Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

cicho. 

jest bardzo dobrze 🤫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablos_1970    129
20 minut temu, krzysiek277 napisał:

1800zł 

To poprawia to przyrosty czy nie ?

Poprawia  ale  nie jest   tanio  ja  na  twoim    miejscu    dowaliłbym  kukurydzy    jest   dużo  tańsza    a  jedno i  drugie    to    energia .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19718
2 minuty temu, HF86 napisał:

cicho. 

jest bardzo dobrze 🤫

Pewnie niedorosty tanio będą 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

miałem nic nie kupować. 

ale oferta że grzech odpuścić 🤭

panie taniejom, gargamedon 🙉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
17 minut temu, HF86 napisał:

miałem nic nie kupować. 

ale oferta że grzech odpuścić 🤭

panie taniejom, gargamedon 🙉

Ile to już razy miałeś kończyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, wojak1986 napisał:

Ile to już razy miałeś kończyć

cały czas w minusie. z 100tki do 40 teraz i dalej tendencja spadkowa. 

małe cielaki już odmówione i źródełka przekazane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
8 godzin temu, ab23 napisał:

Rocznie ? to moze szanuja dostawcę🙂 

 

 

 

Strasza straszą  że  w dół ale podobno w maju ma byc lepiej 🤔

No ta, ja nie taki bamber jak Wy... 4 lata 🤪


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19718
16 minut temu, adrian09 napisał:

Jak teraz cena odsadków, brał ktoś teraz?

Do 16/kg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145
2 godziny temu, jacu napisał:

a jak pisałem kilka dni temu że bydło tanieje to skakali mi do gardeł że jestem troll a tu prosze złe wiadomości o obniżkach niestety potwierdzają się.

Przypomnij tylko na jakim poziomie cenowym miały kształtować się ceny bydła wedle twojego źródła? 

Hałas nie był o to, że będą obniżki, tylko o poziom obniżek jaki przewidywałeś.

 

  • Like 7

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacu    173

poczekajmy do marca to Ci odpowiem jasnowidzem nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
52 minuty temu, jacu napisał:

poczekajmy do marca to Ci odpowiem jasnowidzem nie jestem

To szybko zmieniasz zdanie. Miało być 8.6zl

Ja miałem zamiar dorzucić rzepaku bo same zboża i groch, ale bydło w dół, rzepak w dół, a śruta rzepakowa w górę 🤦 2050 już. A niedawno 1960 nawet była. Pierdacze niech se sami go jedzą


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Wczoraj sprzedałem 7 sztuk, 3 jalowki i 4 byki, wszystko mieszańce ale 5 sztuk to nie było do czego się przyczepić bo ładnej budowy i tak - waga od 600 do 660, cenę uzgodniliśmy za wszystkie jednakowo 13 brutto, ważone na własnej wadze. Szczerze wątpiłem, że te dwa pójdą w tej cenie ale udało się i nie ma co narzekać, wagi brutto podane, północne Mazowsze WML.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868
Pablo9812 napisał:

Ile można dać za cielaki HF 2 tygodniowe?  900 będzie ok ?

Za ile sztuk te 900?

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
11 minut temu, Pablo9812 napisał:

Ile można dać za cielaki HF 2 tygodniowe?  900 będzie ok ?

tylko te 2 tygodnie to na paszporcie a w realu jak od handlarza to 5 dniowy , sam tak kupowałem jałoszki bo ponizej 14 dni sprzedaz jest nielegalna , w okolicy byczki hf po 700 od gospodarzy .

Edytowano przez jarecki
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    370
20 minut temu, Pablo9812 napisał:

Ile można dać za cielaki HF 2 tygodniowe?  900 będzie ok ?

Ja pod koniec roku takie około 2tygodni hf sprzedawałem po 600 zł za szt i tak problem był ze sprzedażą za to jak się trafił taki LM czy ładny SM to szedł za 1600zl też poniżej 2tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48
5 godzin temu, EmilPlayP napisał:

Wczoraj sprzedałem 7 sztuk, 3 jalowki i 4 byki, wszystko mieszańce ale 5 sztuk to nie było do czego się przyczepić bo ładnej budowy i tak - waga od 600 do 660, cenę uzgodniliśmy za wszystkie jednakowo 13 brutto, ważone na własnej wadze. Szczerze wątpiłem, że te dwa pójdą w tej cenie ale udało się i nie ma co narzekać, wagi brutto podane, północne Mazowsze WML.

Czy to handlarz tak płacił?? Na ubojni Milex to 20 za O 20,40 R. Cena interesuje?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Odbierał drugi raz od nas z rzędu ten sam, a firma nazwa PAXO, wiem że ten co wcześniej odbierał to nie ma szans, żeby tyle zapłacił dlatego póki wszystko będzie ok to nie będę szukał nie wiadomo czego, obie strony zadowolone. U nas w okolicy Eco Beef płaci 20,8 za O ; 21,40 za R Ta nowa ubojnia pod Plonskiem chyba jeszcze nie ruszyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12345678900    6
1 godzinę temu, Pablo9812 napisał:

Ile można dać za cielaki HF 2 tygodniowe?  900 będzie ok ?

Moim zdaniem trochę drogo, w moje okolicy można kupić za 600 - 750 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48
39 minut temu, EmilPlayP napisał:

Odbierał drugi raz od nas z rzędu ten sam, a firma nazwa PAXO, wiem że ten co wcześniej odbierał to nie ma szans, żeby tyle zapłacił dlatego póki wszystko będzie ok to nie będę szukał nie wiadomo czego, obie strony zadowolone. U nas w okolicy Eco Beef płaci 20,8 za O ; 21,40 za R Ta nowa ubojnia pod Plonskiem chyba jeszcze nie ruszyła.

Jak dobra waga i dobrze na fakturze to super odbiorca, aż z taką ceną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo9812    48
1 godzinę temu, jarecki napisał:

tylko te 2 tygodnie to na paszporcie a w realu jak od handlarza to 5 dniowy , sam tak kupowałem jałoszki bo ponizej 14 dni sprzedaz jest nielegalna , w okolicy byczki hf po 700 od gospodarzy .

To akurat od sąsiada prosto z obory także o to się nie boję. A od tych handlarzy to nie chce nawet taniej, bo tylko źródło chorób i problemów z nimi

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj