Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

krzychu121    3951

U mnie po kupnie swojej wagi z kilku handlarzy co było chętnych zajechać został jeden co jest chętny ważyć na mojej i dać aktualna cenę. Reszta chce ważyć na swojej i albo się zgadzam co pokaże albo nie ma handlu. Lub jest cena o złotówkę niższa niż aktualne cenniki. Niektórzy muszą minimum 1 tys zarobić na sztuce bo inaczej im się nie opłaca a inni wolą się łyżka najeść i nie zmieniać co kilka lat nowych samochodów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944
11 godzin temu, krzychu121 napisał:

Cena ciężka to krowy lekkie. :)

Moim zdaniem każdy szanujący się hodowca powinien mieć własną wagę. Zwłaszcza w tych czasach gdzie taka waga nie kosztuje nawet połowy średniej krowy. Kiedyś może i trochę szkoda bylo kasy bo waga więcej kosztowała niż krowa ale aktualnie to powinno być podstawowe urządzenie przy produkcji zwierzęcej. Oj zdziwiłby się nie jeden ile potrafi krowa lub byk ważyć. A jakie zdziwienie by było jakby co niektórzy handlarze przestali odbierać telefony:) 

We wcześniejszych czasach taka waga dużo szybciej by się zwróciła. Trzyma się już bydło trochę i za czasów ojca byk jak miał 650-700kg to max ...kiedyś na wsi kto został to był jak trędowaty i tak go traktowano a handlarze są bez sumienia. Już sobie wyobrażam jak wpadali na zakupy jak np wdowa albo dziadki sprzedawały bydło....tam była dniówka. Nazwiskami nie będę rzucał ale w mojej okolicy jest dwóch handlarzy dorobili się nieźle teraz już nie skupują. Ja żałuję że też wcześniej się nie kupilo ale lepiej późno jak później .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

powoli robi sie koncentracja w hodowli bydła to i handlarzom się kończy taki skup po wioskach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951
26 minut temu, Marcin133 napisał:

We wcześniejszych czasach taka waga dużo szybciej by się zwróciła. Trzyma się już bydło trochę i za czasów ojca byk jak miał 650-700kg to max ...kiedyś na wsi kto został to był jak trędowaty i tak go traktowano a handlarze są bez sumienia. Już sobie wyobrażam jak wpadali na zakupy jak np wdowa albo dziadki sprzedawały bydło....tam była dniówka. Nazwiskami nie będę rzucał ale w mojej okolicy jest dwóch handlarzy dorobili się nieźle teraz już nie skupują. Ja żałuję że też wcześniej się nie kupilo ale lepiej późno jak później .

Teraz też tak jest. Chyba już opisywałem sytuację jak znajomy mi opowiadał co nie ma nic wspólnego z rolnictwem ale ma kolegę handlarza. To ten handlarz mu się pochwalił jak od właśnie takiego dziadka co nie ma rozeznania w cenach itd kupił krowę za około 3 tysiące i zarzekał się że wiecej dać nie może bo dołoży do interesu. Przy wódce pokazał fakturę zakupu a potem fakturę z ubojni na prawie około 7 tys. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

Bardzo mądrze napisane Krzychu, szczera prawda

Bardzo mądrze napisane Krzychu, szczera prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4460
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

U mnie po kupnie swojej wagi z kilku handlarzy co było chętnych zajechać został jeden co jest chętny ważyć na mojej i dać aktualna cenę. Reszta chce ważyć na swojej i albo się zgadzam co pokaże albo nie ma handlu. Lub jest cena o złotówkę niższa niż aktualne cenniki. Niektórzy muszą minimum 1 tys zarobić na sztuce bo inaczej im się nie opłaca a inni wolą się łyżka najeść i nie zmieniać co kilka lat nowych samochodów 

Z tymi samochodami to było już kiedyś opisywane 

Nowe auto-zlodziej kradnie na wadze ..  

Stare auto-dziad,nikt mu pewnie nie sprzedaje bo kradnie.  

 

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2163

Czyli wychodzi, że najbardziej wiarygodny jest handlarz że średnim autem


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951

Najbardziej wiarygodny jest ten który nie boi się zważyć bydła na rolnika wadze i oferuję cenę jaką można znaleźć np w cennikach ubojni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4460
3 minuty temu, krzychu121 napisał:

Najbardziej wiarygodny jest ten który nie boi się zważyć bydła na rolnika wadze i oferuję cenę jaką można znaleźć np w cennikach ubojni. 

Pod warunkiem że ma on inny cennik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951

Każdy ma. Nawet na ubojnie zadzwonić to inna cena jest dla gościa co sprzeda 2-3 sztuki na miesiąc a inna dla takiego co sprzedaje 5-10 dziennie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4460

I tu się znów robi temat rzeka,

 

 

Edytowano przez Baks00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Najbardziej wiarygodny jest ten który nie boi się zważyć bydła na rolnika wadze i oferuję cenę jaką można znaleźć np w cennikach ubojni. 

Najbardziej wiarygodny jest ten co waży  na swojej wadze i pokazuje to samo co pokazała  twoja waga pół  godziny wczesniej a on nie widział  twojej wagi.  Opowiem wam historię  z zakupu wagi przez kolege. Sprzedawal caly czas bydlo do jednego handlarza ale nasluchal sie opowiesci jak to kradną  i kupil swoją  wagę.  Przyjeżdża  handlarz i on twardo ze teraz na jego ważyć.  Zwazyli 5 szt. Na drugi dzień  handlarz dzwoni czy robic korektę  i rozliczac ze swojej bo jego i na ubojni pokazywały  po 60 kg wiecej na szt niz na tej kupionej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    58
17 godzin temu, JarekBazydlo napisał:

Tyle kasy wziąłeś a za 100tys ładowarki nie chcesz ode mnie kupić 🤭😜

a co to za ładowarka za 100tys ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861
21 minut temu, redbull napisał:

a co to za ładowarka za 100tys ???

Stara i niespawana 🤭

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    144
54 minuty temu, soltys48 napisał:

Gdzie?

łuniewscy ale 30 gr poubojowo

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robkos75    14
1 godzinę temu, artek27 napisał:

Byk+30gr.

To mówisz że był do góry idzie cena a do kogo oddajesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2517
soltys48 napisał:

21 minut temu, redbull napisał:

a co to za ładowarka za 100tys ???

Stara i niespawana 🤭

Nie aż taka stara. Bardzo chodliwa wśród rolników. Ostatnio kolega miał taką na sprzedaż to w ciągu 6godz sprzedał od wystawienia ogłoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944
2 godziny temu, artek27 napisał:

Byk+30gr.

U kogo , już widzę 

Edytowano przez Marcin133

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj