakło 😅

No pewnie, że tak, tylko jaka musiałby to być konstrukcja żeby spokojnie taki wał podwiesić 

 

 

Taki wał to z przodu na TUZ się mocuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4280

@jahooo weź spójrz na rysunek - wał ma jakieś 125cm szerokości. Na przedni tuz musiałbym mieć wał o szerokości siewnika (chyba, że w ogóle jakaś konstrukcja wahadłowa na jedną stronę). No i przede wszystkim to musiałbym mieć tuz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9310

Na TUZ , aby szedł po śladzie pługa po prawej stronie ciągnika

Albo na sztywne ramię do pługa, o ile rama pługa wytrzyma

z łańcuchem będziesz miał problemy, chyba, że masz długie kawałki i niewiele kręcenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

poleci ktoś sklep z czesciami do jumz? Szukam zestawu naprawczego sprzegla i wszedzie w tej chwili niedostepne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    188

Wodny prawidłowy, a ssący od jakiejś maszyny z silnikiem zetora, być może ładowarki UN czy jakoś tak - kolor pasuje...

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4280
23 godziny temu, jahooo napisał:

Na TUZ , aby szedł po śladzie pługa po prawej stronie ciągnika

Albo na sztywne ramię do pługa, o ile rama pługa wytrzyma

z łańcuchem będziesz miał problemy, chyba, że masz długie kawałki i niewiele kręcenia

 Nie zrobię zawieszonego, żeby szedł z boku, bo musiałbym stworzyc jaka mega konstrukcje - przy trafieniu na kamień korpus potrafi się dość mocno podnieść, musiałbym zrobić ramę powyżej (a by to przecież wyglądało komicznie), bo między korpusami niespecjalnie jest jak. Tuz przedni to już w ogóle odpada - raz, że nie mam tuza, a dwa robić całe ramię na bok, podnoszone itd - widziałem na internetach - nie podoba mnie się to. No i nie oszukujemy się - chce to zrobić jak najprościej. 

Kawałki mam 300-400m, regularne (5ha w kawałku i 10ha w kawałku), więc mam nadzieję, że to nie będzie problemem - kwestia wyregulować sobie tylko długości żeby mieć jakiś zapas żeby cofnąc.

 

Screenshot_20230824-092537_copy_540x1200.png

Edytowano przez daron64
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2479
52 minuty temu, daron64 napisał:

 Nie zrobię zawieszonego, żeby szedł z boku, bo musiałbym stworzyc jaka mega konstrukcje - przy trafieniu na kamień korpus potrafi się dość mocno podnieść, musiałbym zrobić ramę powyżej (a by to przecież wyglądało komicznie), bo między korpusami niespecjalnie jest jak. Tuz przedni to już w ogóle odpada - raz, że nie mam tuza, a dwa robić całe ramię na bok, podnoszone itd - widziałem na internetach - nie podoba mnie się to. No i nie oszukujemy się - chce to zrobić jak najprościej. 

Kawałki mam 300-400m, regularne (5ha w kawałku i 10ha w kawałku), więc mam nadzieję, że to nie będzie problemem - kwestia wyregulować sobie tylko długości żeby mieć jakiś zapas żeby cofnąc.

 

Screenshot_20230824-092537_copy_540x1200.png

Kompletny 😂 Chyba kompletny rozpiździej 😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    420

Ma ktoś jakiś patent na szybkie pozbycie się farby z rur szklarniowych? Gruba warstwa łatwo się kruszy po uderzeniu młotkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19862
Dnia 22.08.2023 o 22:23, daron64 napisał:

To był szczyt moich możliwości jeśli chodzi o eysowanie 😅 nie no za ramieniem łańcuch będzie planowo dłuższy, (właśnie żeby cofnąc), tylko kartki mi brakło 😅

No pewnie, że tak, tylko jaka musiałby to być konstrukcja żeby spokojnie taki wał podwiesić 

 

IMG_20221221_202305_copy_2250x3000.jpg

Dwa ceowniki 100mm zespawane podnosiły ten wał

Miałem go zrobionego na podnoszenie plus hydrauliczne składanie do transportu. Nie wiem czy uda mi się odpalić stary telefon bo jest tam dokumentacja wszystkiego. Choć i na Af w którymś temacie wrzucałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4280
28 minut temu, soltys48 napisał:

Dwa ceowniki 100mm zespawane podnosiły ten wał

Nie e chodzi o samo podnoszenie, tylko o to, że pług jest na resorze i jak trafi na kamień, to dość mocno podnosi korpusy. Patrząc z boku, to między korpusami nie ma miejsca żeby dać ramię w bok - trzeba by było robic powyżej resorów, a to by komicznie wyglądało. Ewentualnie widziałem niby oryginalne ramię, to przykręcane na łączeniu kolejnych elementów ramy i po skosie między korpusami wychodziło - ale to do ciagniecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj