sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

slonio    2

Panowie chciałbym rozsiać ok 100 kg mocznika z inhibiorem na pszenice i pszenżyto ozime, pierwsze kolanko sie właśnie pojawiło tylko zastanawiam się czy nie za późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    466

U mnie na górnym Śląsku to tak w kratkę , kilka czy 2,3 dni na zrobienie jakiegoś zabiegu czy cokolwiek i to jeszcze słońca bardzo tez nie ma , potem deszcz i ani to zimno ani ciepło . Ze bez przymrozkow juz chociaż . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

stosował ktoś z Was adBlue w oprysku na zboża? sprzedawca nawozów mówił że kilku jego klientów pryskali w zamian za mocznik dodawany do zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
8 godzin temu, driver24 napisał:

Byłem zmuszony zrobić lekka poprawkę na dwuliscienne od granic, poszedł mustang forte. Teraz pytanie jaki odstęp czasu musiałbym zachować, czy można jechać na drugi dzień z T1? Ktoś praktykował bardzo krótki odstęp czasu? 

W jeczmieniu w jeden dzień dałem mustang a na drugi dzień zamiennik Modusa, Artemis i odżywki. Nic do tej pory się się stało. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

panowie robiłem 25 wczoraj t1 . 02 moddusa 1l ccc 2l artemisa 6 kg siarczanu magnesu mikro . w przyszłym tyg  wjeżdzam jeszcze raz z mikro  i pytanie czy moge  dorzucic jeszcze dorzucic  0,25 l ccc , 0,05 l moddusa  bo zostało mi  a już nie mam gdzie tych resztek pryskać ? czy już sobie darować ? - nie chce przesadzić bo 2 rok pszenice uprawiam i nwm czy to nie za dużo na skracanie a to kilka ha co by na magazynie nie leżało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
9 minut temu, Palmusny napisał:

panowie robiłem 25 wczoraj t1 . 02 moddusa 1l ccc 2l artemisa 6 kg siarczanu magnesu mikro . w przyszłym tyg  wjeżdzam jeszcze raz z mikro  i pytanie czy moge  dorzucic jeszcze dorzucic  0,25 l ccc , 0,05 l moddusa  bo zostało mi  a już nie mam gdzie tych resztek pryskać ? czy już sobie darować ? - nie chce przesadzić bo 2 rok pszenice uprawiam i nwm czy to nie za dużo na skracanie a to kilka ha co by na magazynie nie leżało.

Zostaw sobie na pózniej  modus albo na drugi rok   a ccc już dość  ,pszenica to nie śmietnik  ,że tak będziesz sobie dorzucał  bo ci zostało i to jeszcze ccc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    466

Mogłeś to wszystko zużyć bo ile by 1,25l CCC by ci wyszło i trochę więcej Moddus . Tak jak kolega powyżej pisze to dobra myśl . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616

cena dobra tylko działanie takie sobie. chcąc zrobić Duetem dobry zabieg trzeba go wypryskać na 6ha a nie tak jak jest pak 8ha, wtedy cena Ci wzrośnie do 160zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz    10

Koledzy, wjeżdżalibyście w pszenicę ze skracaniem + grzyb?  W nocy ma być 3 stopnie, w dzień 12/13. Kolanko już w okolicach 2,5cm. Pogoda na południu taka, że nie ma kiedy zabiegów zrobić:/ A jeszcze jakiś przelotny mały opad nadają na jutro

Edytowano przez matiz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucekk    11

Dziś wkoncu udało się opryskać na chwast pszenicę. Ile muszę odczekać aby zrobić zabieg na t1 i r chce do tego dołożyć trochę odżywek. 

Pszenica około 15-20 cm wysokości. Ile wlać modusa żeby lekko ją skrócić aby legi nie było? Dość gęsta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Nie patrzy się na wysokość zboża a na fazę rozwojową rosliny. By to dokładnie określić przecina się źdźbło i wszystko widać.  
 

Na 1 kolanko podać 75g trineksapaku etylu. Jeśli jest odpowiednia faza osobiscie dodałbym 1l ccc720. 
 

Ale są odważni którzy rezygnują z ccc i dają 125g TE. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massa1994    23

wczoraj podwieczorkiem poprawka wiosenna axialem komplett a dziś nad ranem miescowo szron na szybach aut...(około 2 godzin 0 stopni) jak myślicie oprysk podziała czy kasa poszła w błoto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

zależy ile godzin było od zabiegu do przymrozku, jakbyś zrobił przed południem to raczej pewne działanie ,zostaje ci jedynie częsta obserwacja chwastów na plantacji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bbb131    31
31 minut temu, massa1994 napisał:

wczoraj podwieczorkiem poprawka wiosenna axialem komplett a dziś nad ranem miescowo szron na szybach aut...(około 2 godzin 0 stopni) jak myślicie oprysk podziała czy kasa poszła w błoto?

Zadziała, jak będzie ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1381
1 godzinę temu, massa1994 napisał:

wczoraj podwieczorkiem poprawka wiosenna axialem komplett a dziś nad ranem miescowo szron na szybach aut...(około 2 godzin 0 stopni) jak myślicie oprysk podziała czy kasa poszła w błoto?

Zadziała, ale pszenice przypali na bank 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
12 godzin temu, tobago napisał:

A jak po mikro najdzie rano 1-2st a może nawet oszroni na godzinę przy gruncie? 
Lepszych warunkow nie będzie.. :/ 

Dwa tygodnie temu tak pryskalem kawałek i nad ranem było około 1 st. Żadnych efektów nieporzadanych

10 godzin temu, slonio napisał:

Panowie chciałbym rozsiać ok 100 kg mocznika z inhibiorem na pszenice i pszenżyto ozime, pierwsze kolanko sie właśnie pojawiło tylko zastanawiam się czy nie za późno

To już raczej jako dawka 3 wyjdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bbb131    31
18 minut temu, jajonasz napisał:

Zadziała, ale pszenice przypali na bank 

Nic nie przypali. Przy 0 st przy gruncie nie ma takiej opcji, musiało by być poniżej -3 aby tak było.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
50 minut temu, Broody napisał:

Dwa tygodnie temu tak pryskalem kawałek i nad ranem było około 1 st. Żadnych efektów nieporzadanych

 

A dla fungicydu takie 1-2st nad ranem przez może 3h może być niebezpieczne? Prochloraz tebukonazol i fenpropidyna. 
Chcialem dziś pryskać ale rano znowu chłodno. 
Dziś rano było niby 3st a miejscami lekko zaszroniło. 
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21
5 minut temu, tobago napisał:

A dla fungicydu takie 1-2st nad ranem przez może 3h może być niebezpieczne? Prochloraz tebukonazol i fenpropidyna. 
Chcialem dziś pryskać ale rano znowu chłodno. 
Dziś rano było niby 3st a miejscami lekko zaszroniło. 
 

 

Edytowano przez Mostowiak
Czekam na temperaturę takim samym s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
1 godzinę temu, bbb131 napisał:

Nic nie przypali. Przy 0 st przy gruncie nie ma takiej opcji, musiało by być poniżej -3 aby tak było.

U mnie rok temu przypalił a nawet przymrozku nie było tylko zimne noce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
41 minut temu, tobago napisał:

A dla fungicydu takie 1-2st nad ranem przez może 3h może być niebezpieczne? Prochloraz tebukonazol i fenpropidyna. 
Chcialem dziś pryskać ale rano znowu chłodno. 
Dziś rano było niby 3st a miejscami lekko zaszroniło. 
 

 

Morfoliny najprędzej przy niskiej temp mogą przypalić. Mogą, ale nie muszą. jeśli miałoby być 3 stopnie to bym jechał nawet w południe żeby substancje miały czas się wchłonąć w roślinie przed spadkiem temperatury. U mnie nad ranem 5 stopni, ale w polach błoto i jeszcze znowu ryzyko opadów popołudniem.  A kukurydza  i soja czekają na siew 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj