asaledr

Dopłaty za susze

Polecane posty

jacek1296    1690
6 godzin temu, HF86 napisał:

może ktoś kiedyś zacznie łączyć kropki. 

gospodastw milion 370tys 

wniosków nawozów 427 tyś. 

siusiowych będzie w uja, a jak będą potrzebne faktury to z 30% do odrzucenia .

coś w tym krusie nie gra 🤔

Sądzę, że bardzo przeceniasz ich intelekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5146
2 godziny temu, tracker napisał:

Za to w POKO sami eksperci i fachowcy :D

W porównaniu z tymi teraz, to spokojnie można ich tak nazwać. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4689

Jak można podać złego e maila skoro przychodzi powiadomienie. Zalogować się przez profil zaufany kliknąć na pobranie i przyjdzie na e maila podanego przy profilu zaufanym. Tam nie można było złego e maila podać bo przychodziła na niego wiadomość weryfikacyjna jak dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    860
9 godzin temu, XTRO napisał:

Wy serio nie macie żadnych faktur sprzedażowych ? nawet jak nie jesteście na vacie ? przecież w dzisiejszych czasach to podstawa...

Są też tacy rolnicy którzy produkują na własne potrzeby lub dla lokalnej społeczności i od lat nic nie sprzedawali na skup. Np dziś brałem jajka i ziemniaki od takiego znajomego. W żniwa mu kosiłem zboże i z 5ha miał około 5t zboża, wszytko siane na wiosnę i na piachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statham7    9

Macie jakiś pomysł co tu zrobić bo też nie dochodzi do mnie e-mail z wnioskiem pisałem na tą stronę ale zero odzewu .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

Poczytaj w stecz

pokaż gdzie.

sie dopiro wyprysznicowałem po gnoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142
Dnia 8.11.2022 o 12:40, Celownik07 napisał:

pewnie od sasiada który spuentował "tylko nikomu nie mów".

No aż tak to nie. Byłem u znajomego i spytał czy składałem, bo on też sie 31 wieczorem dowiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    164

Dobra, ja już nie muszę się przejmować suszowymi, fakturami ani nieformalnymi związkami, dostałem całe 0,51% strat. Jeden problem z głowy :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrJoint    4
hubertuss napisał:

Jak można podać złego e maila skoro przychodzi powiadomienie. Zalogować się przez profil zaufany kliknąć na pobranie i przyjdzie na e maila podanego przy profilu zaufanym. Tam nie można było złego e maila podać bo przychodziła na niego wiadomość weryfikacyjna jak dobrze pamiętam.

jednak sie dalo 🙁 jedna literowka email ktory jest bledy jest juz zajety przez innego uzytkownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, aniszek1 napisał:

ryczałtowiec nie ma obowiązku zbierać faktur

ma. każda faktura przez 5 lat se ma leżeć u rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2369

pany chodzi wam składanie wniosku w tym e-puapie? za holere nie mogę tego rozgryźć gdzie złożyć wniosek same errory wyskskuja. w arimr bylem to kolejka ze ho ho


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

K.... ale niektórzy przejęci jak by okres dostali.Ja nie składam tego wcale.Znajomi poskładali to 5% było max a większość ok 2-3%.Kasa jak h.....

Edytowano przez marcin19071980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co im się należy?Wp.....chyba

Edytowano przez marcin19071980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

No śledzrnie jak hvj jest, te wszystkie karty sklepowe to na tacy wyłozone co kto kupil

i że po co by Cię śledzili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
14 minut temu, marcin19071980 napisał:

K.... ale niektórzy przejęci jak by okres dostali.Ja nie składam tego wcale.Znajomi poskładali to 5% było max a większość ok 2-3%.Kasa jak h.....

Bez znaczenia czy maja jeden procent czy 29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, stach12 napisał:

od nowego roku za gotówkę jak to będzie tak drożeć możesz kupić 2 kg. słoniny  w myśl ustawy o wat haha

tak se tłumacz.

po co komu słonina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    673
19 minut temu, robi57362 napisał:

pany chodzi wam składanie wniosku w tym e-puapie? za holere nie mogę tego rozgryźć gdzie złożyć wniosek same errory wyskskuja. w arimr bylem to kolejka ze ho ho

Pismo ogolne do podmiotu publicznego . Wybierasz swoj arimr i jazda zalaczniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nooo,napewno najeb....kasy.Niedługo się przekonacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    673
26 minut temu, DrJoint napisał:

jednak sie dalo 🙁 jedna literowka email ktory jest bledy jest juz zajety przez innego uzytkownika

To pisz do typa moze podesle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Dopiero ma być opublikowane.

a się miałem pytac

to w sumie w armir nic nie wiedzą a tu panika?

dziwnie to wszystko działa . jeden wielki b,,, bałagan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2273

Takie baory na agrofoto nawozu mają nakupione na 3 lata do przodu, kredytów nie mają ani grosza a problemem się robi okazanie faktury sprzedażowej na 5 tys 😁 a zapomniałem że nic nie sprzedają płodów rolnych od lat bo kasa nie potrzebna 

  • Like 4
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2369
marcin19071980 napisał:

Nooo,napewno najeb....kasy.Niedługo się przekonacie.

ha ha widzisz jak łatwo przeje...c 5 tysi😁


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj