odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tigon    1490
29 minut temu, solek01 napisał:

czy do ewniosku jest jeszcze strona logowania co się podawało numer gospodarstwa jako login i hasło?

 

nie, teraz wchodzisz na epue arimr i tam wchodzisz w wniosek o płatnośc i Cie bezpośrednio przekierowywuje do ewniosku bez logowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142
20 godzin temu, krzysiek277 napisał:

 

Ja nie podawałem na końcu wniosku osób zajmujących się zwierzętami, a wy podajecie ?

Jak dodalem ojca, na którego stoi bydło, to dzwonili z agencji, żeby usunać i nikogo nie podawać. No chyba, że zatrudnia sie pracowników

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kada2k    18

image.png.7c5a4987791277aaadeaba1f60721a00.png

Ponowie pytanie czy ktoś coś z tym robił? Wysyłać tak czy może jakieś oświadczenie pisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Prawdopodobnie ktos(ojciec brat itp) juz pod tym adresem mial wczesniej dzialalnosc czyt.bydlo i temu niepuszcza. Trzeba dwonic do powiatowego arimr i wtedy wyslac o ile pamietam a tam oni zmienia i przypisza do tego samego adresu nowy czyt. twoj numer gosp i bedzie wszystko grac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kada2k    18
11 minut temu, Michal014d napisał:

Prawdopodobnie ktos(ojciec brat itp) juz pod tym adresem mial wczesniej dzialalnosc czyt.bydlo i temu niepuszcza. Trzeba dwonic do powiatowego arimr i wtedy wyslac o ile pamietam a tam oni zmienia i przypisza do tego samego adresu nowy czyt. twoj numer gosp i bedzie wszystko grac

To o to chodzi właśnie że mamy dwie siedziby pod tym adresem ja mam już wszystko zrobione a musze też to zrobić u ojca i nie wiem czy wysłać to z tą uwagą czy robić jakieś oświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    911

Chyba napisał że najlepiej dzwonić do arimr lub powiatowego i powiedzą dokładnie co oni chcą 

Co agencja to inne wymagania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71

Oświadczenie musisz napisać i dołączyć jego zdjęcie jako załącznik,  też tak mialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
1 godzinę temu, kada2k napisał:

To o to chodzi właśnie że mamy dwie siedziby pod tym adresem ja mam już wszystko zrobione a musze też to zrobić u ojca i nie wiem czy wysłać to z tą uwagą czy robić jakieś 

Tego nie wiem. Najlepiej dzwonic pytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
Napisano (edytowany)
11 godzin temu, kada2k napisał:

To o to chodzi właśnie że mamy dwie siedziby pod tym adresem ja mam już wszystko zrobione a musze też to zrobić u ojca i nie wiem czy wysłać to z tą uwagą czy robić jakieś oświadczenie.

Wysylaj to tylko błąd informacyjny. Też tak miałem i było ok. Żadnych oświadczeń nie pisałem.

Edytowano przez gregory81
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7619

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach od 2024. Norma GAEC 7 już obowiązuje .

Ministerstwo rolnictwa: od 1 stycznia obowiązują przepisy dotyczące normy GAEC 7

Od 2024 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące dopłat bezpośrednich. Jak informuje ministerstwo rolnictwa zmiany są dwie. Jedna z nich dotyczy normy GAEC 7.

Rolnik może stracić dopłaty za brak norm GAEC

Przypomnijmy. W 2023 r. norma GAEC 7 nie była stosowana, w związku z czym rolnicy (również ci posiadający gospodarstwo rolne powyżej 10 ha gruntów ornych) nie musieli realizować praktyk służących zmianowaniu oraz dywersyfikacji upraw na gruntach ornych.

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/pieniadze/doplaty-bezposrednie/doplaty-bezposrednie-na-nowych-zasadach-od-2024-norma-gaec-7-juz-obowiazuje-2500322

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2455

Takie pytanie - sprawdziłem sobie protokół suszowy i w poszczególnych uprawach mam na pewno ogólnie powyżej 30% strat i jak to jest że straty w produkcji roślinnej wynoszą 25%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7619
57 minut temu, krilan06 napisał:

Takie pytanie - sprawdziłem sobie protokół suszowy i w poszczególnych uprawach mam na pewno ogólnie powyżej 30% strat i jak to jest że straty w produkcji roślinnej wynoszą 25%?

Podostawali po 29 ,5 % i nie dostana ani grosza .

Mogłeś mieć i 70 % wedle własnej oceny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13
17 godzin temu, kada2k napisał:

Ponowie pytanie czy ktoś coś z tym robił? Wysyłać tak czy może jakieś oświadczenie pisać?

Wysylaj z błędem. Też tak miałem i robiłem już jakiś czas temu i wszystko przeszło beż wyjaśnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
2 godziny temu, galan99 napisał:

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach od 2024. Norma GAEC 7 już obowiązuje .

Ministerstwo rolnictwa: od 1 stycznia obowiązują przepisy dotyczące normy GAEC 7

Od 2024 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące dopłat bezpośrednich. Jak informuje ministerstwo rolnictwa zmiany są dwie. Jedna z nich dotyczy normy GAEC 7.

Rolnik może stracić dopłaty za brak norm GAEC

Przypomnijmy. W 2023 r. norma GAEC 7 nie była stosowana, w związku z czym rolnicy (również ci posiadający gospodarstwo rolne powyżej 10 ha gruntów ornych) nie musieli realizować praktyk służących zmianowaniu oraz dywersyfikacji upraw na gruntach ornych.

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/pieniadze/doplaty-bezposrednie/doplaty-bezposrednie-na-nowych-zasadach-od-2024-norma-gaec-7-juz-obowiazuje-2500322

Artykuł artykułem 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Celownik07 napisał:

Brak słów, PiS-owska propaganda, ale widoków na lepsze nie widać ,co najgorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    911

Ehhh. Nadchodzi kolejny nabór wniosków, pora jechać wyrobić kolejny numer producenta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156

GAEC 7 to muszą być 4 różne uprawy czy jak to było? Ozima uprawa z jara to jest to samo czy co innego? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    669

3 rozne uprawy. pierwsza max.65%, pierwsza +druga nie wiecej niz 90%, jara- ozima co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9014
Napisano (edytowany)
9 godzin temu, krzysiek277 napisał:

Ehhh. Nadchodzi kolejny nabór wniosków, pora jechać wyrobić kolejny numer producenta...

Znaczy gospodarstwa? 

11 godzin temu, zmechanizowany napisał:

Brak słów, PiS-owska propaganda, ale widoków na lepsze nie widać ,co najgorsze.

A czego się spodziewałeś PO wyborach?

Niemcy już mają dość wkosciemy..

https://wiadomosci.wp.pl/niemcy-czeka-paraliz-rolnicy-planuja-protesty-w-calym-kraju-6982180762384896a

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2367
galan99 napisał:

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach od 2024. Norma GAEC 7 już obowiązuje .

Ministerstwo rolnictwa: od 1 stycznia obowiązują przepisy dotyczące normy GAEC 7

Od 2024 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące dopłat bezpośrednich. Jak informuje ministerstwo rolnictwa zmiany są dwie. Jedna z nich dotyczy normy GAEC 7.

Rolnik może stracić dopłaty za brak norm GAEC

Przypomnijmy. W 2023 r. norma GAEC 7 nie była stosowana, w związku z czym rolnicy (również ci posiadający gospodarstwo rolne powyżej 10 ha gruntów ornych) nie musieli realizować praktyk służących zmianowaniu oraz dywersyfikacji upraw na gruntach ornych.

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/pieniadze/doplaty-bezposrednie/doplaty-bezposrednie-na-nowych-zasadach-od-2024-norma-gaec-7-juz-obowiazuje-2500322

hm jeszcze niedawno trąbili że możliwe że odpuszcza jeszcze ten rok


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj