misio3p

Ceny trzody chlewnej 2022

Polecane posty

misio3p    2136

Za to rolnikom od 25 lat koszty nie wzrosły ani trochę, więc zakłady uważają, że w porządku jest płacić tyle co ćwierć wieku temu.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Juz wiekszosc nie ma tylko rzebrze o mieso w duzych zakladach by kuoic bo im bezposrednio z niemiec malych ilosci nie przywiezie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
33 minuty temu, krilan06 napisał:

U mnie w lokalnej gazecie artykuł o tym dlaczego jest taka różnica pomiędzy ceną skupu tucznika a ceną wędlin i wyrobów w sklepie. Gość który ma mały zakład twierdzi że 20% tucznika to odpad który do niczego się nie nadaje a poza tym zakładom rosną koszty 😂

Odpad to oni produkują, z dobrych tuczników 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308

https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/sapinski-fundusz-promocji-mleka-nalezy-zlikwidowac,115393.html. Czy nie sądzicie że podobnie powinno być z funduszem promocji mięsa płacimy składki a TV emituje spoty by ograniczać spożycie mięsa czy to nie kuriozum ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308

https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/komisja-rolnictwa-pe-wzywa-ke-do-interwencji-na-rynku-miesa-wieprzowego,533427.html. A nasi politycy walczą o koryto nic sobie z rolników nie robią Kolodzjczak nic lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub23    4

100sztuk miało iść w tym tygodniu, dzwonili z ubojni, że nie wezmą bo pełno towaru 

Cena 4 netto Duńczyk 3.8netto za Polskie

  • Confused 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jj    22

4.4 +vat pojechały 30szt. Polskich kolejka 2 tygodnie na odbiór 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Wlasnie znajomy dzwonil i tez mowil ze nie chca brac on ma 100szt 

Panowie i dodatkowo pytanie mam okazje wziasc dzierżawę na nietypowych warunkach kobiecie zmarl maz i chce oddac w dzierzawe pare hektarow z tym ze ma właśnie swinie w gospodarstwie i chce je dalej trzymac z tym ze czy bedzie mogla skoro nie uprawia ziemi bo mi ja wydzierzawi nie bedzie miala problemow ? Bo tego sie obawia a czesc zboza z jej pol co zbiore po prostu jej odsprzedam dla tych jej swin nie sa to duze ilosci czesc sprzedaje czesc idzie na uboj dla siebie ma duza rodzine okolo ppdobno 70-80szt na rok

Edytowano przez damianos95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Agencja chyba nie wnika aż tak. Chcesz trzymać świnie to trzymasz. Przecież możesz na gotowej jechać. Ziemi nie trzeba wg mnie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kogo obchodzi czym ona te świnie wykarmi ? 

 

Ziemia dobrze utrzymana ? Nie szuka jelenia który doprowadzi ja do ładu a po 3 latach będzie chciała odebrać ? Bierz umowę na 10 lat , jeśli masz możliwości to obrabiać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Dokładnie pisz umowę. Nic na gębę. Znajdzie się jakiś gach albo potomek co mu się zachce bo tobie rodzi i będzie truł. Ja mam bez umowy i bez dopłaty 2ha i to o 2 za dużo. Plus że bramę otwieram od podwórka i jestem na polu. Ale mi wyschło a on kasę wziął za susze. Miastowy- za 5 złoty dałby sobie jaja na sucho ogolić.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

panowie porypałem coś gdzieś w IRZ ze stanem świń w chlewni. Za tydzień powinienem zgłosić następną partie że się urodziły, patrzę dzisiaj w IRZ a tam nie mam co zgłaszać bo jak zgłoszę teraz to nie będzie się zgadzało z tym co mam w chlewni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

ojojoj,ojojoj

i co lepiej?

bo mówią że ojojane łatwiej naprawić ;-)))

i dodatkowa rada ,po pijaku nie siadamy do kompa 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
2 godziny temu, zycietoniejebajka1 napisał:

A kogo obchodzi czym ona te świnie wykarmi ? 

 

Ziemia dobrze utrzymana ? Nie szuka jelenia który doprowadzi ja do ładu a po 3 latach będzie chciała odebrać ? Bierz umowę na 10 lat , jeśli masz możliwości to obrabiać ;)

 

2 godziny temu, migacz napisał:

Dokładnie pisz umowę. Nic na gębę. Znajdzie się jakiś gach albo potomek co mu się zachce bo tobie rodzi i będzie truł. Ja mam bez umowy i bez dopłaty 2ha i to o 2 za dużo. Plus że bramę otwieram od podwórka i jestem na polu. Ale mi wyschło a on kasę wziął za susze. Miastowy- za 5 złoty dałby sobie jaja na sucho ogolić.

 No do dobrej zadbanej ziemi to daleko 3 ton zyta pszenzyta i tyle plonu jedyne co siali to saletrzak i mocznik no i obornik od swin 

Nie gadalem nic o papierze konkretnie ale cos podpowiadala ze bedzie rozpisywac na dzieci za jakis czas wiec mysle ze bedzie trudno ale na gębę tez nie chce bo wapno dam npk jeszcze w duzej cenie to lipa ale u nas nikt prawie na papier nie daje

Jej chodzi tylko czy nie beda jej w agencji kazali dostarczac faktur na zakup zboza i czy jak bedzie jakas pomoc dla trzody to czy bedzie mogla skorzystac ale powiem ze raczej tak a sam przemysle temat dzierżawy bo zainwestuje a pozniej mnie wy***prza bo ziec czy ktos bedzie chcial jednak robic

1 godzinę temu, Y635 napisał:

panowie porypałem coś gdzieś w IRZ ze stanem świń w chlewni. Za tydzień powinienem zgłosić następną partie że się urodziły, patrzę dzisiaj w IRZ a tam nie mam co zgłaszać bo jak zgłoszę teraz to nie będzie się zgadzało z tym co mam w chlewni

To dorejestruj tylko co ci brakuje i tyle nic nie kombinuj bo tylko kontrol na glowe sobie sciagniesz taka moja rada 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tam nie wyjaśniona sprawa a za chwilę zleca się hieny , które będą o to walczyć , więc albo papier , albo bierzesz na gębę ale nie inwestujesz w tą ziemie , jedynie minimalny nakład , żeby rosło ..  bydło masz ? Żyta posiejesz , zawsze coś zbierzesz .

12 minut temu, damianos95 napisał:

nie beda jej w agencji kazali dostarczac faktur na zakup zboza i czy jak bedzie jakas pomoc dla trzody to czy bedzie mogla skorzystac ale powiem ze raczej tak a sam przemysle temat

Na obecna chwilę agencji nie interesuje czym karmisz , ale to też pewno kwestia czasu 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
1 godzinę temu, zycietoniejebajka1 napisał:

Tam nie wyjaśniona sprawa a za chwilę zleca się hieny , które będą o to walczyć , więc albo papier , albo bierzesz na gębę ale nie inwestujesz w tą ziemie , jedynie minimalny nakład , żeby rosło ..  bydło masz ? Żyta posiejesz , zawsze coś zbierzesz .

Na obecna chwilę agencji nie interesuje czym karmisz , ale to też pewno kwestia czasu 😅

No mam nadzieje ze nie bedzie ich interesowac bo kobitka zacznie swirowac 

Niby nic nie rozpisuje bo jej brakuje do emerytury jeszcze chyba 5 lat 

Mam bydlo mam swinie tez wiec pasza sie przyda 

Chyba właśnie nie bede inwestowal kupie jakas krede granulowana troche npk i jakis azot  no chyba ze na papier to ok zrpbie badania i bede patrzyl 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Y635 napisał:

panowie porypałem coś gdzieś w IRZ ze stanem świń w chlewni. Za tydzień powinienem zgłosić następną partie że się urodziły, patrzę dzisiaj w IRZ a tam nie mam co zgłaszać bo jak zgłoszę teraz to nie będzie się zgadzało z tym co mam w chlewni

no i??     cyferek pilnuj i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422
40 minut temu, damianos95 napisał:

No mam nadzieje ze nie bedzie ich interesowac bo kobitka zacznie swirowac 

Niby nic nie rozpisuje bo jej brakuje do emerytury jeszcze chyba 5 lat 

Mam bydlo mam swinie tez wiec pasza sie przyda 

Chyba właśnie nie bede inwestowal kupie jakas krede granulowana troche npk i jakis azot  no chyba ze na papier to ok zrpbie badania i bede patrzyl 

 

No chyba mniej więcej wiesz w jakiej kulturze miał ziemię sąsiad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Narazie była luzna rozmowa czy bym chcial itd ogolnie bylo ze ona doplaty ja podatek i moge skladac na paliwo i na tym koniec i ze jak cos odkupi zboza dla swin odemnie i tyle a co wyjdzie jak przyjdzie co do czego to zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj