danielhaker

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika- 2022

Polecane posty

Mariusz2903    1286
4 minuty temu, mirro napisał:

Pan Premier w formie, jak zwykle.😂 Podstawowe problemy na wsi to brak PKS i kolei , że o policji nie wspomnę. Jak się postawi przystanki i policjanta we wsi, to wszystkie problemy znikną.😂Normalnie panie geniusz.

https://www.agrofoto.pl/fakty/polska/premier-na-problemy-wsi-zawsze-jest-reakcja-rzadu,119221.html

"Zdaniem premiera poprzednicy "to likwidatorzy polskiej wsi". Wymienił m.in. likwidowanie połączeń autobusowych i kolejowych, zamykanie posterunków policji. - Czyż nie można nazwać takiej ekipy likwidatorami? Donald Tusk - likwidator polskiej wsi - zaznaczył."

Zapomniał dodać o Domach Seniora , Kołach Gospodyń i Strażakach OSP tu pomoc raczej jest widoczna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
45 minut temu, witejus napisał:

bla,bla ,a ja mam słonia w karafce

Czyli że co? Nie pasuje do obrazu jaki sobie zbudowałeś?  

41 minut temu, jacus napisał:

ja mieszkam w bramie krakowskiej ,ot delikatna roznica od grzedy sokalskiej . u nas  sa miejscowosci dolne,gorne a nawet srednie, tyle ze po drugiej wschodniej czesci polski.

obstawiam ze u nas sredni dochod na mieszkanca jest przynajmniej  dwa razy wiekszy niz u was,do tego nikt z samego rolnictwa nie zyje,

onuca sie spocila i smierdzi coraz bardziej- ja w zyciu na etacie dnia nie przepracowalem ,zawsze w mniejszym czy wiekszym biznesie sie obracalem wiec nawet przez smord niepranej szmaty czuje ze nic wspolnego z biznesem nie masz..

ja mam 5 razy wiecej pola niz moj ojciec a ty ??

Tu się nie zgodzę -  klasy i urodzajnośc ziemi to przepaść.

Nikt z rolnictwa nie zyje bo byście z głodu pomarli na tych zagonach. A że dochód wyżaszy to normalne zawsze bliżej miast tak jest, przynajmniej wg GUS.

5x więcej czyli zamiast jednego zagonka masz teraz pięć? Gratuluję, dobra robota.  

37 minut temu, mirro napisał:

A brony masz? Bo jak nie masz to nie zrealizujesz starej zasady. "Bronuj w poprzyk , ziemi nie oszukasz".😂😂

 

A wiesz ze mam i to nawet nabyte nie tak dawno. W określonych warunkach nawet się przydają. Niestety "w poprzyk" nie próbowałem robić ale na skos to i owszem 😁

  • Haha 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

No czyli sprawy rolnicze załatwił .😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
2 godziny temu, Ulman napisał:

Czemu uważasz że w cenie nawozów podatkiem jest tylko vat? 

Jak jest na świecie to ja wiem lepiej od ciebie. 

Nasza strona nie chce się dogadywać więc w braku porozumień jest przede wszystkim nasza wina. Gdyby ruscy nie chcieli sie dogadywać to od dawna byś nie miał gazu ropy, węgla i nawozów od nich.

Myślisz że nie dogadał bym sie z upaińcami bo mam uprzedzenia?  Echhhh to PISowskie myślenieO.o Gdyby biznes z nimi był dla mnie korzystny to czemu mam się nie dogadać? Bo mam w pogardzie to plemię? Biznes jest biznes, cały świat to wie i oddziela durne uprzedzenia od korzyści płynących z wzajemnych interesów. 

 

No nasza strona nie chce. Pewnie wiadomość z pierwszej ręki. Dlatego nord strem zbudowali bo nasza strona nie chciała się dogadać 😂😂. Taki pokojowy kraj jak Rosja, wszystkich sąsiadów szanują, Ukrainie ostatnio nawet na ratunek ruszyli. A wszyscy niewdzięczni na zachód uciekają i jeszcze do NATO się zapisują. Nawet Szwecja i Finlandia w propagandę PiS uwierzyła. Albo przestała w ruska wierzyć. Przecie mogli by być i my tez w zbir czy jak to tam się zwie i mieć ruski mir. Łukaszenko tera tworzy oddziały żeby bronić granic przed najazdem polski. Chyba się boi że na tą jego kasze i sól się czaimy wygłodniali. No i nie będziemy mieli nic z rosji wkrótce, podobnie jak większość cywilizowanego świata. I kto z tą rosja teraz te interesy robi? Połowa firm się wycofała, reszta niedługo dołączy. I to światowe koncerny. Nasi się nie chcieli dogadać bo putin tak twierdzi czy lawrow,? Tak jak z Ukrainą się chcieli dogadać. Złóżcie broń to was nie najedziemy. 

biznes to nawóz ze wschodu brałeś czy z czym się dogadywales że taką wiedzę masz jak jest na swiecie? Ja myślę że z nikim byś się nie dogadal czytając twoje mądrości.

Do mnie sklejka z Białorusi przyjeżdżała a teraz płaczą że przez putina magazyn im się kończy i za chwilę na zieloną trawkę idą. O interesach na wschód to długo by opowiadać co tam w ostatnim czasie się dzialo. Np wszystkich którzy mieli kontakty biznesowe z polską przenieśli na inne stanowiska. Dzwonisz a tam się jakiś typ odzywa z którym się dogadać nie idzie w żadnym języku oprócz ruskiego. A z poprzednim byłeś na ty , gadał po polsku. I to wszędzie gdzie na eksport idzie jakiś agentów czy coś zainstalowali z tego co słyszę po firmach. I wkoncu i tak musi wołać kogoś kto jakieś języki zna, ale pewnie rozmowa kontrolowana. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many13    621
1 godzinę temu, DTaras napisał:

Strasznie sobie Wołyniem pysk wycierasz w czasie gdy role się odwróciły i o ile Bandery z piedestału nigdy nie zwalisz to jest okazja zrobić w temacie porządek w inny sposób. To wydaje się być nie Twoim interesem i jest zbieżne z Putinowskim celem. W czasie gdy bomby lecą na łeb a ktoś obok pomaga Ci agresorowi dopier...lić to przestaje mieć znaczenie kolor skóry czy kęzyk, którym się posługuje. Nikt w okopach nie będzie się nienawidził z powodu historii skoro ją pisze. Wszyscy umieramy tak samo....

O nieświadomości i naiwności zbliżyć się do rozpoznania. Tam najwięcej ofiar jest z rąk własnych krajanów czyli banderowców z Azowa wielbicieli Stepana B.

1 godzinę temu, jacus napisał:

 

deszcz pada co macie tyle czasu na pisanie ?? ja patrze jak wegiel sie laduje do koszyka i nie moze sie zaladowac- na 5 tonach to pare tysiecy by zostalo..

 

na lokalnym skladzie wegla jak za komuny- wiatr hula po pustym placu.............

Miałeś możliwość od 2004 roku sadzić unijne laski - teraz byś zapomniał o wąglu i patrzał jak brzezinka jara w kominku - jeszcze nie jest za póżno można zalesiać nieużytki oby tylko w ewidencji miały, że są rolne. Jacus o deszczu to Ty zapomnij - patrzaj tam jak przytulić jakiegoś UPAdlińca?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404
21 minut temu, many13 napisał:

Tam najwięcej ofiar jest z rąk własnych krajanów czyli banderowców z Azowa wielbicieli Stepana B.

Rosja twierdzi że będzie sądzić Azowców co się poddali za ludobójstwo. Ukraina już zaczęła procesy pojmanych Rosjan. Czyli jedni będą mieli swoich sądzonych a drudzy dla równowagi zaczną sądzić również.😂 

Polski sąd wydał nakaz zatrzymania jednego z kontrolerów ze Smoleńska i to na 30 dni. 😂Drugiego nie chcą.

Pewnie liczą że sam się zgłosi.🤣

A teraz wiadomość z wiejskiego podwórka.

Dzisiaj usłyszałem że przez oprysk zdechła kura co dziobała za siatką. Byłem zmuszon przedstawić dziennik ewidencji zabiegów aby udowodnić iż były to aminokwasy a nie Rundup. Właścicielki kury to nie przekonało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
4 godziny temu, jahooo napisał:

 Nasz kraj poszedł dalej i położył łapę na koncesjonowaniu wody. Jak widać kreaktywność polityków, jak utrzymać swoich na ciepłych posadkach nie ma granic

Co kwartał składam do wód polskich sprawozdanie ze zużycia wody ze studni głębinowej. Teraz jakiś warszawski sk***ysyn wymyślił jeszcze roczne sprawozdanie, pod groźbą grzywny. Jakby k**wa 2 liczb nie potrafili dodać. Chyba chcą pokazać, jakie te wody polskie ważne i jak to oni ciężko pracują.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
1 godzinę temu, PawelWlkp napisał:

No nasza strona nie chce. Pewnie wiadomość z pierwszej ręki. Dlatego nord strem zbudowali bo nasza strona nie chciała się dogadać 😂😂. Taki pokojowy kraj jak Rosja, wszystkich sąsiadów szanują, Ukrainie ostatnio nawet na ratunek ruszyli. A wszyscy niewdzięczni na zachód uciekają i jeszcze do NATO się zapisują. Nawet Szwecja i Finlandia w propagandę PiS uwierzyła. Albo przestała w ruska wierzyć. Przecie mogli by być i my tez w zbir czy jak to tam się zwie i mieć ruski mir. Łukaszenko tera tworzy oddziały żeby bronić granic przed najazdem polski. Chyba się boi że na tą jego kasze i sól się czaimy wygłodniali. No i nie będziemy mieli nic z rosji wkrótce, podobnie jak większość cywilizowanego świata. I kto z tą rosja teraz te interesy robi? Połowa firm się wycofała, reszta niedługo dołączy. I to światowe koncerny. Nasi się nie chcieli dogadać bo putin tak twierdzi czy lawrow,? Tak jak z Ukrainą się chcieli dogadać. Złóżcie broń to was nie najedziemy. 

biznes to nawóz ze wschodu brałeś czy z czym się dogadywales że taką wiedzę masz jak jest na swiecie? Ja myślę że z nikim byś się nie dogadal czytając twoje mądrości.

Do mnie sklejka z Białorusi przyjeżdżała a teraz płaczą że przez putina magazyn im się kończy i za chwilę na zieloną trawkę idą. O interesach na wschód to długo by opowiadać co tam w ostatnim czasie się dzialo. Np wszystkich którzy mieli kontakty biznesowe z polską przenieśli na inne stanowiska. Dzwonisz a tam się jakiś typ odzywa z którym się dogadać nie idzie w żadnym języku oprócz ruskiego. A z poprzednim byłeś na ty , gadał po polsku. I to wszędzie gdzie na eksport idzie jakiś agentów czy coś zainstalowali z tego co słyszę po firmach. I wkoncu i tak musi wołać kogoś kto jakieś języki zna, ale pewnie rozmowa kontrolowana. 

Nasi kretyni mieli propozycję współuczestniczenia w projekcie NS ale jak zwykle nie chcieli gadać bo przecież z Niemcami i Rosją dogadać sie nie da. Wypisz wymaluj twoja logika. Najpierw nie gadali a potem ujadali,  a gazociąg i tak powstał i tylko kwestia czasu jak popłynie nim gaz. 

Reszty przyznam sie że nie za bardzo rozumiem bo to jest jakis bełkot zastraszonego paranoika.

Kiedy Rosja groziła nam inwazją?  

Putin zabronił sklejkę eksportować czy to nasze sankcje? Mozesz to jakoś udowodnić że to Putin zarządził by sklejki nie przysyłac?

I na koniec zagadka - jak to robi Orban że potrafi sie z Putinem dogadać?  Przecież według twoich wywodów to jest niemozliwe😁 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

wegry nie granicza z rosja.. do tego dzielnie bili sie pod stalingradem-a ze po drugiej stornie to drobiazg historii, w 44-5 i 56 dostali po d*pie wiec teraz grzecznie siedza. nie maja dostepu do morza,wegla gazu, balatonem sie nie nagrzeja..

2 godziny temu, jarecki napisał:

ten no , cos w tym jest bo uprawy tez mozna robić w poprzek czy po skosie 🤣

nie ma co sie smiac- w mode wchodzapielniki,wieloraki i inne wynalazki historyczne, bronowanie pola to wcale nie glupi pomysl-tylko u nas w wielu miejsca w poprzek nie wchodzi w gre, 

1 godzinę temu, many13 napisał:

O nieświadomości i naiwności zbliżyć się do rozpoznania. Tam najwięcej ofiar jest z rąk własnych krajanów czyli banderowców z Azowa wielbicieli Stepana B.

Miałeś możliwość od 2004 roku sadzić unijne laski - teraz byś zapomniał o wąglu i patrzał jak brzezinka jara w kominku - jeszcze nie jest za póżno można zalesiać nieużytki oby tylko w ewidencji miały, że są rolne. Jacus o deszczu to Ty zapomnij - patrzaj tam jak przytulić jakiegoś UPAdlińca?

 

no moge zasadzic las na klasie IV b tylko ze pechowo to tereny budowlane i chodza po milionie za hektar...

w sasiedniej wsi ciotka posadzila-jakis psychicznie chory w wiosenny , niedzielny poranek go odwiedzil -nim straz sie zebrala to nie bylo co gasic , parestarych domowi stodol puscil z dymem ,jedna po moich  pradziadkach .


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

I co z tego że nie graniczą?  Tak samo do nich mogą wleźć przez upainę jak i do nas.  My żeśmy dostali wp.... pomiedzy 39-45 z rozpier.....niem większości miast i niczego nas to nie nauczyło. 

Cicho to siedzi wiekszość europy a Węgry chcą czerpać korzyści z tej sytuacji. Może właśnie oni sprzedadzą nam ruską sklejkę której bezposrednio kupić nam nie honor?😄

A propos sklejki to wyszukałem na szybko Produkty drzewne z Białorusi nie będą już sprowadzane do UE (swiatrolnika.info)

I oczywiscie nie jest tak jak koledze @PawelWlkp wydawało że "Do mnie sklejka z Białorusi przyjeżdżała a teraz płaczą że przez putina magazyn im się kończy i za chwilę na zieloną trawkę idą" 

To jest idealny przykład głupoty wprowadzających te sankcje i ich skutki. Oczywiście pomijam już brak swiadomosci kolegi w tym temacie. W TVPis mówili ze to wina Putina, w składzie sklejki powtarzają te bzdury a kolega powiela. Dla PISowca to norma. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many13    621
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, mirro napisał:

 

Dzisiaj usłyszałem że przez oprysk zdechła kura co dziobała za siatką. Byłem zmuszon przedstawić dziennik ewidencji zabiegów aby udowodnić iż były to aminokwasy a nie Rundup. Właścicielki kury to nie przekonało. 

Na opryski zawsze biorę fakturkę.

1 godzinę temu, jacus napisał:

 

no moge zasadzic las na klasie IV b tylko ze pechowo to tereny budowlane i chodza po milionie za hektar...

w sasiedniej wsi ciotka posadzila-jakis psychicznie chory w wiosenny , niedzielny poranek go odwiedzil -nim straz sie zebrala to nie bylo co gasic , parestarych domowi stodol puscil z dymem ,jedna po moich  pradziadkach .

Jacuś to mieniamy sią - za mój 3 ha unijny lasek twoje 30  ary pod Krakowem?

2 godziny temu, jacek1296 napisał:

Co kwartał składam do wód polskich sprawozdanie ze zużycia wody ze studni głębinowej. Teraz jakiś warszawski sk***ysyn wymyślił jeszcze roczne sprawozdanie, pod groźbą grzywny. Jakby k**wa 2 liczb nie potrafili dodać. Chyba chcą pokazać, jakie te wody polskie ważne i jak to oni ciężko pracują.

Wiadomo jaka nacja zawiaduje naszymi polskimi wodami - stopniowo staniesz się intruzem w własnej ojczyżnie.

Edytowano przez many13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243
3 godziny temu, jacus napisał:

to ja biedniejszy od onucy -bo mi sie wczoraj opryskiwacz plecakowy zepsul...

prawdziwym problemem jest to ze na jednego pracujacego przypada jeden niepracujacy..

 

de facto urzędnik to osoba niepracująca, bo jego praca nie przekłąda się na wytworzenie żadnego produktu, a jego pensja obciąża osoby pracujące , w sumie o wiele bardziej niż bezrobotny

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

No nieźle , w jednym wątku tego tematu  ( praca i jej przejawy ) mamy dwie kandydatury do nagrody Nobla , jeden z fizyki a drugi z ekonomii . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049
2 godziny temu, many13 napisał:

Na opryski zawsze biorę fakturkę.

Jacuś to mieniamy sią - za mój 3 ha unijny lasek twoje 30  ary pod Krakowem?

Wiadomo jaka nacja zawiaduje naszymi polskimi wodami - stopniowo staniesz się intruzem w własnej ojczyżnie.

mam tez takie ha co chetnie bym zamienil 🤣, jeden gosc z blachami rmi niedawno za darmo dawal drewno,sciete i poukladane-tkie olchy i brzozy ze 20 letnie, chodzil po osiedlu i nikt nie chcial bo wszyscy maja piece z podajnikiem. do sasiedniej wsi wzieli.

  • Thanks 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many13    621

Jeszcze raz nawiążę do rocznicy spalenia Perczyna. Mój wpis zamieściłem na wielu znanych mi stronach Facebooka. Otrzymałem wiele pozytywnych laików i komentarzy. Były też komentarze negatywne, na które nie odpowiadałem, gdyż nie warto dyskutować z osobami przesiąkniętym ideologią banderowską. Przeraża mnie jednak fakt, że jest nadal dużo takich osób, które twierdzą, że moje nagranie jest fałszywe, że wcale nie było takich zbrodni, że Bandera to bohater, że w obecnych czasach nie powinniśmy jątrzyć ran, że to Polacy doprowadzili do tych mordów przez swoją butę i wyższość, że to Polacy wymordowali Ukraińców, itp. W tych wypowiedziach brak jest jakiejkolwiek sympatii wobec nas Polaków. Drodzy Kresowianie nie liczmy na to, że Ukraińcy nas przeproszą za zbrodnie, jakie dokonali na naszym narodzie, że nie będą gloryfikować naszych morderców, że nadal nie będą fałszować historii i zaprzeczać faktom ludobójstwa!

Naszym obowiązkiem jest pamiętać i ukazywać PRAWDĘ! "NARÓD, KTÓRY TRACI PAMIĘĆ, TRACI SWĄ TOŻSAMOŚĆ " - Jan Paweł II.

282104748_3182994235249255_6677697155529

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628
13 godzin temu, mirro napisał:

 

Dzisiaj usłyszałem że przez oprysk zdechła kura co dziobała za siatką. Byłem zmuszon przedstawić dziennik ewidencji zabiegów aby udowodnić iż były to aminokwasy a nie Rundup. Właścicielki kury to nie przekonało. 

Jak nic kura weszła w szkodę. 

Policzyć straty materialne za zjedzoną roślinność plus jakieś straty moralne. Bo w końcu robimy by coś z tego mieć. A tu paniusia puszcza drób na cudze mienie. Jak spać spokojnie?😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
Napisano (edytowany)
12 godzin temu, Ulman napisał:

I co z tego że nie graniczą?  Tak samo do nich mogą wleźć przez upainę jak i do nas.  My żeśmy dostali wp.... pomiedzy 39-45 z rozpier.....niem większości miast i niczego nas to nie nauczyło. 

Cicho to siedzi wiekszość europy a Węgry chcą czerpać korzyści z tej sytuacji. Może właśnie oni sprzedadzą nam ruską sklejkę której bezposrednio kupić nam nie honor?😄

A propos sklejki to wyszukałem na szybko Produkty drzewne z Białorusi nie będą już sprowadzane do UE (swiatrolnika.info)

I oczywiscie nie jest tak jak koledze @PawelWlkp wydawało że "Do mnie sklejka z Białorusi przyjeżdżała a teraz płaczą że przez putina magazyn im się kończy i za chwilę na zieloną trawkę idą" 

To jest idealny przykład głupoty wprowadzających te sankcje i ich skutki. Oczywiście pomijam już brak swiadomosci kolegi w tym temacie. W TVPis mówili ze to wina Putina, w składzie sklejki powtarzają te bzdury a kolega powiela. Dla PISowca to norma. 

No twojej glupoty. Piszesz że wszyscy chcą z nimi biznesy robic a tu im pokazali środkowy palec. A to sankcje to przez kogo są, przez Polskę , Ukrainę czy przez to że putin najechał na Ukrainę?  Nie umiesz dwóch prostych faktów połączyć? Na Białorusi już do tego doszłi, ale   dla ciebie to chyba zbyt skomplikowane. Ale taki tumok 2 zdań nie potrafi przeczytać i zinterpretować, w każdym zdaniu o jakiś pisowcach pisze to w takim amoku trudno o jakies logiczne przemyślenia. Gdybyś nie miał problemów z interpretacją tekstu pisanego to byś takich durnot nie pisał. Od rana wychwalasz tych ruskich kacapów, jacy to stratedzy i potęga a oni za chwilę to już od ściany do ściany sami , podobnie jak ty zresztą.  A to Węgry debilu już nie są w UE że nam ta sklejkę przywiozą? Będą ruskim śrubę dokręcać, straszenie się skończyło i twoje paplanie tego nie zmieni.  

Na składzie ze sklejka może i tak mówią, nie bywam bo to inna skala trochę u mnie. 

 

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
9 godzin temu, jacus napisał:

jeden gosc z blachami rmi

Gość z Mielca przyjechał wam drzewo oddać za darmo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404
35 minut temu, PawelWlkp napisał:

Od rana wychwalasz tych ruskich kacapów, jacy to stratedzy i potęga a oni za chwilę to już od ściany do ściany sami , podobnie jak ty zresztą.

No jednak warto zastanowić sie nad ich strategią, bo jak widać doprowadziła Europę do miejsca gdzie trza było zrewidować miękką politykę. 

Rosja zastosowała to czego nauczyła się od USA w Ameryce Południowej. Zrozumieli że dostarczanie albo niedostarczanie czegoś może być bardzo skuteczną bronią. Oczywiście amerykanie obalali i tworzyli tam rządy metodą przyznawania lub nie odpowiednio wielkiej kasy a Rosjanie skorzystali z posiadanych surowców naturalnych. Wyczuli słabość i rozleniwienie społeczeństw zachodu, ale trzeba przyznać że trafili w moment. Tylko jedno nie wyszło, czyli podział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Taki biznes upadł czemu ? .

Historia "Królowej Zakopanego". Tak doszło do upadku jednej z najbogatszych polskich bizneswoman

Małgorzata Ch. – założycielka hotelowej Grupy Trip, u szczytu kariery nazywana była przez media "królową Zakopanego". Bizneswoman gościła na liście najbogatszych Polek, a w jej obiektach spali kolejni polscy prezydenci oraz najbogatsi goście z całego świata. Dziś po dawnym majątku nie ma śladu, a Ch. jest oskarżona o przestępstwa gospodarcze, za które grozi jej nawet 10 lat więzienia. Onet postanowił przypomnieć, jak doszło do tak spektakularnego upadku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134
Napisano (edytowany)
12 godzin temu, jahooo napisał:

de facto urzędnik to osoba niepracująca, bo jego praca nie przekłąda się na wytworzenie żadnego produktu, a jego pensja obciąża osoby pracujące , w sumie o wiele bardziej niż bezrobotny

sami "tuczymy" pozycję urzędników oczekiwaniami typu - "państwo ma załatwić to lub owo"
postawa wobec urzędasa - "to ja wiem co i jak mam zrobić a ty mi tylko przeszkadzasz" raczej u niewielu bo nawet jeśli rzeczywiście ktoś działa samodzielnie to nie idzie do urzędu aby go odegnać od wtrącania się a bardziej aby "coś załatwić" na zasadzie profitu.
samonapędząca się biurokratyzacja to nie tylko wina urzędników co nasze przyzwolenie a niejednokrotnie wręcz oczekiwania. niesamodzielność rodzi biurokrację i do tego już doszło że tym bezproduktywnym urzędasom żyje się lepiej od tych którzy na nich pracują, też by namnożył przykładów
jeszcze każą się sobie niżej kłaniać niż sami się odkłonią a to już patologia pełna

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, galan99 napisał:

Taki biznes upadł czemu ? .

Historia "Królowej Zakopanego". Tak doszło do upadku jednej z najbogatszych polskich bizneswoman

Małgorzata Ch. – założycielka hotelowej Grupy Trip, u szczytu kariery nazywana była przez media "królową Zakopanego". Bizneswoman gościła na liście najbogatszych Polek, a w jej obiektach spali kolejni polscy prezydenci oraz najbogatsi goście z całego świata. Dziś po dawnym majątku nie ma śladu, a Ch. jest oskarżona o przestępstwa gospodarcze, za które grozi jej nawet 10 lat więzienia. Onet postanowił przypomnieć, jak doszło do tak spektakularnego upadku.

No i jak doszło do tego upadku ??🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many13    621
52 minuty temu, PawelWlkp napisał:

. A to sankcje to przez kogo są, przez Polskę , Ukrainę czy przez to że putin najechał na Ukrainę? 

 

Nic waćpanu się nie polepsza z logicznymi realiami zachowań insektów otoczenia. Nawet parę procent nie czaisz o co biega na UPAdlinie - a wystarczy wyłączyć k@rwowizję i pomyśleć tak z dystansem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

W Polsce nie warto zakładać biznesów prędzej czy później i tak upadnie biznes .

Kredyty , brak gości inne wysokie koszta utrzymania jak teraz obecnych czasach też padnie w h*j biznesu , ale o to chodzi by padło przeszło  w inne ręce .

3 minuty temu, hubertb napisał:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj