misio3p

Ceny trzody chlewnej 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
spwrp    118

"Pomoc dla producentów świń, którzy zaprzestali produkcji w związku z obowiązującym zakazem utrzymywania w gospodarstwie świń"

Ktoś może coś wie jak to w praktyce wygląda?? Program jest dla całego kraju?? Bo jestem w niebieskiej strefie, byłem dziś w Inspekcji Weterynarii czy wydają takie zakazy to babka początkowo nie bardzo rozumiała po co mi takie wydanie zakazu hodowli i nie wie na jakiej podstawie ona mogła by mi takie wydać tj. jakie uchybienia w bioasekuracji musiałbym mieć by mi taki wydali i że nikt do tej pory o coś takiego sie nie pytał?? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Od dziś przestaję kryć maciory dopóki cena za tucznika nie osiągnie 6 zł netto koniec zabawy 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

Ja mam w umowie że obowiązuje cena z dnia dostawy (chodzi o cenę podstawową bo oddaję na wbc) i ta cena jest zamieszczana w internecie. Sprawdzam wczoraj - cena 4,20 netto, dzisiaj rano to samo, po odstawie świń - 4,20zł, zrobiłem screena i sprawdzam wieczorem - cena 4,00zł! Mogę się założyć że taka cena podstawowa będzie na fakturze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznesmen95    48
2 godziny temu, spwrp napisał:

"Pomoc dla producentów świń, którzy zaprzestali produkcji w związku z obowiązującym zakazem utrzymywania w gospodarstwie świń"

Ktoś może coś wie jak to w praktyce wygląda?? Program jest dla całego kraju?? Bo jestem w niebieskiej strefie, byłem dziś w Inspekcji Weterynarii czy wydają takie zakazy to babka początkowo nie bardzo rozumiała po co mi takie wydanie zakazu hodowli i nie wie na jakiej podstawie ona mogła by mi takie wydać tj. jakie uchybienia w bioasekuracji musiałbym mieć by mi taki wydali i że nikt do tej pory o coś takiego sie nie pytał?? 

 

Ja mam taki wydany. Dostałem go w 2019 na swoją prośbę. Pojechałem do powiatowego na rozmowę i wytłumaczyłem o co mi chodzi. Przyjechali z weterynarii na kontrolę i spisali protokół a na jego podstawie dali zakaz. Ja nie miałem mat i siatek. Oraz cielaki w chlewni. Później sprzedaż ostatnich kabanow i z fakturą oraz zakazem do ARiMR.

Dostałem rekompensate do końca 2019 i za cały 2020 i 2021. A w tym roku mi powiedzieli że narazie nie ma naboru ale ma być uruchomiony.

Wielkopolska. Byłem i jestem poza strefą.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonek80    1
7 minut temu, biznesmen95 napisał:

Ja mam taki wydany. Dostałem go w 2019 na swoją prośbę. Pojechałem do powiatowego na rozmowę i wytłumaczyłem o co mi chodzi. Przyjechali z weterynarii na kontrolę i spisali protokół a na jego podstawie dali zakaz. Ja nie miałem mat i siatek. Oraz cielaki w chlewni. Później sprzedaż ostatnich kabanow i z fakturą oraz zakazem do ARiMR.

Dostałem rekompensate do końca 2019 i za cały 2020 i 2021. A w tym roku mi powiedzieli że narazie nie ma naboru ale ma być uruchomiony.

Wielkopolska. Byłem i jestem poza strefą.

ostatnią sprzedaż zrobiłeś, a przy składaniu wniosku to policzyli całoroczną sprzedaż tuczników i na jej podstawie wypłata czy tylko to co na ostatniej fv sztuki ? (wiem że limit był chyba do 50 sztuk)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, krilan06 napisał:

Ja mam w umowie że obowiązuje cena z dnia dostawy (chodzi o cenę podstawową bo oddaję na wbc) i ta cena jest zamieszczana w internecie. Sprawdzam wczoraj - cena 4,20 netto, dzisiaj rano to samo, po odstawie świń - 4,20zł, zrobiłem screena i sprawdzam wieczorem - cena 4,00zł! Mogę się założyć że taka cena podstawowa będzie na fakturze

Nie daj się dymać, masz dowody ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznesmen95    48
4 minuty temu, dragonek80 napisał:

ostatnią sprzedaż zrobiłeś, a przy składaniu wniosku to policzyli całoroczną sprzedaż tuczników i na jej podstawie wypłata czy tylko to co na ostatniej fv sztuki ? (wiem że limit był chyba do 50 sztuk)

Średnia liczba utrzymywanych świń w ciągu roku przed wydaniem zakazu.

We wniosku była taka tabelka tam się wpisywało liczbę świń jaka była ostatniego dnia danego miesiąca (zgodnie z rejestrem). Później się to dodawało i dzieliło przez 12.

Dzisiaj widziałem wywiad z jednym takim ekspertem. To mówił żeby wytrwać w hodowli bo niedługo przyjdzie poprawa. I ci co przetrzymają będą wygrani i będą spijać śmietankę. A najlepiej już wstawiać warchlaki. I najlepiej żeby mali rolnicy hodowali.

Całe szczęście że mnie to już nie dotyczy, ale niestety brat jeszcze hoduje bo musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko8    31
19 godzin temu, bizon1 napisał:

Od dziś przestaję kryć maciory dopóki cena za tucznika nie osiągnie 6 zł netto koniec zabawy 

Kolego to się nie doczekasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

4.10+vat. Koncentraty 80-85zł worek 25kg. Powiedziałem że jak nie będzie minimum 7zł/kg żywej kończę ze swiniami, sprzedam zboże i na jedno mnie wyjdzie bez roboty. Z 8 macior zostawiłem 1 jak cena do czerwca nie wzrosnie na 7zł koniec. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DRIPOL    44
20 minut temu, MalyRolnik18 napisał:

4.10+vat. Koncentraty 80-85zł worek 25kg. Powiedziałem że jak nie będzie minimum 7zł/kg żywej kończę ze swiniami, sprzedam zboże i na jedno mnie wyjdzie bez roboty. Z 8 macior zostawiłem 1 jak cena do czerwca nie wzrosnie na 7zł koniec. 

W mojej okolicy piszą że koszt wyprodukowania kg tucznika to 4.50 zł/kg a ty piszesz ze 7zł ?

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/hodowcy-swin-z-gminy-lubnice-apeluja-by-jak-najszybciej-wystapic-o-uchylenie-strefy-czerwonej-u-nas-mozna-juz-18-lutego-mowia/ar/c8-16017059

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

To niech tyrają bez zarobku za 4.50zł bo faktycznie tyle wychodzi ale to jest na 0. A gdzie zarobek ? Ja pisze ze tyle powinno dzisiaj na takie ceny kosztować kg tucznika.  Jak ktoś chce za taką ciężką prace zostać niewolnikiem z garbem to prosze bardzo ja spadam. U mnie we wsi zostało może z 5 co jeszcze trzymają świnie ale nikt za taką cenę nie chce zapraszać macior...

Edytowano przez MalyRolnik18
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karat7    33

Rozmawiałem dzisiaj z właścicielem małej lokalnej ubojni to mówił , że w chwili obecnej średnie i duże zakłady ciągną z zachodu półtusze całymi tirami i nie ma szansy na wzrost ceny, a prezesi chodzą i się tylko śmieją z rolników.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, karat7 napisał:

a prezesi chodzą i się tylko śmieją z rolników.

no dziwne żeby nie. świnia zeżre za 500, a rolnik dostanie 400.... to jak się nie śmiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71
32 minuty temu, Pafnucy napisał:

no dziwne żeby nie. świnia zeżre za 500, a rolnik dostanie 400.... to jak się nie śmiać?

Sam bym sie śmiał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424
2 godziny temu, karat7 napisał:

Rozmawiałem dzisiaj z właścicielem małej lokalnej ubojni to mówił , że w chwili obecnej średnie i duże zakłady ciągną z zachodu półtusze całymi tirami i nie ma szansy na wzrost ceny, a prezesi chodzą i się tylko śmieją z rolników.

I jeszcze te nasze głąby by chciały im dopłacać do przechowywania, jakby to miało rozwiązać problem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
11 godzin temu, DRIPOL napisał:

To ta świnia pobiera dwutlenek węgla z atmosfery i przeprowadza fotosyntezę, bo 300 kg paszy to już jest ok 400 zł + ewentualnie kupny prosiak 90 zł[ok 10 kg]

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Sorry że nie w temacie ale mam taki problem,  maciora 2 razy miała prosiaki,  wczoraj ja inseminowalem    dziś , robiłem 2 raz że sromu leciała jej krew co to może być   , wczoraj wszystko było dobrze raczej nic nie uszkodziłem   , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Jak możesz to sprzedawaj bo jak dostanie zapalenie otrzewnej to wiadomo co się stanie. A może to znak abyś nie szedł w długi, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

U mnie w lokalnej gazecie artykuł o tym dlaczego jest taka różnica pomiędzy ceną skupu tucznika a ceną wędlin i wyrobów w sklepie. Gość który ma mały zakład twierdzi że 20% tucznika to odpad który do niczego się nie nadaje a poza tym zakładom rosną koszty 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj