sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Mark252a    4

Niedługo to zostanie siac zyto i tyle.Po co pakować w pszenice tyle kasy i zebrać 5 -6 ton to już na piachu i tak nie osiągalne teraz, to zyto da 4 tony i wytrzymałe ma stanowisko i susze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    463

Miałem pszenżyto ale co z tego ze fajnie się prowadziło i plon tez nie był zły za to problem gdzie to sprzedać było i jeszcze jak ktoś kupował to najniższa cena a do niczego to było . Pszenzyto tak samo jak pszenice chroniłem i nawożenie podobne było . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7586

Ale piękna pogoda   Pieprz i wanilia , pogoda powiada sprawdzam wytrzymałość upraw .

Nieoczekiwana zmiana prognoz. Potężny upał zostanie "uwięziony" w Polsce

Przed nami długotrwała i silna fala upałów. Prognozy, które jeszcze kilka dni temu zapowiadały wkroczenie za kilka dni chłodniejszego powietrza, całkowicie się zmieniły. Wygląda na to, że przed nami dłuższy okres z upałami, które miejscami mogą przekraczać 35 st. C! Ponadto nie zabraknie słońca i tylko gdzieniegdzie popołudnia i wieczory przyniosą gwałtowne burze  .

10 dni żaru .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gromi    80
9 godzin temu, azzadek napisał:

Praktykował ktoś z Was "ochronę" pszenicy zwykłej przed dzikami, obsiewając pole na około pszenicą ościstą? Zda to egzamin?

Wszystko zależy od otoczenia i presji zwierzyny. Ja od lat sieję Ostrogę i dzięki temu nie miałem większego problemu z dziką zwierzyną. W tym roku jest inaczej. W koło mnie jest posiana pszenica bez ości, tylko ja mam ościstą i o dziwo w tym roku tylko u mnie są szkody. Dziki i jelenie tratują ją niemiłosiernie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
galan99 napisał:

Ale piękna pogoda   Pieprz i wanilia , pogoda powiada sprawdzam wytrzymałość upraw .

Nieoczekiwana zmiana prognoz. Potężny upał zostanie "uwięziony" w Polsce

Przed nami długotrwała i silna fala upałów. Prognozy, które jeszcze kilka dni temu zapowiadały wkroczenie za kilka dni chłodniejszego powietrza, całkowicie się zmieniły. Wygląda na to, że przed nami dłuższy okres z upałami, które miejscami mogą przekraczać 35 st. C! Ponadto nie zabraknie słońca i tylko gdzieniegdzie popołudnia i wieczory przyniosą gwałtowne burze  .

10 dni żaru .

zostaje nie jeździć na pole i nie patrzeć jak wszystko usycha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    214

Tak straszyliście że już pszenice pousychały,aż musiałem sprawdzić swoją 

Formacja dzielnie się trzyma 

 

 

f1.jpg

Kariatyda krótki kłos ale pękaty

 

karia2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

U tych co pisali ostatnio że mieli sporo deszczu , to za bardzo nie ma się co martwić , ale tam gdzie tylko  po parę litrów były deszcze , to akurat po tych upałach 10 dni , wyjazd kombajnem , a może i nawet wcześniej . U mnie pszenica będzie na 5 , max 10 lipca do koszenia . 

IMG_20220625_160801.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    214
2 godziny temu, Tigon napisał:

U nas deszcz blisko trzy tygodnie temu był a u Cb? 

10 mm niecałe 2 tyg temu.wschodnie mazowsze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    499
mysza103 napisał:

U tych co pisali ostatnio że mieli sporo deszczu , to za bardzo nie ma się co martwić , ale tam gdzie tylko  po parę litrów były deszcze , to akurat po tych upałach 10 dni , wyjazd kombajnem , a może i nawet wcześniej . U mnie pszenica będzie na 5 , max 10 lipca do koszenia . 

IMG_20220625_160801.jpg

Nie będzie. Po tych upałach, w lipcu zrobi się pogoda deszczowa.


galan99 napisał:

Ale piękna pogoda   Pieprz i wanilia , pogoda powiada sprawdzam wytrzymałość upraw .

Nieoczekiwana zmiana prognoz. Potężny upał zostanie "uwięziony" w Polsce

Przed nami długotrwała i silna fala upałów. Prognozy, które jeszcze kilka dni temu zapowiadały wkroczenie za kilka dni chłodniejszego powietrza, całkowicie się zmieniły. Wygląda na to, że przed nami dłuższy okres z upałami, które miejscami mogą przekraczać 35 st. C! Ponadto nie zabraknie słońca i tylko gdzieniegdzie popołudnia i wieczory przyniosą gwałtowne burze  .

10 dni żaru .

Dyżurny płanetnik kraju galan 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    463
3 godziny temu, mysza103 napisał:

U tych co pisali ostatnio że mieli sporo deszczu , to za bardzo nie ma się co martwić , ale tam gdzie tylko  po parę litrów były deszcze , to akurat po tych upałach 10 dni , wyjazd kombajnem , a może i nawet wcześniej . U mnie pszenica będzie na 5 , max 10 lipca do koszenia . 

IMG_20220625_160801.jpg

 Chłopie toc ta pszenica zielona jak nie wiem . Prędzej 20 lipca a bardziej sierpień . 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
7 godzin temu, mysza103 napisał:

U tych co pisali ostatnio że mieli sporo deszczu , to za bardzo nie ma się co martwić , ale tam gdzie tylko  po parę litrów były deszcze , to akurat po tych upałach 10 dni , wyjazd kombajnem , a może i nawet wcześniej . U mnie pszenica będzie na 5 , max 10 lipca do koszenia . 

IMG_20220625_160801.jpg

Widać deficyt wody , trochę za wcześnie siada  gęstości nie będzie , miałem też w tamtym roku linusa  i była podobna sytuacja pogodowa ,sypała nieżle  ale gęstość ledwo 73, w tym roku , może być jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    463

Się podpisze bo u mnie gęstość 73,71 była , mtz 39,12 , białko 11,77 . A były dobre warunki i 3 dawka N była , choć zeszły rok tez w czerwcu piekło  . Plon był dobry do mnie i tak przeważnie zawsze na pasze idzie , tak się udaje . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
6 godzin temu, SawekBraczyk napisał:

 Chłopie toc ta pszenica zielona jak nie wiem . Prędzej 20 lipca a bardziej sierpień . 

Na pierwszym planie to uwrota , więc późniejsze wschody i może tak wygląda, ale zaraz dalej już konkretnie przypalona . Na żywo widać to trochę inaczej , to zieleńsze zostały place z lepszą ziemią 

 

3 godziny temu, Zbyszek3939 napisał:

Widać deficyt wody , trochę za wcześnie siada  gęstości nie będzie , miałem też w tamtym roku linusa  i była podobna sytuacja pogodowa ,sypała nieżle  ale gęstość ledwo 73, w tym roku , może być jeszcze gorzej.

Pal licho gęstość, ale tu idzie duża redukcja plonu , bo jednak u mnie w wiosennej wegetacji deszczu jednorazowego powyżej 10 litrów nie było , poza jednym na początku kwietnia . W innych latach też było sucho , ale jednak koniec maja, lub początek czerwca spadało w parę dni wody z 50+ litrów i wszystko wracało do gry. 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

6 dni temu 21 mm , nie ma śladu że cos padało, teraz juz sie sucho robi nawet  w kuku i burakach, troszke wilgoci zostało w rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavvek    66

U mnie 6 dni temu 1mm, ale 10km na pólnoc15, tylko że i grad. 2 tyg temu 4mm, a 30km na zachód napompowało przez dzień 45. Większy opad jakoś na początku czerwca 18mm ulewy - w dołki spłynęło. Co mi strzeliło do łba pszenicy se posiać, to nie wiem. Żyta by było tyle bez grama nawozu, co tej pszenicy omłócę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    463

U mnie 95l za czerwiec a tego nie widać już . Fakt tu na zdjęciach to bardziej zielono jak w rzeczywistości . A może bez sensu panikujemy ? Nie wiem , chciałbym już to żeby było wymłócone to będzie wiadomo . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavvek    66

Ja nie panikuję, bo to tyko 2ha, żeby zobaczyć co to z tego będzie na tych moich glebach kompleksu żytniego. No to zobaczyłem.  Pszenica po majowym wypalaniu rzadka, teraz uschła albo usycha, ziarno słabo nalane, to wiadomo co będzie w żniwa. Ano kupa pośladu - to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    952

Z tych 10 ton dobrze jak z 2 ha będzie bo pali i suszy i jeszcze przez kilka dni tak ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    463

Hektar Wiedzy gada by z pszenicy rezygnować . Az sam się drapie czy do pszenzyta nie wrócę zamiast pszenica po pszenicy . Nie wiem zobaczymy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276

Zboża to porosły przynajmniej ale qq to nie przypinamy sobie żeby w tak wczesnej fazie rozwoju się zwijała.zaraz zglupieje i zacznie wiechę wyrzucać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    952
2 minuty temu, SawekBraczyk napisał:

Hektar Wiedzy gada by z pszenicy rezygnować . Az sam się drapie czy do pszenzyta nie wrócę zamiast pszenica po pszenicy . Nie wiem zobaczymy . 

N ile na wiosnę w pszenżycie mniej jak w pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
30 minut temu, Pawelek998 napisał:

I tak większość tu piszących po żniwach będą mieli rekordowe plony +10ton/ha 

Przecież jak miałem w poprzednich latach plony na poziomie  7-9 ton , zależy od działki , i średnia z ostatnich 6-7 lat zawsze się mieściła w granicach 7,5 -8,2 tony/ha, to co miałem pisać że miałem 2 czy 4 tony ? W tym roku po tym co wstawiłem powyższe zdjęcia , może być 5- max 6 ton , a ile będzie finalnie to się zobaczy , bo jeszcze za moich 50 lat nie miałem styczności  z takimi skromnymi opadami jak teraz , niemniej gdy by było 5 ton , to już uważam za porażkę , bo do tej pory jakoś pogoda była trochę łaskawsza w moich stronach , i 5 ton raczej nikt nie zbierał , oczywiście się to tyczy tych którzy dbali o uprawę , bo ci co zasiej i zbierz to młóciło się i 3 i 4 i 5 ton 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
31 minut temu, SawekBraczyk napisał:

Hektar Wiedzy gada by z pszenicy rezygnować . Az sam się drapie czy do pszenzyta nie wrócę zamiast pszenica po pszenicy . Nie wiem zobaczymy . 

I dobrze gada. Ja w następnym roku rezygnuje z pszenicy na koszt pszenzyta, z pszenzyta na zyto hybrydowe. Co jak co, ale hybryda posiana na najgorszym piachu, 100 npk pod korzeń, azot jeden strzał 250 kg Zaksanu, raz regulacja i dobrą T1 i wiem, że zniwa zweryfikują ale założę się, że ekonomicznie wyjdę na tym lepiej niż na pszenżycie czy pszenicy. Gdyby nie hodowla i plodozmian to dziś zapadlby decyzja, że na całym areale gospodarstwa sieje tylko żyto hybrydowe. 

Pszenica u mnie mocna redukcja rozkrzewien, usycha, jedynie co mnie trzyma przy nadziei to to, że mimo iż kłosy bieleją to flagowy jeszcze zielony i dość okazały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj