sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Kubawww    314
Przed chwilą, livebird napisał:

Panowie mam dwa zabiegi do zrobienia w pszenicy i pszenzycie odchwaszczanie i regulacja z t1  który wykonac pierwszy? Kolanko zaczyna uciekac a do odchwaszczania mam axial komplet  i jaki odstęp od zabiegów 4 dni wystarczą? 

 

2 dni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

Ja z t1 poczekam chyba do soboty jak nie będzie słońca to najwyżej dam medax max a Modus na liść flagowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogus    9
2 godziny temu, melepeta napisał:

Dodawałeś adiuwent ?

Na 90 procent nie, bo nie ma nic w zapiskach. Też pomyślałem o adiuwancie ale nigdy nie dodawałem do jesiennych zabiegów i nigdy nie było takiego bałaganu czy to po snajperze czy expercie z dff.

Edytowano przez jogus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Panowie jechać z T1 (prochloraz + fenopropidyna) + R1 (Medax Max) + mikro biorąc pod uwagę, że najbliższe noce mają być z temperaturą od 2-5 stopni, a w ciągu dnia 15-16?

Czy medax w dawce 0,35 wyrządzi dużą szkodę roślinie, która jeszcze nie ma 1 kolanka? Mam na jednej działce miejsce gdzie było mokro i zboże jest w tyle w porównaniu do reszty pola, gdzie kolanko jest na wysokości około 1-1,5 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
1 godzinę temu, livebird napisał:

Panowie mam dwa zabiegi do zrobienia w pszenicy i pszenzycie odchwaszczanie i regulacja z t1  który wykonac pierwszy? Kolanko zaczyna uciekac a do odchwaszczania mam axial komplet  i jaki odstęp od zabiegów 4 dni wystarczą? 

 

Zabieg axialem to również w pewnym stopniu regulacja dlatego leć pierwsze z chwastami

 

2 minuty temu, Fugeo napisał:

Panowie jechać z T1 (prochloraz + fenopropidyna) + R1 (Medax Max) + mikro biorąc pod uwagę, że najbliższe noce mają być z temperaturą od 2-5 stopni, a w ciągu dnia 15-16?

Czy medax w dawce 0,35 wyrządzi dużą szkodę roślinie, która jeszcze nie ma 1 kolanka? Mam na jednej działce miejsce gdzie było mokro i zboże jest w tyle w porównaniu do reszty pola, gdzie kolanko jest na wysokości około 1-1,5 cm

Nie ale jedz najlepiej koło 12

Edytowano przez Tigon
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80
2 godziny temu, isentor napisał:

@Cheesburger Wiesz, to dużo zależy od innych czynników. Pogoda, odmiana, płodozmian to wszystko ma wpływ. U mnie rzepak/pszenica(pszenżyto) to rzucając 300g prochlorazu łamliwość ze zgorzelą mnie wyśmieją

lepiej wyjdzie tebu+azoksy np?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1381
11 godzin temu, the_kure napisał:

Czy zastosowanie Moddusa po godzinie 20.00 jak zaszło słońce ma sens?

Oczywiście że ma sens, przy słońcu można zmniejszyć dawkę. Nie wierz w często powtarzaną tu bajke, że moddus tylko w środku dnia, po nocy też będzie dzień i będzie działał normalnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
1 godzinę temu, tytanowyJanusz napisał:

Azoksy najlepiej wychodzi na liść flagowy. Przy T1 bez sensu

 

Przy T1 też podobno spoko ale min. 200g azoksy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolmlo    0

Panowie mam do rozsiania n-2 i do wykonania zabieg t1+skracanie w pszenicy. Chce to polaczyc tak:

Zaksan następnie soligor (tebukonazol: 148g/l , protiokonazol: 53g/l ,spiroksamina: 224g/l) i windsar 0.3l/ha + micro. Ewentualnie polaczyc windsar z jakims antywylegaczem. Czy najpierw nawoz a pozniej wjazd z opryskiem nie uszkodzi roslin czy zachowac jakis odstęp między tymi zabiegami?

Co myslicie o takim polaczeniu na t1?

Edytowano przez Rolmlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek424517    36

Przy tych cenach saletry ktoś wgl będzie myślał sypać dawkę na kłos? Ostatnio wielkiej różnicy nie widać w konsumpcja/pasza, u nas 80 zł/t różnicy. Przy np 8 t/h różnica 640 zł , a przynajmniej te 100-125 kg * 400 zł to te 500 zł na hektar wyjdzie hm??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
4 minuty temu, Rolmlo napisał:

Panowie mam do rozsiania n-2 i do wykonania zabieg t1+skracanie w pszenicy. Chce to polaczyc tak:

Zaksan następnie soligor (tebukonazol: 148g/l , protiokonazol: 53g/l ,spiroksamina: 224g/l) i windsar 0.3l/ha + micro. Ewentualnie polaczyc windsar z jakims antywylegaczem. Czy najpierw nawoz a pozniej wjazd z opryskiem nie uszkodzi roslin czy zachowac jakis odstęp między tymi zabiegami?

Co myslicie o takim polaczeniu na t1?

Imo nie ma przeciwwskazań żebyś rozsiał nawóz i tego samoego dnia nawet zrobił oprysk. Z soligorem nie miałem styczności, ale cholernie mało tam protiokonazolu jest. Jak masz problemy z poduszkami to może puścić. 
Jeżeli nie wrzucasz  jakichś dużych ilości azotu i masz sucho to 0,3-0,4 będzie okej. A jeżeli odmiana potrafi wylegać, dałeś jej trochę papu czy stanowsisko dobre to wrzuć te 0,5-0,6 ccc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Też się zastanawiam czy posiewac saletrą na kłos pszenicę, czy można zyskać w ogóle przy tych cenach zboża/nawozu. Póki co dobry worek saletrzaku dostała w dwóch dawkach i zrobione t1, regulacja i mikro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolmlo    0
30 minut temu, isentor napisał:

Imo nie ma przeciwwskazań żebyś rozsiał nawóz i tego samoego dnia nawet zrobił oprysk. Z soligorem nie miałem styczności, ale cholernie mało tam protiokonazolu jest. Jak masz problemy z poduszkami to może puścić. 
Jeżeli nie wrzucasz  jakichś dużych ilości azotu i masz sucho to 0,3-0,4 będzie okej. A jeżeli odmiana potrafi wylegać, dałeś jej trochę papu czy stanowsisko dobre to wrzuć te 0,5-0,6 ccc

Isentor dzieki za odpowiedź. Na n1 poszlo 200kg saletrosanu i na n2 zamierzam rozsiac 100kg zaksanu.Mam 2 odmiany arkadie i belisse i Nigdy nie mialem do czynienia ze skracaniem zatem to moj pierwszy taki zabieg wiec jestem zielony w tych sprawach.  Wiec mysle ze moze bezpieczniej bedzie mniejsza dawke dac niz mialbym to schrzanic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
44 minuty temu, Rolmlo napisał:

Panowie mam do rozsiania n-2 i do wykonania zabieg t1+skracanie w pszenicy. Chce to polaczyc tak:

Zaksan następnie soligor (tebukonazol: 148g/l , protiokonazol: 53g/l ,spiroksamina: 224g/l) i windsar 0.3l/ha + micro. Ewentualnie polaczyc windsar z jakims antywylegaczem. Czy najpierw nawoz a pozniej wjazd z opryskiem nie uszkodzi roslin czy zachowac jakis odstęp między tymi zabiegami?

Co myslicie o takim polaczeniu na t1?

A kiedy zacznie działać ta saletra? Rób wszystko w jeden dzień. 

40 minut temu, wojtek424517 napisał:

Przy tych cenach saletry ktoś wgl będzie myślał sypać dawkę na kłos? Ostatnio wielkiej różnicy nie widać w konsumpcja/pasza, u nas 80 zł/t różnicy. Przy np 8 t/h różnica 640 zł , a przynajmniej te 100-125 kg * 400 zł to te 500 zł na hektar wyjdzie hm??

Jak będzie wilgoć na pewno będę sypał, bo tu zwiększyć można gęstość, a co za tym idzie więcej kg z ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agra    15
  • Proszę o informację czy do Axiall Komplet Pak dodajecie jakieś adiuwantu , kondycjonery wody. Czy jest sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    40

Robił ktoś z was doświadczenia odnośnie stosowania moddusa + ccc w pochmurny dzień? Dużo gorsze efekty niż w słoneczny dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agra    15
30 minut temu, jajonasz napisał:

Ja dodaje adiuwant do axiala

Jakiś konkretny polecasz. Nigdy nie stosowałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Ile odstepu miedzy Lancetem a grzybowka ze skracaniem? 1 dzien wystarczy czy lepiej wiecej odczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Chwastox nowy trio zadziała w temperaturze w nocy 5-7 stopni? Na etykiecie jest żeby stosować powyżej 10 stopni.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Nie ma opcji zeby zadziałało. Zresztą te chwastoxy to okant d..y rozbić. W idealnych warunkach polowe zostawiaja a co dopiero w takich jak piszesz. Chwastoxy potrzebuja ciepła a i tak duzo chwastow niby traci a potem rosna w najlepsze. Ja juz wyleczylem sie z chwastoxów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
2 godziny temu, EmilPlayP napisał:

Też się zastanawiam czy posiewac saletrą na kłos pszenicę, czy można zyskać w ogóle przy tych cenach zboża/nawozu. Póki co dobry worek saletrzaku dostała w dwóch dawkach i zrobione t1, regulacja i mikro.

Ja od paru lat już odpuszczam dawkę na kłos. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117
Michal014d napisał:

Nie ma opcji zeby zadziałało. Zresztą te chwastoxy to okant d..y rozbić. W idealnych warunkach polowe zostawiaja a co dopiero w takich jak piszesz. Chwastoxy potrzebuja ciepła a i tak duzo chwastow niby traci a potem rosna w najlepsze. Ja juz wyleczylem sie z chwastoxów.

Mam presję mniszka lekarskiego w pszenicy jest tego dużo, co w takim razie zastosować żeby go zwalczyć w takiej temperaturze w nocy? Mam jeszcze kupiony lancet i Mustang.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Nie jestem pewny ale mustang forte chyba go bierze. Zakres temperatur jaki podałeś bedzie mu odpowiadal a dzialanie na chwasty według chwastoxu to niebo a ziemia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj