sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

yacenty    3891

Jak musisz to jedź, jak nie musisz, a prognoza na najbliższe dni lepsza to poczekaj, po co nakładać stres dla roślin?

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134

No nie msuze, jutro ma bardziej wiac. 

Dobra poczekam do jutra, i tak mam dysze na wiatr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891

no to jak ma wiać to może lepiej nie ryzykować? Ze mnie się smiali że pryskam w niedziele po południu, było super cicho, poniedziałek i wtorek nie dość ze pizga niesamowicie to jeszcze dziś o 7 rano 1 stopnień i szron.

Sprawdź dokładną pogodę - u mnie bardzo często przestaje wiać wieczorem - tak koło 20-21, może wtedy warto pojechać - oczywiście pod warunkiem ze w nocy będzie ciepło


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz    10

u mnie na noc przepowiadają 1 stopień więc odpuszczam zabieg, bo pewnie spadnie trochę niżej. Na jutro 3/4 więc już nie czekam, bo coś tam ma pokropić a po drugie już mszyca w jęczmieniu się pojawia to od razu do oprysku na chwast się dorzuci. Szkoda tych nocy, bo w dzień fajna temperaturka 13-15 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891
hardkor113 napisał:

Jak ma jechac wieczorem i wyskoczy przymrozek to lepiej koło południa.

u mnie z reguły przez południe wieje najmocniej, a że zboża przy rzepaku albo ogródku to niestety wiatr ma największe znaczenie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    142
1 godzinę temu, Rzepakowiec napisał:

flufenacet+ flurochlorodion+ diflufenikan, dobra mieszanka na pszenicę? czy coś zmienić 

A skąd taki pomysł? Jakie dawki i dlaczego taka kombinacja? Nie pomyliłeś pszenicy z ziemniakiem? 😊 Co ma to zwalczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    142
1 godzinę temu, Polarek napisał:

@metrax12 a co polecasz na t1 ?

Co mamy do wyboru? Te substancje co UE jeszcze nie wycofało, słabe nie są. Zostało już w sumie nie za wiele: Duet na start, Revyflex, Input/Input triple/Verben, Delaro, kombinacje z protiokonazolem, z cyprodynilem. Do wyboru w zależności od odmiany, przedplonu i warunków pogodowych. A i jeszcze prochloraz został przez rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huzieba    34
2 godziny temu, Rzepakowiec napisał:

flufenacet+ flurochlorodion+ diflufenikan, dobra mieszanka na pszenicę? czy coś zmienić 

flurochlorodion tylko do 2 dni po siewie w zbożu, chyba że chcesz siać jeszcze raz, radzę czytać etykiety. Daj zamiast tego florasulam Rassel 50ml/ha, Cevino flufenacet 0,3l/ha i Adiunkt diflufenikan 0,2-0,3l/ha (legato).

Ja dziś zacząłem walkę ze stokłosą na polu, idzie 0,7l Pontos + 0,2l dff koszt 166zl/ha i na wiosnę dopuszczam poprawkę bo to nie jest łatwy chwast, co sądzicie Puma na wiosnę da rade? Jaka dawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7985
huzieba napisał:

2 godziny temu, Rzepakowiec napisał:

flufenacet+ flurochlorodion+ diflufenikan, dobra mieszanka na pszenicę? czy coś zmienić 

flurochlorodion tylko do 2 dni po siewie w zbożu, chyba że chcesz siać jeszcze raz, radzę czytać etykiety. Daj zamiast tego florasulam Rassel 50ml/ha, Cevino flufenacet 0,3l/ha i Adiunkt diflufenikan 0,2-0,3l/ha (legato).

Ja dziś zacząłem walkę ze stokłosą na polu, idzie 0,7l Pontos + 0,2l dff koszt 166zl/ha i na wiosnę dopuszczam poprawkę bo to nie jest łatwy chwast, co sądzicie Puma na wiosnę da rade? Jaka dawka.

wiosna dałbyś 1 l Atlantisa i byś miał czysto, ja w tym roku tak jechałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21

2.2 boxer 0.2 legato+ inzuma+ adiuwant, faza 2 liscie warunki idealne tydzień temu, patrzę a tu fito 🙆, miał tak ktoś?

Edytowano przez Mostowiak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21
21 minut temu, Uziu92 napisał:

miał, bokser solo potrafi być fito

Odmiana arkadia ,bataja dziś prysnolem euforię zobaczymy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    216

Ja dziś dopiero posiałem jako ostatnia poszła Kariatyda 400szt nie za mało ?? 

Odchwaszczanie napewno wiosenne i pytanie co lepsze Lancet czy Rexade ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    142
46 minut temu, huzieba napisał:

flurochlorodion tylko do 2 dni po siewie w zbożu, chyba że chcesz siać jeszcze raz, radzę czytać etykiety. Daj zamiast tego florasulam Rassel 50ml/ha, Cevino flufenacet 0,3l/ha i Adiunkt diflufenikan 0,2-0,3l/ha (legato).

Ja dziś zacząłem walkę ze stokłosą na polu, idzie 0,7l Pontos + 0,2l dff koszt 166zl/ha i na wiosnę dopuszczam poprawkę bo to nie jest łatwy chwast, co sądzicie Puma na wiosnę da rade? Jaka dawka.

Nie koniecznie 2 dni po siewie (może być i 4), tylko zdecydowanie przed wschodami.

Trzeba było dać 200 g flufenacetu + 400-500 g aklonifenu + 0,15 l DFF. Puma to chyba stokłosy nie zwalcza. Nomad/Mover, Atlantis, Attribut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    142
45 minut temu, Mostowiak napisał:

2.2 boxer 0.2 legato+ inzuma+ adiuwant, faza 2 liscie warunki idealne tydzień temu, patrzę a tu fito 🙆, miał tak ktoś?

A co, przyjaśniała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2157
Dnia 7.10.2022 o 19:49, Turok napisał:

miał ktoś do czynienia z środkiem cevino 500 sc z firmy innvigo ? da radę on z wyczynem polnym ? myślał dać cevino 500sc 0.3l + dff 0.2l ?

Popryskałem zaraz po siewie kombinacją 240g flufenacetu + 120g DFF. Wyczyńca w porównaniu do kontroli jest zdecydowanie mniej, ale nie jest wytępiony w 100%. Poprawię axialem, wyjdzie absurdalnie drogo, ale ziemia wierna w planowaniu. 

Czekam na dopuszczenie aklonifenu do stosowania w zbożach, w przyszłym roku ma być, będę testował. 

Jak to nie pomoże to zostaje mi sianie zboża w drugiej połowie października, to też ma znacznie pomóc ograniczyć wyczyńca. 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj