odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

Tigon    1490

Polak prosił, błagał to olewał temat ale jak francuz pogroził paluszkiem to fujarka zmiękła, mocny tylko wobec swoich.

  • Like 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Miarka się przebrała i wyleciał by z hukiem więc faja zmiękła. Jak to szybko ludzie zmieniają swoje poglądy jeśli wchodzą w grę pieniądze 

  • Like 4

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kołalski    0

Mam stado mamek mięsnych LM i opasam od nich cielaki, czasami dokupuję cieleta z obór mlecznych. Złożyłem na ekoschemst dobrostan mamek i opasów wszystko na słomie i zwiekszona powierzchnia. Niektóre sztuki miały kierunek mięsny inne mleczny. W zeszłym roku zmieniłem wszystkim typ: mięsny, kierunek: mięsny. i miało być ok, teraz dowiaduję się że trzeba prawdopodobnie? zmienić na kierunek: mięsno- opasowy inaczej się nie kwalifikują... prawda to? Bo już nie wiem Gdzie uzyskać pewną informację bo doradca mówi, że według niego powinno być dobrze. No właśnie powinno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162
22 godziny temu, miwigos napisał:

Tylko to badanie w rzeczywistości , nie zawsze zdaje egzamin

Plan nawozowy jest problemem bo trzeba za niego zapłacić

Przecież są programy do tego np internaw

https://internaw.pl

nie można samodzielnie wykonać planu? Zrobiłem badania i zamierzałem sam robić plan do rmg jak i do ekoschematu 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Ok sprawdze , bo ta z CDR u mnie nie działa, w sumie dużo nie kosztuje bo 50 zł netto, u mnie prosto , bo nawozów naturalnych brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
3 godziny temu, kołalski napisał:

Mam stado mamek mięsnych LM i opasam od nich cielaki, czasami dokupuję cieleta z obór mlecznych. Złożyłem na ekoschemst dobrostan mamek i opasów wszystko na słomie i zwiekszona powierzchnia. Niektóre sztuki miały kierunek mięsny inne mleczny. W zeszłym roku zmieniłem wszystkim typ: mięsny, kierunek: mięsny. i miało być ok, teraz dowiaduję się że trzeba prawdopodobnie? zmienić na kierunek: mięsno- opasowy inaczej się nie kwalifikują... prawda to? Bo już nie wiem Gdzie uzyskać pewną informację bo doradca mówi, że według niego powinno być dobrze. No właśnie powinno...

Jak sam ekoschemat się nazywa "dobrostan opasów " więc musisz mieć mięsno opasowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
6 minut temu, Stach123 napisał:

za  plan nawozowy 50 zł ?  chyba od 1 działki

plan nawozowy z aplikacji płatnej dla (wykorzystania )  bądź bezpłatnej (dla armir)  jest do zrobienia w godzinę dla kilkunastu działek .Tu godzinami tłuc -są umiejętności pobrać aplikację i spróbować wykorzystać niewykonalne?  to jest  lenistwo czy brak inteligencji   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
3 godziny temu, raven18 napisał:

Przecież są programy do tego np internaw

https://internaw.pl

nie można samodzielnie wykonać planu? Zrobiłem badania i zamierzałem sam robić plan do rmg jak i do ekoschematu 

Jak chcesz spać spokojnie to nie można. W rozporządzeniu masz, opisane kto może zrobić plan. Ja do młodego dla siostry robiłem w odr, zapłaciłem 300zł za 35ha, no trudno bo będę musiał płacić co roku ale śpię spokojnie bo żadna menda się nie przyczepi. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Wszystko fajnie tylko co oni robią w kierunku aby uświadomić tych rolników jak to wszystko prowadzić(plan nawożenia i tp.). Wprowadzają sami jakieś ,,udogodnienia,, które są dla rolników tylko utrudnieniem. Najgorsze jest jeżeli są we wsi tacy rolnicy co nie potrafią korzystać z internetu. Jak pojawia się coś w stylu spisu bydła to nie wiedzą co zrobić, szukają pomocy po sąsiadach bo w arimr to też bardzo ,,przyjemne,, osoby obsługują. Podejrzewam że nie małą część tych ,,udogodnień,, sami urzędnicy nie wiedzą jak interpretować. A najgorsze jest to jeżeli przepisy tworzy osoba która nie ma kompletnie pojęcia i nie wie jak to co wymyśla jest absurdalne w rzeczywistości mimo tego że na papierze jest to poprawne. Miejmy nadzieję że może w minimalnym stopniu strajki coś zmienią i natchną naszych rządzących do jakichś przemyśleń.

Edytowano przez mistrzkacpero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268
8 godzin temu, raven18 napisał:

Przecież są programy do tego np internaw

https://internaw.pl

nie można samodzielnie wykonać planu? Zrobiłem badania i zamierzałem sam robić plan do rmg jak i do ekoschematu 

Możesz zrobić sam. Do czego mają się przyczepić? Podczas kontroli sprawdzają jedynie czy dawki wpisane do rejestru nawożenia nie przekraczają tych wyliczonych. Miałem kontrolę u siebie. Plan robiłem sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500

Ktoś już odpalał internawa po aktualizacji? Zaciąga dane z arimr podobno. Poprawił się w obsłudze? Czy lepiej zostać przy excelu kiedrowskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7584

Przecie była o tym mowa już 2 lata temu że będzie taki wymóg , to teraz wielkie zdziwienie rolników . Niby czemu wykluczenie dużej grupy rolników z jakiego powodu . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3413

Nie zdziwienie, tylko coraz bardziej to nie odpowiada.

Nigdy czegoś nie starałeś się naprawić po jakimś czasie?

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7584

Tak samo jak , chcą pozbawić płacenia gotówką , kto protestuje nikt wszystkim się podoba a szczególnie rolnikom bo ma kartę i płaci . 

Doprowadzi do zniewolenia ale tu nie widzą problemu . Wszystko będzie elektronicznie tak samo zakupy oprysków elektronicznie przypisane do numeru rolnika czy tam gospodarstwa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3413

Wiem wiem...wszystkich zaczipuja i będą czytać w myślach....😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

Nie muszą nikogo chipować, będziesz miał elektroniczny system zabiegów i tak jak przy zgłoszeniu zwierząt powiedzmy 7 dni na uzupełnienie,

Do tego w tym roku miały wejść elektroniczne faktury. Wystarczy zebrać te dane do kupy i nie trzeba mieś super sztucznej inteligencji bo to tylko operacje na bazach danych.

I się zaczną potrącenia i kary ... a to termin przekroczony, a to dawka nie taka, a to środek w danej uprawie nie rejestrowany, a to nawozy powinny zalegać na magazynie a gdzieś wysiane

Przyszłość rysuje się kolorowo ... kiedyś powiadali że rolnik to taki fajny zawód w odróżnieniu do etatu, że sobie jesteś panem na swoim i działasz jak chcesz i pracujesz na siebie, dziś zaczyna to przypominać bardziej takiego szczurka w kołowrotku w klatce i pogoń za własnym ogonem

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Dostałem decyzję, bez ekoschematów wyszło całe 720zł do hektara 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Trza ONW jeszcze doliczyć ...niestety bez zwierząt dopłaty marne na dziś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    198
1 godzinę temu, KarolaKarotka napisał:

Nie muszą nikogo chipować, będziesz miał elektroniczny system zabiegów i tak jak przy zgłoszeniu zwierząt powiedzmy 7 dni na uzupełnienie,

Do tego w tym roku miały wejść elektroniczne faktury. Wystarczy zebrać te dane do kupy i nie trzeba mieś super sztucznej inteligencji bo to tylko operacje na bazach danych.

I się zaczną potrącenia i kary ... a to termin przekroczony, a to dawka nie taka, a to środek w danej uprawie nie rejestrowany, a to nawozy powinny zalegać na magazynie a gdzieś wysiane

Przyszłość rysuje się kolorowo ... kiedyś powiadali że rolnik to taki fajny zawód w odróżnieniu do etatu, że sobie jesteś panem na swoim i działasz jak chcesz i pracujesz na siebie, dziś zaczyna to przypominać bardziej takiego szczurka w kołowrotku w klatce i pogoń za własnym ogonem

Jak nie kombinator albo złodziej to się bać nie ma czego np.elektroniczne faktury KSEF = wszystko w systemie zero papieru rozliczanie na zasadzie nacisnięcia klawisza  komputera , podgląd faktur z kilku lat , nawet  składając wniosek o paliwo rolnicze tych faktur nie musisz dzwigać , złożysz e - wniosek i sami faktury zaciągną 

nad e - wnioskami o dopłaty też większość beczała dzisiaj  wszyscy nie wyobrażają sobie żeby było inaczej , wejdziesz na wniosek uprawy zmienisz kilka x w ekoschematach naciśniesz wyślij i czekasz na przelew . J ak by tych e - wniosków nie wprowadzili to każdy kto ma hodowle  by koczował pod b p arimr co drugi dzień 

elektroniczny rejestr zabiegów jak potrafisz i zrobisz sam = zero papieru , zero kontroli na miejscu itd

płatność elektroniczna = zero kontroli ze skarbówki , zero szukania groszy po podłodze , w niedalekiej przyszłości zero noszenia karty , o wygodzie robienia przelewów w domu i zakupach przez internet  nie wspomnę  , bez tego większość nie potrafiła by funkcjonować 

to gdzie kto chodzi albo za czym  / kim się zadaje sledzą aplikacje w telefonie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

W tym roku konczy mi sie pakiet Rś poplony. Na koniec mam sie spodziewac jakiejs kontroli czy tylko jak mnie wylosuja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj