odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vat    300

Z ta aktualizacją sidziby stada to, jak zwykle, sama arimr nie wiedzą do końca jak i co.  Wysłałem i w działkach wpisałem tą na którym jest siedlisko i pastwiska. W zakładce Pastwiska  dodałem działki pastwiskowe - w sumie te same bo na siedlisku też jest pastwisko.

Telefon, że muszę poprawić i dodać wszystkie posiadane działki, za ok. Godzinę następny tel aby jednak w zakladce Posiadane działki usunąć wszystkie a pozostawić jedynie siedliskowa...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiadomski    35
Dnia 30.12.2023 o 19:32, asus921 napisał:

Skad ten tekst pochodzi? Jak srednioroczny stan to po co ten wymog trzymania przez 120dni..

Nie ma takiego wymogu. Te 120 dni dotyczą wypasu opasów.

10 minut temu, jajonasz napisał:

Da się przez to j**ane irz plus wyrejestrować działalność, bo zwierząt już nie mam kilka lat a numer siedziby stada dalej jest i obowiązuje ta śmieszna akutalizacja? 

Nie wiem, ale faktem jest, że ci którzy  nie utrzymują już zwierząt nie dostają powiadomień o konieczności aktualizacji.

6 minut temu, vat napisał:

Z ta aktualizacją sidziby stada to, jak zwykle, sama arimr nie wiedzą do końca jak i co.  Wysłałem i w działkach wpisałem tą na którym jest siedlisko i pastwiska. W zakładce Pastwiska  dodałem działki pastwiskowe - w sumie te same bo na siedlisku też jest pastwisko.

Telefon, że muszę poprawić i dodać wszystkie posiadane działki, za ok. Godzinę następny tel aby jednak w zakladce Posiadane działki usunąć wszystkie a pozostawić jedynie siedliskowa...

Ten drugi telefon miał rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
32 minuty temu, jajonasz napisał:

Da się przez to j**ane irz plus wyrejestrować działalność, bo zwierząt już nie mam kilka lat a numer siedziby stada dalej jest i obowiązuje ta śmieszna akutalizacja? 

Można zgłosić zakończenie działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1389

No dobra ale jak to zrobić, przez te aktualizacje? Można tam dać że hodowla nie aktywna z powodu np braku zwierząt, ale wtedy do dawać te wszystkie działki budynki, typy utrzymania i inne cuda, czy tylko dać że nie aktywna i nic nie dodawać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
7 minut temu, jajonasz napisał:

No dobra ale jak to zrobić, przez te aktualizacje? Można tam dać że hodowla nie aktywna z powodu np braku zwierząt, ale wtedy do dawać te wszystkie działki budynki, typy utrzymania i inne cuda, czy tylko dać że nie aktywna i nic nie dodawać? 

Z tego co sobie przypominam Na stronie system utrzymywania zwierząt wybierasz gatunek oraz datę zakończenia/zaprzestania działalności.

W podsumowaniu będą błędy typu uwaga i z tym wysłałem. Chyba było dobrze bo jest zatwierdzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3017
Napisano (edytowany)

W zakładce stan działalność nalerzy edytować i wpisać "zawieszona"lub "”nieaktywna "" i podać przyczynę "brak zwierząt  i zdarzeń "

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    300
1 godzinę temu, Niewiadomski napisał:

 

Ten drugi telefon miał rację.

To wiem -już. 

Ale czy w tej instrukcji nie można byłoby napisać np: w zakładce posiadane działki dodajemy tylko.działki na których znajdują się budynki ze zwierzętami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335
1 godzinę temu, Niewiadomski napisał:

Nie ma takiego wymogu. Te 120 dni dotyczą wypasu opasów.

Nie wiem, ale faktem jest, że ci którzy  nie utrzymują już zwierząt nie dostają powiadomień o konieczności aktualizacji.

Ten drugi telefon miał rację.

Nie ma czegoś takiego jak wypas opasów, opasy w dobrostanie mają mieć tylko wybieg. Wypas dotyczy tylko krów mlecznych, tak mnie poinformowano w agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiadomski    35
23 minuty temu, vat napisał:

To wiem -już. 

Ale czy w tej instrukcji nie można byłoby napisać np: w zakładce posiadane działki dodajemy tylko.działki na których znajdują się budynki ze zwierzętami?

Instrukcja swoje doradcy swoje. Trzeba czytać więcej grup fb niż siedzieć na af :)

10 minut temu, Michał88 napisał:

Nie ma czegoś takiego jak wypas opasów, opasy w dobrostanie mają mieć tylko wybieg. Wypas dotyczy tylko krów mlecznych, tak mnie poinformowano w agencji.

Dobrostan opasów – dostępne praktyki
Dostępne praktyki:
• zwiększona co najmniej o 20% powierzchnia bytowa w pomieszczeniach lub w budynkach –
zwierzętom objętym wymogami, utrzymywanym bez uwięzi, zapewnia się zwiększoną o co najmniej
20% powierzchnię bytową w pomieszczeniach/budynkach, zgodnie z tabelą określającą minimalne
wielkości tych powierzchni.
• zwiększona co najmniej o 50% powierzchnia bytowa w pomieszczeniach lub w budynkach –
zwierzętom objętym wymogami, utrzymywanym bez uwięzi, zapewnia się zwiększoną o co najmniej
50% powierzchnię bytową w pomieszczeniach/budynkach, zgodnie z tabelą określającą minimalne
wielkości tych powierzchni.
• utrzymywanie na ściółce - zapewnienie zwierzętom objętym wymogami utrzymania na ściółce ze
słomy lub podobnego materiału lub wydzielenie części ze ściółką ze słomy lub podobnego materiału o
powierzchni pozwalającej na jednoczesny odpoczynek zwierząt;
• zapewnienie wybiegu - zapewnienie zwierzętom objętym wymogami, wybiegu przez co najmniej 4
godz. dziennie przez cały rok (praktykę wybiegu w sezonie wegetacyjnym uznaje się za zrealizowaną,
jeżeli w okresie pastwiskowym rolnik realizuje praktykę wypasu przez co najmniej 8 godzin dziennie);
• zapewnienie wypas - zapewnienie zwierzętom objętym wymogami wypasu, bez uwięzi przez co
najmniej 120 dni w sezonie wegetacyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    300
10 minut temu, Niewiadomski napisał:

Instrukcja swoje doradcy swoje. Trzeba czytać więcej grup fb niż siedzieć na af :)

Na tym fb jeszcze większą dezinformacja i dziecinada niż tutaj  chociaż tutaj też zadko zaglądam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kros    8
6 godzin temu, Niewiadomski napisał:

Nie ma takiego wymogu. Te 120 dni dotyczą wypasu opasów.

Z tego co pamiętam to nie tylko wypasu a chyba we wszystkich praktykach sztuki muszą być w gospodarstwie minimum 120 dni miedzy 4 a 18 miesiącem życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiadomski    35

Ja tam nie wiem. Koleżanki ceres2 zapytaj- ona ma infa z pietwszej ręki a i na mechanice się zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    578
7 godzin temu, Niewiadomski napisał:

Ten drugi telefon miał rację.

Mi powiedzieli odwrotnie a nie kazali pastwisk zaznaczać. Ale jak zapytałem czy kłopotu z dopłatą wypasu nie będzie to gwarancji na to nie ma.

 

19 godzin temu, MajsterMarian napisał:

Podajesz tyle ile Ci wejdzie maksymalnie sztuk

a mi zalecali podać aktualny stan. Czyli jaki był w 2023.

6 godzin temu, vat napisał:

To wiem -już. 

Ale czy w tej instrukcji nie można byłoby napisać np: w zakładce posiadane działki dodajemy tylko.działki na których znajdują się budynki ze zwierzętami?

To się może znowu gryźć z deklaracją pastwisk które mogą być na przylegających działkach do działki z budynkami na których ich nie ma. Jobla można dostać przez to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenmaniek    3

Dziś w agrobiznesie mówili że kto miał hodowlę a już jej nie ma to zamiast aktualizacji musi zanieść oświadczenie do arimr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3543

Ja wyjerestrowałem się jak kończyłem hodowle  6 lat temu to chyba nie musze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1389
Dnia 3.01.2024 o 08:59, MajsterMarian napisał:

Zrób aktualizacje danych zaznacz, że już nie posiadasz żadnej hodowli i po bólu

Dzięki, tak zrobiłem 

 

Bez tytułu.png

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kada2k    18

Pytanie do tej aktualizacji mam budynki użyczone od rodziców i zgłoszoną aktualizacje już zaakceptowaną ale na rodziców są 2 sztuki i musze u nich też zrobić, wszystkie stoją razem w jednej oborze i teraz pytanie jak to zrobić wpisać taką samą wielkość jak u mnie czy jak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156
zenmaniek napisał:

Dziś w agrobiznesie mówili że kto miał hodowlę a już jej nie ma to zamiast aktualizacji musi zanieść oświadczenie do arimr

Jest gdzieś na stronie druk takiego oświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
32 minuty temu, krychu napisał:

Jest gdzieś na stronie druk takiego oświadczenia?

Z tego co mi wiadomo nie ma takiego oświadczenia ale jest coś takiego

file:///C:/Users/jolan/Downloads/37_wniosek_o_nadanie_numeru_Dzia%C5%82alno%C5%9Bci_forma_papierowa-2.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek120    10

Jak to jest z tym ugurowaniem,zadrzewienia wchodzą w skład,rowy jak to sprawdzić ile tego się uzbiera

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj