danielhaker

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika- 2022

Polecane posty

jarecki    3274
Napisano (edytowany)
7 godzin temu, Mariusz2903 napisał:

W Polsce wzrost PKB jest duży bo jest wysoka inflacja i firmy mają większe dochody i dochodzą pieniądze z socjalu ale nic to nie daje oprócz braku bezrobocia bo zarobki mizerne a na dodatek zżera je inflacja czyli mamy zero z PKB .

wzrost PKB liczy się w cenach stałych pomijając inflacje , z drugiej strony rok 2021 r był covidowy wiec liczenie inflacji róznie mozna odbierać 2022 tez był z ograniczeniami .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1287
6 minut temu, jarecki napisał:

wzrost PKB liczy się w cenach stałych pomijając inflacje , z drugiej strony rok 2021 r był covidowy wiec liczenie inflacji róznie mozna odbierać 2022 tez był z ograniczeniami .

Nie rozumiem , inflacja była 3 % PKB 2%  inflacja niby 12 % PKB 8 % skąd się wziął taki wzrost wg. mnie z tego że dobra i towary są droższe czyli wysoka inflacja jest lekiem dla gospodarki ale tylko dla statystyki , zwykły zjadacz chleba traci bo na nic go nie stać a PKB rośnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7588
Napisano (edytowany)

Tak trzeba za***rdalać jak Chińczycy brać z nich przykład , są  wzorem  dla świata .

Elon Musk podaje Chińczyków za wzór. "Pracują do 3 nad ranem .

Elon Musk, dyrektor generalny Tesli i SpaceX, spodziewa się, że w Chinach powstaną "bardzo mocne firmy" dzięki wydajnej sile roboczej tego kraju.

Elon Musk uważa, że Chiny stworzą "kilka bardzo mocnych firm" i wychwala tamtejszą siłę roboczą

Dla kontrastu "w Ameryce ludzie starają się w ogóle nie chodzić do pracy” — dodaje szef Tesli

On sam, zgodnie z krążącymi opowieściami, spał na podłodze fabryki Tesli podczas "piekła .

https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/elon-musk-podaje-chinczykow-za-wzor-pracuja-do-3-nad-ranem/318dw4h

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
Napisano (edytowany)
11 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Nie rozumiem , inflacja była 3 % PKB 2%  inflacja niby 12 % PKB 8 % skąd się wziął taki wzrost wg. mnie z tego że dobra i towary są droższe czyli wysoka inflacja jest lekiem dla gospodarki ale tylko dla statystyki , zwykły zjadacz chleba traci bo na nic go nie stać a PKB rośnie .

 

PKB realny opisuje wartość wszystkich finalnych dóbr i usług wytworzonych w danym okresie (najczęściej roku), na terytorium danego kraju. Liczony jest w cenach stałych rynkowych w okresie bazowym, zmiana cen bieżących (inflacja, deflacja) nie ma wpływu.                             wzrost pkb = wzrost ilosci wyprodukowanych towarów a nie wartosc cenowa  tych produktów , w latach 90 r była inflacja napoziomie 50 % a wzropst pkb na poziomie 5 % 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1287
55 minut temu, jarecki napisał:

                            wzrost pkb = wzrost ilosci wyprodukowanych towarów a nie wartosc cenowa  tych produktów , w latach 90 r była inflacja napoziomie 50 % a wzropst pkb na poziomie 5 % 

Wtedy była grabież przedsiębiorstw i fabryk to PKB było niskie wedle inflacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many13    621

11 lipca 2022 r. Odbędą się centralne uroczystości kresowe Narodowego Dnia Pamięci Ofiar ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. O godz. 12.00 rozpocznie się uroczysta odprawa wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Zbrodnie nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej przez kilkadziesiąt lat były wymazywane z kart naszej historii. Nie wolno było mówić głośno o bestialskich rzeziach dokonywanych na mieszkańcach polskich miejscowości. Nieliczni, którzy cudem uniknęli śmierci już zawsze w swoich sercach noszą obrazy łun bijących od płonących wsi i rozdzierających krzyków mordowanych ludzi, a ból po stracie bliskich potęgowała obojętność władzy. Obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej to zwycięstwo prawdy. Przeszłość bowiem, nawet ta najbardziej tragiczna, jest źródłem narodowej tożsamości. Nas, Polaków, historia doświadczyła szczególnie ciężko. Polska pamięć jest – jakże często – bolesna. Ale stanowi nasz wielki moralny obowiązek wobec ofiar i ich bliskich. Po zakończeniu uroczystości na pl. Piłsudskiego odbędzie się marsz Pamięci przez Rynek Starego Miasta do Katedry Polowej Wojska Polskiego i mszą św. za Ofiary ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP, którą odprawi Bp. Gen. bryg. Józef Guzdek. Kazanie wygłosi kapelan kresowian ks. Tadeusz Isakowicz- Zaleski. Data dzienna święta związana jest z masakrą z 11 lipca 1943 r., kiedy oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) dokonały skoordynowanego ataku okrutnie mordując polskich mieszkańców wielu miejscowości na Wołyniu. Święto zostało ustanowione na mocy uchwały Sejmu z 22 lipca 2016 r.„uchodźcy” mają zatem jeszcze sporo czasu na właściwe przygotowanie się do tej jakże ważnej dla Polaków uroczystości.

https://www.facebook.com/MekiBatiar/posts/733028031056805?__cft__

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
4 godziny temu, witejus napisał:

czytał tam to powyżej,galanowe?

Obszar pogranicza polsko-rosyjskiego wybrano, gdyż "źle wypada pod względem

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/przetestuja-w-polsce-dochod-bezwarunkowy-kilka-tysiecy-polakow-dostanie-pieniadze-za/l7l5vpb

No ale co ja mam z tym wspólnego?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3139
Napisano (edytowany)

socjal pogłówny testują a Ty nic?!

koniec świata

__________________________

zrazu temat artykułu - elektryczne rowery bojowe, wydał mi się wręcz groteskowy
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wojna-rosja-ukraina-nowa-bron-ukraincow-ma-pomoc-im-przezyc/llhbmzk

ale po namyśle....
współczesna partyzantka to też coraz bardziej wyrafinowane technologie
i możliwości

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4613
13 godzin temu, jacus napisał:

widac ze nie jestes w temacie.. sprobuj kupic groszek w normalnej cenie..

zapisuje sie i czekam i mam w czym problem ? 

13 godzin temu, jacus napisał:

slucham w warsztacie roznych stacji radiowych- az trudno mi uwierzy jak dobrze jest rolnikom.. kurna co chwile mowia o jakis dotacjach,doplatach, kasa na wies plynie strumieniami, rolnicy nie wiedza co z nia robic i masowo kupuja nowy sprzet za miliony..

https://profitechnika.pl/articles/aktualnosci-profi/rekordowa-sprzedaz-nowych-ciagnikow/

https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci-branzowe-technika/wzrost-sprzedazy-europejskich-maszyn-rolniczych-jest-rekord/

dla tych co mają flagę ukraińską   na fb                           https://www.facebook.com/bogumiltonie/videos/318013467023603/


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Roman, jesteś górnikiem. Pytam poważnie: jak tam idzie fedrowanie? Prawda to, że kopalnie pracują na 110% wydajności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4613

tak 24h/7 dni 

9 minut temu, jacek1296 napisał:

Prawda to, że kopalnie pracują na 110% wydajności?

dlatego tragedia prawdopodobnie powiązana jest z tym Pniówek 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
52 minuty temu, dysydent napisał:

socjal pogłówny testują a Ty nic?!

koniec świata

Darmocha to najbardziej degenerujący społeczeństwo element. Jacyś debile wymyslili że kilka tysiecy nierobów będzie dostawać kasę za to że są nieudacznikami. Normalne społeczeństwo powinno zareagować świętym oburzeniem ale nasze jest zlewaczone, przyzwyczajone do absurdu a ponieważ w większości jest po prostu głupie, to nie dość  że nie będzie zbulwersowane ale jeszcze gotowe to poprzeć.  Przyzwyczaili się do patologii 500+ ponadprogramowych emerytur i kolejnych dodatków dla nierobów  i teraz kierując się swoją zdegenerowaną lewicową logiką , pójdą na wybory by wybrać prawicę w postaci PIS😆 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4613
6 minut temu, Ulman napisał:

kierując się swoją zdegenerowaną lewicową logiką

@Ulman   a ty nie bierzesz 500  🙄

 

6 minut temu, Ulman napisał:

ponadprogramowych emerytur i kolejnych dodatków dla nierobów

czyli ktoś pracował na swoją emeryturę ciężko całe Zycie jest nierobem  ? 🤔


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3139
Napisano (edytowany)

no, ponadprogramowe emerytury dotyczą trzynastego i czternastego miesiąca w roku co trudno w tych miesiącach pracować gdy rok ma dwanaście
a w zasadzie temat to dochód bezwarunkowy gwarantowany
Wcześniej Galan "wydybał" artykuł o programie pilotażowym po tysiąc trzysta za sam fakt życia gdzieś na pn wsch zadupiu Polski i my głównie o tym (Szwajcarzy coś podobnego w referendum chyba ze dwa lata temu odrzucili)

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064
18 godzin temu, mirro napisał:

I teraz zrozumiałem po kija taka propaganda sukcesu. 

 

10 godzin temu, dysydent napisał:

 ile by @nie i podobni propagandy sukcesu nie wciskali.

dlaczego pewni ludzie lubią się ciągle ośmieszać? czasami lepiej się nie odzywać, żeby nie okazać się kretynem

oficjalne dane statystyczne lub wskaźniki ekonomiczne ogłaszane codziennie przez gus i eurostat to - propaganda sukcesu - buuaaahhhhaaaaaaaaaaaa    :D :D :D 
podałem tylko dane ekonomiczne gospodarki polski, ani jednego słowa o jakiejkolwiek opcji politycznej i to wystarczyło żeby mnie znowu zaatakować; ktoś tu ma jakieś problemy emocjonalne; czyżby następny którego zaślepia nienawiść do pis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
39 minut temu, Roman176 napisał:

@Ulman   a ty nie bierzesz 500  🙄

 

czyli ktoś pracował na swoją emeryturę ciężko całe Zycie jest nierobem  ? 🤔

Biorę bo za to płacę. Jak na te 1300 pln zarabiają ci którzy mają je dostać? 

Jak pracował to niech dostanie tyle ile wypracował a nie 13 i 14 emeryturę bo władza chce ich głosy kupić za czyjeś pieniądze. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3139
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, nie napisał:

 

dlaczego pewni ludzie lubią się ciągle ośmieszać? czasami lepiej się nie odzywać, żeby nie okazać się kretynem

oficjalne dane statystyczne lub wskaźniki ekonomiczne ogłaszane codziennie przez gus i eurostat to - propaganda sukcesu - buuaaahhhhaaaaaaaaaaaa    :D :D :D 
podałem tylko dane ekonomiczne gospodarki polski, ani jednego słowa o jakiejkolwiek opcji politycznej i to wystarczyło żeby mnie znowu zaatakować; ktoś tu ma jakieś problemy emocjonalne; czyżby następny którego zaślepia nienawiść do pis?

nie wiem jak te dane preparują ale wiem o ile mi koszty rolnikowania wzrosły czy nawet zwykłe zakupy w spożywczaku w relacji do dochodów i z czystej praktyki widzę że jest gorzej a zapowiada się jeszcze gorzej. Tu akurat nie winię jakoś specjalnie akurat PiSu no ale zasługi jakieś nadzwyczajne też nie wyróżniają Ich aby takie peony jak czytam pochwalne głosić.
Coraz więcej firm rozważa ograniczenia obrotu jeśli nie zamknięcie choć już widać wzrastającą liczbę bankructw, po raz pierwszy od wielu lat spotkałem się ze wstrzymaniem skupu np pszenicy w regionie
nie wiem czy niepewność cenowa czy inne przyczyny i choć względnie szybko skup ruszył u dwu odbiorców to po niższych jak przed przerwą cenach.
Nie jest to jeszcze totalna katastrofa no ale tak cudownie jak to oficjalna propaganda maluje też nie jest a i do lepszego nie zmierza. statystyki zawsze można kreatywnie podrasować i szkoda czasu i głowy na obalanie fikcji co do każdej cyferki no ale inflacja na pewno pomaga wszelkie wzrosty udowodnić w nominalnych przeliczeniach. tylko ja widzę że za tę samą pracę i ryzyko zarobię mniej towarów po ich obecnej wartości a w zbożach to nawet nie wiem czy zysk się uda jakikolwiek jeśli np pszenica nie osiągnie cen grubo ponad 2000zł tona z tegorocznych zbiorów, z kolei gdy osiągnie to udział kosztów chleba w wydatkach konsumentowi wzrośnie do poziomów dawno już zapomnianych .... i tak dalej i długo by jeszcze
Szary obywatel straci a nie skorzysta na tych wskaźnikach a jeśli kto zyska to grupy kapitałowe koncernów i innych quasi państwowych molochów

już nawet na tym forum szukają jak taniej węgiel kupić bo krucho z kasą a ten drożeje, i to kiedy? w maju!
najsilniejszą walutą jak na razie za 2022 jest... ruski rubel,
zatem czy aby na pewno ktokolwiek wie co tak na prawdę się dzieje? do czego to zmierza?
za Gierka też mi statystyki wciskali że Polska ma czwarte na świecie miejsce w wydobyciu węgla a jak kwitu za jąką zbytą świnię czy innego deputatu nie miał to za coś zwanego pieniądzem kupić nie mógł

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1287
4 godziny temu, Ulman napisał:

Biorę bo za to płacę. Jak na te 1300 pln zarabiają ci którzy mają je dostać? 

Jak pracował to niech dostanie tyle ile wypracował a nie 13 i 14 emeryturę bo władza chce ich głosy kupić za czyjeś pieniądze. 

PO -PSL rządziło 8 lat bez rozdawnictwa ale PISem straszyli , PIS rozdaje te plusy i straszy że jak PO wróci to pozabiera , na horyzoncie politycznym nie widać złotego środka .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6407
5 godzin temu, nie napisał:

oficjalne dane statystyczne lub wskaźniki ekonomiczne ogłaszane codziennie przez gus i eurostat to - propaganda sukcesu - buuaaahhhhaaaaaaaaaaaa    :D :D :D 

Glapiński też różne rzeczy ogłaszał, zapewniał o stabilnej polityce i tym że czuwa, przewiduje oraz ma wszystko ogarnięte. 😂

1 godzinę temu, Mariusz2903 napisał:

PO -PSL rządziło 8 lat bez rozdawnictwa ale PISem straszyli ,

Ale takich jajec to w najgorszych snach nie przewidywali.🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many13    621
Dnia 18.05.2022 o 06:20, soltys48 napisał:

Szkoda że nie podał jaka firma ubezpieczeniowa ubezpieczy od suszy

Od kilku latek ubezpieczam się w PZU - łubin, marchew, owies  w pakiecie wiosna od gradu - w tym roku nie było problemu sami zadzwonili z zaproszeniem na opłate polisy. Kalkuluje się bo co roku składam wniosek suszowy do ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6407
4 godziny temu, dysydent napisał:

nie wiem jak te dane preparują ale wiem o ile mi koszty rolnikowania wzrosły czy nawet zwykłe zakupy w spożywczaku w relacji do dochodów i z czystej praktyki widzę że jest gorzej a zapowiada się jeszcze gorzej.

A jak będzie bardzo źle, to się ludziom pokaże na plakatach "te wiarygodne dane" i uspokoi że dane mówią całkiem co innego.🤣

4 godziny temu, dysydent napisał:

za Gierka też mi statystyki wciskali że Polska ma czwarte na świecie miejsce w wydobyciu węgla a jak kwitu za jąką zbytą świnię czy innego deputatu nie miał to za coś zwanego pieniądzem kupić nie mógł

Ale zawsze mogłeś podjechać do jakiegoś "Domu Partii" i się ogrzać, bo tam zawsze było ciepło i napalone.😂

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many13    621

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=493785735810587&id=100055374946118&__cft__[

UKRAIŃSKIE BAGNO PROWOKACJI.

Ambasada Ukrainy na terenie RP jest ośrodkiem z narzędziami , agenturą i logistyką pozwalającą na przeprowadzanie skutecznych prowokacji wciągających obecną Rzeczpospolitą w wojnę z Moskwą .Jednocześnie ten sam Ambasador kilka dni temu straszy władze RP że pozwie do arbitrażu unijnego w sprawie zwiększenia tzw. pozwoleń transportowych do ilości 200 tysięcy kraińskim ciężarówkom. Cały transport kołowy, kolejowy z terenu podległego banderowskim władzom Ukrainy w układzie towarowym pójdzie przez Polskę, co nam zostanie z tego? - zniszczona infrastruktura i nabita kabza oligarchów ukraińskich. Jasnowidze wydarzeń, które rzekomo miały nastąpić na uroczystościach 9 maja w Moskwie tak samo były prawdziwe ( co możecie Państwo już zweryfikować ) jak szerzona narracja agentur amerykańskich, izraelskich , brytyjskich, ukraińskich w sprawie całokształtu tej wojny.

TO NIE NASZA WOJNA. Z a rzeczpospolitą biją się nie ci , których nam się przedstawia.

https://www.facebook.com/krzysztoftolwinski/posts/5437283069667145?__cft_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19724
11 minut temu, many13 napisał:

Od kilku latek ubezpieczam się w PZU - łubin, marchew, owies  w pakiecie wiosna od gradu - w tym roku nie było problemu sami zadzwonili z zaproszeniem na opłate polisy. Kalkuluje się bo co roku składam wniosek suszowy do ARiMR.

Pytałem stricte o suszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj