asaledr

Dopłaty za susze

Polecane posty

Celownik07    669
4 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

 i mało łąk

przeciez za TUZy tez naliczali straty. u mnie to nawet do ziemniaka jakis tam % dali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
delta6583    77

Nie mam zwierząt swojego 9ha ornych + hektar łąk i oszacowali na 9.2% straty (gdzie od siewu w maju do końca wakacji padało może ze 2 dni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    167

Przy umowie kupna-sprzedaży pomiędzy rolnikami ryczałtowymi w tytule przelewu wystarczy sformułowanie PRZEKAZ ŚRODKÓW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4182
53 minuty temu, Celownik07 napisał:

ciekawostka z innego forum odnośnie suszowego :]

 

 

sssssss.JPG

Niestety ale facet ma rację, na wsi jest jeszcze taka ciemnota że głowa boli, na wszystkim się znają, wszystko wiedzą i komentują, a jak przyjdzie trochę pomyśleć to zaczynają się schody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9005
1 godzinę temu, Belaruss820 napisał:

U Was to wiekszosc powyzej 30%. U mnie w gminie to nieliczni. Aaaa i zapomnialem dodac,nie masz zwierzat,masz powyzej 30%

Nie mam zwierząt i też mam tylko 26%, realnie miałem więcej, w grochu to 50% jak nie więcej. 

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    669
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

No tak, ale mniej niz za zboże 

czyli co, tuzy i ziemnory zaniżyłyby w tym przypadku średnią?

 

ja za strąki miałem wiecej % niż sąsiad za jare i ozime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4182

To masz i tak dużo.

2 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Nie mam zwierząt i też mam tylko 26%

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    669
8 minut temu, Desperado napisał:

Niestety ale facet ma rację, na wsi jest jeszcze taka ciemnota że głowa boli, na wszystkim się znają, wszystko wiedzą i komentują, a jak przyjdzie trochę pomyśleć to zaczynają się schody.

juz na starcie zycia dzieciak ze wsi ma gorzej niż z miasta. Ze wsi wazniejsza jest praca w polu na drugim miejscu nauka, lekcje. Ten z miasta ma sie tylko kształcić, szlifować pasję chodzić na zajęcia dodatkowe (no chyba ze jest głupi to w tym przypadku lepiej ma ten ze wsi bo do pługa mądrych nie trzeba). wiec to pozniej wychodzi w zyciu i takie sa tego skutki ze nawet prostej czynnosci nie ogarnie w urzędzie a co mowic sam załatwic przez neta. nie dziwie się że poźniej taki dzieciak ze wsi (ten bardziej kumaty)  spierdziela na studia do miasta wojewódzkiego i czesto juz nie chce wrocic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12212
Desperado napisał:

53 minuty temu, Celownik07 napisał:

ciekawostka z innego forum odnośnie suszowego :]

 

 

Niestety ale facet ma rację, na wsi jest jeszcze taka ciemnota że głowa boli, na wszystkim się znają, wszystko wiedzą i komentują, a jak przyjdzie trochę pomyśleć to zaczynają się schody.

raczej nie tylko na wsi ale ogólnie...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1560
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Nie mam zwierząt i też mam tylko 26%, realnie miałem więcej, w grochu to 50% jak nie więcej. 

Jeszcze zalezy wlasnie od upraw i klasy gleby przeciez. Moj ojciec ma 3 i 4 klase. Susze oglosili na 1 i 2, wioska obok inna gmina gdzie przewaga 1 i 2 klasy susza ogloszona na 3-6 klasie. Przypadek? Jaja powychodzily jak ludzie na pale poskladali suszowe a nie bylo u nich suszy i kase dostaną bo wszystko przeszlo. Te suszowe jest nieprzemyślane i tyle.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4182
2 godziny temu, Celownik07 napisał:

juz na starcie zycia dzieciak ze wsi ma gorzej niż z miasta. Ze wsi wazniejsza jest praca w polu na drugim miejscu nauka, lekcje. Ten z miasta ma sie tylko kształcić, szlifować pasję chodzić na zajęcia dodatkowe (no chyba ze jest głupi to w tym przypadku lepiej ma ten ze wsi bo do pługa mądrych nie trzeba). wiec to pozniej wychodzi w zyciu i takie sa tego skutki ze nawet prostej czynnosci nie ogarnie w urzędzie a co mowic sam załatwic przez neta. nie dziwie się że poźniej taki dzieciak ze wsi (ten bardziej kumaty)  spierdziela na studia do miasta wojewódzkiego i czesto juz nie chce wrocic.

Nie prawda, brak oleju w głowie, to widać nawet u tych po szkołach, ja też od młodych lat pracowałem na gospodarstwie i młody już nie jestem, wielkich szkół nie kończyłem, a zrobię wszystko sobie i innym, nie mówię że jestem alfą i omegą, ale to co umiem wystarczy, a nawet lekko nad to.

1 godzinę temu, slawek74 napisał:

raczej nie tylko na wsi ale ogólnie...

Zgadza się, dlatego napisałem że po szkołach, Ty jesteś mądry facet widzę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8526
2 godziny temu, Celownik07 napisał:

lepiej ma ten ze wsi bo do pługa mądrych nie trzeba)

oj tu bym dyskutował, są tu niekiedy zdjęcia orki tych ... od pługa🤐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9005
5 godzin temu, Desperado napisał:

Niestety ale facet ma rację, na wsi jest jeszcze taka ciemnota że głowa boli, na wszystkim się znają, wszystko wiedzą i komentują, a jak przyjdzie trochę pomyśleć to zaczynają się schody.

A w mieście to tacy inteligenci uważasz? Pamiętam w zawodówce i w średniej to na praktykach nie wiedział jeden z drugim w ktorą stronę odkręcić śrubkę. O spawaniu czy toczeniu to już nie było mowy. 

Teoria podobnie, w pierwszym roku było nas 32 osoby w klasie, po roku zostało 18.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dosia123    3

U was też tak ludzie kombinują ? przychodzą osoby od których dzierżawimy ziemię o podpisanie oswiadczenia że sprzedali nam bele. 

Edytowano przez dosia123
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    501
51 minut temu, dosia123 napisał:

U was też tak ludzie kombinują ? przychodzą osoby od których dzierżawimy ziemię o podpisanie oswiadczenia że sprzedali nam bele. 

No i trza podpisać, bo dzierżawę zabiero 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4182
2 godziny temu, GRZES1545 napisał:

A w mieście to tacy inteligenci uważasz? Pamiętam w zawodówce i w średniej to na praktykach nie wiedział jeden z drugim w ktorą stronę odkręcić śrubkę. O spawaniu czy toczeniu to już nie było mowy. 

Teoria podobnie, w pierwszym roku było nas 32 osoby w klasie, po roku zostało 18.

No napisałem że debile.

1 godzinę temu, dosia123 napisał:

U was też tak ludzie kombinują ? przychodzą osoby od których dzierżawimy ziemię o podpisanie oswiadczenia że sprzedali nam bele. 

Goń dziadów.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9005
2 godziny temu, dosia123 napisał:

U was też tak ludzie kombinują ? przychodzą osoby od których dzierżawimy ziemię o podpisanie oswiadczenia że sprzedali nam bele. 

Do czego to rozdawnictwo prowadzi 🙆‍♂️  A ludzie jeszcze płacą dzierżawy po 2000tyś i więcej 🤦‍♂️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    669
3 godziny temu, dosia123 napisał:

U was też tak ludzie kombinują ? przychodzą osoby od których dzierżawimy ziemię o podpisanie oswiadczenia że sprzedali nam bele. 

Podziekuj mu za współpracę od przyszlego roku niech szuka frajera.  

Edytowano przez Celownik07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, dosia123 napisał:

U was też tak ludzie kombinują ? przychodzą osoby od których dzierżawimy ziemię o podpisanie oswiadczenia że sprzedali nam bele. 

podpisałeś (łaś)? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez versus
      Witam wszystkich,
      Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie - Mazowieckie.pl
      Niestety dopłaty do paliwa rolniczego będą nie wypłacone w całości, przynajmniej na razie. Może macie informacje z innych województw jak sprawa wygląda??Dlaczego nie zostaje uzupełniona kwota od razu??...
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj