danielhaker

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika- 2022

Polecane posty

Mariusz2903    1287
4 godziny temu, mirro napisał:

Aaaaaa kiedy będzie postpandemiczny spadek inflacji? Bo postwojenny pewnie dopiero jak sie skończy wojna.😂

I teraz zrozumiałem po kija taka propaganda sukcesu. Ano proste jak drut. Pewnie chodzi o wybory. Jak zrobią wybory w najbliższym czasie, to może i wygrają. Ale jak spadnie PKB i piźnie jeszcze większa inflacja ( co bardzo prawdopodobne a do tego dupska zmarzną z braku ogrzewania zimą) to na wiosnę nie wygrają.😂 Czyli parcie na wybory.

W Polsce wzrost PKB jest duży bo jest wysoka inflacja i firmy mają większe dochody i dochodzą pieniądze z socjalu ale nic to nie daje oprócz braku bezrobocia bo zarobki mizerne a na dodatek zżera je inflacja czyli mamy zero z PKB .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049
10 godzin temu, Roman176 napisał:

a na kopalni nie można zamówić u ciebie ? 

widac ze nie jestes w temacie.. sprobuj kupic groszek w normalnej cenie..

slucham w warsztacie roznych stacji radiowych- az trudno mi uwierzy jak dobrze jest rolnikom.. kurna co chwile mowia o jakis dotacjach,doplatach, kasa na wies plynie strumieniami, rolnicy nie wiedza co z nia robic i masowo kupuja nowy sprzet za miliony..

  • Haha 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409
20 minut temu, jacus napisał:

rolnicy nie wiedza co z nia robic i masowo kupuja nowy sprzet za miliony..

iiiiiiiiii nawozy za miliuuuuuny.😂

41 minut temu, Mariusz2903 napisał:

bo jest wysoka inflacja i firmy mają większe dochody i dochodzą pieniądze z socjalu

Chyba przychody, albo obroty. 

PiSowcy idą w teren z przekazem partyjnym urabiać elektorat.🤣 Wybory widać szybciej niż myślałem.

https://wiadomosci.wp.pl/jaroslaw-kaczynski-zwoluje-komitet-polityczny-pis-prezes-szykuje-letnia-ofensywe-6770080339688416a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Nie utrzymają większości. Przydała by się jakaś świeża krew w polityce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409

Świeża krew, od własnych krwiodawców?🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
51 minut temu, hubertb napisał:

a co jak przyjdzie grad? 

To najwyżej będzie chudy rok 😉 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3139
Napisano (edytowany)

https://businessinsider.com.pl/firmy/polski-biznes-ucieka-z-rosji-aktywa-znanego-miliardera-sprzedane/1cechqc

" Firma produkująca ceramikę sanitarną, należąca do znanego polskiego miliardera zdążyła sprzedać już swoje rosyjskie zakłady...."

tak mi się skojarzyło
Ten Sołowow ma syna?

 

Edytowano przez dysydent
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@dysydent na chrzcinach chyba nikt z nas nie był 😛🤷🏼‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
55 minut temu, Dziad932 napisał:

To najwyżej będzie chudy rok 😉 

 

 

Nigdy bym tak nie ryzykował,ładując kilkadziesiąt czy kilkaset  tysięcy w zasiew a potem jeden grad i zostaję bez portek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

W tamtym roku 2 minuty zmieniły wszystko. Nawet grządki przestały istnieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, witejus napisał:

Nigdy bym tak nie ryzykował,ładując kilkadziesiąt czy kilkaset  tysięcy w zasiew a potem jeden grad i zostaję bez portek

Nie wiem , owoce może tak , ale co zboża mam ubezpieczyć czy łąki 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
1 minutę temu, Dziad932 napisał:

zboża mam ubezpieczyć

zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1287
2 godziny temu, mirro napisał:

iiiiiiiiii nawozy za miliuuuuuny.😂

Chyba przychody, albo obroty. 

PiSowcy idą w teren z przekazem partyjnym urabiać elektorat.🤣 Wybory widać szybciej niż myślałem.

https://wiadomosci.wp.pl/jaroslaw-kaczynski-zwoluje-komitet-polityczny-pis-prezes-szykuje-letnia-ofensywe-6770080339688416a

Co mogą przyśpieszone wybory dać ? tym co nie lubią PISu -psychiczną satysfakcję a tym od 500+ 13 , 14 psychiczny niepokój  , scena polityczna jak już ktoś dawno powiedział jest zabetonowana . Jak dla mnie PIS jak do wyborów nie obniży cen i będzie zabawiał w mediach tylko wojną na Ukrainie to nie dostanie głosu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3139
Napisano (edytowany)

z całą pogardą do polityków wszelakich to nawet pisowscy nie są AŻ TAKIMI IDIOTAMI aby nie widzieć że gospodarka walnie w ciągu najbliższego roku niezależnie ile by @nie i podobni propagandy sukcesu nie wciskali.
Inflacja w Polsce i rosji za ostatni rok są całkiem podobne, blokady surowcowe wojenne MUSZĄ być inflacjogenne i są a efekty jeszcze w małym procencie się nie ujawniły.
Doskonale to wiedzą analitycy partyjni tylko nikt nie jest w stanie ocenić skali ani dokładnego terminu szczytu zapaści  stąd NA PEWNO pisowcy przynajmniej rozważają ewentualność przedterminowych wyborów bo nieciekawie by wyszło gdyby akurat szczyt zapaści wypadł na termin planowych wyborów co na pewno wielu by zwolenników ostatnio rządzącej partii uszczupliło w myśl zasady - jeśli na kraj spadnie meteoryt to w demokracji traci władzę aktualnie rządząca partia. @Ulman ma sporo racji że demokracja rzadko kiedy się racjonalnie zachowuje i nie ważne że w upadku meteorytu nie musi być najmniejszej winy czyjejkolwiek

no tak działa demokracja ze wszelkimi wynikłymi z tego absurdami a i tak jest najlepszym systemem jaki ludzie wynaleźli przynajmniej praktyka nie potwierdza innego lepszego

przynajmniej jest presja na monitoring jakiś przeciwmeteorytowy :D

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049
4 godziny temu, Dziad932 napisał:

Do póki nie będzie przymusu nic nie ubezpieczam i nie ważne czy z dopłatą lub bez , od firm ubezpieczeniowych trzymam się daleko 

przymus juz od dawna jest- nawet jakies karyza za nieubezpieczenie, chyba 3 zl od ha kiedys byla stawka.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7588

Ludzie będą rozdawać pieniądze  za darmo przez 2 lata po 1300 zł szczegóły poniżej .

Przetestują w Polsce dochód bezwarunkowy. Kilka tysięcy Polaków dostanie pieniądze za nic .

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza planuje przetestować na przynajmniej 5-tysięcznej grupie Polaków działanie tzw. dochodu bezwarunkowego. Przez dwa lata te osoby mają otrzymywać 1300 zł miesięcznie.

Polska ma dołączyć do krajów, w których testowany będzie bezwarunkowy dochód podstawowy. Za projektem stoi Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza oraz grono naukowców

Eksperyment ma potrwać dwa lata i będzie polegał na wypłacaniu 1300 zł grupie mieszkańców, których ma być min. 5 tys., a maksymalnie nawet 31 tys.

Obszar pogranicza polsko-rosyjskiego wybrano, gdyż "źle wypada pod względem

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/przetestuja-w-polsce-dochod-bezwarunkowy-kilka-tysiecy-polakow-dostanie-pieniadze-za/l7l5vpb

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
11 minut temu, galan99 napisał:

Ludzie będą rozdawać pieniądze  za darmo przez 2 lata po 1300 zł szczegóły poniżej .

@Ulman !!!!!!🤣😆😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3139

w razie by ruskie chcieli połączyć terytorium królewieckie z białorusią to tamtędy gdzieś ten korytarz by wypadał.
Hodowani są obrońcy co by mieli coś do stracenia bo jak pozwolą tambylcy kacapom przejść to dochód gwarantowany szlag trafi

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3139
Napisano (edytowany)

a co? kacapy przejmą "eksperyment" i po .... ile teraz rubel? (0,0673zł) po 19316.4933135 rubli będą dawać podbitym "obiektom eksperymentu"?

sztuką czasów nowożytnych w bezsiłowym unikaniu rewolucji jest uzależnienie podwładnych gdzie każdy niewolnik ma zbyt wiele do stracenia aby się postawić. Sztuką tylko wyczuć jakie minimum wystarczy aby nie przepłacać.
no i właśnie testują
Efektem ubocznym jest masa dobrowolnych obrońców (tacy najlepsi) takiego systemu

gdyby politycy nie byli zbyt pazerni i nie przeceniali wydajności stechnologizowanej gospodarki to kto wie czy by się taki system samodzielnie nie stabilizował przynajmniej do wyczerpania zasobów dla tej gospodarki

oczywiście ryzyko efektu Calhouna no ale jaki spokój społeczny :D

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029
9 godzin temu, soltys48 napisał:

 jaka firma ubezpieczeniowa ubezpieczy od suszy

Bank Pocztowy, wczoraj podpisywałem polisę.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
1 godzinę temu, witejus napisał:

@Ulman !!!!!!🤣😆😂

czego tam?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409
3 godziny temu, dysydent napisał:

- jeśli na kraj spadnie meteoryt to w demokracji traci władzę aktualnie rządząca partia. @Ulman ma sporo racji że demokracja rzadko kiedy się racjonalnie zachowuje i nie ważne że w upadku meteorytu nie musi być najmniejszej winy czyjejkolwiek

W naszym kraju, nawet jakby władza wiedziała że piźnie meteoryt i wyliczyła że piźnie właśnie w miejsce w którym stoją, to i tak na krok z tego miejsca się nie ruszy.😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj