sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

galan99    7630
7 minut temu, malinalbe napisał:

ale nie w borowinie

Czy na gliniastych ziemiach .

Po niedzieli dopiero może koło środy będzie można siać , poniedziałek niby to ostatni opad ma być .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893
malinalbe napisał:

już mam dość deszczu nie mam jeszcze wcale pszenicy zasianej

ja też a kukurydza ponad 40 procent. będziemy siać w listopadzie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    560
Andpol napisał:

4 minuty temu, kubamako66 napisał:

ja już 7ha posiałem wczoraj 1 ha jakoś pod wieczór poszło jeszcze 3 ha i będzie posiana pszenica w okolicy może z 10 % pszenicy juz posiane każdy korzysta z dnia pogody 👌

Wczoraj kończyłem rzepak od jednoliściennych na LHSie i niektóre pszenice tam widziałem zasiane w mokrą ziemie to b.dużo ziarna na wierzchu jest to raj dla wron i gołębi.

Ja mam 14 ha do zasiania i jakoś trzeba się powoli brać za to jak pogoda się zrobi.

wczoraj siałem to praktycznie wszystko ziarno w ziemi gdzie nie gdzie tylko się trafia na wierzchu się przy tych deszczach wszystko zejdzie mi tylko te 3 ha, 2 raz wyrobić i posiać i zaraz akcja dynia na pełnej będzie 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinalbe    129

będzie się opłacać suszyć kukurydzę w tym roku ? z sianiem pszenicy to jeszcze czas ale cały czas zapowiadają deszcz to najbardziej denerwuje jak trzeba deszczu to nie ma ale rolnik zawsze narzeka na pogodę jaka by nie była 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    964

W ub roku jak zasiałem to 2-mce deszczu nie było i wschody liche były i w tym tak może być bo teraz mamy pory deszczowe i suche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    858
51 minut temu, SawekBraczyk napisał:

Ktoś inny by pokazał jak zasiane z Systiva a bez żadnej zaprawy i różnicy wielkiej by nie było 😀 

Kilka lat temu zabrakło mi zaprawionego ziarna na około 10ar i na tej części pola szybsze były wschody ale wiosną było już gorzej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893

to już było pokazywane, ziarno zaprawione ma mniejszą ZK


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893

tu nie chodzi o 10 czy 20 procent, tu mówimy o 2-3 punktach


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    142
2 godziny temu, huzieba napisał:

Ten sam dzień siewu

received_763726228027596.jpeg

Rozumiem że to z tego roku? Kiedy siana po lewo a kiedy po prawo?

I potwierdza się moja teza, że Systiva tylko na jęczmień jary.

Edytowano przez metrax12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2022 o 20:33, Piffpaff napisał:

pszenica siana 16.09 już szpilkuje

Ja wczoraj pouprawialem... dzisiaj miałem siać, I cyk deszcz i jutro też... ciekawe czy zaklepie po deszczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, yacenty napisał:

to już było pokazywane, ziarno zaprawione ma mniejszą ZK

Jakoś tego nie potwierdzam, ponoć tutaj to tebukonazol może takie cuda powodować (zdaje się większa ilość jak 2-3g/100kg ziarna -czego i tak nie zaobserwowałem)... 

Swoje zziarno natomiast zaprawione podwójną dawką prochlorazu (nie 6g a 10-12g/100 kg ziarna) równo wzeszło jakieś 2 dni temu (posiane 16.09), zresztą kwalifikat Tarroca również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893

myślisz że w polu zauważysz 2procent?

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, yacenty napisał:

myślisz że w polu zauważysz 2procent?

Nie ma zbytnio na to szans 😀, to tak jak z kiełkowaniem- próba na tacce po 3 dniach już była na wierzchu w 90%, a w polu dopiero po tygodniu ( a jak nie byłoby warunków jak w tamtym roku to i 10 dni może być mało).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893

i takich próbek na tacce musiałbyś zrobić z 50;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2465
2 godziny temu, galan99 napisał:

1 dzień pogody , po miedzy deszczami to chyba można siać na piachu .

 

dokładnie

 

2 godziny temu, malinalbe napisał:

ale nie w borowinie

czy rędzinę , gdzie wszystko się lepi . Mus ze dwa dni pogody żeby chociaż z wierzchu przeschło , i brona wirnikowa żeby tylko po wierzchu myziała bo jak głębiej się zrobi to wszystko się klei , Ja co prawda zasiałem w sobotę i niedzielę , ale tak to raczej wyjątki że zasiane , ludzie mają 

Edytowano przez mysza103
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Przecież nie którzy chwalą się że posieli a ci co nie to nie wiadomo co robili. Zapraszamy na glinę. Ostatnio 4 dni nie padało i nie dało się siać. Koła w siewniku tak się oblepiają że nie chcą się kręcić. To nie piach że z wierzchu pobieleje i już wszystko da się robić . Wczoraj koleś próbował bronować NH 130 km to koleiny na pół metra. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1389

To co mamy Ci przyjść i dmuchać żeby Ci wyschło? Napisałeś że Lubelszczyzna stoi z siewami, to odpowiedzieliśmy że nie wszędzie. Przestań płakać, jeszcze zasiejesz to nie listopad. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    964

Kilka ładnych lat temu po burakach na początku grudnia 4 ha zasiałem nie orałem tylko po kombajnie poczekałem jak pole obeschnie i siew poznaniakiem ziarno na wierzchu oczywiście było i agregatem płytko aby go przykryło ujowo to wyglądało w lutym wzeszło ale 5+ dało więc z zasiewami dałem na luz czekam aż pogoda pozwoli LHR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huzieba    34
3 godziny temu, metrax12 napisał:

Rozumiem że to z tego roku? Kiedy siana po lewo a kiedy po prawo?

I potwierdza się moja teza, że Systiva tylko na jęczmień jary.

To jest jęczmień ale wstawiłem w odniesieniu do systivy siew 12.09 obie strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1389
5 minut temu, huzieba napisał:

To jest jęczmień ale wstawiłem w odniesieniu do systivy siew 12.09 obie strony

pytam jeszcze raz, czy to Twoje zdjęcie i Twoje pole? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja planowałem siać od 20.09, ale zacząłem wcześniej i skończyłem w ten poniedziałek (w ulewę kończyłem na ostatnim odległym kawałku i już się mi nie chciało jeszcze raz na niego jechać). Ogólnie to 2x kończyłem w deszcz teraz. 

Gospodarstwo współpelracujące za to sialo całość po poniedziałkowej ulewie we wtorek całość 11ha (tam ponoć mżawka lekka przeszła jak u mnie ulewa, a oni też przed ulewą się wyrobili). Głównie piachy i lżejsze gliny jednak pojedyńcze działki to nawet jakby 2tyg pogody to i tak byłoby dość mokro.

U mnie siane poznaniakiem 6 ze zwykłym agregatem pazurkowym janpolu (zestaw do malego remontu bo już nie przykrywa zbyt dobrze). Na piachu szło ładnie mimo większej wilgoci, na lekkiej torfiźnie lub glinie się trochę oblepiało jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016
17 godzin temu, krzysiek1979 napisał:

My w lubelskim jesteśmy w czarnej d*pie z zasiewami .Ciągle pada jak coś podsechnie to od nowa leje . 

LZA posiałem ok 21 ha w piątek sobotę poniedziałek i wtorek po trochu, cześć po orce część po rzepaku bez orkowo. zostało jeszcze 5 ha po poplonie  ale to chyba nie w tym tygodniu. ogólnie w okolicy to chyba nawet połowy nie zasiane


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    346

Jak pisałem wcześniej zasialem 16.09 i to był strzal w dziesiątkę, znajomy we wsi mówił że ok 20-25 to najlepszy czas więc teraz sobie poczeka, wczoraj 15l dziś 4l woda stoi na polach oranych więc bagno na całego. A to nie lato że wyschnie w jeden dzien

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj