Polecane posty

Raptus902    129

Dokładnie u nas była ziemia parafialna do wzięcia w dzierżawę to poszła za 4 tys za ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Uuuuuu na księdzowym to się urodzi, to i nie dziwne że poszła.🤣

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547
7 minut temu, Raptus902 napisał:

Dokładnie u nas była ziemia parafialna do wzięcia w dzierżawę to poszła za 4 tys za ha.

A nie za Bóg zapłać 😜 ?

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek12345    21
21 godzin temu, miwigos napisał:

Bez liczenia wiedziałem ze mam racje, liczyłem przy plonie 8 ton

187 N chcesz dać na 5 ton, najpierw pomyśl , potem pisz

Kolejny raz napisze V i VI kl. powinien las rosnąć , albo uprawa pod dopłaty , prawie bezkosztowa

Według Wikipedii: "W skali kraju gleby orne bardzo dobre i dobre (I–II) zajmują powierzchnię 3,7%, gleby IIIa i IIIb – 18,0%, gleby średniej jakości (IVa i IVb) – 35,2% oraz gleby słabe i bardzo słabe (V i VI) – 37,3% ogólnej powierzchni gruntów ornych."
Czyli gdyby iść tokiem Twojego rozumowania to 37% gruntów ornych powinniśmy przeznaczyć na lasy albo uprawy prawie bezkosztowe (czyli co, żyto bez nawożenia?)
 

Średni plon pszenicy w Polsce to jest około 5 t/ha. Ubiegły rok był najlepszy w historii pod względem plonów i było tak:
"plony pszenicy ozimej mają być na poziomie 5,45 t/ha, a dla pszenicy jarej 4,27 t/ha (w 2021 roku było to 5,18 i 3,96 t/ha)"
Na tym forum ludzie nie są w stanie siebie wzajemnie zrozumieć, bo jak ktoś jest z Zamojszczyzny albo z Żuław i ma I i II klasę gleb to ma 5 t/ha pszenicy bez żadnego nawożenia, ale na większości Polski żeby zebrać 5-6 t/ha pszenicy to trzeba zastosować co najmniej 150 kg czystego N/ha. Kalkulacje zysków z gleby klasy I lub II nijak się mają do gleb np. klasy IV a lub b.  Moim zdaniem z grubsza jest tak, że koszty są bardzo podobne i przy obecnych cenach koszt uprawy pszenicy przy dość intensywnym nawożeniu i ochronie jest to około 3 t ziarna z ha, czyli w przypadku plonu 6 t/ha mamy zysk o wartości około 3 t/ha pszenicy a w przypadku plonu 10 t/ha mamy zysk o wartości 7 t/ha pszenicy, czyli ponad 2 razy większy zysk.

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
41 minut temu, lukasz1995 napisał:

Tak tu każdy narzeka,a za polem by się pozabijali.Kupiona saletra 3750zł/tona

Jescze możemy doczekać się czasów że to będzie atrakcyjna cena

 

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1309
47 minut temu, lukasz1995 napisał:

Tak tu każdy narzeka,a za polem by się pozabijali.Kupiona saletra 3750zł/tona

Po 30 chętnych na działkę , a tak się nic nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129
tak jak YT berzy. od poniedziałku do piątku że się nie opłaca a w sobotę nowy film i doszło nowe pole ;D
  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    129
KarolaKarotka napisał:

7 minut temu, Raptus902 napisał:

Dokładnie u nas była ziemia parafialna do wzięcia w dzierżawę to poszła za 4 tys za ha.

A nie za Bóg zapłać 😜 ?

Tej ziemi było 8 ha w tym 2 ha łąki warunkiem płatność 3 lata z góry bo przyszedł nowy proboszcz i remontuje plebanię która jest w fatalnym stanie z tego jakiś % wzięła kuria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
4 godziny temu, Bercik92 napisał:

Owies może mieć większe wzięcie od drogiej w upraiwe pszenicy... 

Chyba coś przespałem u nas owies uprawiają ci którzy niedługo wywieszą białą flagę i potężne fermy drobiu (do paszy dla kogutów i niosek wylęgowych )co roku koszę tam od lat i objętościowo to tak 3 zestawy przyczep krążą i nie nadążą - metry sześcienne są ale ton jakoś nie widzę więc nie wiem jak to liczycie a pola są dopieszczone . A z tymi plonami w okolicach 10t - jakbym tak kosił to teraz mnie dwóch eunuchów tu wachluje . Widzę że zatrzymałem się w dwudziestym wieku i nie pojmuję (tam gdzieś było że to średnia z gospodarstwa .Tam powinien być specjalny cennik na nawozy i pozostałe środki do produkcji .Ja bym śię do 10t nawet gdybym przypadkiem  gdzieś nakosił nawet bym się nie przyznał .Przecież przy takich plonach to Ukraina nas nie musi zasypać sami się zasypiemy .Łolaboga co bym z tą kasą robił -to się trzyma w zamrażarce czy w słoikach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Noe wiem gdzie mieszkasz ale w mojej okolicy tj Południowa cześć dolnego Śląska to 9-10 ton na najlepszych polach jest czymś realnym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Pomiędzy realne a średnie plony jest różnica .Jak na piachu 3-4 to gdzie indziej musi być chyba 16 matematyka jest jedna .Kiedyś miałem ambicję przypilnować jednego giganta plonów i okazało się że chce mu się dla nie wiem z jakiego powodu wysypać pół przyczepy i na pole i tak kilka kursów (przyczepa 3 nadstawki ) z pola obsypana oczywiście a u mnie z piętra przez okno widać czy pusta a to nawet słychać na kostce brukowej bo się nie  telepie i to są rekordziści nagradzani przez ODR w konkursie Mistrz plonu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

U mnie średnio 4 tony z hektara to jest bardzo dobrze, 5 to rewelacja i rekordy, a Wy piszecie o 9-10 tonach. Fakt, ziemie u mnie podłe i średnia nadganiana żytem, ale jak wiosną sucho, to nawet żyto kapituluje. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
30 minut temu, v11 napisał:

Pomiędzy realne a średnie plony jest różnica .Jak na piachu 3-4 to gdzie indziej musi być chyba 16 matematyka jest jedna .Kiedyś miałem ambicję przypilnować jednego giganta plonów i okazało się że chce mu się dla nie wiem z jakiego powodu wysypać pół przyczepy i na pole i tak kilka kursów (przyczepa 3 nadstawki ) z pola obsypana oczywiście a u mnie z piętra przez okno widać czy pusta a to nawet słychać na kostce brukowej bo się nie  telepie i to są rekordziści nagradzani przez ODR w konkursie Mistrz plonu 

często nawet tony sprzedanej się zgadzały, albo I jeszcze puchło. 

ale tam nockami dziwne transporty ze wschodu przyjeżdżały 🤫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
39 minut temu, andrzej1988 napisał:

pewnie będą licytacje

już niedostępne, przyznać się kto kupił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ktoś, komuś głupi żarcik zrobił i tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

raczej było to prawdziwe ogłoszenie bo gość napisał ze kupił w 2021 po 140 i po tyle chciał sprzedać bo była już mu nie potrzebna , niech sie odezwie ten kto kupił i

Edytowano przez jan88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

https://biznes.interia.pl/rolnictwo/news-zle-wiesci-dla-rolnikow-ceny-nawozow-nie-spadna-w-najblizszy,nId,6516292 Rolnicy! Grupa Azory ma dla Was dobra indormacje. Jest szansa, że nawozy nie podrożeją, a ja wczoraj napompowalem koła w przyczepie, bo jeden tu pisał że 15 stycznia będzie obnizka :/


https://biznes.interia.pl/rolnictwo/news-zle-wiesci-dla-rolnikow-ceny-nawozow-nie-spadna-w-najblizszy,nId,6516292?utm_source=share&utm_medium=share&utm_campaign=share&iwa_source=share

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj