sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

jajonasz    1392

No to ja jestem wyjątkiem, u mnie warunki idealne, orzę już na zimę i już nie pamiętam kiedy tak lekko szło, ziemia się sypie pięknie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimmeshelter    88
1 godzinę temu, Wichura123 napisał:

Panowie  , drugi rok Trinity 590 SC przepuszcza mi przytulię . Co sprawdzonego polecacie żeby nie było poprawek ?

Zacznij żyć w ten sposób, że na wiosnę przytulie się poprawia a jesienią zwalcza głównie miotle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    718
1 godzinę temu, Wichura123 napisał:

Panowie  , drugi rok Trinity 590 SC przepuszcza mi przytulię . Co sprawdzonego polecacie żeby nie było poprawek ?

Moja przygoda z tym chwastem doprowadziła mnie do przekonania że nie da się go skutecznie zwalczyć jesienią. Od przyszłego roku schodzę na tańszy zabieg jesienią (np. Expert Met solo ) i wiosenna poprawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3898
1 godzinę temu, Wichura123 napisał:

Panowie  , drugi rok Trinity 590 SC przepuszcza mi przytulię . Co sprawdzonego polecacie żeby nie było poprawek ?

Wszędzie? czy tylko na wybranym polu?
Generalnie przez większość czasu pryskam tylko jesienią i nie mam większych problemów, ale... mam dwa pola z presją jakiegoś gówna, to wtedy klasycznie pryskam jesienią tym co zwykle ale z urzędu wczesną wiosną robię poprawkę i po roku góra dwóch ładnie się czyści, później przez parę lat jest spokój.
W tej sposób pozbyłem się ostrożnia, chabra i właśnie przytuli.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wichura123    33
27 minut temu, yacenty napisał:

Wszędzie? czy tylko na wybranym polu?
Generalnie przez większość czasu pryskam tylko jesienią i nie mam większych problemów, ale... mam dwa pola z presją jakiegoś gówna, to wtedy klasycznie pryskam jesienią tym co zwykle ale z urzędu wczesną wiosną robię poprawkę i po roku góra dwóch ładnie się czyści, później przez parę lat jest spokój.
W tej sposób pozbyłem się ostrożnia, chabra i właśnie przytuli.

Wyskakuje mi na najcięższej ziemi na kilku kawałkach  , zwiększone dawki nie załatwiają sprawy

Może czas zmienić też środki , co polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    718

Przytulia lubi takie ziemie i na nich głównie jest problem, moim zdaniem wiosna i tylko wiosna na przytulię, jesienią nic nie zrobisz - przynajmniej mi się nie udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3898

co do środków to po pierwsze płodozmian, a po drugie rotacja nawet nie tyle środków co substancji aktywnych na tyle na ile jest to możliwe


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, akmaly napisał:

Przytulia lubi takie ziemie i na nich głównie jest problem, moim zdaniem wiosna i tylko wiosna na przytulię, jesienią nic nie zrobisz - przynajmniej mi się nie udało.

To znaczy że ja mam bardzo ciężkie piachy (tam gdzie moja własność) od V do IIIb 😁, bo jak się nie zrobi poprawki na wiosnę to zawsze masowo wychodzi.

Edytowano przez WiesiekTraktorzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    718

Możliwe 😁 U mnie problem książkowy, na ciężkich ziemiach, może dlatego że nie mam innych 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, yacenty napisał:

co do środków to po pierwsze płodozmian, a po drugie rotacja nawet nie tyle środków co substancji aktywnych na tyle na ile jest to możliwe

Płodozmian na inne chwasty jest dobry, ale na przytulię to masakra- jest w gorczycy, jest w okopowych, jest w zbożach, jest w łubinach. Prosulfokarb i fluroksypyr to biorą dobrze, a tak z pozostałych to dff się też nadaje i mniej tribenuron i chyba pendimetalina (ale jej jeszcze nie stosowałem więc niewiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3898

Ale generalnie przy płodozmianie stosujesz inne środki i bardzo często oparte na różnych substancjach, dzięki czemu prościej zwalczyć jakiś chwast.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, yacenty napisał:

Ale generalnie przy płodozmianie stosujesz inne środki i bardzo często oparte na różnych substancjach, dzięki czemu prościej zwalczyć jakiś chwast.

Tak, tu się zgadzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    718

Wyczytałem gdzieś że skuteczny na przytulię ma być Pontos ( flufenacet, pikolinafen)+DDF - stosował ktoś? Jak z miotłą?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    205

Ja wiosna pryskałem axial komplet i też przepuścił miejscami przytulie, teraz jest plan kuku w tym miejscu zasiać także 1 sezon może będzie czysto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3898
akmaly napisał:

Wyczytałem gdzieś że skuteczny na przytulię ma być Pontos ( flufenacet, pikolinafen)+DDF - stosował ktoś? Jak z miotłą?

 

bez problemu z miotła, w tym roku po 3 latach wracam do pontosa z dff na połowie zbóż.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    718

Zaopatrzyłem się już w Expert Met (metrybuzyna, flufenacet) + DDF wiec tak pójdzie i wiosną poprawka np. Fundamentum 

Może na przyszły rok sprawdzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    83

miał ktoś do czynienia z środkiem cevino 500 sc z firmy innvigo ? da radę on z wyczynem polnym ? myślał dać cevino 500sc 0.3l + dff 0.2l ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    980
4 godziny temu, akmaly napisał:

Wyczytałem gdzieś że skuteczny na przytulię ma być Pontos ( flufenacet, pikolinafen)+DDF - stosował ktoś? Jak z miotłą?

 

W ubiegłym sezonie Pontos + Legato  i czyściutko bez poprawek na wiosnę.

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3552
9 minut temu, kellyq napisał:

Expert można zwiększyć dawkę np. do 0,4 w połączeniu z dff 0,2?

Ale po co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj