sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

andrzej1988    293

Trzeba konkretnego ciepła. Dostała już w sumie 155 do 160N RSM. Ciemna sie zrobiła nie ma narazie konkretnego wigoru bo nie ma temperatur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

No i umnie tak jak by wszystko w miejscu stoi. Pogoda ciulowa ciągle pada zimno w nocy przymrozki. Jeden dzień ciepła a potem 3 zimne wszystko się kisi. Mam wrażenie że pszenicę były lepsze w marcu niż teraz. Nawet zabiegów nie ma jak zrobić bo ciągle zimno w nocy. U mnie tydzień temu przed deszczem poszło po 250kg saletry i wizualnie to nic się nie zmieniło jeszcze nie ciemnieje.Czy duet na start to dobre rozwiązanie na t1 . Pszenica po rzepaku i pszenica po pszenicy?

Edytowano przez PanPawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
14 godzin temu, Jurek321 napisał:

W jęczmieniu jarym mieszałem z mustangiem forte

Axiala jaka dawka dawałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
14 godzin temu, tobago napisał:

Pany ma sens dokarmianie dolistne chelatami wieczorem w temperaturze 7-8st? Noc max 3-4. 

Na chelaty za chłodno trochę. 

11 godzin temu, luki08 napisał:

Panowie zapytam ponownie bo nie wiem jak dalej podejść do trmatu.

Zastosowałem 0.4moddus ale przez błąd wychodzi że co najmniej tydzień za wcześnie tz grubo przed bbch 31  jak podejść dalej do skracania?zadziała coś czy raczej było za wcześnie podane?

Zadziała. Nie martw się. 

11 godzin temu, kapec22 napisał:

Mam pytanko, jak wpisujecie w ewidencje zabiegów mieszaniny z kilku preparatów np 3 fungicydy i regulator + jeszcze jakieś mikro ? Trzeba wpisać tak jak się leci czy jakoś rozdzielacie osobno? A po za tym trzeba wpisywać nawozy dolistne typu mikroelementy czy mocznik/siarczan mg?

Odżywki, stymulatory to nie są środki ochrony roślin,więc się ich nie wpisuje.  Jak pryskasz razem substancje to i razem wpisujesz w kartę. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
4 godziny temu, Damianek20 napisał:

Zrobiłem wieczorem odżywka i skracanie po ok 30 minutach poszedł deszcz. To że medax trzeba poprawić to wiem ale czy ta odżywka coś zadziała czy tak samo poszła się walić i od nowa trzeba cały pakiet dać ? 

Odwrotnie, medax szybciej się wchłonie niż odżywki. Zależy też ile tego deszczu spadło i z jaką intensywnością. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ervyn    20

T1 Input 460 - 1litr

T2 Priaxor 1litr + Tebukonazol 100g

T3 Tebukonazol 125g + Metkonazol 30g

Tak to u mnie wygląda w pszenicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
18 minut temu, poosa21 napisał:

Odwrotnie, medax szybciej się wchłonie niż odżywki. Zależy też ile tego deszczu spadło i z jaką intensywnością. 

400 l z dachu ok 80 M2 😭

Edytowano przez Damianek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

Byłem zmuszony zrobić lekka poprawkę na dwuliscienne od granic, poszedł mustang forte. Teraz pytanie jaki odstęp czasu musiałbym zachować, czy można jechać na drugi dzień z T1? Ktoś praktykował bardzo krótki odstęp czasu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156

Również od granicy 6 metrów muszę zrobić poprawkę. W środku czyściutko natosmiat z brzegu bardzo dużo chabra. Chyba z brzegu za dużo było uprawiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48
2 godziny temu, driver24 napisał:

Byłem zmuszony zrobić lekka poprawkę na dwuliscienne od granic, poszedł mustang forte. Teraz pytanie jaki odstęp czasu musiałbym zachować, czy można jechać na drugi dzień z T1? Ktoś praktykował bardzo krótki odstęp czasu? 

Jak mus to na drugi dzień. Herbicydy działają na rośliny ale fungicydy nie działają na wzrost roślin. Tylko pewnie jeszcze odżywki chcesz podać z fungi a to już pomoże chwasta :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Miedź z dr greena może uszkodzić zboze w fazie 2 kolanka i więcej gdy zastosuje po południu słonecznego dnia? Temperatura w cieniu 14-15st. 
Myslalem dać 1-1,5kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

u nas już drugie kolanko a nie ma kiedy odchwaścić nie mówiąc o regulacji, w nocy po 3 stopnie w czwartek powrót przymrozków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Drugie kolanko u mnie w życie. I tam chce jechać z mikro. Ale trochę się cykam słońca i przymrozków. Ma być niby 2-3 ale różnie to bywa. Dziś tez miało być 4 a miejscami było biało. 
Odwazni pryskają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    78

mam takie pytanie kupiłem srodek regullo 500ec jaka najlepiej dać dawkę na pszenicę oraz jest to dobry środek bo zawsze miałem modan 250ec ale nikt nie miał w okolicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

0.15-0.2l czyli dwa razy mniej niż Moran 250.

@tobago dawaj dawaj popołudniem bo zaraz ciemno będzie 😉  ani temperatury wysokiej ani dawki dużej nie będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

ciekawa sytuacja u znajomego, kupił saletrę puławska rok temu w maju jak się dziś okazało z datą produkcji 06.2020 czyli prawie 2 letni towar trzymał w garażu bez dostępu słońca i wilgoci a jak dziś sypał na pszenicę za rozsiewaczem było siwo, granulki się zbrylily a po zduszeniu ręką robiła się mąka. Jaki powód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
30 minut temu, Broody napisał:

0.15-0.2l czyli dwa razy mniej niż Moran 250.

@tobago dawaj dawaj popołudniem bo zaraz ciemno będzie 😉  ani temperatury wysokiej ani dawki dużej nie będzie .

A jak po mikro najdzie rano 1-2st a może nawet oszroni na godzinę przy gruncie? 
Lepszych warunkow nie będzie.. :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

U nas z tego mokra i zimna to wszystko się robi coraz gorsze zamiast rosnąć, maj praktycznie a na polach woda stoi gdzie ma kukurydza być siana, słońca całkowity brak jest tylko jeden wielki belk na polach, tragedia i jeszcze raz tragedia, lepiej to wyglądało o niebo w latach jak na wiosnę nie spadła nawet kropla deszczu 

Na zachodzie susza u nas na wschodzie wszystko sie topi 

Edytowano przez tommy66692
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Północ tez bez deszczu. Ratuje nas jedynie wilgoć i mgły od morza. 
 

N2 rzucone jeszcze przed kolankiem nie miało szans się wmyc głębiej. Ciekawe co z tych zboz będzie. 
 

 

Ze względu na zimną i suchą pogodę wlansie niektórzy przyjęli taktykę ze zwlekają z T1. Tu akurat mowa o zytach. Za jakieś 3tyg będzie pewnie flaga i wtedy myślą dać coś mocnego. 
Ja mam przewidzianego budżetowego Artemisa i niby jeszcze czekam ale chyba na dniach zrobie chociaż 60-70% dawki.
Czekać na flagę i ewentualną rdzę kiedy zaraz może się okazać podstawa źdźbła trafiona.. hmm.  
 

A ewentualnie co zrobić gdyby teraz dać ten prochloraz, tebu i fenpropidyne, jakieś 0,7 dawki. A na flagę?  Strobiluryne 0,5l z jakimś triazolem? Mam trochę protiokonazolu. 
 

Chyba lepiej dwa budżetowe zabiegi niż jeden mocny przed kłoszeniem. Tak sądzę. 

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

południowy wschód to nawet jak qq posiać bo ciągle pada, słonce może 1 dzień w tygodniu jest i zimno w ciul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj