Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Gość   
Gość

ale naród wystraszony. ruch fest. 

gargamedon, tanieje, a podobno za miesiąc będzie już trzeba dopłacać by wzięli 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1887
2 godziny temu, Cybulek17 napisał:

Ze swojego małego doświadczenia zauważyłem,  że najlepszy przyrost jest od 4 do około 15msc życia,  potem systematycznie zaczyna spadać co nie oznacza,  żeby odrazu wtedy sprzedawać,  ale przychodzi moment, że przejadają zyski . Na przykład do 15msc wychodzi  1.55kg średnio na dobę a w 20msc to już jest 1.3kg Z CAŁEGO OKRESU . 

Największą głupotą z której już się wyleczyliśmy były takie pomysły,  że np była grupa 20 sztuk , przy sprzedaży 17sztuk ma ok 850kg a pozostałe 3szt 100kg mniej.  No to zostawmy te 3 sztuki , pójdą za dwa miesiące z koleją grupą.  I okazuje się,  że w 60 dni przyrosły 20kg . 

Oczywiście wszystko będzie zależało od genetyki,  odchowu,  przebytych chorób i pogody,  ale jakaś powtarzalność jest

A 1000kg udało się zrobić i w 22 i w 24msc kilka razy 

Te wyliczenia wyszły wyjątkowo optymistycznie. U mnie mieszaniec blond 950 kg 22 miesiące 12 miesięcy mleko teraz 18 miesięcy 785 kg 12 miesięcy mleko. Oporowe dawki białka są potrzebne do takich przyrostów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1912

Tu nie chodziło mi zupełnie,  żeby ktoś się skupiał na tych przyrostach i liczył czy to się idealnie pokrywa,  napisał NA PRZYKŁAD  a czy to miesiąc w prawo czy w lewo czy i 50gr w tę czy w tamtą to już robi różnicę.  Zwracam uwagę,  że jest czas kiedy sztuka przyrasta 2kg i kiedy przyrasta 1kg . 

Co do żywienia to bardzo drogie zestawienie jęczmień 3kg , drożdże 50g, rzepak 0.5kg , mocznik 200g + lucerna 

Rzepakowa po 2000zł a rzepak 2400 to kpina 

50 minut temu, HF86 napisał:

ale naród wystraszony. ruch fest. 

gargamedon, tanieje, a podobno za miesiąc będzie już trzeba dopłacać by wzięli 🤭

Chyba z pszenicą gorzej,  z bydłem u nas specjalnie ruchu nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gipsio2    4

Czyli Biernackiego bez kasy nie wypuszczać  z Podwórka bo jednak na zywo sie pogadałem. Kusi cena.....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

Kusi cena a za kasą czekasz pół roku a na końcu i tak nie wiadomo czy się doczekasz, lepiej 20 gr taniej a żeby kasa była pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tomaszmab napisał:

Nie rozumiem jak to można czekać na kasę rok czasu .. wy rąk nie macie i nóg ? Jedziesz na firmę z kamerą na kołnierzu i robisz raban prawny i tyle. . najzwyklejsza interwencja obywatelska i pieniądze w ten sam dzień albo sławni na całą Polskę.   

Nawet cię nie wpuszczą na firmę, a jak za dużo podskakujesz to wcale nie zobaczysz kasy.🫤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gipsio2    4

Połowa przedpłata  a reszta na 21dni to może każe  im wszystko  od razu inaczej nie wypuszczam....

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal2596    14
4 godziny temu, Szu15000 napisał:

oferta z dzisiaj hf 11 mm bardzo różne 12 ceny netto Blutex

Jak na blutex to w miarę ok cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19817
1 godzinę temu, AdamRo napisał:

 Ubojnie mięso sprzedają po 17-18 zł za 320+ .

 

Wszystkie?

10 minut temu, gipsio2 napisał:

Połowa przedpłata  a reszta na 21dni to może każe  im wszystko  od razu inaczej nie wypuszczam....

O tych 21 zapomnij

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48
9 minut temu, soltys48 napisał:

Wszystkie?

O tych 21 zapomnij

Reszta na Boże Narodzenie. Mikołaj przyniesie 🤩🤩🤩

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1310
1 godzinę temu, gipsio2 napisał:

Czyli Biernackiego bez kasy nie wypuszczać  z Podwórka bo jednak na zywo sie pogadałem. Kusi cena.....

 

Co tam za cenę dali i za co jeśli  można  zapytac 

Z ciekawosci pytam bo  kilka  lat się handlowało  z dziadami 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, damianos95 napisał:

Się namyslasz na tą sprzedaż ze zdążą że 2 razy stanieć zanim się zdecydujesz 

Mleka jeszcze troche dają , a jestem na granicy progu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Wiem mówiłeś a jak cenz w dół czy stabilnie ? W sumie to zależy jakie te krowy masz bo jak grube to i możesz poczekać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

Radkosky przypomina mi troche mnie gdzieś w latach 2010-12... i dzisiaj napewno w to bagno bym sie nie pchał...  Z pracy zrezygnowałem bo MR brałem...a w 2010 miałem prawie 2500 na rekę za normalne godziny pracy czyli te 160-168h na miesiąc czyli ładne pieniądze jak na wtedy... Nie że się żale ale w porównaniu do innych to czasu wolnego mam bardzo mało, żeby gdzieś wyjechać na wakacje to trzeba sie niezle nagimnastykowac i ktoś to musi przez ten czas ogarniać... jak jakies awarie coś idzie nie tak ze do polnocy trzeba walczyć a o 5 rano wstac to sie naprawde odechciewa... Ale sie w to wdepło to szkoda kończyć bo sie tyle w to pracy włożyło a ile jeszcze by trzeba zrobic... Kasa niby duza  ale ile z tego na czysto zostaje to lepiej nie liczyć jak wiekszą czesc pola dzierzawie a paszy i tak mało... Inna sytuacja jak ktoś ma tylko swoje pola dzierzawy nie płaci paszy nie dokupuje to wynik koncowy zupełnie inny

4 godziny temu, KarolaKarotka napisał:

Nie no nie mogę się powstrzymać :)

 

czyli wychodzi Ci że 15 miesięczny byk waży ok 700 kg (skoro ma średnie przyrosty 1,55 kg na dobę)

następnie wychodzi Ci że 20 miesięczne ważą ok 790 kg (skoro średnie przyrosty 1,3 kg na dobę)

matematyka mi mówi że w ostatnie 5 miesięcy byk robi Ci 90 kg czyli na dobę średnio wychodzi 0,59 kg w tych ostatnich 5 miesiącach :)

sam wiesz że coś tu nie gra 😜

BTW jak robisz średnie przyrosty 1,55 na tych simach od handlarzy to Ci się dziwie że tak małą produkcje prowadzisz bo zyski muszą być za***iste

a jeszcze się doczepię, że jak na grupie 20 sztuk trafiają się 3 słabe to żeby mieć średnią 1,55, najlepsze pewnie idą po 2 kg na dobę żeby nadrobić 😜

 

Do brzegu. Ci co się zastanawiają czy wejść w opas, jako dane do kalkulacji nie bierzcie przyrostów kolegi Cebuli, idzie sobie na yt na kanał Radkosky

.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    911

Chyba stanęło w miejscu 

Miałem odbiór umówiony na jutro lub piątek ale chyba ludzie ochu*eli i zawalili bydłem bo dzwonił że nie zabiera w tym tygodniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1912
1 godzinę temu, Sokol2 napisał:

Radkosky przypomina mi troche mnie gdzieś w latach 2010-12... i dzisiaj napewno w to bagno bym sie nie pchał...  Z pracy zrezygnowałem bo MR brałem...a w 2010 miałem prawie 2500 na rekę za normalne godziny pracy czyli te 160-168h na miesiąc czyli ładne pieniądze jak na wtedy... Nie że się żale ale w porównaniu do innych to czasu wolnego mam bardzo mało, żeby gdzieś wyjechać na wakacje to trzeba sie niezle nagimnastykowac i ktoś to musi przez ten czas ogarniać... jak jakies awarie coś idzie nie tak ze do polnocy trzeba walczyć a o 5 rano wstac to sie naprawde odechciewa... Ale sie w to wdepło to szkoda kończyć bo sie tyle w to pracy włożyło a ile jeszcze by trzeba zrobic... Kasa niby duza  ale ile z tego na czysto zostaje to lepiej nie liczyć jak wiekszą czesc pola dzierzawie a paszy i tak mało... Inna sytuacja jak ktoś ma tylko swoje pola dzierzawy nie płaci paszy nie dokupuje to wynik koncowy zupełnie inny

.

Ja sobie napewno zostawię,  chociaż 100 sztuk bo do pracy poza sezonem roboty w polu średnio mi pasuje a znowu nic nie robić po sezonie to bym nie wytrzymał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5086

Sprzedał teraz jałówkę za 10 zł. Na wadze miała z 450, taka bardziej w typie HF. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48
11 minut temu, Leszy napisał:

Sprzedał teraz jałówkę za 10 zł. Na wadze miała z 450, taka bardziej w typie HF. 

Ale chyba za kg. 10 zł??? 🤔🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj