sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

drobny    214

Ja mam Euforię,Kariatydę i Formację.To ta ostatnia najlepiej wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1193

Ja nie chce zapeszać u siebie ale może uda się pobić rekord osobisty . Są ku temu warunki rośliny potencjał maja ale właśnie ta odmiana zastanawia mnie najbardziej.  Ostatnie 2 tygodnie oprócz niedzieli pada . Raz mało raz więcej tak jak ostatnia doba to od cholery . Wszystko narazie stoi a ziarno już praktycznie nalane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Witam, czy można prysnąć pszenicę axialem jeśli już wyrzuciła pylniki, nie zaszkodzi jej? Chciałbym miotłę trochę przyatakowac żeby szybciej wyschła i nie pobierała już składników z gleby 

Edytowano przez panRys87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1193
5 minut temu, panRys87 napisał:

Witam, czy można prysnąć pszenicę axialem jeśli już wyrzuciła pylniki? Chciałbym miotłę trochę przyatakowac żeby szybciej wyschła i nie pobierała już składników z gleby 

Co z tą miotła wszyscy . To nikt nie widział wcześniej że rośnie czy każdy liczyl że sama zginie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
16 minut temu, alfa napisał:

Ja nie chce zapeszać u siebie ale może uda się pobić rekord osobisty . Są ku temu warunki rośliny potencjał maja ale właśnie ta odmiana zastanawia mnie najbardziej.  Ostatnie 2 tygodnie oprócz niedzieli pada . Raz mało raz więcej tak jak ostatnia doba to od cholery . Wszystko narazie stoi a ziarno już praktycznie nalane 

Skąd jesteś ze ziarno nalane? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Trochę nie dopilnowałem tego że względu na budowę. Jak ja wypatrzyłem to już zaczynała się kłosic więc odpuscilem

A była robiona tylko odbiła po deszczach 

 

Edytowano przez panRys87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mark252a    4

Najlepiej opryskać na jesieni expertem i nie bedzie miotły.a na wiosnę to ciężko później się  tym uporać.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1193
4 minuty temu, Tomek90 napisał:

Skąd jesteś ze ziarno nalane? 

Pogranicze Mazur i podlasia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1193
5 minut temu, panRys87 napisał:

Trochę nie dopilnowałem tego że względu na budowę. Jak ja wypatrzyłem to już zaczynała się kłosic więc odpuscilem

A była robiona tylko odbiła po deszczach 

 

U mnie zawsze na wiosnę i czysto a w t roku wogole jaja bo poszło przez błąd  po 0.6 maks 0.7 axial I prawie wogole Winnetou i czysto a ktoś tu pisał że nie wezmie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
31 minut temu, alfa napisał:

Pogranicze Mazur i podlasia 

Ja z Podlasia i do nalania ziarna jeszcze długo 😶

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
Mark252a napisał:

Najlepiej opryskać na jesieni expertem i nie bedzie miotły.a na wiosnę to ciężko później się  tym uporać.

kiedy pryskasz expertem bo w zeszłym roku pryskalem na 3 liść 3 różne działki i jedna super czysta druga poprawka a trzecią to kilka roślin na ha

alfa napisał:

Ja nie chce zapeszać u siebie ale może uda się pobić rekord osobisty . Są ku temu warunki rośliny potencjał maja ale właśnie ta odmiana zastanawia mnie najbardziej.  Ostatnie 2 tygodnie oprócz niedzieli pada . Raz mało raz więcej tak jak ostatnia doba to od cholery . Wszystko narazie stoi a ziarno już praktycznie nalane 

To ja miałem w zeszłym roku na odwrót, odmiana która posiałem wyglądała najgorzej że wszystkich i plułem sobie w brodę ze akurat na największej działce posiałem najgorsza odmianę bo blada, klos wydawał się nie duży, obsada ok ale w porównaniu do innych odmian nie rokowała a jak wjechać kombajn to ledwo zdążyłem odwozić tak sypala


Tomek90 napisał:

31 minut temu, alfa napisał:

Pogranicze Mazur i podlasia 

Ja z Podlasia i do nalania ziarna jeszcze długo 😶

jestem z centralnego wschodu okolice Siedlec to wczoraj dodlubalem się do klosa to dopiero ledwo go widać w tych plewkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1193
2 minuty temu, Tomek90 napisał:

Ja z Podlasia i do nalania ziarna jeszcze długo 😶

Ziarna praktycznie całe nalane brakuje po milimetrze do pełnego ziarenka chyba że jeszcze później ziarno idzie w grubość ale nigdy na to nie zwracałem uwagi czy ta jest a jeśli nawet tak jest to chyba wilgoci wystarczy gorzej z kukurydza to mnie martwi  na 15 ha ciężkiej Ziemi to taka nędza że aż myśleć  nie chce nigdy nie miałem tak małej fioletowej brązowej paskudnej itp itd brak słów aż żal patrzeć  wszędzie prawie metr a tu dziadostwo 15 cm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, panRys87 napisał:

Siana była 16 listopada, więc z zabiegami trzeba było czekać do wiosny 

Gówno prawda. Expermet działa doglebowo. Trzeba było jechać zaraz po siewie. Ja też siałem w listopadzie i kazali mi pryskać po siewie. I od miotły czysto. Na wiosnę tylko poprawka granstarem na chaber.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Przy siewie w listopadzie mogłeś poprostu nie mieć miotły wogole 🤦‍♂️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Ja również expert met z dff w fazie 2 lisci i czysciutko, na wiosne poprawka aby na chaber,  ale to juz co roku tak jest ze chaber trzeba poprawiac, warunki tez byly kiepskie zimne dni i nice kolo 2 stp a za 4 dni mroz zlapal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magtom36    5

Część ktoś pryskał może staranne w fazie kłosa mam pas przytuli i słyszałem że staranne bierze ale pszenicy nie zaszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
12 godzin temu, alfa napisał:

U mnie zawsze na wiosnę i czysto a w t roku wogole jaja bo poszło przez błąd  po 0.6 maks 0.7 axial I prawie wogole Winnetou i czysto a ktoś tu pisał że nie wezmie 

Ja też 0,7l axiala i czysto od miotły ale pojedyńcze sztuki przetrwały.

 

13 godzin temu, panRys87 napisał:

Witam, czy można prysnąć pszenicę axialem jeśli już wyrzuciła pylniki, nie zaszkodzi jej? Chciałbym miotłę trochę przyatakowac żeby szybciej wyschła i nie pobierała już składników z gleby 

Wczoraj widziałem taką plantację wcześniej zdjęcia wstawiałem zaatakowana miotłą. Opryskana miotły liście usychają i przestała rosnąć ale czym i jaka dawka to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1193

Kolego Andpol popadało? Bo teraz chyba nic już nie nadają u mnie trawy w wodzie w kuku I pszenicy miejscami woda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

Popadało ale słabo sucho się robi a w nadchodzących dniach bez deszczu w radarach i coraz cieplej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Co to może być? Nie wyglada to na rdzę ani mączniaka. 
 

Trochę nie w temacie bo żyto ale może ktoś wie co to może być i czy robić tu cos jeszcze? 
 

Przed kwitnieniem poszło 150g azoksy i 150g protiokonazolu.

Moze to być pozostałość po jakiejś załatwionej chorobie? 
 

Druga strona liścia wyglada ok. 

26d73867cb599.jpg

 

af070a6db0b0c.jpg

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25630

Ogólnie tego typu "czarne" grzyby to są grzyby szadzakowe rozwijające się na cukrach. W sadach głównie na rosie miodowej wydzielanej przez mszyce czy też miodówki.

W tym roku też widzę sporo takich grzybów w zbożach i nasuwa mi się teoria że to grzyby rozwijają się na opadłym pyłku zbóż. Pyłek jest bogatym źródłem pożywienia, po kwitnieniu było go sporo osypanego na liściach flagowych.

To moja teoria, może ktoś potwierdzić, ktoś zaprzeczyć.

Opcję mszycy na kłosie u Ciebie wykluczam, bo to pierwsze byś zauważył, choć i ta nie jest w tym roku rzadkością

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Właśnie z sąsiadem dumamy że to może mieć związek z osadzonym pyłkiem. Jak się dobrze potrze liść to można go doczyścić do blaszki i nie widać na niej plam w tym miejscu a więc nie jest uszkodzona. Tym bardziej że druga strona liścia jest zdrowego, zielonego koloru.

Zastanawiam się czy bardzo to zaszkodzi roślinie i czy ewentualny zabieg triazolem coś da i czy jest sens jechać.

Objawów rdzy brunatnej czy żółtej nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj