odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

Stach123    199
31 minut temu, jahooo napisał:

Mój tok myślenia jest taki

Nie mam zamiaru spełniac wszystkich norm i wymagań do dopłat - nie będę składał wniosku o dopłaty

a skoro ktoś składa - to albo spełnia kryteria, do których się zobowiązał, albo niech nie płacze, że agencja go nakryła albo ktoś zgłosił

 

jak ktoś zgłosi / podpierdoly  to nieprawidłowości musza poszukać , podczas gdy w rutynowej kontroli ich nie poszukają

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1144
13 minut temu, Ceres2 napisał:

Na waciki starczy?

Dla większości wystarczy, dla tych co wyciągnęli po 5 tys albo więcej na czysto z ha, to raczej nie wystarczy🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    908
1 godzinę temu, Ceres2 napisał:

Wszystkie warunki spełniasz? Miałeś kontrolę  z WIORiNu?

Integrowaną produkcję mamy od 6 już pewnie lat. Kontrola była i państwowa i z jednostki certyfikującej 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    199
2 minuty temu, jahooo napisał:

jak znam życie, to będzie 100zł za punkt ale max limit np 200zł za wszystkie praktyki - i pozamiatane

no tak ty dostaniesz 200 za wymieszanie słomy  które i tak byś musiał zrobić za darmo a ja dostanę np . 200 za międzyplon którego nie zdążyłem zasiać a 500 obiecali

tak być nie może , jak z puli wychodzi że za wymieszanie 40 zł  to dołożyć z innych na 42,20 , a jak za międzyplon wychodzi 550  to  obniżyć na 549 , bo to droga praktyka i długa w realizacji tym bardziej jak się nie zdążyło wykonać  😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiadomski    35
5 godzin temu, 6465 napisał:

Śnieg okrywa. Kontrole są skierowane na tych co chcą kasę z ekoschematow wyciągnąć.

Nie wiem kuźde, czy tylko tam. Jest też losowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14136

Wszystko co możliwe. Wszystko spełnione w 100% 🤔 ciekawe czy to nie byl pierwszy i ostatni rok tych ekoschematów.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    110

Problem macie z tą orką, jak już ktoś musi orac to nie można tego zrobić na jesieni posiac po tym np. grykę z facelią, to do wiosny zmarznie. Mamy poplon i mamy zaorane i okrywe mamy. W czym problem?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7594

Jako Polska sama nie może z tego zrezygnować , Unia to zatwierdziła ten plan . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8986
5 minut temu, gregor1284 napisał:

Wszystko co możliwe. Wszystko spełnione w 100% 🤔 ciekawe czy to nie byl pierwszy i ostatni rok tych ekoschematów.

To czytaj do tyłu z dziś, bo pytałeś. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, jahooo napisał:

dlaczego zaraz donieść ? wystarczy poinformowac o zauwazonych nieprawidłowościach

co z tym zrobią - ich sprawa

Jprd Jakieś Ormowskie tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie? Sam na Siebie też donosisz? Załóżmy poplon posiałeś dzień po terminie bo nie było warunków to co wycofasz wniosek o płatność?

Edytowano przez Troker1979
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2258

A jak jeszcze grzecznie doniesie, a jak jointa zajara z ziomkami (których nie ma) to pierwszy będzie na komendzie nawijał skąd i od kogo 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4149
7 minut temu, Troker1979 napisał:

Jprd Jakieś Ormowskie tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie? Sam na Siebie też donosisz? Załóżmy poplon posiałeś dzień po terminie bo nie było warunków to co wycofasz wniosek o płatność?

Raczej tu cały czas dyskusja jak w ogóle nie zasiejesz, a próbujesz coś wyłudzić, a nie o takich duperelach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
3 godziny temu, Desperado napisał:

No ale dlaczego chronić złodziei i przestępców?

Tu nikt nie chroni złodziei czy przestępców jakichś kryminalnych , ale żeby ktoś ludzi pilnował na każdym kroku co kto robi i jak za każdą błachostkę typu czy kto zasiał to czy tamto czy zaorał , czy nie zaorał , leciał podpierdalać to taka osoba jest po prostu świnią , i na wsi pewnie wp***dol regularny dostaje , chyba że to taka wieś co same takie ciule mieszkają . Takich ludzi to się powinno gnoić na każdym kroku , bo jak takie coś się wyleje na całą Polskę to nawet z domu nie będzie się można wychylić , bo cię taki podpierdoli że oddychając  za dużo powietrza łykasz , 

  • Like 4
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

Jakbym miał takie podejście do życia to spokojnie bym nie spał. A ktoś przypadkiem ogień zaprószy w którymś budynków a i dojrzałe zboża tylko kiepa do rozpałki potrzebują.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3531
1 minutę temu, Troker1979 napisał:

Jakbym miał takie podejście do życia to spokojnie bym nie spał. A ktoś przypadkiem ogień zaprószy w którymś budynków a i dojrzałe zboża tylko kiepa do rozpałki potrzebują.

Serio po nocach nie śpisz, ja tak miałem , ale po  tym jak sie spaliłem , z czasem mineło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

Ja nie muszę mam szacunek i poważanie w swojej miejscowości we wszystkich grupach społecznych.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan34    31
3 godziny temu, jahooo napisał:

dlaczego zaraz donieść ? wystarczy poinformowac o zauwazonych nieprawidłowościach

co z tym zrobią - ich sprawa

sygnalista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    199

dopłaty bezpośrednie tak naprawdę są do produkcji  tzn uprawy , podobnie z ekoschematami

to że jednemu czy drugiemu zamiast pszenicy rośnie chwast wcale nie oznacza że on oszukuje , on produkuje pszenice tylko mu to nie wychodzi i za to jeszcze go karać ?? powinni mu dać jeszcze dodatkową dopłatę żeby się podszkolił , jak by dopłaty bezpośrednie i za ekoschematy  były do ziarna to by naliczali w skupie 😀 np pszenica 450 + WAT + 70 dopłata bezposrednia + 15 za  ekoschemat wymieszanie słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Trzeba nazwę tematu zmienić na "podpierdalanie 2024 i nie tylko"

Takie pytanie jak nazwać gościa co składa o obszarowe a na działkach brzozy po 20 cm w pieńku i miejscami przejść przez nie się nie da? Może by go podpierdolić? A zapomniałem dodać że z dyrektorem BP wódkę piją razem...

Z innej beczki. Robiłem usługę u pani z nadzoru budowlanego. Pytałem o podpierdalaczy. Mówiła że donos tylko weryfikują gdy jest podpisany z imienia i nazwiska. I że najpierw odwiedzają autora pisma- u niego przeważnie też się coś znajdzie.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

hej! Świętoszki!! A jak wam olej kapie z siątki czy innego grata, albo opona łysawa lub spękana, wiatr podczas oprysku o 2 metry za silny albo trochę błota spadnie na drogę to też lecicie samego siebie podpierdzielić  na odpowiednie służby? 

 

  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
3 godziny temu, jahooo napisał:

Mój tok myślenia jest taki

Nie mam zamiaru spełniac wszystkich norm i wymagań do dopłat - nie będę składał wniosku o dopłaty

a skoro ktoś składa - to albo spełnia kryteria, do których się zobowiązał, albo niech nie płacze, że agencja go nakryła albo ktoś zgłosił

 

Źle robisz, że donosisz na sąsiadów ze wsi. Kontroli na polu jest teraz tyle, że nawet jak jakimś cudem w tym roku im się upiecze, to w przyszłym kasę oddadzą w zębach z nawiązką. Takie rzeczy często wychodzą, kto doniósł i przy okazji się zemszczą. Dzisiaj takie czasy, że kłopoty można mieć za to, że się oddycha.  Kiedyś niesłusznie jakiś dziadyga mnie podp*erdolił pracownikowi stacji, że zepsułem pistolet od paliwa, ba rzuciłem nim o beton. Jestem  na ogół mega spokojny, ale gdyby nie kamery to chyba bym mu zwyczajnie wj*bał za to, że nie leczy swoich urojeń.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
Napisano (edytowany)
20 minut temu, rocknrollnik1 napisał:

hej! Świętoszki!! A jak wam olej kapie z siątki czy innego grata, albo opona łysawa lub spękana, wiatr podczas oprysku o 2 metry za silny albo trochę błota spadnie na drogę to też lecicie samego siebie podpierdzielić  na odpowiednie służby? 

 

Wówczas dajesz cynk jahooo , a on już sprawę poprowadzi do końca.  Swoją drogą  , to tacy na ogół najwięcej mają za uszami 

Edytowano przez mysza103
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj