sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Badwolf    329

Moim zdaniem jak najbardziej ma sens. Bywało, ze sam sialem w listopadzie. Znam przypadki, ze ludzie siali nawet 1 grudnia. Chcesz siać później, poprostu posiej gęściej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    713

To strasznie słabo, min. 10 t a jak nie to nie jesteś godzien tego forum nie wspominając o YT 😝

  • Like 1
  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huzieba    34

Panowie i panewki ogloszenie, metrybuzyna w przyszłym roku będzie sprzedawana po raz ostatni, jak interesują was normalne ceny to kupcie zapasy juz teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    57

Na talerz dałem ręcznik papierowym i zmoczyłem  wodą, po jakim czasie powinno być widac że pszenica pęka i ma siłę kiełkowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3892

nie pamiętam, ale coś mi się kojarzy że 3 dni.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Został mi z tamtego roku oprysk na pszenicę bo nie udało się wjechac. Expert legato i granstar. Ktoś podpowie w jakich dawkach to zastosować? Bi nigdzie nie zapisałem sobie i problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    57
45 minut temu, yacenty napisał:

nie pamiętam, ale coś mi się kojarzy że 3 dni.

Po prawej proba zrobiona w czwartek, po lewej w niedziel. Będzie coś z tego?

5D98534A-B985-43DE-BCAC-8383364259DD.jpeg

Edytowano przez lebek5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    142
7 godzin temu, huzieba napisał:

Panowie i panewki ogloszenie, metrybuzyna w przyszłym roku będzie sprzedawana po raz ostatni, jak interesują was normalne ceny to kupcie zapasy juz teraz.

To chyba nie jest jeszcze potwierdzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3892
19 minut temu, lebek5 napisał:

Po prawej proba zrobiona w czwartek, po lewej w niedziel. Będzie coś z tego?

5D98534A-B985-43DE-BCAC-8383364259DD.jpeg

 

moim zdaniem dużo za dużo wody, lignina ma być wilgotna a nie że nasiona pływają w wodzie.

ligniny dużo.

ja biorę przykrywkę od margaryny typu rama, układam podwójnie ręcznik papierowy, nalewam wody dosłownie 2-3 łyżeczki i układam nasionka. Później przy dolewaniu wody trzeba delikatnie żeby nasionek nie zmyć.

generalnie bardzo kiepsko to wygląda, bo te czwartkowe powinny być być takie jak są te 2 nasionka z listkiem, a tam ze 2-3 mają korzonek a po reszcie nie widać nic.
Szybko rób drugą próbę a jak co to trza będzie dokupić nasion


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huzieba    34
41 minut temu, metrax12 napisał:

To chyba nie jest jeszcze potwierdzone.

Tebukonazol to bzdura, ale metrybuzyna jest potwierdzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637
1 godzinę temu, PanPawel napisał:

Został mi z tamtego roku oprysk na pszenicę bo nie udało się wjechac. Expert legato i granstar. Ktoś podpowie w jakich dawkach to zastosować? Bi nigdzie nie zapisałem sobie i problem

0,35 expert, 0,18-0,2Legato, granstar jesli masz samosiewy rzepaku 10g

9 minut temu, huzieba napisał:

Tebukonazol to bzdura, ale metrybuzyna jest potwierdzona.

co z tym tebu? - będzie wycofany czy nie?

Słyszałem że dążą do wycofania tebu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
1 godzinę temu, PanPawel napisał:

Został mi z tamtego roku oprysk na pszenicę bo nie udało się wjechac. Expert legato i granstar. Ktoś podpowie w jakich dawkach to zastosować? Bi nigdzie nie zapisałem sobie i problem

Trzy ostatnie strony wałkowany jest ten temat na okrągło, ale niech będzie.

Expert 0,3-0,35 Legato 0,15 Granstar 8-15gram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Co sądzicie o Revysky na T2 w pszenicy? T3 bym dał priaxor i metkonazol


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3538
2 godziny temu, lebek5 napisał:

Po prawej proba zrobiona w czwartek, po lewej w niedziel. Będzie coś z tego?

5D98534A-B985-43DE-BCAC-8383364259DD.jpeg

Za dużo wody ona zgniła 4 warstwy ręcznika nalej wody , obróć talerzyk wyciśnij wode, rozsyp nasiona, przyciśnij ręką , możesz przykryć jedną warstwą ręcznika lekko wilgną ,włóż w cienką foliówke jednorazową , włóż do ciemnego miejsca , ja kłade do garnka i przykrywam przykrywką, po 2-3 dniach są kiełki , u mnie po 2 dniach było 99%, zaprawiona wschodzi dłużej, bo sprawdzam też kupne naiona , swoje będe siał tylko po kukurydzy

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306
1 godzinę temu, panczo1922 napisał:

0,35 expert, 0,18-0,2Legato, granstar jesli masz samosiewy rzepaku 10g

co z tym tebu? - będzie wycofany czy nie?

Słyszałem że dążą do wycofania tebu.

Dzięki za info. Tebu wycofane od następnego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    57
1 godzinę temu, yacenty napisał:

moim zdaniem dużo za dużo wody, lignina ma być wilgotna a nie że nasiona pływają w wodzie.

ligniny dużo.

ja biorę przykrywkę od margaryny typu rama, układam podwójnie ręcznik papierowy, nalewam wody dosłownie 2-3 łyżeczki i układam nasionka. Później przy dolewaniu wody trzeba delikatnie żeby nasionek nie zmyć.

generalnie bardzo kiepsko to wygląda, bo te czwartkowe powinny być być takie jak są te 2 nasionka z listkiem, a tam ze 2-3 mają korzonek a po reszcie nie widać nic.
Szybko rób drugą próbę a jak co to trza będzie dokupić nasion

Jest taki problem, ze te po prawo to druga próba a te po lewo to trzecia. O pierwszej próbie sobie zapomniałem i ręcznik wysechł, jak sobie przypomniałem to wschodzi podobne do tego. Nie przejmowałem się tym bo myślałem że to wina braku wody, dlatego zrobiłem  następna próbkę.

Moze być też wina ilości wody co 2 drugi dzień dolewam wody tak ze nasiona niektóre pływają trzymałem w kotłowni przy oknie.

Pierwszy raz się z takim czymś spotkałem i taką kiepska siłą kiełkowania, tym bardzie ze pszenica koszona na suchu 100% stała,MTN 50g plon 8+ , odmiana Euforia drugi rok po centrali.

Co z tym fantem zrobić,mam zaprawione 450kg a dziś miałem siać.

Domieszac Kilimanjaro C1  siła kiełkowania 93%  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3892

ja bym tego nie siał, tylko zrobił kolejna probe. jak będzie dupa to kupił kolejne nasiona

  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3657
michal1993 napisał:

Co sądzicie o Revysky na T2 w pszenicy? T3 bym dał priaxor i metkonazol

przy takiej agrotechnice pszenica będzie stać zielona do września, na T3 wystarczyło by 125g tebu + 50g metko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Zamówiłem już standardowy zestaw jednak. 125g azoksystrobiny i ok 170g protiokonazolu jako T2. Na T3 priaxor i metkonazol bym chciał. Ok 0,75l priaxora i ile gram metkonazolu tam trzeba dodać?

 

Edytowano przez michal1993

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    142
59 minut temu, michal1993 napisał:

Zamówiłem już standardowy zestaw jednak. 125g azoksystrobiny i ok 170g protiokonazolu jako T2. Na T3 priaxor i metkonazol bym chciał. Ok 0,75l priaxora i ile gram metkonazolu tam trzeba dodać?

 

Powalona ochrona.

T2 kiepskie, T3 kiepskie

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3892
michal1993 napisał:

Zamówiłem już standardowy zestaw jednak. 125g azoksystrobiny i ok 170g protiokonazolu jako T2. Na T3 priaxor i metkonazol bym chciał. Ok 0,75l priaxora i ile gram metkonazolu tam trzeba dodać?

 

t3 i priaxor? w jakim celu?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Na pszenżycie priaxor i metkonazol to będzie t2/t3. Niewiele zboża mam bo 4ha w tym roku i tak za bardzo nie chcę kombinować mieszanin bo za dużo resztek potem zostaje 

2 godziny temu, metrax12 napisał:

Powalona ochrona.

T2 kiepskie, T3 kiepskie

Każdy ma  prawo mieć swoje zdanie. Na wiosnę jak pytałem o te połączenie to było podobno dobre 


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    142
1 godzinę temu, yacenty napisał:

t3 i priaxor? w jakim celu?

To jeszcze ten Priaxor na T3 by uszedł, przy lepszym T2. Ale to nie jest dobra kombinacja T2 i T3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj