sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

GABBER85    1314
6 godzin temu, suffeks napisał:

tak wygląda 10t. zdjęcia z 2021r hybryda 

jak to jest odmiana?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1195
6 godzin temu, Tomek90 napisał:

Niedawno mówiłeś ze juz prawie nalane ziarniaki, teraz nie wiesz jak to nalewanie i mówisz o 10t, odstaw te drinki z tego jeziora. 

Wiem jak wyglądają te pszenicę u tych krowiarzy, mam 3 liście zielone, 800 kłosów prawie, 3 zabiegi fungicydowe to takie 8t byłoby rewelacja np. 

Mi się wydaje że nalane bo pelne ziarna wytworzone ale czy to jeszcze będzie objętości nabierać to nie mam pojęcia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
6 godzin temu, suffeks napisał:

tak wygląda 10t. zdjęcia z 2021r hybryda 

20210627_173027.jpg

20210627_172941.jpg

Jaka to odmiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19724
11 godzin temu, Gerard123 napisał:

Po jęczmieniu jarym chcę dać wapno węglanowe 4t/ha.Czy w tym samym roku mogę jeszcze wrzucić na górę obornik i zaorać?Myślałem,zaraz po skoszeniu dać wapno,wymieszać talerzówką i odczekać 2 miesiące i na to dać obornik,a potem orka zimowa.Co myślicie???

Robię tak od kilku lat i negatywnych skutków nie zaobserwowałem,ważne żeby to było te dwa miesiące minimum 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
7 godzin temu, Kubawww napisał:

 

Spójrz na wielkość kłosa to raz, a dwa liście, które są już porządnie  zainfekowane 

Wielkość kłosa to raczej ostatnia rzecz którą bym brał do liczenia plonu , bo z własnego doświadczenia wiem że taki np. Linus który ma kłos krótki sypie u mnie najlepiej . 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
8 minut temu, mysza103 napisał:

Wielkość kłosa to raczej ostatnia rzecz którą bym brał do liczenia plonu , bo z własnego doświadczenia wiem że taki np. Linus który ma kłos krótki sypie u mnie najlepiej . 

A ja z doświadczenia wiem, że taka gęsta pszenica z takim kłosem nie sypie  ;)

Spójrz na zdjęcie @suffeks, a tego bajkopisarza.. przy jego pszenicy bez problemu można w te 10 uwierzyć, ale nie w takim zainfekowanym gównie 

Edytowano przez Kubawww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1195
57 minut temu, Kubawww napisał:

A ja z doświadczenia wiem, że taka gęsta pszenica z takim kłosem nie sypie  ;)

Spójrz na zdjęcie @suffeks, a tego bajkopisarza.. przy jego pszenicy bez problemu można w te 10 uwierzyć, ale nie w takim zainfekowanym gównie 

A gdzie widzisz zainfekowanie nie wiadomo jakie ? Taka porą że tak wygląda a długość kłosa to tu mało znaczy bo to od odmiany się ma . Moje zdjęcie to euforia a jej taki urok że tak wygląda.  U kolegi na zdjęciu widać że też że  to wcześniejszą faza  . Zobacz jaki przypalony liść flagowy i jakie porażone klosy . Otwórz zdjęcie i przejrzyj klosy z przybliżenia . Ok niech będzie u mnie 5 ton 

Edytowano przez alfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
53 minuty temu, mysza103 napisał:

Wielkość kłosa to raczej ostatnia rzecz którą bym brał do liczenia plonu , bo z własnego doświadczenia wiem że taki np. Linus który ma kłos krótki sypie u mnie najlepiej . 

Linus sypie i to dosyć stara odmiana, a wygląda zawsze przeciętnie...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz    10

O plonach to sobie można pogadać jak już pod wiatą będzie leżało. Przy takiej suszy jaka się zapowiada na najbliższe 2 tygodnie to ciężko cokolwiek powiedzieć. U mnie już działka 0,5 ha odleciała (na pszenicy został tylko liść flagowy i poskręcany do tego). Tam  chyba z miesiąc nie padało bo beton w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
38 minut temu, alfa napisał:

A gdzie widzisz zainfekowanie nie wiadomo jakie ? Taka porą że tak wygląda a długość kłosa to tu mało znaczy bo to od odmiany się ma . Moje zdjęcie to euforia a jej taki urok że tak wygląda.  U kolegi na zdjęciu widać że też że  to wcześniejszą faza  . Zobacz jaki przypalony liść flagowy i jakie porażone klosy . Otwórz zdjęcie i przejrzyj klosy z przybliżenia . Ok niech będzie u mnie 5 ton 

Znaczy się, że Euforia ma krótki kłos a nabity, tak ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1195
18 minut temu, sylwekbarca2 napisał:

Znaczy się, że Euforia ma krótki kłos a nabity, tak ? 

Ma kłos między 8 a 10 pięter i właśnie nie jest nabity jakoś mocno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25

szkoda patrzeć na moją pszenicę. Tyle miotły to ja dawno nie miałem. Co z tego że 3 zabiegi fungicydowe, 160kg azotu i niby dobra ochrona herbicydowa. Teraz to już trzeba wyciągnać wnioski i zrobić dobry zabieg na jesieni, a ewentualne poprawki robić axialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszzz    53

Przed chwilą była tutaj dyskusja o suszy, która zabiera wszystko, a teraz na 20 postów licytowanie plonu z zdjęcia... ziarno w fazie mlecznej/mleczno-woskowej będzie grube, ale przecież dojrzewając odda wilgoć i się zmniejszy, nikt nie wie jak bardzo, każdy ma inne warunki. Sam kiedyś przeliczałem kłosy, piętra, mtz i mi wychodziły różne cuda. Zaraz z 3 górnych pięter zrobi się poślad, więc trzeba czekać, a nie się licytować....

  • Like 3
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

Jaki plon? Jeszcze jest czerwiec przecież to ziarno przy tych upałach to się dwukrotnie skurczy a może i trzykrotnie

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7588
1 godzinę temu, Łukaszzz napisał:

Przed chwilą była tutaj dyskusja o suszy, która zabiera wszystko, a teraz na 20 postów licytowanie plonu z zdjęcia... ziarno w fazie mlecznej/mleczno-woskowej będzie grube, ale przecież dojrzewając odda wilgoć i się zmniejszy, nikt nie wie jak bardzo, każdy ma inne warunki. Sam kiedyś przeliczałem kłosy, piętra, mtz i mi wychodziły różne cuda. Zaraz z 3 górnych pięter zrobi się poślad, więc trzeba czekać, a nie się licytować....

patrzą na zielone ziarno co nie ma szans na wyrośniecie tylko teraz zostanie usmażone i będzie plon kupa pośladu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tutaj po lewej widać omijak miotły (foto robione nie pod światło, temu kiepsko widoczne) po pryskaniu w połowie listopada na gołą ziemię (kilka dni po siewie) expertem+dff ( pszenica wschodziła na wiosnę). Więc nikt mi nie wmówi, że przy późnych siewach nie ma miotły i nie trzeba pryskać.

IMG_20220627_180132.jpg

Edytowano przez sadownik12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9244
13 minut temu, sadownik12 napisał:

Tutaj widać omijak miotły (foto robione nie pod światło, temu kiepsko widoczne) po pryskaniu w połowie listopada na gołą ziemię (kilka dni po siewie) expertem+dff ( pszenica wschodziła na wiosnę). Więc nikt mi nie wmówi, że przy późnych siewach nie ma miotły i nie trzeba pryskać.

 

Ale tu masz kilka krzaczków na metr, przy wczesnym siewie miałbyś grzywę, z której nie widac pszenicy

Dużo też zależy od tego, jak dobrze chroniona poprzednia pszenica , ile ziaren pozostało w ziemi do kiełkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, jahooo napisał:

Ale tu masz kilka krzaczków na metr, przy wczesnym siewie miałbyś grzywę, z której nie widac pszenicy

Dużo też zależy od tego, jak dobrze chroniona poprzednia pszenica , ile ziaren pozostało w ziemi do kiełkowania.

Pole nieuprawiane od kilku lat. Dlatego mimo wszystko jest herbapol. Po drugie, ktoś sugerował gdzieś w odpowiedziach wyżej, że przy późnym siewie najprawdopodobniej tej miotły nie było (choć ktoś oprysk zastosował). Ja tylko tak dla zobrazowania wstawiłem foto, że miotła zawsze się pojawi. Rację masz, w jakiej ilości ale jednak się pojawi, więc lepiej opryskać (a oprysk był naprawdę w dalekich od ideału warunkach i ogólnie to pole na straty jest spisane- teraz je poznałem i w przyszłym roku jęczmień już będzie poprowadzony tak jak powinien).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimmeshelter    86

Wszystko zależy jak wcześniej było z miotłą. W tamtym roku miałem pszenicę siana w połowie listopada a na mazurach to już wtedy się nie sieje no i mieli rację, że się nie sieje bo plon byl słaby, ale miotła była po huzarze. Za to na innym polu gdzie była pszenica po bobiku w którym jak wiadomo miotły nie będzie i tam właśnie zabrakło na dwa przejazdy gdy pryskalem normalnie i potem jakoś tak wyszło, że opryskalem tam tylko od dwuliściennych i o dziwo miotły nie było tak samo jak na reszcie pola. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    466

Ja tak wydubałem ziarno to zielone co jest i porównałem z tym co do kur zostało  z zeszłego roku to połowe mniejsze . Olać to .

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
3 godziny temu, sadownik12 napisał:

Tutaj po lewej widać omijak miotły (foto robione nie pod światło, temu kiepsko widoczne) po pryskaniu w połowie listopada na gołą ziemię (kilka dni po siewie) expertem+dff ( pszenica wschodziła na wiosnę). Więc nikt mi nie wmówi, że przy późnych siewach nie ma miotły i nie trzeba pryskać.

 

Ja coś takiego pisałem , ale w tamtym roku , i siejąc pszenicę w listopadzie po warzywach nigdy jeszcze miotły nie miałem , wiadomo parę sztuk na ha nieraz się trafi , ale siejąc tak pózno to nawet nie mam w myślach pryskać na miotłę , Baa w tym roku wcale nie pryskałem na miotłę pszenic czy to z wcześniejszych siewów 25 wrzesień po rzepaku  czy z siewu10 pazdziernik  po cebuli , czy z listopada po marchwi , i nawet się tu chwaliłem że nie ma sztuki miotły , ale teraz muszę to zweryfikować , że jednak na 3 działkach znajdzie się , ale przyjezdżaj , i jeśli średnio na 100 m2 znajdziesz po 10 sztuk miotły , to pijesz na mój koszt ile tylko dasz rady wypić 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, mysza103 napisał:

Ja coś takiego pisałem , ale w tamtym roku , i siejąc pszenicę w listopadzie po warzywach nigdy jeszcze miotły nie miałem , wiadomo parę sztuk na ha nieraz się trafi , ale siejąc tak pózno to nawet nie mam w myślach pryskać na miotłę , Baa w tym roku wcale nie pryskałem na miotłę pszenic czy to z wcześniejszych siewów 25 wrzesień po rzepaku  czy z siewu10 pazdziernik  po cebuli , czy z listopada po marchwi , i nawet się tu chwaliłem że nie ma sztuki miotły , ale teraz muszę to zweryfikować , że jednak na 3 działkach znajdzie się , ale przyjezdżaj , i jeśli średnio na 100 m2 znajdziesz po 10 sztuk miotły , to pijesz na mój koszt ile tylko dasz rady wypić 

Podejrzewam, że wszystko zależy po prostu od lokalizacji. U nas ziemię w miotłę obfite i dlatego to jest wróg nr1. Nawet jak nie widzę z jesieni to jadę, bo syfu może narobic i najbardziej ograniczający plon chwast w moich polach. Pozatym, przedplon robi robotę. Warzywa to też inaczej. Jeśli można zapytać, zboże masz średnio co ile na działce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj