Polecane posty

galan99    7589
56 minut temu, rolnik34 napisał:

pisiory przy korycie jeszcze

Palą radomskie i maja Camele .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

Teraz to mają wszystko w tyłkach bo zanim ktokolwiek jakikolwiek rząd utworzy to potrwa  w optymistycznych planach 2 miesiące, później muszą budżet uchwalić bo im prezydent rząd rozwiąże. Dopiero na wiosnę mają być wybory do samorządów to trochę coś pomyślą , a jeszcze później latem do europarlamentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

U mnie to wygląda tak 

Nasiona na ha 2 t mokrej

Nawozy 3 tony

Reszta czyli kombajn, oprysk, uprawa też 3 tony na dzień dzisiejszy. 

I teraz pytanie ile może stracić potencjału siejac c2?

  • Like 1

Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalk13    26
34 minuty temu, limousine napisał:

U mnie to wygląda tak 

Nasiona na ha 2 t mokrej

Nawozy 3 tony

Reszta czyli kombajn, oprysk, uprawa też 3 tony na dzień dzisiejszy. 

I teraz pytanie ile może stracić potencjału siejac c2?

OK 20% czyli jeśli odmiana ma potencjał na 15 ton to uzyskasz max 12ton 🙈

Najgrubsze ziarno ok 30kg na ha to ok 24zł, + zaprawy w 100zł się wyrobisz💪🌽

Musisz jedynie w marcu wyłożyć na watę 100 ziarenek i sprawdźic zdolność kiełkowania 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

 

11 godzin temu, limousine napisał:

U mnie to wygląda tak 

Nasiona na ha 2 t mokrej

Nawozy 3 tony

Reszta czyli kombajn, oprysk, uprawa też 3 tony na dzień dzisiejszy. 

I teraz pytanie ile może stracić potencjału siejac c2?

ile lat siejesz kukurydze ??

my ponad 30 .. wiec nawet nie probuj..

ucz sie na bledach innych a nie swoich 🤣

podpowiem ci ze nawet polskich odmian nie kupuj ......moze pod kiszonke bym zaryzykowal w ostatecznosci.

gdybys ci sie nudzilo to zrob tak - pozbieraj kolby ,najwieksze z rosnacych roslin, potem je wyszusz pod wiata czy w stodole wiszace.. pozniej wybieraj ziarniaki najwieksze.. nie siej spod kombajna a tym bardziej z suszarni. ile kolb na kg ziarna  siewnego -juz nie pamietam ale sporo

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mumu126p    7

LUB/ Krężnica Jara - FHU Kukuryka, cena za 30% 360 netto +6/-12 za każdy rozpoczęty procent w górę lub dół wilgotności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138
17 minut temu, jacus napisał:

 

ile lat siejesz kukurydze ??

my ponad 30 .. wiec nawet nie probuj..

ucz sie na bledach innych a nie swoich 🤣

podpowiem ci ze nawet polskich odmian nie kupuj ......moze pod kiszonke bym zaryzykowal w ostatecznosci.

gdybys ci sie nudzilo to zrob tak - pozbieraj kolby ,najwieksze z rosnacych roslin, potem je wyszusz pod wiata czy w stodole wiszace.. pozniej wybieraj ziarniaki najwieksze.. nie siej spod kombajna a tym bardziej z suszarni. ile kolb na kg ziarna  siewnego -juz nie pamietam ale sporo

To się liczy do aktualnych cen rynkowych,  a nie do twojego 30 letniego siania ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

sa tacy dla ktorych zaoszczedzenie 200 zl na ziarnie i stracenie 1000 na plonach jest logiczne..

kurna chlopaki sejcie swoje ziarno,nie dawajcie zadnych nawozow .tak bedzie lepiej dla reszty.

ten stan jest takze zasluga tego ze kiedys siano 300 tys ha a teraz 1 300 tys..

podpisalem kontrakt na 410 netto.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138

Widzę tu orłów matematyki ... czy się sprzedaje za 800 zl tona czy za 400 ,to przecież to samo 🙉 Weź może swoją logiką przemów do firm nasiennych , żeby mieli tani materiał siewny 😂 życzę Ci żebyś za rok sprzedawał po 200 zł i kupował materiał siewny za 1500 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409
2 godziny temu, mumu126p napisał:

LUB/ Krężnica Jara - FHU Kukuryka, cena za 30% 360 netto +6/-12 za każdy rozpoczęty procent w górę lub dół wilgotności

A starczy im pola za stodołą na rękawy, Bo już chyba do lasu osmolickiego dochodzą?:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

rodzina szwagra to chyba w osmolicach kolonii mieszka..tam mi sie cos kojarzy.

17 minut temu, mirekcich napisał:

Widzę tu orłów matematyki ... czy się sprzedaje za 800 zl tona czy za 400 ,to przecież to samo 🙉 Weź może swoją logiką przemów do firm nasiennych , żeby mieli tani materiał siewny 😂 życzę Ci żebyś za rok sprzedawał po 200 zł i kupował materiał siewny za 1500 ...

widziales kiedys jak sie produkuje kukurydze nasienna ??? na dicovery byl taki film... troooszke sie to rozni od zwyklej.

zycze ci milej kolejnej kuracji.. ty masz jakas nerwice natrectw kukurydzianychczy schizofrenie zniwno-kukurydziana ?? 

bo pojawiasz sie tylko w czasie zbirow kukurydzy


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138
1 godzinę temu, Tomasz0611 napisał:

To siejcie swoim zbierajcie w dobrych latach 8t/ha, ja tam wolę Pionera za 700zl i 14-16t/ha ...

20 % zniżki, tylko matematyka się kłania 

 

1 godzinę temu, jacus napisał:

rodzina szwagra to chyba w osmolicach kolonii mieszka..tam mi sie cos kojarzy.

widziales kiedys jak sie produkuje kukurydze nasienna ??? na dicovery byl taki film... troooszke sie to rozni od zwyklej.

zycze ci milej kolejnej kuracji.. ty masz jakas nerwice natrectw kukurydzianychczy schizofrenie zniwno-kukurydziana ?? 

bo pojawiasz sie tylko w czasie zbirow kukurydzy

Na discawery widziałeś... nic dziwnego że taki tuman jesteś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

w psychiatryku to co ogladasz ???

a gdzie w polsce widziles jak produkuje sie kukurydze nasienna ?? byles na jakiejs cplantacji ??? w firmie nasiennej.

to opisz jak wedlug ciebie wyglada taka produkcja.

juz w tamtym roku udowodniles ze masz problemy psychiczne,wiec sie nie nakrecaj i sie wyloguj..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138

Skończ się błaznić sprzedawczyku😁 mogę Ci f1 wychodowac ciapaku z discawery 😁😁😁

Edytowano przez mirekcich
Oczywiście za 1500 porcja 😁 ale chyba dziadem nie jesteś to kupisz 😅😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432

ładnych kilka lat temu  sąsiad  taki młody i bardzo małorolny ale z zacięciem do własnego ogródka  zapytał  mnie czy może sobie wiadro  kolb  urwać bo  dzieciakowi parkę królików  kupił i musi się  o karmę zatroszczyć , oczywiście pozwoliłem i zapomniałem o temacie . Za rok patrzę a sąsiad   ma zasiane może    z pół morgi kukurydzy  między drzewkami owocowymi co je dwa lata wcześniej posadził ,  kukurydza miała ze cztery metry wysokości aż się  zapytałem z kąt miał siew i czy wie co to za odmiana bo taka dorodna  a on z uśmiechem że to przecież były nasiona z tego co u mnie wiadro kolb narwał   -  zasiał ręcznie  , nawóz  "rozsiał"konewką przy rządkach  no i podlewał  wodą z rynien z dachu  i kukurydza wyszła cudo  ale najważniejsze to to  że siew nie był z paczki czyli da sie  swoim

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

oczywiście że da się swoimi, sam tak robię, c2 3888 dkc wypadł lepiej niż oryginał jeżeli chodzi o wschody, kolby niczego sobie, ja gołym okiem nie widzę różnicy  między kolbami i tak co roku zawsze sieje na koniec swoimi co mi brakuje i zawsze ładna jest, ale przez to ciągłe wmawianie że się nie opłaca że nie będzie plonu że kolb nie zawiąże widać ma jakiś wpływ na psychikę bo sam w 100% nie zasieje bo się bałbym a tak jakiś jeden, dwa kawałki zawsze sieje.

Edytowano przez Tigon
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

mysmy juz to 30 lat temu probowali,sam tak robilem na malych arealach. -cos urosnie ale i tak nie warto.. nie pisze zeby pioniera siac bo i aj nie sieje ale lg wystarczy 😂

5 godzin temu, mirekcich napisał:

Skończ się błaznić sprzedawczyku😁 mogę Ci f1 wychodowac ciapaku z discawery 😁😁😁

f 1 to mozesz sobie na klawiaturze nacisnac - gdy masz kaftan poluzowany..

zniwa dzsiaj zaczete-pierwszy w pole wyjechal. blota na drodze nie widzialem wiec daleko gdzies kosil


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
22 godziny temu, limousine napisał:

U mnie to wygląda tak 

Nasiona na ha 2 t mokrej

Nawozy 3 tony

Reszta czyli kombajn, oprysk, uprawa też 3 tony na dzień dzisiejszy. 

I teraz pytanie ile może stracić potencjału siejac c2

Ok 1050 zł miałeś tylko koszt nawozów z ubiegłego roku i zebrałeś 12 ton ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138
1 godzinę temu, jacus napisał:

mysmy juz to 30 lat temu probowali,sam tak robilem na malych arealach. -cos urosnie ale i tak nie warto.. nie pisze zeby pioniera siac bo i aj nie sieje ale lg wystarczy 😂

f 1 to mozesz sobie na klawiaturze nacisnac - gdy masz kaftan poluzowany..

zniwa dzsiaj zaczete-pierwszy w pole wyjechal. blota na drodze nie widzialem wiec daleko gdzies kosil

Skoncz juz gimbazo farmazony pisać,bo nic do tematu nie wnosisz ułomie... masz chyba spore doświadczenie z tym psychiatrykiem 😂😂😂

Edytowano przez mirekcich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj