Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Pitraszek    494
1 godzinę temu, Berthold napisał:

Za Hfa 11,5 netto luz 5% to przyzwoicie czy lipa?

 

Lux

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122

Pacjent byczek 4 miesiące i przepuklina pępkowa, jeden wet chce wyciąć drugi każe mu z tym żyć bo duże prawdopodobieństwo że przeniesie się na tamten świat, ktoś już miał z tym do czynienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu984a    0

miałem takiego mieliśmy go zjeść ale nie jakoś nie wyszło. Sprzedałem w wieku 19-20 miesięcy ważył 600 parę kilo. Dobrze się wybił. Ale strachu trochę było przy większym ze padnie.

 

Edytowano przez krzychu984a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19714
28 minut temu, Tomek0406 napisał:

Pacjent byczek 4 miesiące i przepuklina pępkowa, jeden wet chce wyciąć drugi każe mu z tym żyć bo duże prawdopodobieństwo że przeniesie się na tamten świat, ktoś już miał z tym do czynienia?

Miałem. Doczekał spokojnej starości w ubojni 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19714

Normalny. Pow 700 pojechał. Przepuklina na końcu jak wiadro była 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
1 godzinę temu, Tomek0406 napisał:

Pacjent byczek 4 miesiące i przepuklina pępkowa, jeden wet chce wyciąć drugi każe mu z tym żyć bo duże prawdopodobieństwo że przeniesie się na tamten świat, ktoś już miał z tym do czynienia?

Miałem u małego w wieku chyba 3-4 miesięcy znaku poniej nie było ,teraz ma rok . Zależy od wielkości u mnie była na palec (otwór) u koleżanki na dwa palce to zdarzyło się że musiała wpychać jelita , często ma sztuki z przepukliną i nigdy nic z tym nie robiła .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
outstanding    22

Panowie takie pytanie związane ze zgłoszeniem sprzedaży jałówki, mam w IRZ propozycje przemieszczenia, da się to zaakceptować czy te wszystkie dane trzeba samemu wpisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
12 godzin temu, Berthold napisał:

Za Hfa 11,5 netto luz 5% to przyzwoicie czy lipa?

 

Na ten chwile dobrze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
outstanding    22

Klikam w tą weryfikację dokumentu i brak akceptacji, mam tylko popraw dokument, wprowadź dokument i import z pliku xml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
16 godzin temu, HISZPAN napisał:

(soltys48)

byk sprzedany. HF waga 790 kg - 8% potrącenia. Cena netto 11,70 zł

Czyli nie 11.70 tylko 11.50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3905
19 minut temu, outstanding napisał:

Pytanie gdzie? Bo na tel nie widzę nigdzie możliwości zaakceptowania..

Wchodzisz w tą propozycje. Klikasz weryfikuj i jak się wszystko zgadza to wprowadź 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145
17 godzin temu, HISZPAN napisał:

(soltys48)

byk sprzedany. HF waga 790 kg - 8% potrącenia. Cena netto 11,70 zł

Czy gdyby przed finalizacją transakcji kupiec zaproponował tobie 11,3 netto i potrącenie 5% to też sprzedałbyś tego byka? 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3230

chłopy a ile taki 14msc bycek powinien dostać śruty rzepakowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19714
9 godzin temu, DANDYS napisał:

chłopy a ile taki 14msc bycek powinien dostać śruty rzepakowej

A co oprócz tego dostaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3230

kuku +sianokiszonka choć się kończy ,i śruta z pszenżyta,te hfy co kiedyś Ci wysyłałem chciałbym je trochę poprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Średni przyrost 1.38 kg w obliczeniach odjęte 45 kg masy urodzeniowej ceny netto wszystko hf 

20230331_205115.jpg

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj