odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ceres2    48

Jeśli tak jest tzn że nie wyszło jeszcze z oddziału- musi być decyzja i dopiero przechodzi do departamentu płatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    205

Ja miałem kontrolę foto, przysłali raport że 2 msc temu a dopiero wczoraj zmienił się status na zakonczono

Ja miałem kontrolę foto, przysłali raport że 2 msc temu a dopiero wczoraj zmienił się status na zakonczono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79
6 godzin temu, Celownik07 napisał:

decyzja 4.kwietnia dzis przelew...

chyba po znajomosci bo ja miesiac czekam bylem w agecji  i do miesiaca czas maja  po decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3552

To raczej standart , u mnie jak wyskoczyła że zakończona to na 6 dzień kasa była , decyzji nadal brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3020

 w agencji o stołki tera się martwia pisowskie nieuki bo trwa rzeź na niedojdach ....bałagan wszędzie i zero logiki 😲

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2479
24 minuty temu, fabio napisał:

chyba po znajomosci bo ja miesiac czekam bylem w agecji  i do miesiaca czas maja  po decyzji

Sm sobie odpowiedziałeś , ,, do miesiąca '' więc w teorii jak wypłacą na drugi dzień po decyzji to też będzie do miesiąca , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    674
10 godzin temu, Bogdan_ja napisał:

 w agencji o stołki tera się martwia pisowskie nieuki bo trwa rzeź na niedojdach ....bałagan wszędzie i zero logiki 😲

czapa już dawno wymieniona wiec przyszła pora na sprzatanie dołu. Choć u mnie na decyzji podpisał się jeszcze stary kierownik arimr - pisior. co byłem zdziwiony że jeszcze miotła nie dotarła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    979
4 minuty temu, Sokol2 napisał:

u mnie od listopada cisza... 

mam to samo i zaczyna mnie to denerwować

hodowli nie mam

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9031
1 godzinę temu, Celownik07 napisał:

czapa już dawno wymieniona wiec przyszła pora na sprzatanie dołu. Choć u mnie na decyzji podpisał się jeszcze stary kierownik arimr - pisior. co byłem zdziwiony że jeszcze miotła nie dotarła.

To po wymianie uważacie że będzie nagła POprawa jakości obsługi? 🤭 śmiem twierdzić że teraz nie będzie lepiej funkcjonować ten ,,burdel" 

12 godzin temu, Bogdan_ja napisał:

 w agencji o stołki tera się martwia pisowskie nieuki bo trwa rzeź na niedojdach ....bałagan wszędzie i zero logiki 😲

Bodziu jakoś do tej pory wypłaty ogarniali w miarę wczesnie, przyszla lepsza zmiana i wrociły terminy jak dawniej 🤔 także poprawy jakości pracy tych instytucji nie wygladam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    979

przed chwilą sprawdzałem a tam już zakończony i nic więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    674
49 minut temu, GRZES1545 napisał:

śmiem twierdzić że teraz nie będzie lepiej funkcjonować ten ,,burdel"

lepiej nie ale za to wolniej  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25869

Jest interes w opóźnianiu dopłat. Wszak to miliardy zł bezprocentowych pieniędzy od rolnika. Jak opóźnią wypłatę o choćby kwartał to są to mocno wymierne korzyści.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    674

tez jak mam cos oplacic na grubą kase to czekam do ostatniego dnia terminu zeby jeszcze ta kasa sie pokreciła u mnie np. na lokacie/koncie oszcz./gieldzie. to zrozumiale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustawek    27

Witam wszystkich, ktoś może się orientuje lub podliczał jaka jest różnica wysokości dopłat do sztuki jeśli chodzi bez dobrostanu a z dobrostanem (wypas, ściółka, wybieg). Ktoś jest w stanie orientacyjnie określić różnice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    915

Bez dobrostanu to masz tylko 343zł a dobrostan to masz osobo, poszukaj sobie na necie bo każdy tylko czeka na gotowe, google wam nie działają ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0qwe    17

Dopłat dalej brak, połowa działek z satelity dalej nie sprawdzona, tylko iść i pogonić tych nierobów z agencji, nie wypłacać im pensji przez rok, tym ku.. z sejmu tak samo, rudy dojedzie rolnictwo jeszcze szybciej i lepiej jak kaczor

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    176
Napisano (edytowany)
Dnia 8.04.2024 o 16:15, Celownik07 napisał:

Sa jakies nowe informacje?

Sory Celownik niechcąco mi się wkleili . Nie mogę usunąć. Co do dopłat to każdy w okolicy pyta , nikt nic nie dostaję, ludziom chyba kasa potrzebna , bo tak tych dopłat wyczekują.  Z suszonymi też u Mnie cisza.

Edytowano przez zbyszek8201

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3552
7 godzin temu, kamil0qwe napisał:

Dopłat dalej brak, połowa działek z satelity dalej nie sprawdzona, tylko iść i pogonić tych nierobów z agencji, nie wypłacać im pensji przez rok, tym ku.. z sejmu tak samo, rudy dojedzie rolnictwo jeszcze szybciej i lepiej jak kaczor

Też mam nie sprawdzone a kasa na koncie, nie muszą wszystkich sprawdzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952

A z ukrow jedzie wszystko jak leci i nikt im  nie każe się dostosowywać. Jeszcze ktoś wierzy w to że wojnę wywołała Rosja? Czy może Rosja została sprowokowana ( jak nawet stwierdził papież)? A dzięki wojnie można było znieść cła , kontyngenty i wszelkiej maści kontrole na granicy dla holdingów europejskich czy ze stanów. A gdzie można lepiej zarobić jak na bogatej Europie, która jest tuż za miedzą. Dodatkowo są bardzo dobre połączenia komunikacyjne. Jeszcze niedawno teoria spiskowa która stała się faktem. 

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    122

Ale jak Ukraina wywoła wojnę? Napadła na 60 kilometrową kolumnę wojska które jechało tranzytem w stronę Polski czy jak?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9031

Wnikasz w szczegóły? To zobacz jakie kokosy przy tym zbijaja okreslone grupy biznesowe, przy okazji wyszlo kto tam łapke na czym trzyma, i jak mieszaja obecnie na naszych rynkach. Ta wojna jest obecnie na rękę wielu cwaniakom, bedo doić i przeciągać.  Zwykli ludzie tylko cierpią.  

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj