Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Karl123    5
8 godzin temu, Pawelek2615 napisał:

Każdy handlarz rypie hodowcę na wadze trochę więcej lub mniej  od kąd pamiętam to każdy z moich znajomych sprzedawał tylko na żywą wagę  jeden pokusił się na poubojowo ale szybko się z tego wyleczył odstawił do Sokołowa a papier wszystko przyjmie cena była wtedy fajna jakieś 18-19 za kilo po uboju ale nie dowierzał że z tak potężnych byków około 650-700 kilo wyszło po 300 kilo mięsa 

Ta sama sytuacja po zdaniu na WBC do Biskupca wszystko się zgadza na papierze tylko z dużych sztuk mało miesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3934

Napisze po raz setny. Waga w gospodarstwie które nastawione jest na sprzedaż bydła to podstawa. Tak samo jak listwa pomiarowa w zbiorniku na mleko. Podziwiam tych którzy sprzedają po kilkanaście, a czasami i po kilkadziesiąt sztuk a nie chce im się zainwestować w wagę. Przecież przy sprzedaży 8-10 sztuk i ujebaniu 30-50 kg na każdej przez handlarza taka waga zwraca się dwa razy tylko przy jednej partii 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Panowie jak najtaniej ogarnąć płytę obornikowa chodzi mi czy jest gdzieś określone jak ma wyglądać itd i czy musi być zbiornik na gnojowicę pod płytą jeśli nie mam przy oboze zbiornika na gnojowke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macius11157    168

Dziś pojechały 3 sztuki miesznce jeden po lm 12.7 drugi gładszy hf 11.7  jersey 11 zł mazowieckie ceny brutto

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
Dnia 13.11.2023 o 18:04, ab23 napisał:

A za co dają tą premię bo pierwsze słyszę  

Masz pelną skrzynke , jakieś ciekawe historie z Podymą że się śmiejesz? Nie wiem czy gonić z podwórka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1310

Bież kasę z góry i wszystko będzie ok.

A śmieje się bo Ty się śmiałeś że za kasą czekam u Podym🙂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
2 godziny temu, Berthold napisał:

Ktoś sprzedawał ostatnio do Podymy ? 

To on płaci lepiej niż zakłady?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek2615    4
2 godziny temu, macius11157 napisał:

Dziś pojechały 3 sztuki miesznce jeden po lm 12.7 drugi gładszy hf 11.7  jersey 11 zł mazowieckie ceny brutto

Witam w jakiej wadze byki były ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54
Dnia 1.11.2023 o 19:02, PawePrz napisał:

Poleci ktoś uczciwego:D handlarza na dorosłe jałówki miesz limousine Z pd-wsch Polski?

Jo takiemu jednemu sprzedaje zazwyczaj ale cy dla innych gdzies dalej bedzie uczciwy to ręki nie dom se uciąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
9 godzin temu, AdamRo napisał:

To on płaci lepiej niż zakłady?

Brzydzę się zakladów ... Tylko objezdny handlarz uczciwy...

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214
macius11157 napisał:

Dziś pojechały 3 sztuki miesznce jeden po lm 12.7 drugi gładszy hf 11.7  jersey 11 zł mazowieckie ceny brutto

kto odbierał? też jestem z mazowieckiego i wydaje mi się że za typowego jerseya i w ogóle te byki dobre ceny dostałeś. tylko pytanie czy waga pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16903

Zna ktoś tych czarodziei? Ponoć otwierają nasz rynek na Wietnam i Chiny więc płacą najwięcej ze wszystkich. 🤣

 

IMG_20231115_085316.jpg

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ich podstawą jest wbc i brak ważenia, dla dobrego wrażenia 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogii    29
1 godzinę temu, Bananek napisał:

Zna ktoś tych czarodziei? Ponoć otwierają nasz rynek na Wietnam i Chiny więc płacą najwięcej ze wszystkich. 🤣

 

IMG_20231115_085316.jpg

Tak, jeden z największych zakładów w Polsce w sumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    376
1 godzinę temu, mlodyhef napisał:

sprzedane 4 sztuki hfa po 11 brutto, waga pewna. północne mazowsze.

Jaka waga?

Podobno krowy lecą w dół bo sporo się pojawia na rynku prawda czy handlarzy gadanie?wie ktoś coś?

Edytowano przez MariuszDe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3934
3 godziny temu, HF86 napisał:

ich podstawą jest wbc i brak ważenia, dla dobrego wrażenia 🤣

Potwierdzam. Na żywą u handlarza wyszła krowa dużo lepiej niż mi oferował ich przedstawiciel na wbc. A dorzucał 50 gr więcej niż powinien w ramach zaczęcia dobrej współpracy. A co ciekawe. Ten handlarz wiózł do nich tą krowę bo podpisywałem papiery z osi. :)

Edytowano przez krzychu121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5371
30 minut temu, MariuszDe napisał:

Jaka waga?

Podobno krowy lecą w dół bo sporo się pojawia na rynku prawda czy handlarzy gadanie?wie ktoś coś?

niestety tak, duzo krów jest bo mleczarze redukuja stada 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj