Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miwigos    3526

Dobre odmiany około 500 za jednostek , minus 10 % za ilość, od 10 jednostek przeważnie

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

Jest ich wiele, nie będe robił reklamy , to co sprawdza sie u mnie nie musi u Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

No wlasnie . inaczej sprawdzi sie ta sama odmiabanu mnie I u Ciebie. 

Wiec co to za przekonanie  ,ze dobra odmiana music kosztowac 500 zl?

Mialem odmiane z ragt I oddala ,kosztowala ok 400 zl za 50 tys nadion, srednio 13 ton o sredniej wilgotnosci 26%. Nie sadze gdybym doplacil po 100 zl do nasion do jednostki to plon bylby

Wiekszy.  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

Ja sieje denty , bo susze sam, za 300 bym nie zaryzkowł kupić nasion, zreszta są notowania COBORU  i inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

znajomy dentow nie sial-bo jego siewnik ich nie lubil..ale u mnie sial 🤣 ile sie nieraz naklal .. co chwile sprawdzal jak sieje.

ja sieje przewaznie lg- fao kolo 250 ,ziarnowe. z roznymi eksperymentowalem , ale z tej firmy mi najlepiej podchodza.  

  • Thanks 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526
30 minut temu, jacus napisał:

znajomy dentow nie sial-bo jego siewnik ich nie lubil..ale u mnie sial 🤣 ile sie nieraz naklal .. co chwile sprawdzal jak sieje.

ja sieje przewaznie lg- fao kolo 250 ,ziarnowe. z roznymi eksperymentowalem , ale z tej firmy mi najlepiej podchodza.  

To co za siewnik , nasiona  flint a dent , nie różnią się wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
31 minut temu, jacus napisał:

znajomy dentow nie sial-bo jego siewnik ich nie lubil..ale u mnie sial 🤣 ile sie nieraz naklal .. co chwile sprawdzal jak sieje.

ja sieje przewaznie lg- fao kolo 250 ,ziarnowe. z roznymi eksperymentowalem , ale z tej firmy mi najlepiej podchodza.  

To czym on to sieje poznaniakiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neveragain    136

Akurat Vaderstad tempo też ma problemy w normą jak nasiona są ujowej jakości. Najbardziej nie chodzi o to czy to flint czy dent ale o WYRÓWNANIE nasion jeżeli trafiają się bardzo zróźnicowane to czasami są problemy. Siałem prawie 100 odmian w tym sezonie to coś niecoś liznąłem tematu :) A co do odmian dobrych i złych to na jednym polu w jednakowych warunkach rozstrzał od 9 do 16 ton na sucho to chyba jednak te odmiany jakies różnice robią 😅 Osobiscie w tych latach które nadchodzą bym proponował jak najwczesniejszy siew aby ziemia temperaturę złapała i możliwie najwyższe fao.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

To zasiej w kuj-pom FAO 280 , kiedy zbierzesz , pszenicy nie posiejesz, 240 -250 to maks, ja chce mieć skoszoną do 20 maks 30 października

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

i dzisiaj kosili-na gorkach nawet bardzo kombajn sie nie topil ..

7 godzin temu, Tomasz0611 napisał:

A zdążyłeś już skosić te swoje włości czy nadal kukurydza w polu stoi ?? xD

bier motor i przyjedz zobaczyc , przynajmniej zobaczysz jak cywilizacja wyglada..

7 godzin temu, miwigos napisał:

To co za siewnik , nasiona  flint a dent , nie różnią się wiele

jedyny prawilny -unia 🤣 ileo on tysiecy wysial i jeszcze za 6 poszedl..

widziales prawdziwego denta ?? chyba z semi ci sie pomylilo..

7 godzin temu, tommy66692 napisał:

To czym on to sieje poznaniakiem?

prawie- teraz monosema kupil 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neveragain    136
3 godziny temu, miwigos napisał:

To zasiej w kuj-pom FAO 280 , kiedy zbierzesz , pszenicy nie posiejesz, 240 -250 to maks, ja chce mieć skoszoną do 20 maks 30 października

To sobie chciej 🤣 ja jeszcze ostatnie działki kosze i nie płaczę średnia z całego areału ~ 15t przy 30%.

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

gdzie tak padalo ?na podkarpaciu ?? bez opadow to nawet na II klasie polowa bedzie..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526
2 godziny temu, Neveragain napisał:

To sobie chciej 🤣 ja jeszcze ostatnie działki kosze i nie płaczę średnia z całego areału ~ 15t przy 30%.

 

To mamy prawie tak samo , bo u mnie wilgotność mniejsza była 28 %, pszenica ma 3 liście już, ja nie sieje kuku po kuku, mam płodozmian na lata rozpisany, u nas  to juz dawno nie skupuja mokrej , suszarnie w listopadzie juz wygaszone , wyczyszczone, czekają na nowy sezon, w moich sronach 15 listopada , to zostaja maruderzy

Edytowano przez miwigos
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
miwigos napisał:

Ja sieje denty , bo susze sam, za 300 bym nie zaryzkowł kupić nasion, zreszta są notowania COBORU  i inne

Ja w tym roku część takimi posiałem dentami u plon porównywalny do pioniera po 850za jednostkę

Neveragain napisał:

Akurat Vaderstad tempo też ma problemy w normą jak nasiona są ujowej jakości. Najbardziej nie chodzi o to czy to flint czy dent ale o WYRÓWNANIE nasion jeżeli trafiają się bardzo zróźnicowane to czasami są problemy. Siałem prawie 100 odmian w tym sezonie to coś niecoś liznąłem tematu :) A co do odmian dobrych i złych to na jednym polu w jednakowych warunkach rozstrzał od 9 do 16 ton na sucho to chyba jednak te odmiany jakies różnice robią 😅 Osobiscie w tych latach które nadchodzą bym proponował jak najwczesniejszy siew aby ziemia temperaturę złapała i możliwie najwyższe fao.

tempo ma problem jak ktoś sieje odmianę targową z inną do tej pory nie miał problemu. U nas najlepiej plonował dent siany po 15 mają z fao 230 więc co rok to inne terminy trzeba dobierać, wtedy zero było przymrozków i lepszy rozkład opadów, i zaskoczyło mnie że to nowa dzierżawa pH padaka według badań składniki na niskim, dowaliło się nawożenie ale jak na 5 kl część 4kl to lepiej żeby sypało od tej doprawionej latami glebie to byłem w szoku. Tylko że na lepszej ziemi kuku siałem 20 kwietnia i męczyła się prawie miesiąc bez opadów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

Kuku sieje sie głęboko , zawsze tam jest ziemia mokra,

Nie wiedziałem że pioner aż tak drogi , że to ktoś kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

dziwne maja te worki 80 tys to i tak za malo -przynajmniej u nas a 2 razy 50 za duzo na ha..

pioneera -malo juz kto sieje.. roznica w cenie duza a wplonie za bardzo tego nie widac.

od 8 I de heus bedzie suszyl z rekawow i wznawia skup takze mokrej.

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybu1    35

Dziwne opinie, że Pioneera nikt nie sieje. Akurat u nas w okolicy większość to Pioneer. Najlepiej widać przy niedoborze wody różnice i ja np. z niego nie zrezygnuje. 50 tyś w worku to też ni w .... ni w oko... więc nie ma co biadolić ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79

tylko kozacka kukurydze po 18t daje a nie francuskie co tan jest inny klimat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj