Polecane posty

galan99    7672
3 minuty temu, Desperado napisał:

I wtedy już będzie sielanka?

Kraj mlekiem i miodem płynący , wszyscy będą bogaci i szczęśliwi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
8 minut temu, bezbarwny napisał:

😂Ta…ciekawe, kto furtkę otworzył. 

Szczerze, to jeśli by nie wojna to nie było by całej sytuacji. Do tego zboża na rynku powinno być mniej niż rok temu a cena i tak spada. Oznacza to że ktoś powiedział "sprawdzam" i nie zapłaci więcej za pszenicę. 

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3200
44 minuty temu, hubertb napisał:

Nie uważam się za rolnika z krwi i kości. Pole które posiadam stanowi tylko część dochodu. Tutaj mówi się o takich "etatowiec"

choć jeden szczerze odpowiedział,
dzięki :)
co do monitorowania prywatnie jednych przez drugich; przyznasz że Twój pomysł jednoznaczniej nielegalny jak owe postulaty bo one nawołują do monitoringu społecznego czy wręcz państwowego na co (stosowanie takowych) przykłady można mnożyć gdzie nie spojrzy. Na granicy prawo do kontroli ma celnik a nie przypadkowy przechodzień po za granicą z resztą też i owe postulaty właśnie aby nie dochodziło do samowolnych kontroli pozaprawnych gdyby kto jednak zechciał Twojej rady połuchać

za szczerą odpowiedź czułem się zobowiązany wyjaśnić wyczerpująco zdawkowy zarzut.
 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Nie nawołuje do sprawdzania na granicy tylko publikacji zdjęć, jak ów transport się zachowuje. 

2 minuty temu, dysydent napisał:

choć jeden szczerze odpowiedział,

No przecież są  tu różni, tacy hobbyści jak ja i tacy którzy głównie z tego żyją. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7672

Czy robienie komuś zdjęć bez jego zgody jest karalne?

W sytuacji, w której fotograf uwiecznia na zdjęciu osobę bez jej zgody, a co gorsza przy jej wyraźnym sprzeciwie, może on naruszać jej prawa i wolności chronione przez przepisy prawa cywilnego oraz prawa karnego. Dotyczy to zarówno osób powszechnie znanych, jak i osób nierozpoznawalnych publicznie.

Nie nawołuje do sprawdzania na granicy tylko publikacji zdjęć, jak ów transport się zachowuje. 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3200
21 minut temu, hubertb napisał:

Nie nawołuje do sprawdzania na granicy tylko publikacji zdjęć, jak ów transport się zachowuje. 

No przecież są  tu różni, tacy hobbyści jak ja i tacy którzy głównie z tego żyją. 

znaczy co? jechać za tirem przez całą Polskę czy gdzie po drodze ładunku nie "zgubił"?

8 minut temu, hubertb napisał:

Nie, wystarczy wiedzieć gdzie z pewnością gubi. A już jest o tym temat i dyskusja

po pierwsze to jest trudne technicznie, czaso i kosztochłonne i nie po to utrzymujemy celników słonymi kosztami aby ich q..wa jeszcze wyręczać
a to drugie to tysiąc najmędrszych dyskusji nie zastąpi  jednego nawet drobnego działania
("bez odbioru" na tym temacie bo nie dla dyskusji tu zajrzałem choć - jak zwykle - nie do końca wyszło czyli - jak zwykle xD )

niedawno komu innemu w innym temacie zaleciłem - poczytaj uważnie sam siebie ale tak z pełnym zrozumieniem to się nieźle uśmiejesz

dobra - znikam stąd bo tu posty są zaliczane a nie chcę aby mi kto zarzucił że se nabijam na pustych dyskusjach; zarzucił s resztą słusznie jeśli nadal będziemy klepać to samo o tym samym tylko innymi słowami.

na ra

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1271
13 minut temu, hubertb napisał:

Szczerze, to jeśli by nie wojna to nie było by całej sytuacji. Do tego zboża na rynku powinno być mniej niż rok temu a cena i tak spada. Oznacza to że ktoś powiedział "sprawdzam" i nie zapłaci więcej za pszenicę. 

Ceny dyktują giełdy i nie o to macierewiczowi  się rozchodzi. Chodzi o fakt zalewania naszego rynku dobrami zza wschodniej granicy. 

  • Like 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
1 minutę temu, bezbarwny napisał:

Chodzi o fakt zalewania naszego rynku dobrami zza wschodniej granicy. 

I co tylko u nas? Czy na całym świecie ? 

 

3 minuty temu, dysydent napisał:

znaczy co? jechać za tirem przez całą Polskę czy gdzie po drodze ładunku nie "zgubił"?

Nie, wystarczy wiedzieć gdzie z pewnością gubi. A już jest o tym temat i dyskusja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1271
3 minuty temu, hubertb napisał:

I co tylko u nas? Czy na całym świecie ? 

Tak, na całym świecie. Szczególnie obu Ameryk rynki kukurydza i pszenica techniczna z UA podbija. W tvpinfo przed chwilą minister rolnictwa tak mówił. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5162
2 godziny temu, hubertb napisał:

No dobra chłopy, płacz płaczem ale Ukraina wojnę wyga i do naszej komuny unijnej dołączy, wtedy ściągną wszystkie kagańce celne. Czy wy sobie to w ogóle wyobrażacie? 

 

Jakby nie było durnych pomysłów likwidacji hodowli, to można by na tym rolnictwo oprzeć, a tamci niech produkują półprodukt.  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27

Mazowieckie pośrednik ok 1300zl z vatem za pszenicę odbiór pompą.

Mam propozycję sprzedaży na worki, moja robota. Ile waszym zdaniem sobie zażyczyć w takim układzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1271
5 minut temu, Papkin napisał:

Mazowieckie pośrednik ok 1300zl z vatem za pszenicę odbiór pompą.

Mam propozycję sprzedaży na worki, moja robota. Ile waszym zdaniem sobie zażyczyć w takim układzie?

Pięćdziesięciu…a niech tam, stu lat, w zdrowiu. 

  • Haha 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
9 minut temu, Papkin napisał:

Ile waszym zdaniem sobie zażyczyć w takim układzie?

Otwierasz olx i patrzysz na cenę w swoim regionie. Dla mojego regionu w tej chwili to 1500zł. Sprawdziłem przed sekundą. RZE

Edytowano przez hubertb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

300juro to jest jakieś 1400polskich nowych złotych. Czyli mamy dosyć wysokie ceny w skupach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
bezbarwny napisał:

5 minut temu, Papkin napisał:

Mazowieckie pośrednik ok 1300zl z vatem za pszenicę odbiór pompą.

Mam propozycję sprzedaży na worki, moja robota. Ile waszym zdaniem sobie zażyczyć w takim układzie?

Pięćdziesięciu…a niech tam, stu lat, w zdrowiu. 

a w lubelskim ktoś ma pompę z samochodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9281
41 minut temu, hubertb napisał:

300juro to jest jakieś 1400polskich nowych złotych. Czyli mamy dosyć wysokie ceny w skupach. 

netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

1,5 mln żołnierzy to oni będą mieli może za 5 lat i to może jeśli ich będzie na to stać.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27
46 minut temu, andrzej1988 napisał:

a w lubelskim ktoś ma pompę z samochodem?

Kalinowski to już chyba lubelskie,mają pompy. Ale ktoś narzekał tutaj że płatności w ratach i po terminie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

kiedyś Kowalczyk miał samochód z pompą nawet dobrze płacił i nie musiałem wozić ale sprzedali bo się psuły i szukam kogoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4138
2 godziny temu, dysydent napisał:

na wypadek gdyby żadne medium publiczne nie opublikowało postulatów hrubieszowskiego protestu
i ten protest nie miał nic wspólnego z agrounią ani ona znim

link do ściśle określonego momentu

 

Bardzo dobry film,ale trzeba go obejrzeć od samego początku , w imieniu użytkowników  AF  dziękuje Panu, który ten film nakręcił i udostępnił, teraz ktoś to musi podrzucić ministrowi rolnictwa żeby zrozumiał, że   lawirowanie się skończyło  !

  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj