Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Bananek    16932
logan3512 napisał:

widzę że jeden co rusz mówi że tanie a drugi że drożeje

bo to jest temat, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. 😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
Dnia 15.11.2023 o 18:53, Cybulek17 napisał:

Jeśli handlarz oskubał Cię na wadze to tak,  poubojowo wyszłoby lepiej.  

Mój odbiorca ma ubojnie i jest tego odwrotnością . 

Szału na tej hodowli nima , ale jak na ten moment zostaje 1.5 tyś na sztuce to i tak lepiej jak na produkcji roślinnej .

Gdzie teraz oddajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1922
1 godzinę temu, Berthold napisał:

Gdzie teraz oddajesz?

Już chyba będzie z 7 lat z małą przerwą do Rafalexu 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1315

A ja jak dzwonię to słabo zainteresowani a towar mam podobny albo i lepszy 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1922
1 godzinę temu, ab23 napisał:

A ja jak dzwonię to słabo zainteresowani a towar mam podobny albo i lepszy 😉

Zależy z kim rozmawiałeś bo na pewno nie z Rafałem 😁 po co mają jeździć 300km jak chłopaki w koło komina mają co robić z odbiorami 🤷🏻‍♂️

I spokojnie,  a towar U klasowy też  ma go kto zaopatrzyć,  między innymi kolega z forum Kali 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    877
2 godziny temu, pedro2 napisał:

Pojechały dzisiaj 3 szt do Tykocina. Kolejne 3 czekają 

Ja czekam na podwyżkę 🤣 15 albo więcej  czeka na odjazd bo błoto 🫣

Edytowano przez karol091193

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    522

Mam pytanie trochę nie na temat...

Zwiększona powierzchnia bytowa dla krów mamek o 20%- czyli 5,4m2/ i o 50%-6,8m2. Są to powierzchnie dla samej krowy czy krowa+cielak?

Druga sprawa. Dajecie dla opasów czosnek paszowy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5371

ja daje czosnek, ostatnio bydło mi pokasłyłało,  po kilku dniach stosowania kaszel ustąpił , oczywiście pierwszego dnia śruty z czosnkiem to nietkneły bo smierdziało im :D 

a co do bydła ty masz papiery na bydło  że  sie interesujesz dobrostanem ??? sam chcaiłem wejsc w to ale Pani w odrze oznajmiła że musi być typowe bydło miesne z papierami żadne mieszńce 

  • Confused 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1889

Jakie to ma znaczenie jeżeli ma wybieg i użytkowanie mięsne. Wszystko w czystości rasy? Taki niedoszły malarz z Niemiec też coś krzyczał o czystości rasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1922
5 minut temu, marulekk napisał:

ja daje czosnek, ostatnio bydło mi pokasłyłało,  po kilku dniach stosowania kaszel ustąpił , oczywiście pierwszego dnia śruty z czosnkiem to nietkneły bo smierdziało im :D 

a co do bydła ty masz papiery na bydło  że  sie interesujesz dobrostanem ??? sam chcaiłem wejsc w to ale Pani w odrze oznajmiła że musi być typowe bydło miesne z papierami żadne mieszńce 

Zmień doradcę bo Cię buja

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1694
31 minut temu, marulekk napisał:

ja daje czosnek, ostatnio bydło mi pokasłyłało,  po kilku dniach stosowania kaszel ustąpił , oczywiście pierwszego dnia śruty z czosnkiem to nietkneły bo smierdziało im :D 

a co do bydła ty masz papiery na bydło  że  sie interesujesz dobrostanem ??? sam chcaiłem wejsc w to ale Pani w odrze oznajmiła że musi być typowe bydło miesne z papierami żadne mieszńce 

phi. typ użytkowy się zmienia na irz o rzadnej czystej rasie nie było mowy. Mój czystorasowy hf nawet się załapał

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
11 minut temu, malaczarna napisał:

phi. typ użytkowy się zmienia na irz o rzadnej czystej rasie nie było mowy. Mój czystorasowy hf nawet się załapał

Moje drabiniaste hf też ale kasy nie widać😅

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5371

no to super,  a to pinda z odru oszukała mnie  a bym sie załapał bez problemu na 50% zwiekszona powierzchnie + sciółka wiec jakaś kasa by była  :( 

Edytowano przez marulekk
  • Sad 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1694
Przed chwilą, marulekk napisał:

no to super,  a to pinda z odru oszukała mnie  a bym sie załapał bez problemu na 50% zwiekszona powierzchnie + sciółka :( 

ja wniosek składałam w kwietniu i później korekta bo tego rozporządzenia długo nie było o bydle na uwięzi. oni sami w tym roku nie wiedzieli wszystkiego. w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5371

ja mam luzem w kojcach po 6-8 szt i tak liczyłem sobie że bez problemu na +50% się łapie  nie licząc stołu paszowego


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    522
2 godziny temu, marulekk napisał:

ja daje czosnek, ostatnio bydło mi pokasłyłało,  po kilku dniach stosowania kaszel ustąpił , oczywiście pierwszego dnia śruty z czosnkiem to nietkneły bo smierdziało im :D 

a co do bydła ty masz papiery na bydło  że  sie interesujesz dobrostanem ??? sam chcaiłem wejsc w to ale Pani w odrze oznajmiła że musi być typowe bydło miesne z papierami żadne mieszńce 

Właśnie się zastanawiałem czy że chcą jeść z czosnkiem. 

Z jakiej firmy ten czosnek i ile kosztuje?

Pierwsze słyszę że mają być czystorasowe. Nie mam wszystkich  100%.

Wszystko mam luzem na głębokiej ściółce, do tego mamki wypasam. Złożone mam na zwiększoną powierzchnię o 20% i zastanawiam się na następny rok czy wejść w 50%. U byków i jałówek to spokojnie przejdzie tylko nie wiem te 6,8m2 czy to na samą krowę czy z cielakiem? Zmieniałem w irz niektórym sztukom kierunek i typ na mięsny.

Dzisiaj miałem tel z ARiMR żeby do końca grudnia dodać w irz budynki gdzie utrzymuje się bydło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    877
4 minuty temu, Cybulek17 napisał:

Wszystko przechodzi tym smrodem,  wytrzymać się nie da

Kiedyś kurier mi przywiózł ten czosnek w paczce. Opakowanie było nie szczelne. Ale j*bało 🤣🤣🤣 nie wiem jak on w tym smrodzie wytrzymał kilka godzin 🤣🤣🤣

Od tej pory zamawiam do paczkomatu bo wstyd mi było odbierać od niego tą przesyłkę 😂😂😂

  • Haha 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5371

wlazłem na IRZ a tam komunikat

Aktualizacja danych o działalności.
Szanowni Państwo, Zgodnie z przepisem art. 64 ust 2 ustawy z dnia 4 listopada 2022 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, w terminie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy, tj. do dnia 6 stycznia 2024 r. w aplikacji IRZplus należy uzupełnić: „Opis systemu utrzymywania bydła, owiec i kóz w siedzibie stada” w przypadku utrzymywanych gatunków bydło, owce i kozy „Opis modelu produkcji oraz systemu utrzymywania świń w siedzibie stada” w przypadku utrzymywanego gatunku świnie Uzupełnienia ww. informacji w komputerowej bazie danych prowadzonej przez ARiMR należy dokonać składając dokument „Zgłoszenie działalności” zaznaczając cel zgłoszenia: „Zmiana danych”. Sposób dokonania ww. uzupełnień został opisany w rozdziale 5.1.1. podręcznika użytkownika aplikacji IRZ plus dostępnym w witrynie ARiMR pod adresem: https://www.gov.pl/attachment/70fa499d-653b-448b-b0a2-62b9c98f1f98

 

też takie coś macie?


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5371

a to w związku z tym że myśłem ze mnie sie coś czepiają 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj