sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Damianek20    2024

Lipa jest jak tak dalej pójdzie, zboża zamierają od ziemi z braku wody. Po rzepakach jeszcze zboża się trzymają i na nizinach ale po górkach będzie porażka jeszcze większą niż w ubiegłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200

u mnie po axial komplet na jednym polu miotła od miedzy a na innym przytulia została, chyba trzeba cos innego stosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    465

U kogo nic nie padało w czerwcu ? A raczej gdzie nie padało ? 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszbyk    59

Witam fachowców, chciałem zapytać bardziej doświadczonych czy stosujecie jeszcze jakies mikro po T3 na podniesienie jakości i Mtz pszenicy? Na kłos poszło 120kg Saletry kędzierzyńskiej i spadło z 40l deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
13 godzin temu, Piffpaff napisał:

czy testował ktoś expert met w dawce 0.45kg albo więcej na ha? standardowo jest 0.35 ale w tym roku punktowo puściło mi miotle ale przeanalizowałem przejazdy i wychodzi mi że na uwrociach i tam gdzie oprysk się nakładał jest czysto a nie widzę i nie pamiętam żeby pszenica pokazało fito

Możesz dać i te 0,45 Experta, dodać samego flufenacetu albo aklonifenu. Jak masz też inne chwasty jednoliścienne, będzie jak znalazł. Albo warunki były niekorzystne i termin, albo miotła się zaczęła uodparniać. 

Edytowano przez metrax12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Jak walczycie z Stokłosa wyskoczyła mi pierwszy raz albo pierwszy zauważyłem. Wybiła strasznie ma wymoklosku tak ok 10a i zastanawiam się żeby iść z kosa żyłkową i to wykosić i najlepiej gdzieś spalić. Na tym polu w tym roku ma być rzepak. Co do następnych lat to myślę że soję posieje tam gdzie jest jej dużo. Czy wiadomo ile lat nasiona mogą kiełkować? Na reszcie pola pojedyncze rośliny wyrywałem jak robiłem t3. Ewentualnie jakieś sprawdzone środki do walki żeby jesienią już ja czymś potraktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17

wschodnia Lubelszczyzna powiat tomaszow lubelski to już pagorki w pszenicach zjarane wszystko białe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

cierpliwości, najblizszy tydzień średnia +30* więc takich placów będzie więcej. We wcześniejszch odmianach ziarno nalane w 60-70% ale późniejsze jak Ostroga to raptem 40% a już wody brakuje i spiekota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

W zeszłym roku na uwrociach spaliłem.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Całe pole ma już złoty kolor, a od oprysku mineło 2 tygodnie. Pszenica zaczeła od dołu usychać. Może jutro na wieczór wstawie zdjęcie. Chyba że to wina odmiany jaką jest Spirella. Ale chyba za wcześnie żeby już dojżewała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

W zeszłym roku brak deszczy i całe pole po t3 słabo wyglądało. Gdzie mi brakło dużo lepiej pszenica wytrzymała suszę. Na T2 dawałem tebu i na T3 tebu+prochloraz. Gdzieś chyba czytałem że tebu podczas suszy nie jest zalecany bo roślina strasznie dostaje. Spirella razem z jęczmieniem dochodzi to może i kończy swój żywot.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Pierwszy raz ją zasiałem. W okolicy zboża też usychają od dołu, ale tak do połowy, może do 3/4. Przypomniałem sobie że dodałem do fungicydu jeszcze insekcyd na skrzypionkę.

1 minutę temu, Axd529 napisał:

W zeszłym roku brak deszczy i całe pole po t3 słabo wyglądało. Gdzie mi brakło dużo lepiej pszenica wytrzymała suszę. Na T2 dawałem tebu i na T3 tebu+prochloraz. Gdzieś chyba czytałem że tebu podczas suszy nie jest zalecany bo roślina strasznie dostaje. Spirella razem z jęczmieniem dochodzi to może i kończy swój żywot.

U mnie właśnie na t3 szedł Wirtuoz bo chciałem zużyć. Czyli tebu+prochloraz+proqunazid. T1 ani T2 nie robiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

U mnie wczoraj latali w pszenicach opryskiwaczami jak opętani. Nie wiem co oni tam jeszcze leją.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sim95    373

Zrobiłem dziś obchód po zbożach. Poza tym że w pszenicach jest trochę pszenżyta i stokłosy to ładne.

IMG_20220623_190730.jpg

IMG_20220623_190847.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Sim95 - jaka tu klasa ziemi jak i na pszenżycie probus co wstawiałeś zdjęcia?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    499

ku.wa, u nas teraz jadą z T4, a na najbliższe 10 dni nie widać żadnych opadów, tylknd temp. około i powyżej 30 °C. A niektórzy biadolą że pszenica z UA. pryskana substancjami u nas wycofanymi 🤦

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    465

U mnie po rzepaku to jeszcze 2 liście zdrowe i zielone są , ziarna ładnie nabite . Po pszenicy to już ja bierze bardziej ale i tak jeszcze zielone wszystko . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1381

Poczekajcie jeszcze ten tydzień, dopiero będzie biadolenia czemu ta pszenica już tak schnie xD

Edytowano przez jajonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7586

Nie ma co przez 7 dni na słabszych ziemiach co mógł być plon do 5 ton to będzie do 3 ton i to samo na dobrych tam gdzie do 8 będzie od 5 do 6 od pogoda powiedziała sprawdzam .

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
23 godziny temu, Tomaszbyk napisał:

Witam fachowców, chciałem zapytać bardziej doświadczonych czy stosujecie jeszcze jakies mikro po T3 na podniesienie jakości i Mtz pszenicy? Na kłos poszło 120kg Saletry kędzierzyńskiej i spadło z 40l deszczu

Cukier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj