sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

m3tysek    2
1 godzinę temu, yacenty napisał:

a tu moja pszenica

20220918_091704.jpg

Można wiedzieć jaka zaprawa została użyta? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888
m3tysek napisał:

1 godzinę temu, yacenty napisał:

a tu moja pszenica

Można wiedzieć jaka zaprawa została użyta? 

po prawo zaprawiona kinto plus i jakiś nawóz, po lewo doprawiona systiva i nawozem innofert power


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2260
20 minut temu, krzysiek1979 napisał:

My w lubelskim jesteśmy w czarnej d*pie z zasiewami .Ciągle pada jak coś podsechnie to od nowa leje . 

Ja mam wszystko zasiane, dzisiaj odchwaszczalem pszenżyto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ja będę siał chyba po 10 października. Nie będę się szarpał. W tym roku październikowa sypała najlepiej. Lepiej od wrześniowej. Pozatym nie ma pogody do siewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276

Cholerne prognozy pogody.poniedxialek ,wtorek miało lać to poszedłem do roboty.a tu pogoda była.dzis miał być przelotny deszczyk to dolało 20l

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1300
1 godzinę temu, krzysiek1979 napisał:

My w lubelskim jesteśmy w czarnej d*pie z zasiewami .Ciągle pada jak coś podsechnie to od nowa leje . 

Dlatego tydzień temu w sob. od rana w traktorze i bez wysiadania ogarnąłem temat,  Zasiałem widząc te prognozy, jakoś późne siewy nie dla mnie.  Spóźniłem się na urodziny brata, 8 godzin nic nie jadłem i trochę siara,  ale dzięki temu dziś jest już  opryskane i szpilka na wierzchu. U nas każdy łapie w przerwie deszczowej i dosiewa po hektarze czy dwóch, niestety dziś się nie dało, rano dolało. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1388
10 godzin temu, krzysiek1979 napisał:

My w lubelskim jesteśmy w czarnej d*pie z zasiewami .Ciągle pada jak coś podsechnie to od nowa leje . 

O przepraszam, ja siewy skończyłem przedwczoraj xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9265
8 godzin temu, ravoj napisał:

Dlatego tydzień temu w sob. od rana w traktorze i bez wysiadania ogarnąłem temat,  Zasiałem widząc te prognozy, jakoś późne siewy nie dla mnie.  Spóźniłem się na urodziny brata, 8 godzin nic nie jadłem i trochę siara,  ale dzięki temu dziś jest już  opryskane i szpilka na wierzchu. U nas każdy łapie w przerwie deszczowej i dosiewa po hektarze czy dwóch, niestety dziś się nie dało, rano dolało. 

Ja robię tak samo, wczoraj zaprawiłem trochę zboża i wieczorami po 1-2 ha się zasieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    141
13 godzin temu, yacenty napisał:

a tu moja pszenica

20220918_091704.jpg

Nie jest chyba zbyt równomiernie zaprawiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
10 godzin temu, VonVegans napisał:

Cholerne prognozy pogody.poniedxialek ,wtorek miało lać to poszedłem do roboty.a tu pogoda była.dzis miał być przelotny deszczyk to dolało 20l

 

Przeżuć się na wundeground to nie będziesz miał takich niespodzianek 🙂 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    205

Ja zdążyłem, sobota poniedziałek orka, od razu nawóz i agregat, zboże w siewnik i zaczęło padać. Wtorek od rana słoneczko więc do 15 zasiane. Także udało się ogarnąć, reszta jak będzie możliwość to dopiero po kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huzieba    34
11 godzin temu, yacenty napisał:

po prawo zaprawiona kinto plus i jakiś nawóz, po lewo doprawiona systiva i nawozem innofert power

Ten sam dzień siewu

received_763726228027596.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    481

Ja zeszły tydzień , czwartek doprawianie a piątek i sobota siew i w miedzy siewem oprysk na dwuliścienne w rzepaku  i porobione . Teraz to wszystko tylko łapanie pogody . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1300

Już się połowa jara i jedzie po Caveron, a tu zwyczajnie była pryzma po burakach i dosiane tydzień później. Kto mówi prawdę? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    960
12 godzin temu, krzysiek1979 napisał:

My w lubelskim jesteśmy w czarnej d*pie z zasiewami .Ciągle pada jak coś podsechnie to od nowa leje . 

Aby do 20-10 zasiać to źle nie będzie może w końcu padać przestanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    560

ja już 7ha posiałem wczoraj 1 ha jakoś pod wieczór poszło jeszcze 3 ha i będzie posiana pszenica w okolicy może z 10 % pszenicy juz posiane każdy korzysta z dnia pogody 👌

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    960
4 minuty temu, kubamako66 napisał:

ja już 7ha posiałem wczoraj 1 ha jakoś pod wieczór poszło jeszcze 3 ha i będzie posiana pszenica w okolicy może z 10 % pszenicy juz posiane każdy korzysta z dnia pogody 👌

Wczoraj kończyłem rzepak od jednoliściennych na LHSie i niektóre pszenice tam widziałem zasiane w mokrą ziemie to b.dużo ziarna na wierzchu jest to raj dla wron i gołębi.

Ja mam 14 ha do zasiania i jakoś trzeba się powoli brać za to jak pogoda się zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj