Skocz do zawartości

jogus

Members
 • Zawartość

  23
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

O jogus

 • Ranga
  Nowicjusz
 1. Pszenica Ozima i jara

  Ja również dzisiaj podczas pryskania widziałem u siebie kilka takich roślin i potwierdzam że to wina zjedzonego korzenia.
 2. Opryski rzepaku i innych oleistych

  Navigator 0,3 , metazachloru 1,25 i perenal 0,48. Zabieg ponad tydzień temu i na rzepaku uszkodzeń brak a chwasty widać że bierze.
 3. Opryski rzepaku i innych oleistych

  Ja w tym roku do navigatora i metazachloru dorzuciłem zalecany perenal i nie zauważyłem skutków ubocznych.
 4. Opryski rzepaku i innych oleistych

  Potrzebuje waszej pomocy, jak poradzić​ sobie z sytuacją jak na zdjęciu ? Obstawiam tu czerń krzyżową. Czy wina leży w złym przyoraniu słomy której było dużo i niezbierana a ostatnio duuuużo deszczu czy może za głęboki siew ?
 5. Pszenica Ozima i jara

  U mnie okolice Krasnegojorku w tym roku bite rekordy tą odmianą ale muszę powiedzieć że zabiegi wykonywane w terminach i pszenica w miarę zadbana. Na choroby odporna, niska, ale lubi azot i jest wrażliwa na brak wody. Ogólnie to polecam.
 6. Rzepak i nawożenie [połączone]

  Czy na uzupełnienie azotu można teraz jesienią dać RSM czy poparzy i lepiej zostać przy moczniku ? Będę musiał dać azot bo słoma niezbierana. W tamtym roku nie dałem nic i było widać braki jesienią.
 7. Zetor Major 80 dzwignia wom wyskakuje

  Mam podobnie w proximie. Zdarza się to rzadko ale i rzadko podpięty jest wałek. W ogóle jeśli chodzi o wom to słaby punkt w tych ciągnikach.
 8. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Odnośnie szkoltexu to już są po sezonie, najwcześniej na jesieni coś zorganizują. Chociaż niewykluczone że przy większej ilości osób zorganizowaliby coś wcześniej.
 9. W samym Lublinie to pewnie w "oszołomie" najtaniej  :D
 10. My taki ciągamy PROXIMĄ 80 i przy głębszej uprawie w glinie ma czasami co robić, na piachu się nudzi  :D  
 11. Henryk Batyra

  Chyba jedyny plus to rzeczywiście waga tego agregatu. Miałem okazje pracować tym parę minut. Było wtedy mokro i mimo że talerze na sprężynie to oblepiało i zapychało (glina) a w dodatku cały czas ściągało w jedną stronę i nie dało rady tego ustawić. Agregat pomalowany farbą chyba do ścian i do klienta dotarł jeszcze mokry. Ponadto talerze ocierały a niektóre wręcz się nie obracały przez źle wyprofilowane mocowanie i trzeba było poprawiać i dokładać kolejne gumy z dętki  :P Dobre jest też mocowanie TUZ, kule z kołnierzami się nie mieszczą i potrzebne bez. Co do agregatu ścierniskowego od tego Pana to sąsiad posiada i chwali, robota rzeczywiście zrobiona nieźle i resztki wymieszane jak należy.
 12. Na studiach nie nauczysz się nic praktycznego. Dzisiejsze studia to przedłużanie dzieciństwa i tyle. Praktyki na studiach to jedna wielka porażka. Jedynie staże i własne zaangażowanie razem ze studiami mogą przynieść korzyści. W innym wypadku zamiast studiować 5 lat teorie lepiej wyuczyć się konkretnego zawodu jeżeli z mechaniką jako taką wiążesz przyszłość.
 13. Tymianek 2014

  napisz jeszcze że trzeba mieć gdzie to wysuszyć, wymłócić, wyczyścić i popakować w worki nie mówiąc o plewieniu, bez wideł się nie obędzie  :)
×