asaledr

Dopłaty za susze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
witejus    8522

Nic mi qwa nie przysługuje tylko podatki płacić

1 minutę temu, ChiquitaB napisał:

to ci suszowe nie przysługuje bo suszy nie bylo

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniszek1    31

 

1 minutę temu, hubertuss napisał:

To nie dostanie suszy. Pisałem tyle razy pis ma plan wykończenia drobnych rolników a ci tego nie rozumieją i się z pisu cieszą.

w Holandii gdzie jest plan likwidacji rolnictwa też jest pis?
w całej unii jest plan zlikwidować rolnictwo i powoli to robią. Nie ważne kto u koryta siedzi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
4 minuty temu, marcin19071980 napisał:

Może i jakiś sens w tym jest ale ja w zeszłym roku sprzedałem towar za gotówkę za prawie 200tys a kwity mam na 26tys i co teraz? Jestem rolnikiem czy nie?

Ale coś faktur masz, jakieś transakcje w roku robisz, więc jest znak że prowadzisz gospodarstwo. Co do większych kwot to nie pisz głośno bo zaraz kasa fiskalna będzie potrzebna🤭

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
2 minuty temu, aniszek1 napisał:

w Holandii gdzie jest plan likwidacji rolnictwa też jest pis?
w całej unii jest plan zlikwidować rolnictwo i powoli to robią. Nie ważne kto u koryta siedzi.

Nie wiem jaki jest plan w Holandii ja widzę co pis robi w PL.A wielu nie widzi i się z pisu cieszy.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Ale coś faktur masz, jakieś transakcje w roku robisz, więc jest znak że prowadzisz gospodarstwo. Co do większych kwot to nie pisz głośno bo zaraz kasa fiskalna będzie potrzebna🤭

 

Ziemniaki poszły bez kwita zboże tak samo jedynie trochę czerwonej na kwit ale cała biała też na kole więc.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Udało mi się w końcu jak wielu z Was dostać kalkulację.
Mam dwa pliki
1. Informacje o uprawach i szkodach w wyniku suszy  - 37 oraz 42% szkody
2. Protokół z oszacowania zakresu i wysokości szkód w gospodarstwie rolnym spowodowanych suszą w roku 2022 - 37,8% straty  i obniżenie dochodu o 6100 

Cały wniosek chciałbym złożyć przez epuap.

Jeśli rodzina jest 4 osobowa tj. małżeństwo oraz dwójka dzieci to wszystkich trzeba wpisać jako członków rodziny ubiegających się o pomoc ?
Jeśli jedno dziecko jest już dorosłe, pracujące ale mieszka razem z rodzicami też je się uwzględnia ?

Przez epuap mam złożyć te dwa pliki które dostałem od nich ? Czy tylko protokół ?
Mógłby ktoś w paru słowach opisać jak składał ten wniosek do ARIMR przez właśnie powyższą skrzynkę podawczą ?
Próbowałem wczoraj szukać tej zakładki na epuap odnośnie suszy,pomocy materialnej czy świadczen socjalnych ale nie mogę znaleźć ?

Uwierzytelnione przez członka rodziny - podpis jednego z członków rodziny np. żony, syna ?
Czy wszystkich ? Bo niektorzy z Was twierdzili ze cała rodzina musiała się podpisać ?
Wystarczy te dokumenty wszystkie podpisać odręcznie ?
Czy tylko i wyłącznie podpisem zaufanym ?
Skan faktury za sprzedaż też "na wszelki wypadek " załączyć ?
Czy może Waszym zdaniem bezpieczniej będzie stanąc z dokumentami w okienku i ktoś to sprawdzi i powie czy nic nie brakuje.
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest ogólnoświatowy plan likwidacji rolników a zastąpienie korporacjami . Nie myślcie , że PIS czy PO czy inni pejsaci faktycznie rządzą oni są tylko wasalami . Wystarczy zorientować się do kogo należy NBP. Już za niedługo będą wycofywać pieniądze zastępując pieniądzem cyfrowym... Pełna inwigilacja wszystko udokumentowane nic na lewo nie przejdzie . 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
4 minuty temu, marcin19071980 napisał:

Ziemniaki poszły bez kwita zboże tak samo jedynie trochę czerwonej na kwit ale cała biała też na kole więc.....

Trzeba jakoś radzić wiadomo, ja mały rolnik ale też coś na faktury zawsze pojedzie na paszarnie. 

Widzę że plan dzielenia ludzi działa, poprzednio z nawozowym teraz z suszowym.

Proponuję sobie pomagać, kto może wypisać koledze rachunek rolniczy na sprzedaż czy zakup i zawsze to jakiś dokument. Ale też pseudo rolnikom co ziemi od lat na oczy nie widzieli a chcieli by rachunek, podziękować i wyprosić z podwórka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak ktoś nie jest w stanie nawet połowy pensji minimalnej wytworzyć z gospodarstwa, toto jaki z niego rolnik 🤦‍♂️

brak faktur i inwestycję, gratulować. 

kiedyś też się komuś nie spodobało jak żyje i skarbówka była poinformowana, a tam plik faktur i po temacie 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

Przyjdzie i drugi.Informacja o uprawach i szkodach w wyniku suszy.

Edytowano przez Mariu
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829
8 minut temu, ChiquitaB napisał:

Tez tylko kalkulację dostalem

Bo kalkulacja z tego co tam piszą jak masz do 30 strat a jak więcej protokół, dajesz kalkulacje i te zestawienie upraw z wnioskiem  co też zapewne za jakiś czas przyjdzie 

Edytowano przez Roki212
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5039

Nie mogli tych maili wysyłać od razu, tylko najpierw wymagają tego walniętego logowania? Co za system 😜 

16 minut temu, HF86 napisał:

jak ktoś nie jest w stanie nawet połowy pensji minimalnej wytworzyć z gospodarstwa, toto jaki z niego rolnik 🤦‍♂️

brak faktur i inwestycję, gratulować. 

kiedyś też się komuś nie spodobało jak żyje i skarbówka była poinformowana, a tam plik faktur i po temacie 🤷‍♂️

Dla sporej liczby ludzi ziemia jest tylko potrzebna dla taniego ubezpieczenia.  Zaś z resztą sobie radzą całkiem dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175
2 godziny temu, Zetix napisał:

No i cyk protokoły z oszacowania już na mailach :D Powyżej 30% ... totalne zaskoczenie oczywiście, bo nie sądziłem, że aż tak naliczą :P Najlepsze, że składaliśmy na dwóch producentów i moje pola są obok ojca i tam już o 5% większe straty naliczyli , ciekawe

Jakie uprawy, rejon i kategorie gleb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15391
1 godzinę temu, marulekk napisał:

Nie będzie to nie bedzie

Gospodarka nie upadnie, najwyżej nic nie kupie za to i nikt nie zarobi.

Przestańce już płakać nad moim suszowym

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67
34 minuty temu, szwagier24 napisał:

dostaliście protokół i kalkulację w jednym mailu czy oddzielnie?

ja mam tylko kalkulację.

u mnie wystarczyła sama kalkulacja przyjęli wniosek choć 2 emailem dużo później przyszły oszacowanie na każdym polu, z tymi fakturami to serio wieźć , akurat nie problem tylko stracony czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829

Ja tam żadnego rozporządzenia nie widzę tyle że napisane o dochodach z rolnictwa. Jakby ono juz było to dziś by ci wniosku bez faktury nie przyjęli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15391

No a na jakim blankiecie pisać jak się sprzedaje drugiemu rolnikowi ryczałtowcowi.

No nie wyobrazam sobie wszystko na skup wozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
1 godzinę temu, majkel207 napisał:

Takich rolników jest dużo, mój tata ma tylko jabłka na przemysł, późne odmiany które sprzedaje z reguły w listopadzie bo cena wtedy jest najwyższa i ma faktury ale z października i listopada 2021, co za kompletnym deb**** trzeba być żeby oceniać czy rolnik jest aktywny zawodowo  na podstawie sprzedaży od 1-9.22 r. zresztą rolnik ryczałtowy nie ma obowiązku zbierać faktur

Debilizmem jest twoje rozumowanie . Masz jak wół napisane że faktury mają być od 1 stycznia 2021 roku do 30 września 2022 roku , więc skoro masz faktury VAT za październik i listopad 2021 roku to się przecież łapią w tym okresie podawanym wcześniej , więc jaki masz problem ? , bo moim zdaniem jedynie taki że nie możesz zrozumieć tego co jest napisane

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
9 minut temu, Roki212 napisał:

Ja tam żadnego rozporządzenia nie widzę tyle że napisane o dochodach z rolnictwa. Jakby ono juz było to dziś by ci wniosku bez faktury nie przyjęli 

Na razie nie ma rozporządzenia bo te gamonie same nie wiedzą co z tym robić. Pewnie czekają na to ile wniosków się załapie i czy kasy styknie. A jak będzie dużo wniosków i mało kasy to mogą kazać donieść do armir bez problemu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829
5 minut temu, Rolnik1973 napisał:

No nie wyobrazam sobie wszystko na skup wozić.

No ja tak samo bo jest jeszcze sprzedaż bezpośrednia właśnie i wtedy kasa do kieszeni bez papieru. Trzeba czekać na oficjalne info co tam zostanie zapisane ostatecznie czy tylko faktury czy coś jeszcze i się wyjaśni bez domysłów 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj