misio3p

Ceny trzody chlewnej 2022

Polecane posty

ws71    1827
Dnia 9.02.2022 o 09:32, Peron napisał:

Może za mało hodował? Co to jest 4.5 tysiąca? Przy 9 tysiącach dopiero zaczyna się spinać.

Z drugiej strony wioski ferma 13 tys szt, także redukcja na 7 tys , także obecnie wszyscy poza nakładczym mają tak samo pod górkę, u nas w styczniu obstawiali, pośrednicy na 6 zł żywą w lutym a na pewno już w marcu, wydaje mi się na obecną chwilę to mało prawdopodobne ale wiara ponoć czyni cuda😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
2 godziny temu, czesio200 napisał:

Co z tego, że u nas likwidują rodzinne hodowlę jak postawią fermę i zastępuje tyle co było na 10 wsiach. A to czy cena wzrośnie czy nie to tylko gdybanie. Jedno jest pewne jeśli nie wzrośnie to dalej będą ludzie likwidować na potęgę.

A jak warchlak z Danii nie dojedzie to co wtedy będzie hodowane w tej tuczarni? Szczury? ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

Mam kumpla co robi w danii w swiniach to tam też eldorado nie wie czy nie wieksze jak u nas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400
1 godzinę temu, JanKrzysztof napisał:

A jak warchlak z Danii nie dojedzie to co wtedy będzie hodowane w tej tuczarni? Szczury? ;)

 

Woziliśmy mięsa do Chin teraz oni nam sprzedadzą warchlaka..


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_aisak_    10
Dontcry napisał:

Mam kumpla co robi w danii w swiniach to tam też eldorado nie wie czy nie wieksze jak u nas. 

Czy mógłbyś coś więcej napisać?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

zaraz tuczniki będą po 3zł a maciory to tylko z dopłatą odbiorą :) jak już pisałem w sklepach ciągle cena rośnie; całą śmietankę spijają masarnie i sklepy

dzień, w którym w polsce zabraknie wieprzowiny jest co raz bliżej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962

Wieprzowiny nie zabraknie , dowiozą z zachodu.....

Ale zapewne możliwe że już za ina cenę, a o jakości nie wspomnę nawet....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

coś delikatnie zaczyna się dziać na mały giełdzie po trzech tygodniach stagnacji dziś sprzedano 80% tuczników, cena podskoczyła o 0,03 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

no właśnie, o 0,04 euro podskoczyła. także mówię wam idą podwyżki


w Hiszpanii 5 tydzień z rzędu wzrosła cena, a tylko oni i Francja wysyłają do Chin. w Hiszpanii wzrost o 0,03 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

 

Mam pytanie jestem w strefie czerwonej dawnej niebieskiej  , czy moge teraz kupic prosieta z strefy niebieskiej dawnej zoltej


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48
Dnia 10.02.2022 o 18:26, mesi napisał:

Łódzkie dziś 3,80 + vat, 

Kto tak cienko płacił? Jakieś już robi kpiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DRIPOL    44
13 godzin temu, kuba55 napisał:

 

Mam pytanie jestem w strefie czerwonej dawnej niebieskiej  , czy moge teraz kupic prosieta z strefy niebieskiej dawnej zoltej

tak oczywiście świadectwo zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statham7    9

Pomoc na wyrównanie kwoty obniżonego dochodu dla producentów świń - ASF składał ktoś za 4 kwartał bo podobno mało komu wychodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

no i znajomy zakupił tego swiniaka , 2 połówki jednak wziął dla siebie , obie ważyły 120 kg i zapłacił za nie 1,8 tyś zł , następnym razem jak będę go widział to będzie po degustaji już , od razu dodam żę cena dla niego nie grała roli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

zapłacił za dwie połówki tyle 1,800 zł  , swinaiak był ubity w ubojni przez gospodarza , i jeszcze ze 150 km po to jechał 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197
jarecki napisał:

no i znajomy zakupił tego swiniaka , 2 połówki jednak wziął dla siebie , obie ważyły 120 kg i zapłacił za nie 1,8 tyś zł , następnym razem jak będę go widział to będzie po degustaji już , od razu dodam żę cena dla niego nie grała roli .

Chyba maciora

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

kurde  swiniak był chyba z okolic ciechanowa , pisałem już kiedyś teraz zapomniałe , karmiony wyłącznie własnymi paszami bez dodatków . dodam tylko żę ten co kupował przez wiele lat handlował mięsem po targowiskach wiec to nie jest amator który da się wkręcić  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2022 o 16:39, sylwekbarca2 napisał:

120 kilo to dwie połówki czy jedna połówka 120 kg ?

 

Przecież wyraźnie napisał że obie 120kg ważyły,czyli ok 145 kg żywy świniak miał 

Edytowano przez JurekOgorek1
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124
Dnia 12.02.2022 o 07:19, statham7 napisał:

Pomoc na wyrównanie kwoty obniżonego dochodu dla producentów świń - ASF składał ktoś za 4 kwartał bo podobno mało komu wychodzi?

Składałem, jest tam zrobiony taki fajny myk, że jak wpiszesz w tabelkę liczenia dochodu z poprzedniego składania wniosku, to wychodzi prawie jeszcze drugie tyle straty co wychodzi wpisując w tabelki co teraz masz składać, a liczby te same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713
Dnia 27.01.2022 o 16:35, karat7 napisał:

w chwili obecnej średnie i duże zakłady ciągną z zachodu półtusze całymi tirami i nie ma szansy na wzrost ceny, a prezesi chodzą i się tylko śmieją z rolników.

Ta sama sytuacja była na rynku wołowiny z półtora roku temu. Dziś ubojnie /handlarze wręcz proszą o Żywiec. Co jakiś czas zagrywka z obniżka żeby wywołać panikę i nakłonić do sprzedaży. Przyjdzie i tu taki czas że to zakład będzie prosił o dostarczenie żywca bo nie będą mieli co bić

Dnia 1.02.2022 o 18:52, migacz napisał:

Czyli co pozostaje trzymać je  z miłości 😆

Oczywiście i jeszcze na tym trzepać kasę. Przejeżdżałem obok tego przybytku,świnie na wybiegu przy DW sobie zapierdaczały. Powiedzcie gdzie tam jest bioasekuracja?

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, soltys48 napisał:

Powiedzcie gdzie tam jest bioasekuracja?

Asf jest planem , nie chorobą....

 

W sobotę handlarz wydzwaniał , towaru potrzebował .

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj